Plan / mapka Osiedla Dobrego w Krakowie i jego etapy - (od Budimex)

Forum osiedla Dobrego w Krakowie przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
Weronka
Posty: 42
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:38

Re: Plan / mapka Osiedla Dobrego w Krakowie i jego etapy - (od Budimex)

Postautor: Weronka » 18 sty 2018, 14:57

A to nie będzie właśnie tak, że do wnętrza bloków, na dziedzińce nie będzie wstępu z zewnątrz, ale z lokali usługowych każdy będzie mógł skorzystać bez konieczności przechodzenia przez jakieś bramy? Zresztą tak by też chyba wynikało z tej wizualizacji pokazanej wcześniej. Tam płot się kończy na ścianie i chyba nie będzie go wokół wszystkich budynków. Zresztą obok innych nowych budynków przy Dobrego Pasterza, obok naszego osiedla są przejścia, przynajmniej po jednej stronie, a do tego jest dostęp do zlokalizowanych w nich lokali usługowych bez konieczności skakania przez ogrodzenia ;)


yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: Plan / mapka Osiedla Dobrego w Krakowie i jego etapy - (od Budimex)

Postautor: yarOo_krk » 18 sty 2018, 15:10

Weronka pisze:A to nie będzie właśnie tak, że do wnętrza bloków, na dziedzińce nie będzie wstępu z zewnątrz,

Patrząc na wizualizację - pod blokiem od strony Dobrego Pasterza jest przejście (patrząc wzdłuż chodnika) więc chyba osiedle nie będzie całkowicie zamknięte :roll:

Evela
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2017, 18:20

Re: Plan / mapka Osiedla Dobrego w Krakowie i jego etapy - (od Budimex)

Postautor: Evela » 18 sty 2018, 18:08

bobson pisze:A to nie jest tak że lokale usługowe nie mogą być grodzone, dlatego z zewnątrz osiedle będzie dostępne a grodzone będzie tylko wejście do wnętrza osiedla?
Mnie się wydaje że taką wersję słyszałem i w sumie taka też wersja ma chyba największy sens.

Ja osobiście wolałbym aby grodzone było tylko wejście wewnątrz osiedla, średnio podobają mi się osiedla które odgradzają się od świata zewnętrznego murami i kratami.
No ale to wiadomo jak jest, nie ma idealnego rozwiązania i pewnie na naszym osiedlu też będą zwolennicy otwartej przestrzeni, kart i murów :)

Ja słyszałam, że zewnętrzna część osiedla będzie "otwarta", m.in. ze względu na lokale usługowe, natomiast część wewnętrzna ma być ogrodzona i dostępna wyłącznie dla mieszkańców osiedla. Również uważam, że takie rozwiązanie jest najbardziej logiczne, bo jaki jest sens odgradzania lokali usługowych, które mogą świadczyć usługi nie tylko mieszkańcom osiedla, ale również osobom z zewnątrz.


Ani
Posty: 67
Rejestracja: 04 sty 2017, 13:13

Re: Plan / mapka Osiedla Dobrego w Krakowie i jego etapy - (od Budimex)

Postautor: Ani » 23 sty 2018, 14:10

Prawo nie weszło i na pewno nas nie obejmie, nie ma co dywagować.

Czy ma być ogrodzone? Tak.
Czy to dobrze? Tak.
Dlaczego?
Bo nie będą mieli na nie wejścia "przypadkowi" zbłąkani przybysze np. z izby wytrzeźwień, złodzieje, garfficiarze i dresiarze. (przynajmniej będzie to jakaś dodatkowa zapora, która może nie powstrzyma ale utrudni.) w takim miejscu jak Prądnik Czerwony, cały jego dodatkowy (niechciany) przekrój przybyszów nie będzie nam krążył pomiędzy samochodami na parkingu, po klatkach, po garażu podziemnym, czy ławkach pod blokiem itp.

P.s zapłaciliśmy już za to w cenie za m2 mieszkania.

filipetrus
Posty: 25
Rejestracja: 24 sty 2018, 12:15

Re: Plan / mapka Osiedla Dobrego w Krakowie i jego etapy - (od Budimex)

Postautor: filipetrus » 24 sty 2018, 12:21

Ani pisze:Prawo nie weszło i na pewno nas nie obejmie, nie ma co dywagować.

Czy ma być ogrodzone? Tak.
Czy to dobrze? Tak.
Dlaczego?
Bo nie będą mieli na nie wejścia "przypadkowi" zbłąkani przybysze np. z izby wytrzeźwień, złodzieje, garfficiarze i dresiarze. (przynajmniej będzie to jakaś dodatkowa zapora, która może nie powstrzyma ale utrudni.) w takim miejscu jak Prądnik Czerwony, cały jego dodatkowy (niechciany) przekrój przybyszów nie będzie nam krążył pomiędzy samochodami na parkingu, po klatkach, po garażu podziemnym, czy ławkach pod blokiem itp.

P.s zapłaciliśmy już za to w cenie za m2 mieszkania.


Zastanawia mnie, skąd te informacje. Ogrodzenie osiedla to jak najbardziej dobry pomysł, ale jak rozwiązać dojście do lokali usługowych? Najpewniej byłoby to rozwiązane w taki sposób, że naciśnięcie odpowiedniego numeru na domofonie automatycznie otwierałoby bramkę, co oznacza, że to żadne zabezpieczenie. W przeciwnym razie właściciele lokali mieliby uzasadnione obawy co do tego, jak mają się do nich dostać klienci.

Swoją drogą, przy zakupie mieszkania w budynku D otrzymałem informację, że ogrodzenie wydzieli jedynie wewnętrzny dziedziniec między budynkami. Droga dojazdowa oraz przestrzeń "na zewnątrz" bryły nie będą grodzone.

Ani
Posty: 67
Rejestracja: 04 sty 2017, 13:13

Re: Plan / mapka Osiedla Dobrego w Krakowie i jego etapy - (od Budimex)

Postautor: Ani » 24 sty 2018, 13:14

No to są sprzeczne wersje, ja otrzymałem inną wersję, że grodzona całość. (budynek A)

Jellenio
Posty: 14
Rejestracja: 19 gru 2017, 13:45

Re: Plan / mapka Osiedla Dobrego w Krakowie i jego etapy - (od Budimex)

Postautor: Jellenio » 24 sty 2018, 16:22

W prospekcie podpisywanym przy kupnie mieszkania jest informacja, że wewnętrzny dzieciniec ma być grodzony, natomiast reszta otwarta i tego na pewno będą się trzymać.

Weronka
Posty: 42
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:38

Re: Plan / mapka Osiedla Dobrego w Krakowie i jego etapy - (od Budimex)

Postautor: Weronka » 25 sty 2018, 0:55

No to sprawa ogrodzenia wokół osiedla rozwiązana :) Mnie taki układ odpowiada, osiedle jakoś specjalnie nie będzie dzieliło okolicy, a do lokali użytkowych będzie łatwy dostęp, też dla osób z sąsiednich osiedli.



Wróć do „Osiedle Dobrego w Krakowie (Budimex) - tematy ogólne dotyczące osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości