Plan / mapka Osiedla Dobrego w Krakowie i jego etapy - (od Budimex)

Forum osiedla Dobrego w Krakowie przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Plan / mapka Osiedla Dobrego w Krakowie i jego etapy - (od Budimex)

Postautor: yarOo_krk » 26 maja 2017, 8:50

Weronka pisze:A tu kilka fotek, na których można zobaczyć, jak wygląda na tą chwilę budowa II etapu osiedla Dobrego :) Swoją drogą, to jakie oznaczenie będzie miał ten budynek, to jest A :?:

I etap - oznaczenie A,
II etap - oznaczenie D.

Obrazek


prad
Posty: 29
Rejestracja: 04 lut 2017, 13:41

Re: Plan / mapka Osiedla Dobrego w Krakowie i jego etapy - (od Budimex)

Postautor: prad » 26 maja 2017, 19:56

Hmmm, no właśnie coś mi się na forum nie zgadza, bo chyba budynek A, to jednak ten, który już stoi, a D ten, co jeszcze nie wyszedł pod ziemię ;) Może by napisać do admina, żeby to ogarnął :)

bobson
Posty: 24
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:51

Re: Plan / mapka Osiedla Dobrego w Krakowie i jego etapy - (od Budimex)

Postautor: bobson » 31 maja 2017, 18:17

Z tego co się dzisiaj dowiedziałem wizytując Budimex:
* 1 Etap - Budynek A, Dobrego Pasterza 120
* 2 Etap - Budynek D, Dobrego Pasterza 120B
* 3 Etap - Budynek B i C, Dobrego Pasterza 120 C i D (ale tego nie jestem pewien)

Chodzi o to że budynki były oznaczone literami według planu budowlanego, a plan realizacji może być inny i dlatego literki nie pokrywają się z kolejnymi etapami.


Ani
Posty: 67
Rejestracja: 04 sty 2017, 13:13

Re: Plan / mapka Osiedla Dobrego w Krakowie i jego etapy - (od Budimex)

Postautor: Ani » 20 cze 2017, 15:16

bardzo ładne "rysunek" ale... chyba nie oddaje do końca realnej sytuacji "na dachu" :)

yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: Plan / mapka Osiedla Dobrego w Krakowie i jego etapy - (od Budimex)

Postautor: yarOo_krk » 17 sty 2018, 11:43

Taka grafika przedstawiająca osiedle mi wpadła w oko (widok od strony OBI/Norauto):

Obrazek

shuger
Posty: 29
Rejestracja: 08 sty 2018, 21:42

Re: Plan / mapka Osiedla Dobrego w Krakowie i jego etapy - (od Budimex)

Postautor: shuger » 17 sty 2018, 17:58

Ciekawi mnie kwestia ogrodzenia budynku, czy wiadomo coś na ten temat?
Czy budynek będzie ogrodzony i ew. jak będzie przebiegać ogrodzenie?
Kiedyś słyszałem o wprowadzeniu zakazu grodzenia budynków na terenie Krakowa... nie wiem czy to będzie dotyczyć #Dobrego...

strawa60
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:49

Re: Plan / mapka Osiedla Dobrego w Krakowie i jego etapy - (od Budimex)

Postautor: strawa60 » 17 sty 2018, 18:48

osiedla ma być strzeżone i ogrodzone. Bramka wjazdowa ma być przesunięta na początek obecnej uliczki wjazdowej od strony Quatro. Dzięki temu unikniemy zatłoczenia na wjeździe i stania samochodów na drodze na zakazie ludzi z quatro. Pytaliśmy o to osobę z biura swojego czasu.

Poza tym pierwsze słyszę aby był jakiś zakaz grodzenia, w dodatku jak wszystkie sąsiadujące osiedla są ogrodzone

shuger
Posty: 29
Rejestracja: 08 sty 2018, 21:42

Re: Plan / mapka Osiedla Dobrego w Krakowie i jego etapy - (od Budimex)

Postautor: shuger » 17 sty 2018, 19:26

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/uchwal ... 19261.html

Nie znalazłem informacji że zostało to już uchwalone choć wydaje się że inwestycji w trakcie budowy to już i tak nie obejmie.


slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Kwestia ogrodzenia wokół i dostępu do osiedla Dobrego w Krakowie (Budimex)

Postautor: slawek » 17 sty 2018, 20:55

shuger pisze:Nie znalazłem informacji że zostało to już uchwalone choć wydaje się że inwestycji w trakcie budowy to już i tak nie obejmie.

To prawo nie zostało jeszcze uchwalone, a gdyby nawet teraz było, to i tak już za późno, bo nie działa wstecz i wszystkie rozpoczęte inwestycje, które dostały pozwolenie na budowie zgodne z przedłożonym projektem, będą mogły mieć płot. Tak samo jak osiedla, które do tej pory nie były ogrodzone, ale ktoś wpadnie na pomysł, żeby je ogrodzić teraz.

bobson
Posty: 24
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:51

Re: Plan / mapka Osiedla Dobrego w Krakowie i jego etapy - (od Budimex)

Postautor: bobson » 18 sty 2018, 13:59

A to nie jest tak że lokale usługowe nie mogą być grodzone, dlatego z zewnątrz osiedle będzie dostępne a grodzone będzie tylko wejście do wnętrza osiedla?
Mnie się wydaje że taką wersję słyszałem i w sumie taka też wersja ma chyba największy sens.

Ja osobiście wolałbym aby grodzone było tylko wejście wewnątrz osiedla, średnio podobają mi się osiedla które odgradzają się od świata zewnętrznego murami i kratami.
No ale to wiadomo jak jest, nie ma idealnego rozwiązania i pewnie na naszym osiedlu też będą zwolennicy otwartej przestrzeni, kart i murów :)



Wróć do „Osiedle Dobrego w Krakowie (Budimex) - tematy ogólne dotyczące osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości