Osiedle Dobrego Kraków - wizualizacje dewelopera Budimex a rzeczywistość

Forum osiedla Dobrego w Krakowie przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Osiedle Dobrego Kraków - wizualizacje dewelopera Budimex a rzeczywistość

Postautor: yarOo_krk » 22 gru 2017, 8:33

Hej, nie wiem czy tylko ja zauważyłem, że w niektórych aspektach nasze osiedle ma się nijak do wizualizacji jaką przedstawił deweloper. Przykładowo (zdjęcia przedstawiające rzeczywistość z oficjalnej strony Budimexu na dzień 04 grudnia):

-> Elewacja i szyby klatki schodowej od strony ul. Dobrego Pasterza:

Wizualizacja:
Obrazek
Rzeczywistość:
Obrazek

-> Klatki schodowe i oświetlenie (lampy) klatki schodowej:

Wizualizacja:
Obrazek

Rzeczywistość:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nikogo nie hejtuje, ponieważ nie wygląda to źle ale jednak mieszkania kupuje się patrząc na wizualizację / foldery / broszury od dewelopera, a jak widać w rzeczywistości wygląda to dużo bardziej ubogo niż na grafikach.

Nie wiem jak Wy ale ja płacą dużo więcej za mieszkanie na osiedlu #Dobrego spodziewałem się również nieco wyższego "standardu" wykonania niż na dużo tańszym osiedlu na Czyżynach. Tymczasem klatki schodowe zaczynąją wyglądać jak w blokach na Orlińskiego :?
Zdjęcia co prawda ukazują stan na 04 grudnia - może coś się jeszcze zmieni w tym temacie. Zobaczymy.


anth
Posty: 48
Rejestracja: 20 maja 2016, 16:22

Re: Osiedle Dobrego Kraków - wizualizacje dewelopera Budimex a rzeczywistość

Postautor: anth » 30 gru 2017, 19:24

Co do elewacji od strony Dobrego Pasterza, to sama zmiana koncepcji względem wizualizacji nie jest taka zła. Podobny pasiasty motyw jest zarówno po lewej na osiedlu Familijnym jak i po prawej na bloku Budremu. Natomiast niefortunny jest moim zdaniem wybór koloru popielatego, skoro kolorem przewodnim budynku jest brązowy. Ten popiel pasuje tu jak kwiatek do kożucha, no ale jak widać artysta miał taką wizje…

strawa60
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:49

Re: Osiedle Dobrego Kraków - wizualizacje dewelopera Budimex a rzeczywistość

Postautor: strawa60 » 31 gru 2017, 12:15

Budynek B jest też węższy czy mi się wydaje? Na wizualizacji jest 7 okien w poziomie a w budowie 5?


yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: Osiedle Dobrego Kraków - wizualizacje dewelopera Budimex a rzeczywistość

Postautor: yarOo_krk » 31 gru 2017, 12:55

strawa60 pisze:Budynek B jest też węższy czy mi się wydaje? Na wizualizacji jest 7 okien w poziomie a w budowie 5?

Chyba chodzi Ci o budynek D (II etap). Jeżeli tak to tutaj o tym pisałem: viewtopic.php?p=10691#p10691

Jellenio
Posty: 14
Rejestracja: 19 gru 2017, 13:45

Re: Osiedle Dobrego Kraków - wizualizacje dewelopera Budimex a rzeczywistość

Postautor: Jellenio » 31 gru 2017, 16:09

W trakcie mógłby być jakieś zmiany koncepcji. Jak my kupowaliśmy mieszkanie to wymieniali makietę całej inwestycji na nową.
Na tą chwilę, dla mnie zmiany są na minus, ale zobaczymy jak to będzie wyglądać dalej.

Mnie najbardziej zastanawia fakt, czemu nadal nie wrzucają zdjęć samych mieszkań i zdjęcia, które wrzucają, robione są tak, żeby tak na prawdę nic nie pokazać.

A budimex się zabezpiecza, bo w folderze pod każdym zdjęciem jest zapis:
"Wizualizacje zamieszczone w folderze nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego i nie mogą stanowić podstawy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń względem sprzedającego"



Wróć do „Osiedle Dobrego w Krakowie (Budimex) - tematy ogólne dotyczące osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość