Projekt mieszkania / porady i pomysły na urządzenie - os. Dobrego Kraków

Forum osiedla Dobrego w Krakowie przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
Weronka
Posty: 42
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:38

Re: Projekt mieszkania / porady i pomysły na urządzenie - os. Dobrego Kraków

Postautor: Weronka » 04 sty 2018, 20:39

Wrzuć na forum rzut mieszkania, bo tak bez tego, co ciężko mówić o tym, jak można urządzić, nie wiedząc, jakie daje możliwości. Ale pewnie każdy podpatruje też różne rozwiązania u innych, które można by zastosować we własnym mieszkaniu :) A podłogi olejowane bardzo spoko, bierzesz lite deski, czy to będzie jakaś deska warstwowa. Ja z kolei zastanawiam się nad parkietem, ciągle ładne, praktyczne i przyjemne pod nogą rozwiązanie :)


prad
Posty: 29
Rejestracja: 04 lut 2017, 13:41

Re: Projekt mieszkania / porady i pomysły na urządzenie - os. Dobrego Kraków

Postautor: prad » 08 sty 2018, 0:54

Ma sens taka zabawa z przesuwaniem ścian w łazience? A gdyby tak pralkę zostawić tam gdzie jest, ale dać ją skośnie w rogu, nawet zrobić na nią jakąś zabudowę specjalnie. Czy tak by się nie dało tego zrobić z mniejszymi problemami?

yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: Projekt mieszkania / porady i pomysły na urządzenie - os. Dobrego Kraków

Postautor: yarOo_krk » 09 sty 2018, 8:17

Cześć wszystkim,

Co prawda, do wykończenia mieszkania mam jeszcze ponad rok czasu ale już zastanawiam się jak urządzić salon z aneksem kuchennym i łazienkę.

Czy ktoś z Was ma podobny rozkład mieszkania i ma już wstępne plany na wykończenie salonu z aneksem?
Planujecie zrobić aneks otwarty (jak na wizualizacji budimexu), zamknięty czy może "wyspę"?

Obrazek


Weronka
Posty: 42
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:38

Re: Projekt mieszkania / porady i pomysły na urządzenie - os. Dobrego Kraków

Postautor: Weronka » 09 sty 2018, 10:20

Bardzo przyjemny układ mieszkania, jeśli miałabym się zastanowić nad tym, co w nim zmienić, to oddzieliłabym aneks kuchenny od salonu barem i nic nie dawała na ścianie po prawej stronie. Na przykład piekarnik można dać w barze i na nim zrobić blat roboczy, lodówkę można by wcisnąć do rogu. Jedno, to bar nieźle oddziela salon od kuchni - masz kontakt z gośćmi, ale nie widza tego, co robisz na blacie.

Ale jeśli zastanawiasz się nad tym czy kuchnia otwarta czy zamknięta, to taki układ ma jeszcze jeden plus, gdyby trzeba było oddzielić salon i zrobić go niezależnym pokojem, to stawiasz ściankę na barze, wstawiasz drzwi i masz osobną, choć ciemną kuchnię. Widziałam ciekawe kuchnie z barem i celowałbym w takie rozwiązanie.

yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: Projekt mieszkania / porady i pomysły na urządzenie - os. Dobrego Kraków

Postautor: yarOo_krk » 10 sty 2018, 11:46

Weronka pisze: i nic nie dawała na ścianie po prawej stronie

Niestety ten pomysł raczej odpada bo ma być praktycznie więc jak najwięcej blatu roboczego :)

Weronka pisze:Widziałam ciekawe kuchnie z barem i celowałbym w takie rozwiązanie.

Znajomy na "siostrzanym" osiedlu Orlińskiego w bardzo podobnej wielkości salonie z aneksem (~20m2) zrobił coś takiego:

Obrazek

Obrazek

Raczej będę celował w podobny układ.

Jak macie gdzieś fajne wizualizacje to proszę o umieszczanie w tym temacie :)

shuger
Posty: 29
Rejestracja: 08 sty 2018, 21:42

Re: Projekt mieszkania / porady i pomysły na urządzenie - os. Dobrego Kraków

Postautor: shuger » 13 sty 2018, 11:41

Hej,
W takim salonie ja początkowo celowałem w taki układ:
Obrazek

Ale po obejrzeniu tych zdjęć które wstawiłeś i po przeczytaniu sugestii Weroniki raczej będę chciał zrobić coś takiego:
Obrazek


Patrząc na zdjęcia to oczywiście kwestia gustu ale mi się nie podoba ta lodówka w tym miejscu.
Robi takie wrażenie przytłaczające... Może to też kwestia tego drewnopodobnego koloru który ją uwypukla.
Wolałbym ją dać do rogu jak proponuje Weronika.
Zlew wtedy wyląduje na mini wyspie razem ze zmywarką.
Drzwi do salonu faktycznie chyba znikną, fajnie to wyszło na zdjęciach, jeszcze więcej przestrzeni się zrobiło.
W obu rozwiązaniach bardzo niewiele przeróbek. Poza ty zwróć uwagę na odległość okapu od wentylacji - czym bliżej tym lepszy wyciąg, mniejsza głośność i brak zajmowanej przestrzeni w szafkach.
A uchwyty w szafkach frezowane zamiast tradycyjnych.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2018, 21:35 przez shuger, łącznie zmieniany 1 raz.

Weronka
Posty: 42
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:38

Re: Projekt mieszkania / porady i pomysły na urządzenie - os. Dobrego Kraków

Postautor: Weronka » 13 sty 2018, 17:30

Haha, a tu z kolei inny projekt z Czyżyn :)

Obrazek

Tylko tu blat roboczy jest chyba tylko na barze, a też nie wiem czy właśnie w bar nie został wmontowany piekarnik - też jest to jakiś pomysł na zaaranżowanie salonu z aneksem kuchennym. I tu chyba też górny blat od baru jest bardziej wypuszczony na salon, żeby można było przy nim w miarę wygodnie usiąść na stołkach barowych :)

strawa60
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:49

Re: Projekt mieszkania / porady i pomysły na urządzenie - os. Dobrego Kraków

Postautor: strawa60 » 14 sty 2018, 18:22

polecam skorzystać z darmowych aplikacji do projektowania wnętrz jak np. https://www.leroymerlin.pl/planer3d/kazaplan.html Ja tam sobie zrobiłem pseudo aranżacje salonu, przedpokoju, kuchni i sypialni. Mamy wraz z żoną też w głowie koncepcje łazienki. Trzeba brać poprawki na jakość grafiki w tym programie gdyż np. zauważyłem że kolor żółci wybrany z palety kolorów różni się z tym naniesionym w przestrzeń 3D. Mimo wszystko uważam że jest to przydatny program i można sobie coś wstępnie we własnym zakresie zaprojektować chociażby układ sprzętów w kuchni.


ragar
Posty: 441
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Projekt mieszkania / porady i pomysły na urządzenie - os. Dobrego Kraków

Postautor: ragar » 15 sty 2018, 11:35

Jeszcze ze swojej strony dodałbym, że poza darmowymi programami do projektowania wnętrz udostępnianymi przez markety budowlane, warto jeszcze skorzystać z oferowanej przez nie usługi projektanta. Jeśli zrobi się zakupy za jakąś tam kwotę, to taka usługa jest gratis, a dobrze, jeśli na projekt spojrzy ktoś, kto ma w tym doświadczenie i podpowie, jak ewentualnie coś zmienić. Ja np. miałem robić szafki z lustrem w łazience nad umywalką, ale dostałem podpowiedź, żeby wkleić lustro w ścianie, co przypadło mi do gustu o wiele bardziej, niż szafki :)



Wróć do „Osiedle Dobrego w Krakowie (Budimex) - tematy ogólne dotyczące osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość