Jaki podział na wspólnoty mieszkaniowe na osiedlu Dobrego Kraków od Budimex

Forum osiedla Dobrego w Krakowie przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
shuger
Posty: 29
Rejestracja: 08 sty 2018, 21:42

Jaki podział na wspólnoty mieszkaniowe na osiedlu Dobrego Kraków od Budimex

Postautor: shuger » 13 lut 2018, 20:25

Wiadomo coś na temat podziału wspólnot mieszkańców?
Czy w ramach wszystkich etapów będzie 1 wspólnota, czy każdy etap I, II i III będą tworzyły osobną wspólnotę mieszkaniową?
Rozsądnie byłoby aby każdy etap miał oddzielną wspólnotę ze względu na różny okres oddania do użytkowania....


Weronka
Posty: 42
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:38

Re: Jaki podział na wspólnoty mieszkaniowe na osiedlu Dobrego Kraków od Budimex

Postautor: Weronka » 13 lut 2018, 21:42

shuger pisze:Wiadomo coś na temat podziału wspólnot mieszkańców?

Zdaje się, choć pewności nie mam, że będzie tu podobnie, jak w przypadku innych inwestycji Budimexu w Krakowie. Z tego, co kojarzę, to na przykład na zbudowanych przez tego samego dewelopera osiedlach Orlińskiego i Avia, każdy budynek jest odrębną wspólnotą mieszkaniową, więc pewnie tak będzie i u nas. Inna sprawa, że nie wyobrażam sobie wspólnoty mieszkaniowej złożonej z 4 niezależnych bloków, przeprowadzenie w tak dużym grobie jakiejś uchwały byłoby niemożliwe. No i jeszcze różne terminy oddania poszczególnych bloków.

bobson
Posty: 24
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:51

Re: Jaki podział na wspólnoty mieszkaniowe na osiedlu Dobrego Kraków od Budimex

Postautor: bobson » 04 kwie 2018, 17:46

Przeglądałem właśnie umowę deweloperską i znalazłem zapis, że wszystkie budynki powstałe w tej Nieruchomości (Nieruchomość definiowana jako działka całego osiedla) będą stanowiły jedną wspólnotę mieszkaniową.
Jak ktoś może, to niech to skontroluje :)


Ani
Posty: 67
Rejestracja: 04 sty 2017, 13:13

Re: Jaki podział na wspólnoty mieszkaniowe na osiedlu Dobrego Kraków od Budimex

Postautor: Ani » 11 lip 2018, 0:14

to byłaby KATASTROFA... podział jak najszybciej o ile to możliwe (?)

anth
Posty: 48
Rejestracja: 20 maja 2016, 16:22

Re: Jaki podział na wspólnoty mieszkaniowe na osiedlu Dobrego Kraków od Budimex

Postautor: anth » 11 lip 2018, 21:24

Ani pisze:to byłaby KATASTROFA... podział jak najszybciej o ile to możliwe (?)

Wydaje mi się, że to jest niemożliwe, ponieważ wszystkie budynki stoją na jednej działce. Trzeba by dzielić działkę, a nie wiem czy to jest możliwe ze względu na wspólny garaż.
Zresztą co za różnica, przy takiej ilości osób nie ma znaczenia czy będzie 150 czy 500 ludzi. Statystycznie określony procent i tak będzie mieć wywalone na wszystko i ciężko będzie podjąć jakąkolwiek decyzje.

Ani
Posty: 67
Rejestracja: 04 sty 2017, 13:13

Re: Jaki podział na wspólnoty mieszkaniowe na osiedlu Dobrego Kraków od Budimex

Postautor: Ani » 02 paź 2018, 0:38

super.

w aktach notarialnych wpisany zarządca ktory jest od razu zarzadem.

nie dziwi nikogo oplata za garaz 150 zl ? w Krakowie srednia nie wychodzi ponad 50 zł za miejsce.

proponuje juz organizować się żeby odwołać tego zarządce po okresie wmuszonym przez Budimex Nieruchomości.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2018, 13:35 przez Ani, łącznie zmieniany 1 raz.

korpat
Posty: 17
Rejestracja: 10 mar 2017, 0:50

Re: Jaki podział na wspólnoty mieszkaniowe na osiedlu Dobrego Kraków od Budimex

Postautor: korpat » 02 paź 2018, 12:16

Jestem za zmianą zarządcy.

Niestety: korytarze nie są sprzątane. Użycie spray zapachowego w windzie to nie jest sprzątanie.

Co do ochrony to śmiech na sali.Jak najszybciej trzeba z niej zrezygnować.Generuje nie potrzebne koszty. Najlepiej zrobić monitoring. Ochrona za nic nie odpowiada -są bo są.

Garaż - czynsz zdecydowanie za wysoki.Za co oni pobierają te pieniądze? Do tego problem z bramą i nieustanny kurz od prac remontowych.

Ani
Posty: 67
Rejestracja: 04 sty 2017, 13:13

Re: Jaki podział na wspólnoty mieszkaniowe na osiedlu Dobrego Kraków od Budimex

Postautor: Ani » 02 paź 2018, 13:39

korpat pisze:Jestem za zmianą zarządcy.

Niestety: korytarze nie są sprzątane. Użycie spray zapachowego w windzie to nie jest sprzątanie.

Co do ochrony to śmiech na sali.Jak najszybciej trzeba z niej zrezygnować.Generuje nie potrzebne koszty. Najlepiej zrobić monitoring. Ochrona za nic nie odpowiada -są bo są.

Garaż - czynsz zdecydowanie za wysoki.Za co oni pobierają te pieniądze? Do tego problem z bramą i nieustanny kurz od prac remontowych.

napisz pismo z żądaniem o przedstawienie kosztów czesci wspolnych i jak są rozliczane, obowiazkowo z datownikiem i potwierdzeniem przyjecia - napiszesz do Budimexu Nieruchomości to powiedzą Ci z szyderczym uśmiechem, żebys szedł sobie do zarządcy... wtedy to samo napisz oficjalnie do zarządcy. Ma obowiązek udzielić wlascicielowi mieszkania takich informacji.

Popieram każdy z napisanych przez Ciebie uwag dot. tego co sie wyprawia ZA NASZEpieniądze.


dwayne7
Posty: 9
Rejestracja: 28 wrz 2018, 21:11

Re: Jaki podział na wspólnoty mieszkaniowe na osiedlu Dobrego Kraków od Budimex

Postautor: dwayne7 » 02 paź 2018, 21:52

Ani pisze:
korpat pisze:Jestem za zmianą zarządcy.

Niestety: korytarze nie są sprzątane. Użycie spray zapachowego w windzie to nie jest sprzątanie.

Co do ochrony to śmiech na sali.Jak najszybciej trzeba z niej zrezygnować.Generuje nie potrzebne koszty. Najlepiej zrobić monitoring. Ochrona za nic nie odpowiada -są bo są.

Garaż - czynsz zdecydowanie za wysoki.Za co oni pobierają te pieniądze? Do tego problem z bramą i nieustanny kurz od prac remontowych.

napisz pismo z żądaniem o przedstawienie kosztów czesci wspolnych i jak są rozliczane, obowiazkowo z datownikiem i potwierdzeniem przyjecia - napiszesz do Budimexu Nieruchomości to powiedzą Ci z szyderczym uśmiechem, żebys szedł sobie do zarządcy... wtedy to samo napisz oficjalnie do zarządcy. Ma obowiązek udzielić wlascicielowi mieszkania takich informacji.

Popieram każdy z napisanych przez Ciebie uwag dot. tego co sie wyprawia ZA NASZEpieniądze.


+++ Też w 100% popieram.



Wróć do „Osiedle Dobrego w Krakowie (Budimex) - tematy ogólne dotyczące osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości