Czynsz i opłaty za mieszkanie w Krakowie na Dobrego Pasterza od Budimex

Forum osiedla Dobrego w Krakowie przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
Darom
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2018, 22:02

Czynsz i opłaty za mieszkanie w Krakowie na Dobrego Pasterza od Budimex

Postautor: Darom » 18 cze 2018, 22:13

Jestem zainteresowany zakupem mieszkania w Krakowie na Dobrego pasterza jednak ciekawi mnie tutaj kilka rzeczy. Mianowicie:
1. Kupując mieszkania nie zależnie na którym piętrze ile będą wynosić opłaty za czynsz miesięczne ?
2. Jak mniej więcej wyglądają opłaty za podstawowe rzeczy takie jak prąd ?
3. Czy osoby, które tu już mieszkają w tych blokach nowych są zadowolone z mieszkania i okolicy ?


Weronka
Posty: 42
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:38

Re: Czynsz i opłaty za mieszkanie w Krakowie na Dobrego Pasterza od Budimex

Postautor: Weronka » 22 cze 2018, 15:29

Poszukaj po forum, było w kilku miejscach o tym, jakie mogą być przyszłe opłaty. Natomiast o tym, jak się mieszka, to niewiele osób chyba może jeszcze cokolwiek powiedzieć, skoro wciąż jeszcze trwają odbiory mieszkań od dewelopera.

Jeżeli chodzi o to, jak naliczany jest czynsz za mieszkanie w bloku, to nie zależy on od piętra, tylko od metrażu lokalu oraz związanego z tym udziału w częściach wspólnych budynku.

Jeżeli chodzi o opłaty np. za prąd, czy wodę, to są one zwykle zależne od dostawców tych mediów, jak np. Tauron w przypadku energii. Ile zużyjesz, za tyle zapłacisz, więc tu nie powinno być wielkich niespodzianek.

Darom
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2018, 22:02

Re: Czynsz i opłaty za mieszkanie w Krakowie na Dobrego Pasterza od Budimex

Postautor: Darom » 23 cze 2018, 11:37

Weronka pisze:Poszukaj po forum, było w kilku miejscach o tym, jakie mogą być przyszłe opłaty.

Właśnie szukałem i kiepsko mi idzie odnalezienie tych interesujących mnie tematów. Możesz mi pomóc :?:
Weronka pisze:tylko od metrażu lokalu oraz związanego z tym udziału w częściach wspólnych budynku.

Czyli ile wynosi czynsz za jeden metr kwadratowy lokalu ? Części wspólne to masz na myśli korytarz, windę i klatkę schodową oraz to miejsce gdzie wynosimy śmieci ? czy jeszcze coś do czynszu się dolicza ?
Weronka pisze:Jeżeli chodzi o opłaty

To jak wygląda sprawa z ogrzewaniem w zimie ? ile się płaci za to miesięcznie ?


yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: Czynsz i opłaty za mieszkanie w Krakowie na Dobrego Pasterza od Budimex

Postautor: yarOo_krk » 23 cze 2018, 16:44

Darom pisze:Czyli ile wynosi czynsz za jeden metr kwadratowy lokalu ? Części wspólne to masz na myśli korytarz, windę i klatkę schodową oraz to miejsce gdzie wynosimy śmieci ? czy jeszcze coś do czynszu się dolicza ?

Nikt Ci na dzień dzisiejszy nie powie jak ostatecznie będzie wyglądał czynsz - po odbiorze mieszkania "czynsz" ustala budimex (z tego co się orientuje około 5,90pln/m2 - dopiero po przeniesieniu własności "przechodzisz pod skrzydła" zarządcy, który jest odpowiedzialny za ustalenie czynszu ...

Darom pisze:To jak wygląda sprawa z ogrzewaniem w zimie ? ile się płaci za to miesięcznie ?

CO (centralne ogrzewanie) masz wliczone w czynsz - w okresie grzewczym w zależności od zużycia masz nadpłatę albo niedopłatę ..

Darom
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2018, 22:02

Re: Czynsz i opłaty za mieszkanie w Krakowie na Dobrego Pasterza od Budimex

Postautor: Darom » 23 cze 2018, 19:27

yarOo_krk pisze:przechodzisz pod skrzydła" zarządcy, który jest odpowiedzialny za ustalenie czynszu ...

W jaki sposób jest wybierany zarządca ? I skąd będę wiedział, że jest wybrany ? Czy Budimex może być zarządca ?

Simon
Posty: 16
Rejestracja: 28 paź 2017, 0:47

Re: Czynsz i opłaty za mieszkanie w Krakowie na Dobrego Pasterza od Budimex

Postautor: Simon » 23 cze 2018, 20:20

Darom pisze:
yarOo_krk pisze:przechodzisz pod skrzydła" zarządcy, który jest odpowiedzialny za ustalenie czynszu ...

W jaki sposób jest wybierany zarządca ? I skąd będę wiedział, że jest wybrany ? Czy Budimex może być zarządca ?

Budimex ma swoją firme, która się opiekuje nieruchomościami wybudowanymi przez nich, jakąś sb tam wybrali i współpracują z nimi. Można ją zmienić potem jak wszyscy się wprowadzą. Takie ja mam zaslyszane info, też byłem w tym zielony bo nigdy nie mieszkałem z bloku.
Mam pytanie do Cb, jak systuacja z mieszkaniami w etapie III, orientujesz sie ile zostało bo strona bdx jest słabo aktualizowana i w jakiej cześci chcesz kupić ?

Darom
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2018, 22:02

Re: Czynsz i opłaty za mieszkanie w Krakowie na Dobrego Pasterza od Budimex

Postautor: Darom » 23 cze 2018, 20:58

W 3 etapie podobno mieszkania beda gotowe do odbioru lipiec/sierpień 2019r. Ja właśnie w tym etapie się znajduje. Jeśli chodzi o płacenie rachunkow za wodę i prad to czy to juz jest w czynszu ? Czy place prognozę ? Czy tylko tyle ile zurzyje ? Jak to jest z tym ?

Weronka
Posty: 42
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:38

Re: Czynsz i opłaty za mieszkanie w Krakowie na Dobrego Pasterza od Budimex

Postautor: Weronka » 24 cze 2018, 18:21

Płaci się zgodnie z prognozą, później np. co pół roku są wyrównania, czyli jeśli była nadpłata, to zwracają, a jeśli niedopłata, to trzeba dopłacić. Oczywiście to wszystko wg rzeczywistych wskazań liczników.


strawa60
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:49

Re: Czynsz i opłaty za mieszkanie w Krakowie na Dobrego Pasterza od Budimex

Postautor: strawa60 » 24 cze 2018, 19:52

Prąd jest rozliczany co 2 miesiące. Prognoza po przeniesieniu własności dotyczy tylko wody i ogrzewania tzw. ryczałt. Co jakiś czas rozliczenie dopłata niedopłata.



Wróć do „Osiedle Dobrego w Krakowie (Budimex) - tematy ogólne dotyczące osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości