[Bud. A] Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku A Osiedla Dobrego od Budimex w Krakowie na Prądniku Czerwonym: zakup, budowa, wykończenie itp.
andziakretka
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2017, 9:41

Re: Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Postautor: andziakretka » 05 gru 2017, 13:21

Czy ktoś umie jasno i w prosty sposób wytłumaczyć co należy zrobić i kiedy po wpłacie 100% wartości mieszkania? Kiedy załatwia sie notariusza, coś z księgą wieczystą itp.? ;)


yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Postautor: yarOo_krk » 05 gru 2017, 13:54

andziakretka pisze:Czy ktoś umie jasno i w prosty sposób wytłumaczyć co należy zrobić i kiedy po wpłacie 100% wartości mieszkania? Kiedy załatwia sie notariusza, coś z księgą wieczystą itp.? ;)

Nie jestem pewien na 100% - dopiero mnie to czeka w 2019 roku :) ale termin przeniesienia własności (notariusza) masz w umowie deweloperskiej. Notariusza i konkretny termin (chyba) zaproponuje Ci budimex (możesz skorzystać z ich notariusza lub poprosić o przeniesienie dokumentów do "Twojego" np. tańszego).
Co do księgi wieczystej to chyba notariusz po podpisaniu aktu przeniesienia własności wysyła papiery dot. księgi wieczystej do sądu. Następnie czekasz na dokumenty z sądu (w Krakowie z tego co się orientuje jest długi czas oczekiwania nawet ponad pół roku), z którymi udajesz się do banku i wtedy rata kredytu zmniejsza Ci się do "docelowej") :)

mniej więcej chyba tak to wygląda :)

andziakretka
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2017, 9:41

Re: Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Postautor: andziakretka » 05 gru 2017, 14:51

Dzięki! :D czyli do czasu odbioru mieszkania siedzimy bezczynnie? :D


strawa60
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:49

Re: Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Postautor: strawa60 » 05 gru 2017, 20:08

Czy ktoś się orientował jaka jest stawka u notariusza od Budimexu?

yarOo_krk pisze:Co do księgi wieczystej to chyba notariusz po podpisaniu aktu przeniesienia własności wysyła papiery dot. księgi wieczystej do sądu. Następnie czekasz na dokumenty z sądu (w Krakowie z tego co się orientuje jest długi czas oczekiwania nawet ponad pół roku)

Zależy od banku. My w mBank po załatwieniu notariusza, musimy sami udać się do sądu z papierami z budimexu i z banku osobiście. Z tego co wiemy, wszystko dopiero będziemy zaczynać załatwiać po 1 października 2018. Co do czasu na wpis, wczoraj w radiu gruchnęła wiadomość, że odwołana została prezes Sądu Okręgowego w Krakowie za zły nadzór spraw administracyjnych.

Cytując
Jak podkreślono "niepokojące są zwłaszcza gwałtownie rosnące zaległości w wydziale ksiąg wieczystych Sądu Rejonowego dla Krakowa Podgórza, jednego z największych takich wydziałów w całym kraju". Czas oczekiwania na wpis do księgi wieczystej sięga w tym sądzie sześciu miesięcy, podczas gdy średnio w kraju trwa to niewiele ponad miesiąc - stwierdza komunikat. "Opóźnienia przy wpisach do ksiąg wieczystych zagrażają bezpieczeństwu obrotu gospodarczego, bowiem nieuregulowany status nieruchomości wstrzymuje inwestycje i negatywnie wpływa na rozwój gospodarczy całego regionu" - głosi komunikat.

źródło: radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/odwolano-3-prezesow-sadow-z-krakowa-i-7-zatrzymanych-dyrektorow-sadow

Jest więc szansa że w tej kwestii coś się ruszy

grzech
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2017, 8:32

Re: Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Postautor: grzech » 18 gru 2017, 16:12

Na dzien dzisiejszy nadal nie skonczone. W niedziele bylem pod blokiem i teren budowy nie byl jeszcze uporzadkowany a z jednego balkonu powiewala jeszcze niebieska plandeka. Wiec czekamy.
Mam nadzieje ze sie wsszystko przyspieszy i w marcu bedzie mozna odebrac mieszkanie . Taki termin bylby super..

yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Postautor: yarOo_krk » 18 gru 2017, 16:41

grzech pisze:Na dzien dzisiejszy nadal nie skonczone.

II etap też ma opóźnienie. 7 grudnia stan inwestycji miał stanowić 54% - na ten moment jeszcze tylu nie ma :|

andziakretka
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2017, 9:41

Re: Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Postautor: andziakretka » 19 gru 2017, 10:04

Ja mieszkam w bloku obok i sledze codziennie postępy w pracach :D oprócz tego, ze wisi plandeka z jednego z mieszkan, to od strony
ul. Dobrego Pasterza nie ma tez wiekszosci drzwi w srodku i jest niepomalowana klatka schodowa ;)

Jellenio
Posty: 14
Rejestracja: 19 gru 2017, 13:45

Re: [Bud. A] Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Postautor: Jellenio » 19 gru 2017, 13:49

A jak kupowałem mieszkanie w lipcu to byli tak do przodu, że w maju miały być pierwsze oddania mieszkań. Teraz na pewno to będzie czerwiec.
Ogólnie nie do końca podoba mi się sytuacja. Mój znajomy robił mieszkanie babce na osiedlu Avia od budimexu i liczba fuszerek była gigantyczna...


alfaromeo
Posty: 14
Rejestracja: 07 wrz 2017, 11:54

Re: [Bud. A] Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Postautor: alfaromeo » 19 gru 2017, 14:02

Jellenio pisze:Ogólnie nie do końca podoba mi się sytuacja. Mój znajomy robił mieszkanie babce na osiedlu Avia od budimexu i liczba fuszerek była gigantyczna...

Miejmy nadzieję, że z racji tego że mieszkania na avii i orlińskiego były dużo tańsze od naszych to u nas przyłożą się bardziej do roboty!

Jellenio
Posty: 14
Rejestracja: 19 gru 2017, 13:45

Re: [Bud. A] Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Postautor: Jellenio » 19 gru 2017, 18:09

Właśnie Budimex wysłał pisma na maila z informacją, że 100% zaawansowania inwestycji było 30 listopada 2017 roku...

Co o tym myślicie ?



Wróć do „[Bud. A] (etap I) Osiedle Dobrego Kraków – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość