[Bud. A] Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku A Osiedla Dobrego od Budimex w Krakowie na Prądniku Czerwonym: zakup, budowa, wykończenie itp.
grzech
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2017, 8:32

[Bud. A] Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Postautor: grzech » 30 lis 2017, 11:30

Zbliża się koniec budowy tzn wg mojej umowy 100% powinno być 5 grudnia bo wtedy mam przelać ostatnią transzę kredytu.
Dzwoniłem do BDX , dzisiaj jest 94% i nie wiadomo kiedy się to zmieni, tak samo nie wiadomo kiedy będzie wykonany pomiar geodezyjny mieszkań.
Będziecie wpłacać ostatnia transzę jeśli nie zdążą się wyrobią do dnia z umowy??


andziakretka
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2017, 9:41

Re: [Bud. A] Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Postautor: andziakretka » 30 lis 2017, 11:42

A to przypadkiem nie jest tak, ze bank sprawdza stan zaawansowania budowy i wyplaca transze lub nie?

grzech
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2017, 8:32

Re: [Bud. A] Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Postautor: grzech » 30 lis 2017, 12:12

Nie jest tak , w moim przypadku muszę pójść do banku i złożyć zlecenie przelewu konkretnej transzy, podejrzewam że inni tez tak mają.


yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: [Bud. A] Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Postautor: yarOo_krk » 30 lis 2017, 12:18

andziakretka pisze:A to przypadkiem nie jest tak, ze bank sprawdza stan zaawansowania budowy i wyplaca transze lub nie?

U mnie w Pekao sam muszę zlecić dyspozycję przelewu środków z kredytu.

W momencie jak deweloper się spóźnia (a miałem już taki przypadek w II etapie - wstrzymuję transze aż do potwierdzenia ze strony bdx, że dany % zaawansowania inwestycji został zrealizowany) - po co zwiększać sobie ratę, jeżeli się spóźniają?

andziakretka
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2017, 9:41

Re: [Bud. A] Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Postautor: andziakretka » 30 lis 2017, 14:23

Nie do konca o to mi chodzilo. Wiadomo ze kazdy sam wypelnia wniosek o puszczeniu transzy i zanosi do banku. Zastanawia mnie tylko czy nalezy wspomniec o tym, ze budowa nie osiagnela jeszcze 100% i czy bank wtedy kontaktuje sie z budimexem dogadujac jakis nowy termin transzy?

Agnieszka
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2017, 13:16

Re: [Bud. A] Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Postautor: Agnieszka » 01 gru 2017, 9:09

Ja wpłaciłam ostatnią transzę, nawet nie spodziewałam się, że mogą być jakieś opóźnienia.
Miałam nadzieję na szybsze odbiory niż ostateczny czas w umowie, aczkolwiek widząc jak im to idzie raczej nie ma na co liczyć :/

andziakretka
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2017, 9:41

Re: [Bud. A] Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Postautor: andziakretka » 01 gru 2017, 9:31

Moze nie bedzie tak zle, a nuz po zakonczeniu budowy inspekcje budowlane pojda sprawnie i odbiory tez szybko nadejda ;) Mieszkam w bloku obok, bede panow pospieszac :D

grzech
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2017, 8:32

Re: [Bud. A] Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Postautor: grzech » 01 gru 2017, 13:21

yarOo_krk pisze:
andziakretka pisze:A to przypadkiem nie jest tak, ze bank sprawdza stan zaawansowania budowy i wyplaca transze lub nie?

U mnie w Pekao sam muszę zlecić dyspozycję przelewu środków z kredytu.

W momencie jak deweloper się spóźnia (a miałem już taki przypadek w II etapie - wstrzymuję transze aż do potwierdzenia ze strony bdx, że dany % zaawansowania inwestycji został zrealizowany) - po co zwiększać sobie ratę, jeżeli się spóźniają?

Zgadam się ja tez nie przelewam ostatniej transzy ,przynajmniej rata nie wzrosnie jeszcze prze chwile:)
Napisałem tez pismo do BDX o odroczenie płatności i nie naliczanie odsetek.
Ciekawe tylko kiedy będzie pomiar powykonawczy, wiem że na innych inwestycjach BDX'u różnice in plus były duże co wiązało się z dopłatą.


Ani
Posty: 67
Rejestracja: 04 sty 2017, 13:13

Re: [Bud. A] Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Postautor: Ani » 01 gru 2017, 15:04

dobrze, a jak to sie ma z umową kredytową gdzie jasno jest napisana data przekazania ostatniej transzy ?

zmieni sie takze harmonogram platnosci... ktoś cos wie na ten temat?

Bank Pekao S.A.

mayimbe
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2017, 12:29

Re: Koniec budowy przez budimex "Dobrego Etap I" oraz formalności

Postautor: mayimbe » 03 gru 2017, 14:27

No jak teraz 94%, to pewnie im z miesiąc jeszcze zajmie dokończenie tego. Mieszkam zaraz obok, prawie codziennie tamtędy przechodzę i chyba zostały im już głównie prace na zewnątrz. Szkoda, że wcześniej się za to nie zabrali, bo pogoda raczej nie sprzyja i myślę, że też stąd te opóźnienia.



Wróć do „[Bud. A] (etap I) Osiedle Dobrego Kraków – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości