[Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku A Osiedla Dobrego od Budimex w Krakowie na Prądniku Czerwonym: zakup, budowa, wykończenie itp.
strawa60
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:49

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: strawa60 » 11 lip 2018, 12:39

Powiem tak,
- przy kosztach jakich wkłada się w urządzenie mieszkania czyli pewnie średnio z jakieś 50k, zainwestowanie 400-500 zl w mate przynajmniej dla mnie nie robi różnicy, gdzieś indziej można przyoszczędzić żeby gdzieś dołożyć.
- co do wysokości podłogi, mate montuje się w warstwie kleju i różnica w wysokości to może 1 max 2 mm. Sama mata jest też bardzo cienka. Wysokość w stosunku do korytarza? Lepiej jest dostosować panele do płytek niż odwrotnie.
- podłączenie, fakt budimex tutaj przynajmniej w moim przypadku zawalił, ponieważ nie miałem wyprowadzonego podłączenia ale moja ekipa uporała się z tym w godzinę. Sama linia do podłogówki jest oddzielona i można ją podłączyć w całkiem oddzielny bezpiecznik co też uczyniłem.
- taka podłogówka nie zastąpi na pewno ręcznikowca. Taki grzejnik musi być, zawsze sie coś przepierze albo powiesi ręcznik do wyschnięcia np w zime. W dodatku w pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności musi być przynajmniej jakaś minimalna temperatura utrzymywana. Zauważcie że macie blokady na głowicach w łazience i kuchni
- później raczej się tego nie dołoży a wcale nie ma konieczności używania.
- ja robię prysznic bezbrodzikowy i stąpanie po zimnej posadzce mnie wkurza, nie chce mieć dywaniku, po to mam piękną podłogę :). Sterownik mam taki, że jestem w stanie zaprogramować sobie kiedy i jak ma grzać.
- jestem gadżeciażem :) Sterownik wygląda jak część inteligentnego domu.

Nie chcę tutaj nikogo przekonywać na siłę, dzielę się z wami moimi spostrzeżeniami :). Podsumowując, bardziej wyszedłem tutaj z założenia, a nuż sie przyda


Ani
Posty: 67
Rejestracja: 04 sty 2017, 13:13

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: Ani » 11 lip 2018, 23:16

jaka moc i czas nagrzania podłogi?
Znajomy ma, pobór niecałe 2000 KW, nagrzanie w 15-20 minut, zanim nagrzeje to juz wychodzi z mieszkania... ale to raczej argument przeciw.
Sam sie zastanawialem ale zainwestowalem w fajny grzejnik :)

filipetrus
Posty: 25
Rejestracja: 24 sty 2018, 12:15

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: filipetrus » 12 lip 2018, 10:01

Ani pisze:jaka moc i czas nagrzania podłogi?
Znajomy ma, pobór niecałe 2000 KW, nagrzanie w 15-20 minut, zanim nagrzeje to juz wychodzi z mieszkania... ale to raczej argument przeciw.
Sam sie zastanawialem ale zainwestowalem w fajny grzejnik :)

Grzejniki zapewnia Budimex, wymieniałeś ten, który jest w standardzie?


koleszko78
Posty: 6
Rejestracja: 11 cze 2018, 15:37

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: koleszko78 » 12 lip 2018, 20:08

:shock: :shock: ojoj, 2000kW :?: chyba żadna S-ka tego nie wytrzyma :roll: zapewne chodzi o 200W, pozdrawiam :)



Wróć do „[Bud. A] (etap I) Osiedle Dobrego Kraków – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości