[Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku A Osiedla Dobrego od Budimex w Krakowie na Prądniku Czerwonym: zakup, budowa, wykończenie itp.
RysiekP
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2018, 18:58

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: RysiekP » 10 cze 2018, 19:03

Mam pytanie do Państwa jesteście przekonani do tej podłogowki? Trochę się obawiam...

Jest ktoś kto się już z tym tematem spotkał?
Coś więcej info?


strawa60
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:49

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: strawa60 » 10 cze 2018, 19:59

RysiekP pisze:Mam pytanie do Państwa jesteście przekonani do tej podłogowki? Trochę się obawiam...

Jest ktoś kto się już z tym tematem spotkał?
Coś więcej info?

W sensie czy robić podłogówkę czy do samej maty?

koleszko78
Posty: 6
Rejestracja: 11 cze 2018, 15:37

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: koleszko78 » 11 cze 2018, 15:43

Witam, Ja niestety nie mam zaznaczonego [P] na rzucie mojej łazienki a tez mam w planach połozyć taka matę. Moja łazienka jest na parterze i ma 3,63m2 powierzchni.
Czy może to zależeć od powierzchni łazienki?


strawa60
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:49

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: strawa60 » 11 cze 2018, 19:53

koleszko78 pisze:Witam, Ja niestety nie mam zaznaczonego [P] na rzucie mojej łazienki a tez mam w planach połozyć taka matę. Moja łazienka jest na parterze i ma 3,63m2 powierzchni.
Czy może to zależeć od powierzchni łazienki?

może, maty się nie kładzie pod "zajętą" powierzchnię tj. prysznic/wanna, toaletę, pralkę, zlew szafki itp. Z tego przy małej łazience może być że w zasadzie wejdziesz do środka i masz tyle miejsca coby się tylko obrócić i być może podłogówka na powierzchni 0,5 m2 mija się z celem.

koleszko78
Posty: 6
Rejestracja: 11 cze 2018, 15:37

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: koleszko78 » 12 cze 2018, 12:15

Witam, Dzięki za odpowiedź, wiem że pod powierzchnią zajętą nie można ale pas ok. 1,5mx1m bym zmieścił.

bobson
Posty: 24
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:51

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: bobson » 25 cze 2018, 19:36

Czy ktoś jeszcze ma taki żarcik w projekcie, że wyjście które miało być pod ogrzewanie podłogowe zostało przeniesione do korytarza?
Dla tych co nie robią podłogówki to pewnie na plus, dodatkowy kontakt na korytarzu, ale my się zastanawiamy co teraz z tym zrobić, czy kombinować jakieś podłączenie do tego kontaktu przez ścianę czy podłączymy to przez wyjście na korytarzu :)

strawa60
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:49

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: strawa60 » 25 cze 2018, 21:23

bobson pisze:Czy ktoś jeszcze ma taki żarcik w projekcie, że wyjście które miało być pod ogrzewanie podłogowe zostało przeniesione do korytarza?
Dla tych co nie robią podłogówki to pewnie na plus, dodatkowy kontakt na korytarzu, ale my się zastanawiamy co teraz z tym zrobić, czy kombinować jakieś podłączenie do tego kontaktu przez ścianę czy podłączymy to przez wyjście na korytarzu :)

Dokładnie mamy to samo. Kontakt, na szczęście na osobnej linii ale wpięty pod teletechnikę. My się bedziemy przekuwać do łazienki i dorzucimy do skrzynki oddzielny bezpiecznik pod mate bo jest miejsce

bobson
Posty: 24
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:51

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: bobson » 29 cze 2018, 8:29

W tej instrukcji korzystania z mieszkania, otrzymanej po odbiorze, faktycznie jest informacja że kontakt do ogrzewania podłogowego został zamontowany w korytarzu.
Ale jest jeszcze jakaś informacja, że została doprowadzona rura do łazienki na wysokość posadzki, w celu ułatwienia montażu (nie pamiętam dokładnie jak to jest napisane, nie mam tego przed sobą), ktoś to sprawdzał albo wie o co z tym może chodzić?


Ani
Posty: 67
Rejestracja: 04 sty 2017, 13:13

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: Ani » 11 lip 2018, 0:26

mata w łazienkach poniżej 6m2 ? hmm... po co :)

bobson
Posty: 24
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:51

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: bobson » 11 lip 2018, 11:23

Ani pisze:mata w łazienkach poniżej 6m2 ? hmm... po co :)


No właśnie ja się zastanawiam czy jest czy nie ma sensu, bo jakoś szczególnie się nie znam, ale też nie spotkałem się z jakimś konkretnym argumentem przeciw :)
Argumenty które są na mojej liście przeciw ogrzewaniu:
  • jest więcej roboty
  • podłoga się podniesie nieco, więc trzeba uważać w stosunku do korytarza
Argumenty które mam za:
  • po prostu fajnie mieć taki bajer, a niestety nie jest to rzecz którą można później dołożyć do gotowego mieszkania
  • jeśli ogrzewanie podłogowe się sprawdzi i będzie ogrzewało przyjemnie a nie będzie ekonomicznie bardzo drogie, to można zlikwidować grzejnik łazienkowy i zyskać trochę przestrzeni na ścianie
  • nie jest to jakieś bardzo drogie rozwiązanie, więc nawet jeśli nie wypali, to nie będą to duże koszty wyrzucone w błoto



Wróć do „[Bud. A] (etap I) Osiedle Dobrego Kraków – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości