[Bud. A] Pomiary geodezyjne nowych mieszkań i dopłaty / nadpłaty - os. Dobrego

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku A Osiedla Dobrego od Budimex w Krakowie na Prądniku Czerwonym: zakup, budowa, wykończenie itp.
bobson
Posty: 24
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:51

[Bud. A] Pomiary geodezyjne nowych mieszkań i dopłaty / nadpłaty - os. Dobrego

Postautor: bobson » 29 mar 2018, 8:26

Cześć Sąsiedzi :)

Na portalu klienta Budimex pojawiły się wstępne pomiary geodezyjne :)
Zakładam wątek tak informacyjnie i żeby mniej więcej podpytać jak duże są rozbieżności w tej inwestycji :)
U Nas (mieszkanie narożne od strony Dobrego Pasterza) metraż rzeczywisty jest mniejszy o 0,150m2 względem metrażu z umowy, a loggia i miejsce postojowe zgodnie z metrażem z umowy :)


grzech
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2017, 8:32

Re: [Bud. A] Pomiary geodezyjne nowych mieszkań i dopłaty / nadpłaty - os. Dobrego

Postautor: grzech » 29 mar 2018, 10:02

U nas z kolei 1 cm2 więcej co się równa z dopłatą niewielką ale jednak.:)

Xaron
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2018, 20:12

Re: [Bud. A] Pomiary geodezyjne nowych mieszkań i dopłaty / nadpłaty - os. Dobrego

Postautor: Xaron » 29 mar 2018, 11:16

na pewno 1 cm2 a nie 0.01 m2 ? bo jedno drugiemu nie jest równe. (1cm2 = 0.0001m2)


grzech
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2017, 8:32

Re: [Bud. A] Pomiary geodezyjne nowych mieszkań i dopłaty / nadpłaty - os. Dobrego

Postautor: grzech » 29 mar 2018, 11:30

Xaron pisze:na pewno 1 cm2 a nie 0.01 m2 ? bo jedno drugiemu nie jest równe. (1cm2 = 0.0001m2)

Fajnie ze jesteś czujny, ale to czy ja napisałem 1cm2 czy 0,01m2 to aż tak wiele nie zmienia bo i tak dopłacam ok 60 zł.
Bądź co bądź gratuluje czujności jeszcze raz :))
i cześć
i pozdrawiam.

Ani
Posty: 67
Rejestracja: 04 sty 2017, 13:13

Re: [Bud. A] Pomiary geodezyjne nowych mieszkań i dopłaty / nadpłaty - os. Dobrego

Postautor: Ani » 02 kwie 2018, 21:04

bobson, dowiadywałeś się w jaki sposób Budimex-Nieruchomości regulują różnice ?

bobson
Posty: 24
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:51

Re: [Bud. A] Pomiary geodezyjne nowych mieszkań i dopłaty / nadpłaty - os. Dobrego

Postautor: bobson » 03 kwie 2018, 8:15

Ani pisze:bobson, dowiadywałeś się w jaki sposób Budimex-Nieruchomości regulują różnice ?

Dostałem list z budimexu z pomiarami i tam jest informacja co należy zrobić w jakim przypadku, bo inaczej to się reguluje w przypadku płatności gotówką za mieszkanie a inaczej w przypadku kredytu.

My mamy kredy i z tego co kojarzę to należy się skontaktować z Budimexem w celu ustalenia sposobu przekazania (czy chcemy zwrot czy żeby doliczyć to do najbliższej raty)

Nie jestem pewien, ale z tego co słyszałem, to w przypadku zwrotu gotówki należy się z tego rozliczyć na picie, jako z dodatkowego dochodu.

Wieczorem jak będę pamiętał to sprawdzę ten list i dorzucę informację co i jak :)

andziakretka
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2017, 9:41

Re: [Bud. A] Pomiary geodezyjne nowych mieszkań i dopłaty / nadpłaty - os. Dobrego

Postautor: andziakretka » 03 kwie 2018, 10:51

Ja dzwonilam do Budimexu przed weekendem i ponoc w przypadku jesli mieszkanie nie bylo za gotowke tylko na kredyt, to powinno sie skonsultowac z bankiem i on zadecyduje czy nadplaci nam tym kredyt (zalezy ponoć od tego ile wkładu się wpłaciło) czy mozemy to dostac do siebie (tak jest w przypadku Mbanku), a jesli chcemy dostać pieniadze tak jakby poza wiedzą banku, to mozemy dopiero po przeniesieniu praw wlasnosci, uzupelniajac załączony formularz od Budimexu i wtedy z bankiem nie musimy juz niczego konsultowac.

mayimbe
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2017, 12:29

Re: [Bud. A] Pomiary geodezyjne nowych mieszkań i dopłaty / nadpłaty - os. Dobrego

Postautor: mayimbe » 03 kwie 2018, 20:15

Serio trzeba aż zaprzęgać tę całą machinę biurokracyjną (bank), żeby dopłacić te kilka złotych różnicy?


andziakretka
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2017, 9:41

Re: [Bud. A] Pomiary geodezyjne nowych mieszkań i dopłaty / nadpłaty - os. Dobrego

Postautor: andziakretka » 04 kwie 2018, 9:22

Mój post tyczył się tylko i wyłącznie przypadku ,kiedy mamy mieszkanie mniejsze i będziemy mieć zwrot. Nie wiem jak jest w przypadku niedopłaty z naszej strony :)

Jellenio
Posty: 14
Rejestracja: 19 gru 2017, 13:45

Re: [Bud. A] Pomiary geodezyjne nowych mieszkań i dopłaty / nadpłaty - os. Dobrego

Postautor: Jellenio » 25 kwie 2018, 10:52

Czy ktoś, kto ma mieć zwrot, a mieszkanie miał kredytowane, ma jakiś przykładowy wniosek do banku o zgodę na przelanie pieniędzy na konto prywatne, a nie wliczanie tego do kredytu ?



Wróć do „[Bud. A] (etap I) Osiedle Dobrego Kraków – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości