[Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku A Osiedla Dobrego od Budimex w Krakowie na Prądniku Czerwonym: zakup, budowa, wykończenie itp.
markof
Posty: 7
Rejestracja: 14 cze 2018, 21:30

Re: [Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Postautor: markof » 14 cze 2018, 22:13

lecter pisze:Ja biorę inspektora nadzoru 400zł



W jakim stanie były tynki w Pana mieszkaniu? Były też buły i niechlujnie położony akryl na łączeniu ścian działowych z sufitem? Pana inspektor zakwestionował ich jakość? Jaka była reakcja przedstawiciela wykonawcy?


bobson
Posty: 24
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:51

Re: [Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Postautor: bobson » 15 cze 2018, 7:25

Mam nadzieję że to kolejna reklama do korzystania z usług inspektorów budowlanych, bo w sumie użytkownik nowo zarejestrowany.
A jeśli to jednak zgodne z prawdą, to mega przykro że Budimex odwalił taką fuszerkę :/

korpat
Posty: 17
Rejestracja: 10 mar 2017, 0:50

Re: [Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Postautor: korpat » 15 cze 2018, 15:23

hej wszystkim :) My dzisiaj odbieraliśmy mieszkanie. Niestety na wskutek wielu usterek tego nie zrobiliśmy :twisted: Główne powody naszej decyzji to krzywe kąty w sypialni, brak prądu w gniazdkach w pokoju i na korytarzu, zacieki, zarysowania ścian, brak pionu w sypialni, porysowana okleina okien, źle zamontowane gniazdka. Łączna ilość uwag w protokole 28. Czas na odbiór mieszkania 1,5 godziny. To stosunkowo mało czasu. My wzięliśmy inspektora budowlanego. Szkoda, że budimex zrobił taką fuszerkę i trzeba czekać 30 dni na poprawki. Dodatkowo czynsz 5,9 za m2 mieszknia (w tym komórki lokatorskiej) to jakaś kpina. Powodzenia wszystkim, może u Was będzie lepiej ;)


korpat
Posty: 17
Rejestracja: 10 mar 2017, 0:50

Re: [Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Postautor: korpat » 15 cze 2018, 15:26

bobson pisze:Mam nadzieję że to kolejna reklama do korzystania z usług inspektorów budowlanych, bo w sumie użytkownik nowo zarejestrowany.
A jeśli to jednak zgodne z prawdą, to mega przykro że Budimex odwalił taką fuszerkę :/

Niestety to prawda.

markof
Posty: 7
Rejestracja: 14 cze 2018, 21:30

Re: [Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Postautor: markof » 15 cze 2018, 21:55

bobson pisze:Mam nadzieję że to kolejna reklama do korzystania z usług inspektorów budowlanych, bo w sumie użytkownik nowo zarejestrowany.
A jeśli to jednak zgodne z prawdą, to mega przykro że Budimex odwalił taką fuszerkę :/

Niestety to nie reklama :| Tak, jestem nowo zarejestrowaną osobą, bo po tym co zobaczyłem w swoim mieszkaniu postanowiłem poszukać na forach informacji nt odbiorów na Dobrego. Post użytkownika korpat potwierdza to co pisałem.

Drodzy użytkownicy jeśli liczyliście tak jak ja że kupujecie u dużego dewelopera a nie od Józka który robi po kosztach i spodziewacie się ładnie wykonanego mieszkania to radzę ostudzić swój zapał. Niestety ja jestem zniesmaczony tym co zobaczyłem.

Kto się orientuje gdzie reklamować niedoróbki części wspólnych? Bo użycie fugi zamiast silikonu na łączeniach podłogi z cokołami to jakaś fuszerka na maksa pokazująca że wykonawca szedł po kosztach na maksa.

filipetrus
Posty: 25
Rejestracja: 24 sty 2018, 12:15

Re: [Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Postautor: filipetrus » 18 cze 2018, 9:34

korpat pisze:Dodatkowo czynsz 5,9 za m2 mieszknia (w tym komórki lokatorskiej) to jakaś kpina.

Ale czynsz chyba może być później mniejszy, gdy już zawiąże się Wspólnota i ogarnie innego administratora budynku. Cała reszta - no cóż, przykro się tego słucha. Ja czekam na mieszkanie w etapie II, ale pewnie nie będzie wiele lepiej. Powodzenia i czekamy na wieści, jak Budimex wywiąże się z napraw usterek.

strawa60
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:49

Re: [Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Postautor: strawa60 » 18 cze 2018, 18:01

Melduję, że mieszkanie odebrane. Z tego co podpytałem przedstawiciela to zdecydowana większość odebrała do tej pory. Nie było większych rażących problemów.

p3rn
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2018, 15:10

Re: [Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Postautor: p3rn » 19 cze 2018, 15:18

Również mieszkanie odeberane :)
Największe usterki to ryski na szybie (dwie małe płytkie - do wypolerowania) i pęknięty tynk na 15cm w łazience..
Reszta usterek śmieszna...

Nawiązując do wcześniejszych postów.. nie wiem czy to takie napędzanie na inspektorów budowlanych? (aczkolwiek dobrze ich mieć, sam miałem - polecam) ale conajmniej jest to podejrzane. A jak ktoś nowy pisze, że się zarejestrował po to bo jest tak bardzo źle? - jego wiarygodność jest żadna (w sumie tak jak moja - z tą różnicą że ja zarejestrowałem się by przyszło-odbierającym poleprzyć nieco humor :))

Wierzę też, że są mieszkania, które niestety pewnie wymagają poprawek - zdarza się..

Pechowcom współczuję..
Za odbierających trzymam kciuki i życzę wszystkiego najlepszego :)

Pozdrawiam :)


Darom
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2018, 22:02

Re: [Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Postautor: Darom » 19 cze 2018, 20:31

Czy jeśli w takim nowym mieszkaniu zauważy się jakieś pęknięcia i usterki to czy Budimex to chętnie naprawia bez problemu ? czy raczej odmawia naprawy i usunięcia usterki ? czy jak to jest ? i pytanie ile wynosi czynsz miesięczny tak mniej więcej ?

vanzen91
Posty: 13
Rejestracja: 03 lip 2017, 22:27

Re: [Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Postautor: vanzen91 » 21 cze 2018, 13:22

dobre pytanie z czynszem, tylko zależne od metra kwadratowego.



Wróć do „[Bud. A] (etap I) Osiedle Dobrego Kraków – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości