[Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku A Osiedla Dobrego od Budimex w Krakowie na Prądniku Czerwonym: zakup, budowa, wykończenie itp.
markof
Posty: 7
Rejestracja: 14 cze 2018, 21:30

Re: [Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Postautor: markof » 21 cze 2018, 20:57

p3rn pisze:Również mieszkanie odeberane :)
Największe usterki to ryski na szybie (dwie małe płytkie - do wypolerowania) i pęknięty tynk na 15cm w łazience..
Reszta usterek śmieszna...

Nawiązując do wcześniejszych postów.. nie wiem czy to takie napędzanie na inspektorów budowlanych? (aczkolwiek dobrze ich mieć, sam miałem - polecam) ale conajmniej jest to podejrzane. A jak ktoś nowy pisze, że się zarejestrował po to bo jest tak bardzo źle? - jego wiarygodność jest żadna (w sumie tak jak moja - z tą różnicą że ja zarejestrowałem się by przyszło-odbierającym poleprzyć nieco humor :))

Wierzę też, że są mieszkania, które niestety pewnie wymagają poprawek - zdarza się..

Pechowcom współczuję..
Za odbierających trzymam kciuki i życzę wszystkiego najlepszego :)

Pozdrawiam :)

A ja zarejestrowałem się żeby ludzi uprzedzić że może nie być pięknie i różowo. I nie interesuje mnie to czy ktoś pójdzie z inspektorem - bo żadnego konkretnego nie policiłem, z dwumetrową łatą czy tylko z dobrym humorem że wreszcie odbiera mieszkanie. Wiem że moje mieszkanie odbiega daleko standardem od tego które odbierałem kilka lat temu od innego dewelopera. I tyle. A wiarygodność mam taką samą jak każdy tu z obecnych. Równie dobrze możemy zarzucać tu co poniektórym że pracują dla BX i robią dobry PR jak to ma miejsce w wielu firmach na różnych forach:-)


Na koniec prośba do osób które odebrały. Potrzebuję wymiar szerokości ościeży drzwiowych.Pokoje i łazienka. Niestety nie zmierzyłem. Czy ktoś może podać? Będę wdzięczny za pomoc. Niestety moja prośba przerosła dewelopera a przedstawiciel inwestora hmmm ma focha po nieudanym odbiorze :-)


Darom
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2018, 22:02

Re: [Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Postautor: Darom » 22 cze 2018, 21:00

Czekam na odpowiedz na moje pytanie .

markof
Posty: 7
Rejestracja: 14 cze 2018, 21:30

Re: [Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Postautor: markof » 23 cze 2018, 20:31

Darom pisze:Czy jeśli w takim nowym mieszkaniu zauważy się jakieś pęknięcia i usterki to czy Budimex to chętnie naprawia bez problemu ? czy raczej odmawia naprawy i usunięcia usterki ? czy jak to jest ? i pytanie ile wynosi czynsz miesięczny tak mniej więcej ?

Budimex nie naprawia tylko Generalny Wykonawca. Tynki niechętnie. Kwestionują że spełniają normy. Rzeczy tak oczywiste jak ubity parapet porysowane szyby czy brak prądu w gniazdkach są bezdyskusyjne i nie mają nic do kwestionowania muszą usunąć usterkę.

Czynsz 5,90/m2, miejsce postojowe w garażu 150zł pod chmurką 15zł.

Generalnie opłaty bardzo wysokie. W blokach przy Dobrego Pasterza 122 czynsz wynosi 2,20/m2!! Tu jest zawarty jeszcze wywóz gruzu i ochrona ale to chyba nie uzasadnia tak drastycznej różnicy.


Darom
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2018, 22:02

Re: [Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Postautor: Darom » 23 cze 2018, 21:25

markof pisze: brak prądu w gniazdkach

Powiedz mi proszę, czy jak się robi taki odbiór mieszkania to skąd wziąć taką osobę, która sprawdzi właśnie czy jest prąd w gniazdkach ? Czy okna są nie popękane itd ? Ile kosztuje wynajęcie takiej osoby ? Pasuje, żeby to był ktoś doświadczony.

Weronka
Posty: 42
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:38

Re: [Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Postautor: Weronka » 24 cze 2018, 18:20

Można wziąć kogoś takiego, da się znaleźć w internecie, można poszukać na forum. Choć takie pytania powodują na forum masę spamu, ciekawe czy tutaj także o to chodziło :)

markof
Posty: 7
Rejestracja: 14 cze 2018, 21:30

Re: [Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Postautor: markof » 24 cze 2018, 19:59

Darom pisze:
markof pisze: brak prądu w gniazdkach

Powiedz mi proszę, czy jak się robi taki odbiór mieszkania to skąd wziąć taką osobę, która sprawdzi właśnie czy jest prąd w gniazdkach ? Czy okna są nie popękane itd ? Ile kosztuje wynajęcie takiej osoby ? Pasuje, żeby to był ktoś doświadczony.


Wystarczy wygooglować. Ja odbierałem drugie mieszkanie w życiu i robiłem to kolejny raz sam, wyposażony w 2m poziomicę, drugą mniejszą, kątownik, dalekomierz, miernik do prądu (zwykły śrubokręt miernik za 2zł z marketu budowlanego wykaże czy jest prąd czy go nie ma). Okna i drzwi na pewno powinno się sprawdzić pion poziom i przekos, sprawdzić parapety czy nie są ubite. Prąd obowiązkowo bo ktoś też wspominał że nie miał go wszędzie w mieszkaniu. Spadki parapetów i płytek na balkonach. Czy są równe kąty zwłaszcza w łazienkach żeby potem fliziarz nie musiał równać. Szerokość i wysokość otworów na drzwi wewnętrzne. Czy wylewka równa itd. Jest tego trochę ale przy odrobinie przygotowania i czytania o usterkach które inni wyłapali wcześniej można samemu ogarnąć.
Natomiast jeśli nie ma się o tym bladego pojęcia lepiej sobie kogoś poszukać nawet zabrać ze sobą jedną z osób która nam będzie wykańczać mieszkanie. Sprawa naprawdę indywidualna ale patrząc na posty nt odbiorów to napiszę kolejny raz że standard wykończenia mieszkań jest daleki od oczekiwań za cenę którą płaciliśmy za metr mieszkania.
I nawet jeśli są osoby które odebrały mieszkania bez zastrzeżeń muszą przyznać że fuga już teraz rozsypuje się na łączeniach ścian i podłóg w częściach wspólnych.

filipetrus
Posty: 25
Rejestracja: 24 sty 2018, 12:15

Re: [Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Postautor: filipetrus » 25 cze 2018, 18:37

markof pisze:Czynsz 5,90/m2, miejsce postojowe w garażu 150zł pod chmurką 15zł.

Generalnie opłaty bardzo wysokie. W blokach przy Dobrego Pasterza 122 czynsz wynosi 2,20/m2!! Tu jest zawarty jeszcze wywóz gruzu i ochrona ale to chyba nie uzasadnia tak drastycznej różnicy.

150 zł za miejsce w garażu? Posadzka będzie polerowana srebrem? Czy w zimie będzie utrzymywana tam temperatura pokojowa? Nie rozumiem skąd taka kwota ... To daje przy miejscu 2.5x5 m 12 zł (!) za utrzymanie metra powierzchni garażu ... Trzeba będzie szybko zmienić zarządcę budynku i szukać czegoś tańszego, bo to jest gruba przesada.

bobson
Posty: 24
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:51

Re: [Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Postautor: bobson » 25 cze 2018, 19:33

Mieszkanie odebrane :)

Odbieraliśmy sami (tzn. z pomocą brata i taty) i nie stwierdziliśmy nic strasznego, jedynie ościeżnica drzwi obita i dokumentacja techniczna jakaś pomylona (mało który kontakt się zgadzał z projektem).
Oprócz tego dużo drobnych błędów (drobna rysa na ościeżnicy, malutkie obicie parapetu, z wylewką coś, brak dylatacji w jednym progu, brak prądu, brak jednej plastikowej części okna itd.) których nie zapisaliśmy w protokole, bo mieliśmy do wyboru albo zapisywać to wszystko i czekać miesiąc, albo odbierać klucze, to wybraliśmy klucze :) Jakbyśmy chcieli się do czegoś doczepić to też byśmy się doczepili, na przykład kąty nie były perfekcyjne, ale my stwierdziliśmy że odchylenia są na tyle małe (możliwe że nawet w granicy błędu, nie wiem dokładnie) że czas jest ważniejszy dla Nas :)

A tak to raczej wrażenie na plus, spodziewaliśmy się gorszego stanu :) Myślałem że mamy gorsze parapety, a tutaj miło, bo ładnie te parapety wyglądają :) Dodatkowo winda też robi mega wrażenie, mam nadzieję że szybko jej nie zdewastujemy :)

Witamy wszystkich sąsiadów, życzymy powodzenia w odbiorach i mam nadzieję że wszyscy jak najszybciej odbierzemy i wyremontujemy mieszkania :)


eBox
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2018, 0:15

Re: [Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Postautor: eBox » 27 cze 2018, 0:27

No chyba ich pogrzalo z tym 5.90 zl za metr. Jaki to zarzadca? Wiadomo juz jaka nazwa? Gdzie woda, CoO itp? Ja teraz mieszkam w rocznym bloku i place 2.31 zl za metr (mieszkanie i komorki) oraz 1.89 zl za metr miejsca parkingowego. Nie bede reklamowal zarzadcy ale jest w miare ok. Wazne zeby nie pozwolic by zarzad wspolnoty byl od zarzadcy. Zarzadem powinni byc mieszkanycy. Co do oplat to Fakt faktem w naszym bloku (100mieszkan) za gruz z okresu wykanczania doplacalismy po 400 zl jednorazowo oraz w kazdym miesiacu od zawiazania wspolnoty do konca 4tego miesiaca po 70 zl od mieszkania. Generalnie to ten wywoz kosztowal kuuuuuupe forsy chyba 50-60 tys zlotych.

yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: [Bud. A] Odbiory mieszkań od dewelopera Budimex - osiedle Dobrego Kraków

Postautor: yarOo_krk » 27 cze 2018, 8:43

eBox pisze:No chyba ich pogrzalo z tym 5.90 zl za metr. Jaki to zarzadca?

Z tego co się orientuje jest to stawka "przejściowa" do momentu podpisania umowy przeniesienia własności ..



Wróć do „[Bud. A] (etap I) Osiedle Dobrego Kraków – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości