[Bud. A] Promos - b. wysokie koszty utrzymania garażu - os. Dobrego Kraków

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku A Osiedla Dobrego od Budimex w Krakowie na Prądniku Czerwonym: zakup, budowa, wykończenie itp.
dwayne7
Posty: 9
Rejestracja: 28 wrz 2018, 21:11

[Bud. A] Promos - b. wysokie koszty utrzymania garażu - os. Dobrego Kraków

Postautor: dwayne7 » 28 wrz 2018, 21:24

Dzień dobry,

Dostałem niedawno od zarządcy wyszczególnienie kosztów, w tym opłaty za garaż podziemny:
Obrazek

Czy płacenie 115zł czynszu miesięcznie za jedno miejsce postojowe to nie jest przypadkiem przesada? Jestem ciekaw opinii innych właścicieli (dlatego tu piszę), ale mam wrażenie, że to stanowczo za dużo. Swoją drogą, w akcie notarialnym mam wpisane, że wynagrodzenie zarządcy za miejsce postojowe będzie wynosić 0.20zł (bez VAT) za m2. Ktoś się orientuje na co idzie reszta tych pieniędzy?


prad
Posty: 29
Rejestracja: 04 lut 2017, 13:41

Re: [Bud. A] Promos - b. wysokie koszty utrzymania garażu - os. Dobrego Kraków

Postautor: prad » 30 wrz 2018, 1:53

W pierwszej kolejności należy pytać Promos o to, jak można obniżyć koszty utrzymania miejsca postojowego w garażu podziemnym. Ale jest tak drogo chyba też dlatego, że garaż mamy jako osobną nieruchomość. Może np. da się coś oszczędzić na ciągłym działaniu wentylacji w nim. Jakoś super tanio to pewnie nie będzie, ale jednak nieco taniej by się przydało, bo to, co jest teraz, to jest jakaś absurdalna kwota za miejsce postojowe, które ma się na własność :)

pan jan
Posty: 10
Rejestracja: 23 sty 2018, 11:48

Re: [Bud. A] Promos - b. wysokie koszty utrzymania garażu - os. Dobrego Kraków

Postautor: pan jan » 30 wrz 2018, 17:55

Witam
- czy można się dowiedzieć o opłatę za czynsz zł/m2 ?
- czy problem "dzikiego parkowania na osiedlu" i blokowania innych istnieje ?


filipetrus
Posty: 25
Rejestracja: 24 sty 2018, 12:15

Re: [Bud. A] Promos - b. wysokie koszty utrzymania garażu - os. Dobrego Kraków

Postautor: filipetrus » 30 wrz 2018, 20:55

pan jan pisze:- czy problem "dzikiego parkowania na osiedlu" i blokowania innych istnieje ?

Zachęcam do wycieczki na uliczkę między Kaskadą a #dobrego. Jest ciasno, a pewnie będzie jeszcze ciekawiej po oddaniu kolejnych budynków.

dwayne7
Posty: 9
Rejestracja: 28 wrz 2018, 21:11

Re: [Bud. A] Promos - b. wysokie koszty utrzymania garażu - os. Dobrego Kraków

Postautor: dwayne7 » 01 paź 2018, 13:17

prad pisze:W pierwszej kolejności należy pytać Promos o to, jak można obniżyć koszty utrzymania miejsca postojowego w garażu podziemnym. Ale jest tak drogo chyba też dlatego, że garaż mamy jako osobną nieruchomość. Może np. da się coś oszczędzić na ciągłym działaniu wentylacji w nim. Jakoś super tanio to pewnie nie będzie, ale jednak nieco taniej by się przydało, bo to, co jest teraz, to jest jakaś absurdalna kwota za miejsce postojowe, które ma się na własność :)

Wysłałem zapytanie. Dam znać jak uzyskam odpowiedź. Właśnie też uważam, że jest to absurdalna kwota.

pan jan pisze:czy można się dowiedzieć o opłatę za czynsz zł/m2

7.4zł/m2 + 64zł jako zmienne za wodę/ścieki w przypadku 1os: Obrazek

Ani
Posty: 67
Rejestracja: 04 sty 2017, 13:13

Re: [Bud. A] Promos - b. wysokie koszty utrzymania garażu - os. Dobrego Kraków

Postautor: Ani » 02 paź 2018, 0:53

dwayne, prad ....

to jest absurd z tą kwotą, za miejsce ze schowkiem wychodzi ok 150 zł... za co?

jak dostaniesz odpowiedz wklej ja prosze, sam tez wyślę. wg. mnie kwota jest nieprawdopodobna i jest naciąganiem ludzi.

dwayne7
Posty: 9
Rejestracja: 28 wrz 2018, 21:11

Re: [Bud. A] Promos - b. wysokie koszty utrzymania garażu - os. Dobrego Kraków

Postautor: dwayne7 » 02 paź 2018, 22:05

Dostałem taką odpowiedź:
Zaliczki związane z garażem składają się z dwóch części. Jedna związana z zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną /związana z garażem/: 3,35zł/m2, Druga: zaliczka na koszty utrzymania garażu 1,10zł/m2
Pierwsza zaliczka 3,35zł/m2, rożni się od zaliczki 3,55zł - w przypadku lokali mieszkalnych. Rożnica 0,20zł/m2 wynika z tego, że przy jej ustaleniu. wynagrodzenia dla firmy zarządzającej, wynosi 0,40zł/m2 dla lokali mieszkalnych, a o 0,20zł/m2 mniej dla udziału związanego z lokalem garażowym..
Jeżeli chodzi o zaliczkę 1,10zł/2: jest ona przewidziana na koszty utrzymania garażu, w tym w dużej części, pokrycie kosztów związanych z energią elektryczną na oświetlenie i wentylację mechaniczną w garażu. Inne koszty, które generuje garaż są wymienione w planie finansowym, który jest załącznikiem do uchwały wspólnoty mieszkaniowej nr 9.
Proszę wejść do e-kartoteki i wyszukać w dokumentach zamieszczone tam uchwały i zajrzeć do w/w załącznika.
W sprawie ewentualnych zmian w wysokości zaliczki: proszę zauważyć, że Państwa budynek nr 120 to pół wspólnoty. Drugi prawdopodobnie "dołączy", do wspólnoty w styczniu 2019 roku. Wówczas niektóre koszty "rozłożą się", na większą powierzchnię. Wówczas koszty zaliczkowe powinni spaść. Będę dążył do tego, żeby niezwłocznie dokonać korekty zaliczek.


Niestety nie mam obecnie kompletnie czasu żeby się tym zająć na poważnie (nawet żeby przeczytać te uchwały, a co dopiero zasięgać opinii prawnej co można z tym zrobić), także jakby ktoś miał jakieś pomysły to chętnie się pod nimi podpiszę. Samemu planuję się tym zająć za kilka miesięcy.

anth
Posty: 48
Rejestracja: 20 maja 2016, 16:22

Re: [Bud. A] Promos - b. wysokie koszty utrzymania garażu - os. Dobrego Kraków

Postautor: anth » 04 paź 2018, 19:05

Dziwnym trafem absurdalnie wysokie koszty utrzymania garażu dotyczą tylko Budimexu i Promosu (którego Budimex jest udziałowcem). Drożej było chyba tylko na Avii. Jakoś praktycznie na każdym innym osiedlu da się utrzymywać garaż taniej, ale dla Promosu i Budimexu jest to niewykonalne zadanie. Niestety przez dwa lata nic tym nie zrobimy, a potem pewnie dalej nic nie zrobimy bo znając życie ciężko będzie zmobilizować ludzi do zmiany zarządcy, więc sugeruje przyzwyczaić się do takich opłat.


dwayne7
Posty: 9
Rejestracja: 28 wrz 2018, 21:11

Re: [Bud. A] Promos - b. wysokie koszty utrzymania garażu - os. Dobrego Kraków

Postautor: dwayne7 » 05 paź 2018, 11:34

anth pisze:a potem pewnie dalej nic nie zrobimy bo znając życie ciężko będzie zmobilizować ludzi do zmiany zarządcy, więc sugeruje przyzwyczaić się do takich opłat.

Myślę, że argument finansowy będzie przekonujący do zmobilizowania się.

Ani
Posty: 67
Rejestracja: 04 sty 2017, 13:13

Re: [Bud. A] Promos - b. wysokie koszty utrzymania garażu - os. Dobrego Kraków

Postautor: Ani » 05 paź 2018, 19:04

Anth, jak Cie ktoś obdziera z kasy na ulicy, żeby nie napisać tego inaczej, to przyzwyczajasz się do tego?

Ta odpowiedz to bzdura i zamydlanie sprawy, sam w niedługim czasie się tym zajme.



Wróć do „[Bud. A] (etap I) Osiedle Dobrego Kraków – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość