[Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku A Osiedla Dobrego od Budimex w Krakowie na Prądniku Czerwonym: zakup, budowa, wykończenie itp.
slwk
Administrator
Posty: 54
Rejestracja: 28 kwie 2015, 18:44

[Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Postautor: slwk » 02 cze 2016, 9:39

Zapraszam do dodawania zdjęć ilustrujących, jak idzie budowa osiedla #dobrego Kraków od Budimexu nieruchomości. Czas założyć na to osobny wątek, ponieważ w poprzednim zaczynał już robić się bałagan, a jednak dobrze mieć w innych miejscach zdjęcia, w innych opinie o osiedlu Dobrego Kraków, a w jeszcze innych na przykład kwestie związane z miejscami parkingowymi :idea: Zapraszam do dyskusji na forum :!:

artemia pisze:Ponizej zdjecia ze środy, Panowie pracowali nawet podczas deszczu.
Pozdrawiam!

Obrazek


adi
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2016, 11:46

Re: [Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Postautor: adi » 04 sie 2016, 12:38

Ma ktoś może jakieś nowego zdjęcia z tego, jak Budimex buduje nowe mieszkania na Prądniku Czerwonym w Krakowie przy Dobrego Pasterza i może je wrzucić na forum :?: Bo chyba sporo się tam zmieniło ostatnio, a jakoś nie mam czasu na to, żeby wybrać się w tą okolicę, ale sądząc po terminach, to blok powinien już zacząć wyrastać ponad poziom gruntu, ciekawe czy tak jest faktycznie :)

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: [Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Postautor: Nowy » 05 gru 2016, 11:07

Byłem jakiś czas temu odwiedzić okolicę budowy i z tego, co widzę, to idzie do przodu nieźle :) Mogły jeszcze powstać jakieś kolejne piętra, bo zdjęcia inwestycji Budimexu Dobrego w Krakowie mają już kilka tygodni, a wiadomo, że to sporo dla budowy, zwłaszcza jeśli spojrzy się na to, jak dzisiaj się szybko stawia bloki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Technologia budowy mniej więcej taka, jaką stosuje Budimex w Czyżynach, czyli monolityczna konstrukcja z żelbetu, a ścianki osłonowe i część działowych z pustaków silikatowych, czyli jest nieźle :) Ktoś wie coś więcej o tej budowie, bo pewnie są tu też inni, co się jej bacznie przyglądają ;)


prad
Posty: 29
Rejestracja: 04 lut 2017, 13:41

Re: [Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Postautor: prad » 04 lut 2017, 17:14

Jak tam ostatnio przejeżdżałem, to muszę stwierdzić, że sporo przybyło, co mnie bardzo cieszy :) Budimex jak na razie daje radę z budową, mam tylko nadzieję, że nie będzie problemów później przy odbiorach z krzywymi sufitami itp. ;)

prad
Posty: 29
Rejestracja: 04 lut 2017, 13:41

Re: [Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Postautor: prad » 06 lut 2017, 0:11

Dzięki za fotkę, nawet nie miałem pojęcia, że tak budynek urósł ostatnio :D Dobrze, że część ścian osłonowych jest wykonywanych z pustaków silikatowych, bo to podobno bardzo dobry materiał budowlany i całkiem zdrowy do mieszkania. Choć z drugiej strony, to betonu leje się tam naprawdę dużo :)

anth
Posty: 48
Rejestracja: 20 maja 2016, 16:22

Re: [Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Postautor: anth » 19 mar 2017, 15:40

Rozpoczęły się się wykopy pod budynek D

Obrazek

prad
Posty: 29
Rejestracja: 04 lut 2017, 13:41

Re: [Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Postautor: prad » 12 maja 2017, 19:31

To jeszcze dwa zdjęcia pierwszego etapu ode mnie :)

Obrazek

Widać, że są już chyba wszystkie okna w budynku i prace przy wznoszeniu jego konstrukcji już się zakończyły, więc teraz pewnie ruszy ocieplanie i elewacja pierwszego bloku Osiedla Dobrego w Krakowie :) A to będzie kolejny poważny krok w kierunku ukończenia inwestycji.

Obrazek

A obok idzie tam już dosyć sprawnie robota przy budowie II etapu Budomex Dobrego 120, i bardzo dobrze, bo to przybliża nas do tego, że z sąsiedztwa zniknie uciążliwa budowa, a więc kurz, hałas i błoto :)

yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: [Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Postautor: yarOo_krk » 15 maja 2017, 14:53

Z racji tego, że razem z narzeczoną jesteśmy umówieni na podpisanie umowy rezerwacyjnej dot. mieszkania w budynku D również zainteresowaliśmy się jak wyglądają postępy z prac. Zdjęcia z dalszej perspektywy. Stan na 13.05.2017

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Weronka
Posty: 42
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:38

Re: [Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Postautor: Weronka » 25 maja 2017, 20:42

A ja byłam ostatnio w okolicy u znajomych z sąsiedztwa, więc także dorzucam kilka zdjęć od siebie :)

Obrazek

Ogólnie okolica wydaje się być niezła, pod względem komunikacyjnym chyba będzie się nieźle rozwijała. Zobaczymy, jak to będzie szło z czasem, ale to chyba niezłe miejsce na mieszkanie, w miarę blisko centrum. Chociaż, jeśli ktoś tam planuje mieć samochód i nie ma zamiaru kupić miejsca postojowego, to lepiej niech się zastanowi, bo z parkowaniem w okolicy, to podobno niemałe problemy.

Obrazek

Ciekawi mnie, jak to finalnie będzie wyglądało, jeśli chodzi o sąsiedztwo z Osiedlem Familijnym, czy nie zrobi się tam przypadkiem trochę gęstawo. Choć zanosi się na to, że bloki znajdą się w odpowiedniej odległości od siebie :)

Obrazek

Jak się zdjęcia z budowy osiedla Dobrego przez Budimex w Krakowie podobają :?: Mam jeszcze kilka do dodania, które przedstawiają etap II :)

bobson
Posty: 24
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:51

Re: [Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Postautor: bobson » 31 maja 2017, 18:18

tazja pisze:Ostatnio budimex dodał zdjęcia mieszkań z oknami. Czy ktoś się orientuje czy będzie można zobaczyć mieszkania przed odbiorem?

Pytałem dzisiaj o to i Budimex podobno nie praktykuje wizytacji miejsc budowy przed zakończeniem budowy.



Wróć do „[Bud. A] (etap I) Osiedle Dobrego Kraków – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości