[Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku A Osiedla Dobrego od Budimex w Krakowie na Prądniku Czerwonym: zakup, budowa, wykończenie itp.
shuger
Posty: 29
Rejestracja: 08 sty 2018, 21:42

Re: [Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Postautor: shuger » 19 mar 2018, 19:06

Nie posiadam więcej zdjęć wnętrz.
Ale mogę nieco więcej opisać etap 1 bo w sumie i tak na zdjęciach niewiele widać:

Wykończenie i wygląd wszystkich pomieszczeń jest identyczny (jak na zdjęciu). W zasadzie jest to 1 do 1 z projektem mieszkania.
Najistotniejsza rzecz czyli tynki w pokojach są jak wspominałem bardzo dobrze, równo zatarte.
Jeśli ktoś nie jest "ultra" estetą to nie powinien nastawiać się na wykonywanie gładzi. Wystarczą mini poprawki przed malowaniem zwłaszcza że budynek będzie pracował i w pierwszych latach na pewno pojawią się pęknięcia.

W łazienkach tynk cementowy przygotowany pod płytki. Punkty wodne wyprowadzone.

Wylewki też wyglądają bardzo dobrze, nie pylą się.

Okna... hmmm ciężko stwierdzić ale na pierwszy rzut oka nie wyglądają niestety jakoś bardzo masywnie.
To może być słabsze ogniwo. Tutaj warto będzie dobrze sprawdzić przy odbiorze czy aby się dobrze otwierają, nie ocierają itd.

Drzwi wyglądają ok, ale nie przyglądałem się im bliżej. Niewiem też jak parapety, nie zwróciłem uwagi.

Grzejniki zamontowane. Ogólnie w budynku bardzo ciepło. Raczej jest to zasługa dobrej izolacji wraz z dużą ilością okien bo nie przypuszczam żeby ogrzewanie było włączane.

Garaż podziemny wraz ze schowkami praktycznie już całkowicie gotowy.

Teren przy etapie 1 jest już odgrodzony i względnie uporządkowany (jak na zdjęciu).


andziakretka
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2017, 9:41

Re: [Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Postautor: andziakretka » 19 mar 2018, 21:32

Shuger - Czy jedno zdjęcie z wewnątrz, które dodałeś jest robione z mieszkania, które przylega bezpośrednio do kolejnego etapu? ;)

Ani
Posty: 67
Rejestracja: 04 sty 2017, 13:13

Re: [Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Postautor: Ani » 21 mar 2018, 10:20

shuger pisze:Nie posiadam więcej zdjęć wnętrz.
Ale mogę nieco więcej opisać etap 1 bo w sumie i tak na zdjęciach niewiele widać:

Wykończenie i wygląd wszystkich pomieszczeń jest identyczny (jak na zdjęciu). W zasadzie jest to 1 do 1 z projektem mieszkania.
Najistotniejsza rzecz czyli tynki w pokojach są jak wspominałem bardzo dobrze, równo zatarte.
Jeśli ktoś nie jest "ultra" estetą to nie powinien nastawiać się na wykonywanie gładzi. Wystarczą mini poprawki przed malowaniem zwłaszcza że budynek będzie pracował i w pierwszych latach na pewno pojawią się pęknięcia.

W łazienkach tynk cementowy przygotowany pod płytki. Punkty wodne wyprowadzone.

Wylewki też wyglądają bardzo dobrze, nie pylą się.

Okna... hmmm ciężko stwierdzić ale na pierwszy rzut oka nie wyglądają niestety jakoś bardzo masywnie.
To może być słabsze ogniwo. Tutaj warto będzie dobrze sprawdzić przy odbiorze czy aby się dobrze otwierają, nie ocierają itd.

Drzwi wyglądają ok, ale nie przyglądałem się im bliżej. Niewiem też jak parapety, nie zwróciłem uwagi.

Grzejniki zamontowane. Ogólnie w budynku bardzo ciepło. Raczej jest to zasługa dobrej izolacji wraz z dużą ilością okien bo nie przypuszczam żeby ogrzewanie było włączane.

Garaż podziemny wraz ze schowkami praktycznie już całkowicie gotowy.

Teren przy etapie 1 jest już odgrodzony i względnie uporządkowany (jak na zdjęciu).


lekkie sprostowanie Kolegi...

1. Jeśli te tynki ze zdjęcia można uznać jako "dobre" to.... to chyba jestem ultra estetą ;) Pod światło widać ewidentne zacieranie pacą.. kto jak lubi :)

2. punkty wodne wyprowadzone = rury sterczą z podłogi, nie ze ściany. tj. żeby było jak ma być, należy wkuwać do ścian.


andziakretka
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2017, 9:41

Re: [Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Postautor: andziakretka » 21 mar 2018, 12:02

Poki co są ponoc problemy z jednej strony bloku z wilgocią, która normalnie wychodzi na ściany, mam wrażenie, że to wlaśnie jest ta ściana ze zdjęcia :D Były nawet wymieniane kaloryfery z tego powodu ;)

alfaromeo
Posty: 14
Rejestracja: 07 wrz 2017, 11:54

Re: [Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Postautor: alfaromeo » 21 mar 2018, 14:58

shuger pisze:Nie posiadam więcej zdjęć wnętrz.
Ale mogę nieco więcej opisać etap 1 bo w sumie i tak na zdjęciach niewiele widać:

jak udało Ci się wejść? przekupiłeś ochrone czy jesteś pracownikiem budimexu? :P


andziakretka pisze:Poki co są ponoc problemy z jednej strony bloku z wilgocią, która normalnie wychodzi na ściany

Skąd takie info? Wiadomo coś więcej?

andziakretka
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2017, 9:41

Re: [Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Postautor: andziakretka » 21 mar 2018, 15:25

andziakretka pisze:Poki co są ponoc problemy z jednej strony bloku z wilgocią, która normalnie wychodzi na ściany

Skąd takie info? Wiadomo coś więcej?[/quote]

Nic wiecej nie wiem. Czysty przypadek, gosc ktory akurat zajmuje sie w etapie 1 niektórymi rzeczami odpowiada też za kaloryfery itp. w moim obecnym bloku zaraz obok. I tak od słowa do słowa. Mowił, że najlepsze mieszkania są te na rogu od str. Dobrego Pasterza :D

shuger
Posty: 29
Rejestracja: 08 sty 2018, 21:42

Re: [Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Postautor: shuger » 21 mar 2018, 19:18

Odpowiadając na pytania:
1. Tak to zdjęcie salonu z mieszkania granicznego z etapem 2, pow. 53m2

2. Jakość tynków w tym mieszkaniu jest bardzo dobra. Widziałem, dotykałem. Trudno żeby tynk nie był zacierany, gładź tez jest zacierana. Pytanie jak się to zrobi. Tam jest naprawdę super, co nie oznacza oczywiście ze w każdym mieszkaniu w każdym pomieszczeniu będzie tak samo dobrze. Wystarczy ze wykonywał inny pracownik i może być gorzej. To podlega juz ocenie indywidualnej.

3. Wilgotność w tym mieszkaniu faktycznie była zaskakująco duża, więc problemy z namakaniem ścian mogą niestety występować... Ściany tez wciąż nie są tam pomalowane, może właśnie z tego powodu, być może czekają na powstanie 2 etapu i dokończenie izolacji.

4. Rury prowadzone na wierzchu... to niestety fakt...
Trzeba mieć tą świadomość.
Wkucie ich w ściany z sąsiednim lokalem nie wchodzi w grę bo grozi zaburzeniem akustyki. Jeśli sasiad będzie słyszał przepływ wody i zgłosi sprawę to po weryfikacji komisja zaząda usunięcia rur ze ścian które są częścią wspólną. Ew można wkuc w ściany działowe wewnętrzne. Reszta do zabudowy regipsem. Przy umywalce zabudowa szafką. Przy WC zabudowa stelażem. niestety coraz częściej się tak buduje... ale też można sobie z tym poradzić bez większych problemów.

andziakretka
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2017, 9:41

Re: [Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Postautor: andziakretka » 21 mar 2018, 21:38

shuger pisze:Odpowiadając na pytania:
1. Tak to zdjęcie salonu z mieszkania granicznego z etapem 2, pow. 53m2

2. Jakość tynków w tym mieszkaniu jest bardzo dobra. Widziałem, dotykałem. Trudno żeby tynk nie był zacierany, gładź tez jest zacierana. Pytanie jak się to zrobi. Tam jest naprawdę super, co nie oznacza oczywiście ze w każdym mieszkaniu w każdym pomieszczeniu będzie tak samo dobrze. Wystarczy ze wykonywał inny pracownik i może być gorzej. To podlega juz ocenie indywidualnej.

3. Wilgotność w tym mieszkaniu faktycznie była zaskakująco duża, więc problemy z namakaniem ścian mogą niestety występować... Ściany tez wciąż nie są tam pomalowane, może właśnie z tego powodu, być może czekają na powstanie 2 etapu i dokończenie izolacji.

4. Rury prowadzone na wierzchu... to niestety fakt...
Trzeba mieć tą świadomość.
Wkucie ich w ściany z sąsiednim lokalem nie wchodzi w grę bo grozi zaburzeniem akustyki. Jeśli sasiad będzie słyszał przepływ wody i zgłosi sprawę to po weryfikacji komisja zaząda usunięcia rur ze ścian które są częścią wspólną. Ew można wkuc w ściany działowe wewnętrzne. Reszta do zabudowy regipsem. Przy umywalce zabudowa szafką. Przy WC zabudowa stelażem. niestety coraz częściej się tak buduje... ale też można sobie z tym poradzić bez większych problemów.

Jest opcja skontaktowania się z Tobą poprzez jakąś wiadomość prywatną? Mam parę już bardziej indywidualnych pytań odnośnie tego konkretnego mieszkania.


pan jan
Posty: 10
Rejestracja: 23 sty 2018, 11:48

Re: [Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Postautor: pan jan » 22 mar 2018, 9:22

andziakretka pisze:
shuger pisze:Odpowiadając na pytania:
1. Tak to zdjęcie salonu z mieszkania granicznego z etapem 2, pow. 53m2

2. Jakość tynków w tym mieszkaniu jest bardzo dobra. Widziałem, dotykałem. Trudno żeby tynk nie był zacierany, gładź tez jest zacierana. Pytanie jak się to zrobi. Tam jest naprawdę super, co nie oznacza oczywiście ze w każdym mieszkaniu w każdym pomieszczeniu będzie tak samo dobrze. Wystarczy ze wykonywał inny pracownik i może być gorzej. To podlega juz ocenie indywidualnej.

3. Wilgotność w tym mieszkaniu faktycznie była zaskakująco duża, więc problemy z namakaniem ścian mogą niestety występować... Ściany tez wciąż nie są tam pomalowane, może właśnie z tego powodu, być może czekają na powstanie 2 etapu i dokończenie izolacji.

4. Rury prowadzone na wierzchu... to niestety fakt...
Trzeba mieć tą świadomość.
Wkucie ich w ściany z sąsiednim lokalem nie wchodzi w grę bo grozi zaburzeniem akustyki. Jeśli sasiad będzie słyszał przepływ wody i zgłosi sprawę to po weryfikacji komisja zaząda usunięcia rur ze ścian które są częścią wspólną. Ew można wkuc w ściany działowe wewnętrzne. Reszta do zabudowy regipsem. Przy umywalce zabudowa szafką. Przy WC zabudowa stelażem. niestety coraz częściej się tak buduje... ale też można sobie z tym poradzić bez większych problemów.

Jest opcja skontaktowania się z Tobą poprzez jakąś wiadomość prywatną? Mam parę już bardziej indywidualnych pytań odnośnie tego konkretnego mieszkania.

Andziakretka a możesz mi powiedzieć jaka jest szerokość tego pokoju na zdj

andziakretka
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2017, 9:41

Re: [Bud. A] Osiedle Budimex Dobrego Kraków - zdjęcia z budowy nowego bloku

Postautor: andziakretka » 22 mar 2018, 11:25

Nie pamietam dokladnie ile ma szerokosci, nie mam ze soba planu, ale okolo 3,30



Wróć do „[Bud. A] (etap I) Osiedle Dobrego Kraków – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości