[Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku D Osiedla Dobrego od Budimex w Krakowie na Prądniku Czerwonym: zakup, budowa, wykończenie itp.
shuger
Posty: 29
Rejestracja: 08 sty 2018, 21:42

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: shuger » 13 lut 2018, 20:19

Takie informacje są na portalu klienta, co wcale nie oznacza że z dnia na dzień nie może się ten etap zaawansowania zmienić.


Annamnbv
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2018, 17:44

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: Annamnbv » 13 lut 2018, 20:48

shuger pisze:Takie informacje są na portalu klienta, co wcale nie oznacza że z dnia na dzień nie może się ten etap zaawansowania zmienić.

Dzięki za informację- ja jestem z etapu III bud C- na moim koncie jeszcze takie informacje się nie pojawiły- pewnie dlatego że budynek C ledwo co wyrósł znad ziemi ;)

yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: yarOo_krk » 14 lut 2018, 8:05

Annamnbv pisze:
filipetrus pisze:Wygląda na to, że znowu mamy do czynienia z drobnym opóźnieniem.
20 lutego wypada termin wypłaty transzy, odpowiadającej 64% zaawansowania budowy. Na chwilę obecną stopień zaawansowania to 58%.
Korzystając z instrukcji yarOo_krk poprosiłem o przesunięcie terminu wypłaty transzy i poinformowanie mnie, gdy budowa osiągnie wymagany stopień zaawansowania.

A skąd wiesz jaki jest rzeczywisty stopień zaawansowania budowy na dany dzień?

Wystarczy zapytać budimex.
Wczoraj dostałem informację, że na dzień 31 stycznia 2018 stan zaawansowania realizacji etapu II to 61%


filipetrus
Posty: 25
Rejestracja: 24 sty 2018, 12:15

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: filipetrus » 14 lut 2018, 9:01

yarOo_krk pisze:
Annamnbv pisze:
filipetrus pisze:Wygląda na to, że znowu mamy do czynienia z drobnym opóźnieniem.
20 lutego wypada termin wypłaty transzy, odpowiadającej 64% zaawansowania budowy. Na chwilę obecną stopień zaawansowania to 58%.
Korzystając z instrukcji yarOo_krk poprosiłem o przesunięcie terminu wypłaty transzy i poinformowanie mnie, gdy budowa osiągnie wymagany stopień zaawansowania.

A skąd wiesz jaki jest rzeczywisty stopień zaawansowania budowy na dany dzień?

Wystarczy zapytać budimex.
Wczoraj dostałem informację, że na dzień 31 stycznia 2018 stan zaawansowania realizacji etapu II to 61%

Wygląda na to, że do Ciebie chętniej odpisują. Ja 6 lutego otrzymałem informację, że stopień zaawansowania na dzień 12 stycznia 2018 to 58%. Od tamtej pory już nie otrzymałem żadnej aktualizacji.

yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: yarOo_krk » 22 wrz 2018, 19:04

Cześć, czy zlecaliście przelew ostatniej transzy (etap II)?
W portalu klienta cały czas widnieje informacja o 96% realizacji inwestycji ... :( :(

shuger
Posty: 29
Rejestracja: 08 sty 2018, 21:42

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: shuger » 23 wrz 2018, 17:23

Zanosi się na duże opóźnienie.
Stan inwestycji na 22.09.18:
Elewacja miejscami jeszcze nie skończona na ostatnich piętrach.
W mieszkaniach:
- są tynki, okna, instalacja elektryczna położona.
- wciąż nie skończone instalacje wodne cwu
- nie skończone instalacje elektryczne
- brak wylewek
- brak parapetów
- brak drzwi
- tynki dobrej jakości, ale wciąż nie pomalowane.
Klatki schodowe wyglądają obecnie tak:
Obrazek
-Windy brak.
-Oświetlenia brak
Garaż:
- brak nawierzchni końcowej
- brak komórek blaszanych
- nie skończona wentylacja
- brak oświetlenia docelowego
- trwa test szczelności, teren nad garażem zalany wodą.
Szacunkowo żeby zbliżyć się do końca potrzeba przynajmniej 2 miesiący intensywnej pracy.
Zdecydowanie polecam się wstrzymać z wplatami.
W 1 etapie tez opóźnienia były. Mimo że kierownik budowy podpisał się pod 100% zakończeniem prac te wciąż trwały.
Obecne 96% jest zdecydowanie na wyrost.

filipetrus
Posty: 25
Rejestracja: 24 sty 2018, 12:15

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: filipetrus » 23 wrz 2018, 19:12

Przyznam się, że ja zleciłem wypłatę transzy. Widziałem te 96% zaawansowania, ale też miałem w pamięci, jak to wyglądało przy poprzednich terminach. Zazwyczaj do 2 tygodni pojawiał się właściwy procent zaawansowania, wpisany z datą wstecz ... Także tym razem odpuściłem. Rata odsetkowa wzrośnie nieznacznie, okres karencji kredytu i tak mam z naddatkiem, a że w planach wyjazd, to wolałem załatwić to w terminie zgodnym z Umową.

Natomiast oglądając budowę z zewnątrz faktycznie widać, że do 100% brakuje, ale ostatecznie będzie się liczyć oświadczenie kierownika. Grunt, żeby zdążyli przed terminami odbiorów mieszkań. Dają sobie na to niemal 6 miesięcy, więc wykończeniówka jest bankowo w to wkalkulowana.

shuger
Posty: 29
Rejestracja: 08 sty 2018, 21:42

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: shuger » 23 wrz 2018, 20:19

Ciężko płakać nad rozlanym mlekiem. W tej sytuacji ryzyko ew. komplikacji inwestycji bierzesz na siebie podobnie jak koszty kapitału / kredytu.
W obecnej sytuacji myślę że z płatnościami należy się wstrzymać nie tyle do czasu oficjalnego ogłoszenia 100% realizacji (co moze faktycznie nastąpić wkrotce) ale do czasu faktycznego udokumentowania zakończenia większości prac.


filipetrus
Posty: 25
Rejestracja: 24 sty 2018, 12:15

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: filipetrus » 28 wrz 2018, 18:18

Tylko na jakiej podstawie chcesz wstrzymać płatność do faktycznego zakończenia prac? Ilekroć przedłużałem termin transzy, dostawałem oświadczenie kierownika projektu o zaawansowaniu zgodnym z tym wpisanym na stronie. Automatycznie wyznaczano mi nowy termin płatności. Zdaję sobie sprawę, że takie oświadczenie może być nieco na wyrost, a budynek może nie być skończony, tylko jak chcesz przekonać Budimex do odroczenia płatności?

shuger
Posty: 29
Rejestracja: 08 sty 2018, 21:42

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: shuger » 28 wrz 2018, 18:31

To nie ja mam przekonywać Budimex!
To Budimex ma mi udowodnić że zakończył dany etap prac żeby dostać moje pieniądze.
O ile przy wcześniejszych etapach było trudno dyskutować czy dokładnie tyle % prac wykonano o tyle przy zakończeniu ma być gotowe WSZYSTKO.
Wiem ze tak nie jest stąd 1 pismo z prośbą o udokumentowanie np. Montażu wind (i innych w/w) załatwia sprawę i tak zamierzam postąpić.
Nie podoba mi się ze Budimex kontynuował prace w 1 etapie twierdząc jednocześnie ze jest 100% zaawansowania. To nie uczciwe.



Wróć do „[Bud. D] (etap II) Osiedle Dobrego Kraków – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość