[Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku D Osiedla Dobrego od Budimex w Krakowie na Prądniku Czerwonym: zakup, budowa, wykończenie itp.
yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

[Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: yarOo_krk » 04 sty 2018, 12:27

Cześć wszystkim,
Czy orientuje się ktoś może jaki jest % zaawansowania inwestycji II etapu na dzień dzisiejszy?

07 grudnia 2017 powinno być ukończone 54% - budimex ma spore opóźnienie bo do dnia dzisiejszego nie mam informacji mailowej / na portalu klienta odnośnie zaawansowania naszej inwestycji.

W związku z powyższym również wstrzymaliście wypłatę transzy?


yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: yarOo_krk » 17 sty 2018, 9:12

Dla zainteresowanych, którzy wstrzymali wypłatę transzy, wczoraj dostałem informację o realizacji 58%.

Taka sama informacja widnieje w panelu klienta :)

Obrazek

filipetrus
Posty: 25
Rejestracja: 24 sty 2018, 12:15

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: filipetrus » 24 sty 2018, 12:25

yarOo_krk pisze:Dla zainteresowanych, którzy wstrzymali wypłatę transzy, wczoraj dostałem informację o realizacji 58%.

Taka sama informacja widnieje w panelu klienta :)

Obrazek


Czy Budimex kontaktował się z Tobą po tym, jak wstrzymałeś wypłatę transzy? Padła kwestia odsetek, czy czegoś w tym rodzaju?
Czy też pokornie przyjęli do wiadomości, że z powodu opóźnienia nie dostaną wypłaty w terminie?


vanzen91
Posty: 13
Rejestracja: 03 lip 2017, 22:27

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: vanzen91 » 24 sty 2018, 14:42

chodzi o opóznienie którego etapu budowy? Powyższy screen dotyczy #1

yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: yarOo_krk » 24 sty 2018, 15:55

filipetrus pisze:
yarOo_krk pisze:Dla zainteresowanych, którzy wstrzymali wypłatę transzy, wczoraj dostałem informację o realizacji 58%.

Taka sama informacja widnieje w panelu klienta :)

Obrazek

Czy Budimex kontaktował się z Tobą po tym, jak wstrzymałeś wypłatę transzy? Padła kwestia odsetek, czy czegoś w tym rodzaju?
Czy też pokornie przyjęli do wiadomości, że z powodu opóźnienia nie dostaną wypłaty w terminie?

Generalnie zawsze ~tydzień przed terminem transzy wysyłam maila na recepcja.krakow@budimex.pl z prośbą o udzielenie informacji jaki jest stan postępu budowy inwestycji osiedla #dobrego II na konkretny dzień. Jeżeli % zaawansowanie nie jest odpowiedni informuje o wstrzymaniu wypłaty transzy do momentu uzyskania odpowiedniego % zaawansowania (jednocześnie prosząc o nie naliczanie odsetek, potwierdzenie mojej wiadomości i poinformowanie mnie gdy odpowiedni stopień inwestycji będzie zrealizowany)

Gdy % budowy pozwala na przelanie transzy Budimex informuje mnie o nowym terminie transzy (zazwyczaj około 14 dni od daty otrzymania maila).

Screen dotyczy etapu II

yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: yarOo_krk » 24 sty 2018, 15:56

yarOo_krk pisze:
filipetrus pisze:
yarOo_krk pisze:Dla zainteresowanych, którzy wstrzymali wypłatę transzy, wczoraj dostałem informację o realizacji 58%.

Taka sama informacja widnieje w panelu klienta :)

Obrazek


Czy Budimex kontaktował się z Tobą po tym, jak wstrzymałeś wypłatę transzy? Padła kwestia odsetek, czy czegoś w tym rodzaju?
Czy też pokornie przyjęli do wiadomości, że z powodu opóźnienia nie dostaną wypłaty w terminie?


Generalnie zawsze ~tydzień przed terminem transzy wysyłam maila na recepcja.krakow@budimex.pl z prośbą o udzielenie informacji jaki jest stan postępu budowy inwestycji osiedla #dobrego II na konkretny dzień. Jeżeli % zaawansowanie nie jest odpowiedni informuje o wstrzymaniu wypłaty transzy do momentu uzyskania odpowiedniego % zaawansowania (jednocześnie prosząc o nie naliczanie odsetek, potwierdzenie mojej wiadomości i poinformowanie mnie gdy odpowiedni stopień inwestycji będzie zrealizowany)

Gdy % budowy pozwala na przelanie transzy Budimex informuje mnie o nowym terminie transzy (zazwyczaj około 14 dni od daty otrzymania maila).

Screen i opóźnienie dotyczy etapu II

vanzen91
Posty: 13
Rejestracja: 03 lip 2017, 22:27

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: vanzen91 » 25 sty 2018, 11:50

a skąd wiadomo jaki powinien być procentowy stan zaawansowania prac w dniu X ?

yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: yarOo_krk » 25 sty 2018, 12:37

vanzen91 pisze:a skąd wiadomo jaki powinien być procentowy stan zaawansowania prac w dniu X ?

hehe, to pytanie to na poważnie?
Zachęcam do zaglądnięcia do umowy deweloperskiej - tam znajdziesz szczegóły :)


filipetrus
Posty: 25
Rejestracja: 24 sty 2018, 12:15

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: filipetrus » 13 lut 2018, 9:13

Wygląda na to, że znowu mamy do czynienia z drobnym opóźnieniem.
20 lutego wypada termin wypłaty transzy, odpowiadającej 64% zaawansowania budowy. Na chwilę obecną stopień zaawansowania to 58%.
Korzystając z instrukcji yarOo_krk poprosiłem o przesunięcie terminu wypłaty transzy i poinformowanie mnie, gdy budowa osiągnie wymagany stopień zaawansowania.

Annamnbv
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2018, 17:44

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: Annamnbv » 13 lut 2018, 17:48

filipetrus pisze:Wygląda na to, że znowu mamy do czynienia z drobnym opóźnieniem.
20 lutego wypada termin wypłaty transzy, odpowiadającej 64% zaawansowania budowy. Na chwilę obecną stopień zaawansowania to 58%.
Korzystając z instrukcji yarOo_krk poprosiłem o przesunięcie terminu wypłaty transzy i poinformowanie mnie, gdy budowa osiągnie wymagany stopień zaawansowania.


A skąd wiesz jaki jest rzeczywisty stopień zaawansowania budowy na dany dzień?



Wróć do „[Bud. D] (etap II) Osiedle Dobrego Kraków – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości