[Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku D Osiedla Dobrego od Budimex w Krakowie na Prądniku Czerwonym: zakup, budowa, wykończenie itp.
filipetrus
Posty: 25
Rejestracja: 24 sty 2018, 12:15

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: filipetrus » 29 wrz 2018, 18:44

Zgadzam się z Tobą, to po ich stronie leży ten obowiązek. Słusznie chcesz wstrzymać środki i poniekąd trochę żałuję, że nie postąpiłem podobnie.

Z drugiej strony pamiętaj, że dzięki ustawie deweloperskiej Ty nigdy nie wpłacasz pieniędzy Budimexowi, a jedynie powierzasz je bankowi na rachunku powierniczym. Dopóki Budimex nie udowodni bankowi faktycznego stanu zaawansowania (a teraz już zakończenia budowy), dopóty nie będzie mógł dysponować wpłaconymi przez Ciebie środkami. I nie mówimy tu o jakichś oświadczeniach (jak to robili z nami do tej pory), a kontroli osoby z uprawnieniami, na koniec potwierdzonej decyzją o pozwoleniu na użytkowanie. Warto dodać, że zgodnie z Prawem Budowlanym pozwolenie na użytkowanie może być wydane przed ostatecznym zakończeniem budowy (mowa o pracach wykończeniowych etc.).

Także przyznam się szczerze, że nie mam wielkich obaw. Budimex budowę na pewno skończy, a jeżeli zacznie przekraczać terminy zapisane w Umowie Deweloperskiej, to zacznie mi płacić karne odsetki (co również zapisano w Umowie). Ale by tak się stało, musiałby się jednak mocno spóźnić, bo termin ostatecznego aktu to dopiero czerwiec 2019. Tymczasem mają 6 miesięcy na wezwanie mnie do odbioru mieszkania (marzec 2019), także czekam z niecierpliwością.

Widzę, że masz dostęp do informacji z budowy (nie wnikam skąd ;) ), więc liczę na dalsze aktualizacje z Twojej strony. Wizyty z zewnątrz nie pozwalają ocenić wykończenia w środku budynku, a jak sam wspomniałeś - oświadczenia Budimexu mogą nie być wiarygodne.


shuger
Posty: 29
Rejestracja: 08 sty 2018, 21:42

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: shuger » 30 wrz 2018, 13:58

Masz rację, Ryzyko komplikacji jest niewielkie biorąc pod uwagę to ze Budimex to nie jest mała firma.
Otwarte rachunki powiernicze są jednak kwestionowane w ostatnim czasie jako nie w pełni bezpieczne. Mają zostać nawet zlikwidowane przed czym się bronią deweloperzy. W naszym przypadku zastosowano wersje minimalna czyli rachunek otwarty bez ubezpieczenia.

W wiarygodność kontroli przeprowadzonych przez bank nie wierzę bo też bank nie ma w tym interesu żeby dokładnie sprawdzić stan inwestycji.
Niemniej obstawiam że w okolicach grudnia się uporają z zaległościami i zakończą prace. Wtedy pewnie zaczną się poprawki na linii deweloper-podwykonawcy tak żeby od połowy marca zacząć odbiory mieszkań.
Wcześniejszych odbiorów bym się nie spodziewał.
Temat będę śledził. Zwłaszcza jeśli pojawi się informacja o 100% zaawansowania.

yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: yarOo_krk » 08 paź 2018, 10:46

Cześć,
Dla zainteresowanych, którzy wstrzymali przelanie ostatniej transzy ze względu na opóźnienia:

Obrazek


shuger
Posty: 29
Rejestracja: 08 sty 2018, 21:42

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: shuger » 10 paź 2018, 18:21

Oficjalnie płatności przesunięte do 22.10
Postaram się zweryfikować stan zaawansowania do tego czasu.

Ziggi
Posty: 9
Rejestracja: 09 paź 2018, 19:16

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: Ziggi » 13 paź 2018, 7:23

Witam,
Chciałbym zapytać na kiedy jest przewidziane rozpoczęcie w Państwa bloku przekazywanie mieszkań ?

Pozdrawiam

katiarott
Posty: 5
Rejestracja: 25 gru 2017, 20:24

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: katiarott » 04 lis 2018, 23:30

Ziggi pisze:Witam,
Chciałbym zapytać na kiedy jest przewidziane rozpoczęcie w Państwa bloku przekazywanie mieszkań ?

Pozdrawiam

Wstępnie na koniec marca początek kwietnia 2019, o ile nie będzie opóźnień... mam nadzieję że nie ;)

kobal66
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2018, 7:46

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: kobal66 » 06 lis 2018, 7:38

katiarott pisze:
Ziggi pisze:Witam,
Chciałbym zapytać na kiedy jest przewidziane rozpoczęcie w Państwa bloku przekazywanie mieszkań ?

Pozdrawiam

Wstępnie na koniec marca początek kwietnia 2019, o ile nie będzie opóźnień... mam nadzieję że nie ;)

Cześć, to są daty z umowy deweloperskiej czy z portalu klienta?
Czy tez macie takie różnice? W etapie III w UD jest sierpień 2019 w portalu marzec 2019.

strawa60
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:49

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: strawa60 » 07 lis 2018, 2:01

bo marzec to jest zapewne przewidywany koniec budowy, a z tego do odbiorów to jeszcze dużo wody w rzece musi upłynąć. Etap pierwszy był na koniec listopada 2017 a odbiory były dopiero w czerwcu 2018. Z tego co widzę za oknem to nie ma szans na odbiory w marcu. Radzę uzbroić się w cierpliwość :)


yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: yarOo_krk » 07 lis 2018, 8:08

strawa60 pisze:bo marzec to jest zapewne przewidywany koniec budowy, a z tego do odbiorów to jeszcze dużo wody w rzece musi upłynąć. Etap pierwszy był na koniec listopada 2017 a odbiory były dopiero w czerwcu 2018. Z tego co widzę za oknem to nie ma szans na odbiory w marcu. Radzę uzbroić się w cierpliwość :)

Końcem budowy miał być teoretycznie 3 kwartał 2018 (październik). Odbiory na wiosnę - ja mam nadzieje, że dużych opóźnień nie będzie.

yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: yarOo_krk » 11 lis 2018, 13:19

kobal66 pisze:
katiarott pisze:
Ziggi pisze:Witam,
Chciałbym zapytać na kiedy jest przewidziane rozpoczęcie w Państwa bloku przekazywanie mieszkań ?

Pozdrawiam

Wstępnie na koniec marca początek kwietnia 2019, o ile nie będzie opóźnień... mam nadzieję że nie ;)

Cześć, to są daty z umowy deweloperskiej czy z portalu klienta?
Czy tez macie takie różnice? W etapie III w UD jest sierpień 2019 w portalu marzec 2019.

Dziś sprawdziłem daty odbioru:
- Portal klienta - do końca marca 2019
- Umowa deweloperska - do końca marca 2019



Wróć do „[Bud. D] (etap II) Osiedle Dobrego Kraków – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości