[Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku D Osiedla Dobrego od Budimex w Krakowie na Prądniku Czerwonym: zakup, budowa, wykończenie itp.
Fiemba
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2019, 13:20

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: Fiemba » 16 sty 2019, 13:29

Witam wszystkich serdecznie, również oczekuję na odbiór mieszkania w budynku D. Rozmawiając z deweloperem oraz kierownikiem budowy nie uzyskałem żadnych informacji odnośnie rozpoczęcia odbiorów. Rozumiem, że do końca marca każdy ma już otrzymać klucze jeśli oczywiście nie zgłosi zastrzeżeń na których poprawę wykonawca ma 30 dni. Stąd moje pytanie czy ktoś z Państwa ma jakiekolwiek informacje z oficjalnych,mniej oficjalnych źródeł kiedy oni rozpoczną bo oddanie takiej ilości lokali też wymaga czasu ? Czy komuś z Państwa udało się wejść do lokalu jeszcze przed terminem czy Budimeks kategorycznie odmawia ?


yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: yarOo_krk » 17 sty 2019, 10:30

Fiemba pisze:Witam wszystkich serdecznie, również oczekuję na odbiór mieszkania w budynku D. Rozmawiając z deweloperem oraz kierownikiem budowy nie uzyskałem żadnych informacji odnośnie rozpoczęcia odbiorów. Rozumiem, że do końca marca każdy ma już otrzymać klucze jeśli oczywiście nie zgłosi zastrzeżeń na których poprawę wykonawca ma 30 dni. Stąd moje pytanie czy ktoś z Państwa ma jakiekolwiek informacje z oficjalnych,mniej oficjalnych źródeł kiedy oni rozpoczną bo oddanie takiej ilości lokali też wymaga czasu ? Czy komuś z Państwa udało się wejść do lokalu jeszcze przed terminem czy Budimeks kategorycznie odmawia ?

Budimex niestety odmawia wejścia do lokalu przed terminem odbioru (próbowałem w zeszłym tygodniu :D ).
Uzyskałem wtedy informację, że na ten moment budimex robi "odbiory wewnętrzne" (odbiory od wykonawcy) - jeżeli wszystko będzie ok to odbiory "zewnętrzne" będą przebiegać terminowo (czyli do końca marca)

vanzen91
Posty: 13
Rejestracja: 03 lip 2017, 22:27

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: vanzen91 » 05 lut 2019, 9:59

czyli nie będzie możliwości wejścia na mieszkanie i dokonania niezbędnych pomiarów przed 29 marca? czyli terminem odbioru mieszkań :shock: ? Przecież to kompletnie spowolni remonty, doliczając jeszcze miesiąc na poprawki...


Exception76
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:12

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: Exception76 » 14 lut 2019, 13:36

Witam, na portalu klienta pojawiły się już dane o pomiarach geodezyjnych. Czy ktoś dostał list od dewelopera z aneksem do umowy "korekta do pomiarów"?

UPD: Budimex poinformował że to nie będzie aneks tylko zawiadomienie z kwotą którą trzeba będzie dopłacić w ciągu 14 dni (w przypadku zwiększenia wartości umowy).

yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: yarOo_krk » 15 lut 2019, 7:51

Exception76 pisze:UPD: Budimex poinformował że to nie będzie aneks tylko zawiadomienie z kwotą którą trzeba będzie dopłacić w ciągu 14 dni (w przypadku zwiększenia wartości umowy).

A jak to wygląda jeżeli to BDX ma "oddać" nadpłatę?

vanzen91
Posty: 13
Rejestracja: 03 lip 2017, 22:27

Re: [Bud. D] Opóźnienia - procent zaawansowanie inwestycji - os. Dobrego Kraków

Postautor: vanzen91 » 04 mar 2019, 15:12

na razie jedyne co to dopłata, bo mieszkanie wiekszę delikatnie niż zakładano :)

Maxpah
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2019, 17:59

Bud D Opóźnienia procent zaawansowanie inwestycji os Dobrego Kraków

Postautor: Maxpah » 26 sie 2019, 15:49

Lost labour.



Wróć do „[Bud. D] (etap II) Osiedle Dobrego Kraków – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość