[Bud. D] Kiedy odbiory nowych mieszkań od dewelopera Budimex - os. Dobrego Kraków

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku D Osiedla Dobrego od Budimex w Krakowie na Prądniku Czerwonym: zakup, budowa, wykończenie itp.
korex
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2017, 10:54

Re: [Bud. D] Kiedy odbiory nowych mieszkań od dewelopera Budimex - os. Dobrego Kraków

Postautor: korex » 20 mar 2019, 18:55

Mieszkanie w II etapie odebrane. Wysokość 263-264 cm mierzone w 20 punktach. Przy odbiorze zwrocie uwagę na loggie( źle wykonane fugi I brak obróbki silikonem). Brak obrobki silinonem okien od strony blacharskiej. Pozatym kąty ok , piony ok , prąd ok , wentylacja ok, kaloryfery ok.Tynki jak dla mnie nie wymagają gladzi. W razie pytań priv :)


Annamnbv
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2018, 17:44

Re: [Bud. D] Kiedy odbiory nowych mieszkań od dewelopera Budimex - os. Dobrego Kraków

Postautor: Annamnbv » 20 mar 2019, 20:03

Dziekujemy koledze za podpowiedz na co zwracać uwagę przy odbiorze. A jakie grzejniki są zamontowane w lazience- na prąd czy z mpcu?

korex
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2017, 10:54

Re: [Bud. D] Kiedy odbiory nowych mieszkań od dewelopera Budimex - os. Dobrego Kraków

Postautor: korex » 20 mar 2019, 21:58

Łazienka to mpc, bez problemu można przenieś całe przewody na inną ścianę. Dodatkowo od Budimex dostajemy rozrysowane plany wszystkich instalacji. Ps. Dzwi wejściowe od środka nie mają kołowrotka trzeba wkładać klucz. Nie wiem czy to błąd czy taka mała "uciążliwości" , zapytajcie przy odbiorze. Zwrocie też uwagę na części wspólne bo w niektórych miejscach odwalona jest fuszera ( dzwi wejściowe widać piankę, fugi nierówne) wypunktowalisny to przy odbiorze ale w kupię siła:)


vanzen91
Posty: 13
Rejestracja: 03 lip 2017, 22:27

Re: [Bud. D] Kiedy odbiory nowych mieszkań od dewelopera Budimex - os. Dobrego Kraków

Postautor: vanzen91 » 21 mar 2019, 10:03

Ma ktoś może namiary na sprawdzoną osobę, która zna się na odbiorze mieszkań? Swoje w tym etapie będę odbierał na początku kwietnia.

Darom
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2018, 22:02

Re: [Bud. D] Kiedy odbiory nowych mieszkań od dewelopera Budimex - os. Dobrego Kraków

Postautor: Darom » 21 mar 2019, 18:32

Jeśli ktoś odbierał mieszkanie na ostatnim piętrze na samej górze to jak tam wygląda sytuacja ? na co jeszcze zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania ? Czy ściany są popękane lub sufity ? Czy w drzwiach wejściowych jest wizjer ? taki do patrzenia z mieszkania kto jest po drugiej stronie drzwi. Czy domofon też jest zamontowany i działa ?

Fiemba
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2019, 13:20

Re: [Bud. D] Kiedy odbiory nowych mieszkań od dewelopera Budimex - os. Dobrego Kraków

Postautor: Fiemba » 22 mar 2019, 14:07

Mieszkanie nie zostało nam wydane bo zepsuty jest cieplomierz, jako jedyni mamy cieplomierz z białym okablowanie który wyswietla błąd i nie można odczytać pomiaru. Z tego powodu nie zostało nam przekazane mieszkanie, absurd.

prad
Posty: 29
Rejestracja: 04 lut 2017, 13:41

Re: [Bud. D] Kiedy odbiory nowych mieszkań od dewelopera Budimex - os. Dobrego Kraków

Postautor: prad » 22 mar 2019, 15:45

Darom pisze:Jeśli ktoś odbierał mieszkanie na ostatnim piętrze na samej górze to jak tam wygląda sytuacja ?

Jeżeli chodzi o odbiór mieszkania od dewelopera, to główne punkty, na które warto zwrócić uwagę, są tam opisane. Jeżeli chodzi o to, że mieszkanie jest na ostatnim piętrze, to może warto zwrócić uwagę na to, czy nie ma gdzieś jakich zacieków. Choć z drugiej strony, na innych piętrach tak samo, bo o ile na najwyższym może przeciekać dach, to na innych piętrach, mogą to być instalacje w mieszkaniach powyżej. Warto sprawdzić ościeża okien i drzwi balkonowych, czy przypadkiem nie jest to tylko pomalowana pianka montażowa. Budimex miewał też chyba problemy z krzywiznami na sufitach.

korex
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2017, 10:54

Re: [Bud. D] Kiedy odbiory nowych mieszkań od dewelopera Budimex - os. Dobrego Kraków

Postautor: korex » 23 mar 2019, 8:06

Moje mieszkanie jest na ostatnim piętrze , po kilku dniach wydaje mi się że za bardzo słychać wentylację. Narazie obserwuje temat ale jak się nie uspokoi zgłaszam do Budimex.


kosmo
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2017, 12:09

Re: [Bud. D] Kiedy odbiory nowych mieszkań od dewelopera Budimex - os. Dobrego Kraków

Postautor: kosmo » 23 mar 2019, 21:23

korex pisze:Moje mieszkanie jest na ostatnim piętrze , po kilku dniach wydaje mi się że za bardzo słychać wentylację. Narazie obserwuje temat ale jak się nie uspokoi zgłaszam do Budimex.

Daj znać co i jak bo mam ostatnie piętro w etapie B więc jestem zainteresowany. Na Orlińskiego też był problem z ostatnim piętrem i hałasem wentylacji (silników elektrycznych), raczej przegrana sprawa o ile pamiętam.

korex
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2017, 10:54

Re: [Bud. D] Kiedy odbiory nowych mieszkań od dewelopera Budimex - os. Dobrego Kraków

Postautor: korex » 24 mar 2019, 12:24

W normie ISO dźwięk się mieści. Gość od klimatyzacji doradzil wstawienie tłumika w kratkę co powino problem rozwiązać. Dam znać co i jak



Wróć do „[Bud. D] (etap II) Osiedle Dobrego Kraków – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość