Liczyłem na undegroundowy klub techno w stylu berlinskiego Berghaina. No ale mieszkamy w Krakowie, techno tu mało kto słucha, za to dostaniemy nudna mieszkaniówke w wysokich cenach, która na pewno się szybko sprzeda. Okolica taka se - nowe bloki po sąsiedzku trochę ucywilizowaly okolice ale nadal jest to chyba opcja dla ludzi zdeterminowanych żeby tam mieszkać (albo ulokować kapitał).
Przebudowa chłodni przy ul. Portowej w Krakowie na mieszkania - opinie na forum
Re: Przebudowa chłodni przy ul. Portowej w Krakowie na mieszkania - opinie na forum
Dobrze myślę, że to nie obejmuje betoniarni a tylko działkę gdzie stoją te puste teraz blaszaki? Jestem ciekaw jak tam 4 nowe bloki zmieszczą, widział ktoś może projekt?
Re: Przebudowa chłodni przy ul. Portowej w Krakowie na mieszkania - opinie na forum
Z tego co wiem to ziemia, na której jest betoniarnia należy do miasta Kraków i ma swoją umowę dzierżawy na długi czas.
Dodatkowo w planie przestrzennego zagospodarowania jest zaznaczona jako teren zielony, więc nawet jakby betoniarnia została rozmontowana, to teoretycznie nie powinien pojawić się żaden budynek.
Odnośnie dewelopera, to sprawdziłem w KRS. Buduje to węgierska firma Duna, pod przykrywką spółki docelowej PROJECT DEVELOPMENT 7, należącego do miliardera Szíjj László.
https://rejestr.io/krs/1148066/project-development-7
https://dunapolskare.pl/
Strona budowy:
https://dekerta47.pl/
Patrząc na "rozmytą" wizualizację to 4 budynki mogą zmieścić się, ale będzie ciasno.
- Dwa budynki chyba 5 i 7 kondygnacji (obecna chłodnia + blok zaraz obok betoniarni) - budynek chłodni wygląda jakby nie miał balkonów.
- Obecny biurowiec - zgodnie z planem przestrzennego zagospodarowania nie może być większy, więc w "rozmytej" wizualizacji jest już sprytnie ukryty.
- Nowy budynek 4 kondygnacji w kształcie L - zaraz przy torach, na miejscu starego undegroundowego klubu techno - większość będzie miała widok na tory.
Jak patrzyłem na poprzednie inwestycje tego dewelopera, to cenowo powinno być bardzo premium (jakościowo nie wiem). Spodziewałbym się cen powyżej 20 tyś / m2. Jeżeli dobrze przejrzałem wizualizację, to będzie to słaba inwestycja i ciężka do sprzedaży.
Zwłaszcza, że sam projekt będzie wymagał przerobienia obecnego historycznego budynku zgodnie z ustaleniami głównego architekta Krakowa. Zawsze drożej wychodzi przerobienie, niż zburzenie i wybudowanie nowego.
Jestem ciekaw czy nie będą przerobione okolice wałów. Może pojawi się ścieżka na spacery po wałach?
Dodatkowo w planie przestrzennego zagospodarowania jest zaznaczona jako teren zielony, więc nawet jakby betoniarnia została rozmontowana, to teoretycznie nie powinien pojawić się żaden budynek.
Odnośnie dewelopera, to sprawdziłem w KRS. Buduje to węgierska firma Duna, pod przykrywką spółki docelowej PROJECT DEVELOPMENT 7, należącego do miliardera Szíjj László.
https://rejestr.io/krs/1148066/project-development-7
https://dunapolskare.pl/
Strona budowy:
https://dekerta47.pl/
Patrząc na "rozmytą" wizualizację to 4 budynki mogą zmieścić się, ale będzie ciasno.
- Dwa budynki chyba 5 i 7 kondygnacji (obecna chłodnia + blok zaraz obok betoniarni) - budynek chłodni wygląda jakby nie miał balkonów.
- Obecny biurowiec - zgodnie z planem przestrzennego zagospodarowania nie może być większy, więc w "rozmytej" wizualizacji jest już sprytnie ukryty.
- Nowy budynek 4 kondygnacji w kształcie L - zaraz przy torach, na miejscu starego undegroundowego klubu techno - większość będzie miała widok na tory.
Jak patrzyłem na poprzednie inwestycje tego dewelopera, to cenowo powinno być bardzo premium (jakościowo nie wiem). Spodziewałbym się cen powyżej 20 tyś / m2. Jeżeli dobrze przejrzałem wizualizację, to będzie to słaba inwestycja i ciężka do sprzedaży.
Zwłaszcza, że sam projekt będzie wymagał przerobienia obecnego historycznego budynku zgodnie z ustaleniami głównego architekta Krakowa. Zawsze drożej wychodzi przerobienie, niż zburzenie i wybudowanie nowego.
Jestem ciekaw czy nie będą przerobione okolice wałów. Może pojawi się ścieżka na spacery po wałach?
Re: Przebudowa chłodni przy ul. Portowej w Krakowie na mieszkania - opinie na forum
goriat pisze:Z tego co wiem to ziemia, na której jest betoniarnia należy do miasta Kraków i ma swoją umowę dzierżawy na długi czas.
Dodatkowo w planie przestrzennego zagospodarowania jest zaznaczona jako teren zielony, więc nawet jakby betoniarnia została rozmontowana, to teoretycznie nie powinien pojawić się żaden budynek.
Te dane już są nieaktualne. Plan został zaskarżony i mieszkaniówka jest na tej działce.
https://lovekrakow.pl/park-w-miejscu-be ... eszkaniowa
Re: Przebudowa chłodni przy ul. Portowej w Krakowie na mieszkania - opinie na forum
Odnośnie samej inwestycji, to póki co tylko takie info:
Historyczna chłodnia portowa przy ul. Dekerta 47 – budynek z lat 40. XX wieku o charakterystycznej, surowej formie – przechodzi starannie zaplanowaną rewitalizację, łącząc dziedzictwo miejsca z wysokim standardem współczesnego życia.
W efekcie powstanie nowoczesny, wielofunkcyjny kompleks oferujący apartamenty o podwyższonym standardzie, dopracowane części wspólne oraz dostęp do usług w zasięgu ręki.
Start sprzedaży planowany jest na przełomie Q4 2026 / Q1 2027.
Już wkrótce ujawnimy szczegóły inwestycji – nazwę, wizualizacje oraz założenia projektu.
Pozostajemy w kontakcie,
Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 72 gości