Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Bas Kra
Posty: 216
Rejestracja: 03 kwie 2024, 14:54

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: Bas Kra » 13 kwie 2024, 22:29

Są okna, wiec zapewne kolejny etap wpłaty na tych piętrach.


tonyxxl
Posty: 457
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:02

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: tonyxxl » 04 cze 2026, 21:19

Pare razy śmiechłem od zachwytów nad pseudo sztuką i tzw "niesamowitymi detalami", ale w sumie to ewidentna reklama jest, to nie ma sie co dziwić, że wszystko przedstawiciel NOHO obróci w dzieło sztuki i wyjątkowość, nawet kawałek wyciętej blachy na ścianie czy płaskorzeźby z gipsu udającej puzle ...no ale krytykiem sztuki nie jestem, więc powiedzmy, że to dyskusyjna sprawa i ma to jakąś wysoką wartośc estetyczną .
Ale można popatrzeć sobie jak to w środku wyszło. Wg mnie, tzw dupy nie urywa. Jest lepiej i to sporo niż we większości cześci wspólnych, ale jakoś taki klimat zimny jak w hotelu sieciowym. To juz mocno subiektywna ocena, możliwe że się czepiam, bo oczekiwałem wiecej po obietnicach;)
W 13:28 Pan sprzedawca chyba chciał użyć ładnej, obrazowej metafory ale z tego co słychac w tle na filmie, to trzeba traktowac to dosłownie: słychac i czuć miasto.
http://www.youtube.com/watch?v=ZRlEVYRuzT0
Ostatnio zmieniony 05 cze 2026, 19:19 przez tonyxxl, łącznie zmieniany 1 raz.

iti
Posty: 1648
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: iti » 04 cze 2026, 21:48

Myślę, że premium, to tam będą opłaty za utrzymanie części wspólnych, wszystkich dodatkowych benefitów oraz wynagrodzenie za zarząd tym wszystkim, bo chyba Noho założyło swoją spółkę do zarządzania nieruchomościami. A zmiana zarządcy w dużej wspólnocie, to nie jest prosty temat, zwłaszcza jeśli wciąż sporo mieszkań nie jest sprzedanych i ciągle jest w rękach dewelopera.


tonyxxl
Posty: 457
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:02

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: tonyxxl » 04 cze 2026, 23:07

iti pisze:Myślę, że premium, to tam będą opłaty za utrzymanie części wspólnych, wszystkich dodatkowych benefitów oraz wynagrodzenie za zarząd tym wszystkim, bo chyba Noho założyło swoją spółkę do zarządzania nieruchomościami. A zmiana zarządcy w dużej wspólnocie, to nie jest prosty temat, zwłaszcza jeśli wciąż sporo mieszkań nie jest sprzedanych i ciągle jest w rękach dewelopera.

Tez tak myślę. Dodatkowo, że zostawili sobie pod zarządzaniem wszystki lokale usługowe i będą je wynajmować a nie sprzedawać. Więc pewnie mają zapisy, że muszą Oni zarządzać i naliczac swoje stawki za to wszystko i cięzko będzie ich zmienić.
Tak apropo , jest ktoś na forum kto kupił tam mieszkanie lub ma informacje jak tam wygląda na dzisiaj czynsz, jakie sa składowe i ile wynosi?
Bo za te wszystkie wynalazki jak myjnie dla psów, myjnie dla aut, pokoje masażu i co tam jeszcze nie wymyslili to ktos musi co miesiąc becelować żeby to utrzymać. Wogóle to ta myjnia jest dodatkowo płatna extra czy jest jakiś limit umyć dla mieszkańca za darmo w miesiącu? Ciekawe jak to rozwiązali.

iti
Posty: 1648
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: iti » 05 cze 2026, 18:25

tonyxxl pisze:Tez tak myślę. Dodatkowo, że zostawili sobie pod zarządzaniem wszystki lokale usługowe i będą je wynajmować a nie sprzedawać.

Jeżeli faktycznie wszystkie lokale pozostają ich, to będą mieć automatycznie spory procent głosów we wspólnocie, tak jest na wielu inwestycjach. W praktyce to często wystarcza do blokowania uchwał wspólnoty, które nie są po myśli zarządcy.

W ogóle uważam, że to jest skandaliczna sytuacja, kiedy mieszkańcom narzuca się zarządcę powiązanego kapitałowo / właścicielsko z deweloperem. Moim zdaniem występuje tu jednak konflikt interesów, bo niby komu taki zarządca będzie służył, mieszkańcom czy swojemu szefostwu?

Awatar użytkownika
Iwona Bodziony
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2026, 17:34

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: Iwona Bodziony » 05 cze 2026, 19:20

tonyxxl pisze:Bo za te wszystkie wynalazki jak myjnie dla psów, myjnie dla aut, pokoje masażu i co tam jeszcze nie wymyslili to ktos musi co miesiąc becelować żeby to utrzymać. Wogóle to ta myjnia jest dodatkowo płatna extra czy jest jakiś limit umyć dla mieszkańca za darmo w miesiącu? Ciekawe jak to rozwiązali.



Koszty utrzymania części wspólnych w inwestycjach NOHO są oczywiście wyższe niż w typowym osiedlu składającym się wyłącznie z klatek schodowych i garażu, ale też trzeba pamiętać, że zakres dostępnych udogodnień jest nieporównywalnie większy.

Mówimy o takich przestrzeniach jak klub mieszkańca, siłownia, sala do jogi, kino, pokój majsterkowicza, sale zabaw dla dzieci czy reprezentacyjne lobby z recepcją. Oczywiście generują one koszty związane ze sprzątaniem, monitoringiem, ogrzewaniem i bieżącą obsługą, jednak po rozłożeniu ich na kilkaset lokali nie są to kwoty tak wysokie, jak wielu osobom się wydaje.

Warto też pamiętać, że większość tych udogodnień jest dostępna dla mieszkańców bez dodatkowych opłat. Wyjątkiem są usługi dodatkowe, takie jak np. masaże czy zajęcia organizowane przez zewnętrznych operatorów – te są rozliczane osobno.

Odpowiadając na pytanie o wysokość opłat: w inwestycjach NOHO stawki administracyjne zależą od konkretnego projektu oraz etapu jego zasiedlenia i zwykle mieszczą się w przedziale około 10–14 zł/m2 miesięcznie. Dla mieszkania o powierzchni 80 m2 daje to mniej więcej 800–1100 zł miesięcznie (plus media rozliczane według zużycia).

W przypadku Młynów Mogilskich aktualna stawka wynosi 13,80 zł/m2. Ponieważ osiedle nadal jest w trakcie zasiedlania, nie można wykluczyć, że po pełnym zakończeniu sprzedaży i przekazaniu wszystkich lokali część kosztów stałych rozłoży się na większą liczbę właścicieli, co może przełożyć się na niższe opłaty.
Iwona Bodziony - doradca rynku pierwotnego w Krakowie. Pomagam kupującym wybrać nowe mieszkanie: dla siebie, rodziny lub jako inwestycję. Analizuję lokalizację, układ, standard budynku, cenę, dostępność i potencjał inwestycyjny.

IwonaBodziony.pl

Marco12
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2024, 18:54

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: Marco12 » 06 cze 2026, 12:23

Iwona Bodziony pisze:
tonyxxl pisze:Bo za te wszystkie wynalazki jak myjnie dla psów, myjnie dla aut, pokoje masażu i co tam jeszcze nie wymyslili to ktos musi co miesiąc becelować żeby to utrzymać. Wogóle to ta myjnia jest dodatkowo płatna extra czy jest jakiś limit umyć dla mieszkańca za darmo w miesiącu? Ciekawe jak to rozwiązali.



Koszty utrzymania części wspólnych w inwestycjach NOHO są oczywiście wyższe niż w typowym osiedlu składającym się wyłącznie z klatek schodowych i garażu, ale też trzeba pamiętać, że zakres dostępnych udogodnień jest nieporównywalnie większy.

Mówimy o takich przestrzeniach jak klub mieszkańca, siłownia, sala do jogi, kino, pokój majsterkowicza, sale zabaw dla dzieci czy reprezentacyjne lobby z recepcją. Oczywiście generują one koszty związane ze sprzątaniem, monitoringiem, ogrzewaniem i bieżącą obsługą, jednak po rozłożeniu ich na kilkaset lokali nie są to kwoty tak wysokie, jak wielu osobom się wydaje.

Warto też pamiętać, że większość tych udogodnień jest dostępna dla mieszkańców bez dodatkowych opłat. Wyjątkiem są usługi dodatkowe, takie jak np. masaże czy zajęcia organizowane przez zewnętrznych operatorów – te są rozliczane osobno.

Odpowiadając na pytanie o wysokość opłat: w inwestycjach NOHO stawki administracyjne zależą od konkretnego projektu oraz etapu jego zasiedlenia i zwykle mieszczą się w przedziale około 10–14 zł/m2 miesięcznie. Dla mieszkania o powierzchni 80 m2 daje to mniej więcej 800–1100 zł miesięcznie (plus media rozliczane według zużycia).

W przypadku Młynów Mogilskich aktualna stawka wynosi 13,80 zł/m2. Ponieważ osiedle nadal jest w trakcie zasiedlania, nie można wykluczyć, że po pełnym zakończeniu sprzedaży i przekazaniu wszystkich lokali część kosztów stałych rozłoży się na większą liczbę właścicieli, co może przełożyć się na niższe opłaty.



Bardzo Pani podkoloryzowała. Widać, że wjechała kreatywna księgowość ;)
Oglądałem 3 mieszkania na wynajem w tej inwestycji w granicach 40-50m2. Wszystkie miały czynsz 25-27 zł za m2 i do tego jeszcze trzeba było doliczyć media.

Kwoty które Pani podaje, to kwoty za same części wspólne. Do tego dochodzą wszelkie zaliczki na wodę, śmieci, ogrzewanie, fundusz remontowy itp co także jest obowiązkiem właściciela. Realnie czynsz zamyka się zatem w kwotach w granicy 25-30 zł / 1m2.

Dodatkowo, tak jak Pani sama napisała, wiele udogodnień nadal jest dodatkowo płatnych.
Normalna, nowa inwestycja w Krakowie, to czynsz 10-12 zł ze wszystkim tj. funduszem remontowym, zaliczkami na media itp. Nie można zatem mówić, że to normalne ;)

tonyxxl
Posty: 457
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:02

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: tonyxxl » 06 cze 2026, 15:50

Iwona Bodziony pisze:... jednak po rozłożeniu ich na kilkaset lokali nie są to kwoty tak wysokie, jak wielu osobom się wydaje.

Tłumaczę na polski:
Wszyscy będą dymani po trochu i proporcjonalnie co miesiąc, za te kretynizmy wciśnięte na siłę, więc dyskomfort i pieczenie będzie w końcowym rozrachunku mniej odczuwalne dla pojedyńczego nabywcy mieszkania.
Uśmiechamy się brygada, Hej!


iti
Posty: 1648
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: iti » 06 cze 2026, 21:40

Iwona Bodziony pisze:W przypadku Młynów Mogilskich aktualna stawka wynosi 13,80 zł/m2. Ponieważ osiedle nadal jest w trakcie zasiedlania, nie można wykluczyć, że po pełnym zakończeniu sprzedaży i przekazaniu wszystkich lokali część kosztów stałych rozłoży się na większą liczbę właścicieli, co może przełożyć się na niższe opłaty.

Pozwolę sobie zauważyć, że wg mojej wiedzy, nieco mija się tu Pani z prawdą. Otóż, jeśli jest zawiązana wspólnota mieszkaniowa i deweloper ma w niej jeszcze mieszkania, to płaci od nich opłaty takie, jak pozostali mieszkańcy (pomijając oczywiście media, których nie zużywa). A przynajmniej tak powinno być, z tego, co się orientuję, więc zasiedlenie większej liczby mieszkań nic tu nie powinno zmienić. Ale może się nie znam i nie mam racji.

Awatar użytkownika
Iwona Bodziony
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2026, 17:34

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: Iwona Bodziony » 07 cze 2026, 11:04

iti pisze:
Iwona Bodziony pisze:W przypadku Młynów Mogilskich aktualna stawka wynosi 13,80 zł/m2. Ponieważ osiedle nadal jest w trakcie zasiedlania, nie można wykluczyć, że po pełnym zakończeniu sprzedaży i przekazaniu wszystkich lokali część kosztów stałych rozłoży się na większą liczbę właścicieli, co może przełożyć się na niższe opłaty.

Pozwolę sobie zauważyć, że wg mojej wiedzy, nieco mija się tu Pani z prawdą. Otóż, jeśli jest zawiązana wspólnota mieszkaniowa i deweloper ma w niej jeszcze mieszkania, to płaci od nich opłaty takie, jak pozostali mieszkańcy (pomijając oczywiście media, których nie zużywa). A przynajmniej tak powinno być, z tego, co się orientuję, więc zasiedlenie większej liczby mieszkań nic tu nie powinno zmienić. Ale może się nie znam i nie mam racji.


Masz całkowitą rację - zgodnie z prawem deweloper musi ponosić koszty dotyczące niesprzedanych lokali, więc samo ich późniejsze zasiedlanie teoretycznie nie powinno nic zmieniać.

Mój wcześniejszy wpis opierałam na wyjaśnieniach przedstawicieli NOHO ze szkolenia, w którym uczestniczyłam. Deweloper tłumaczy obecną stawkę 13,80 zł/m2 na Młynach Mogilskich tym, że cała docelowa infrastruktura (ochrona, monitoring, główna hala garażowa...) działa już w 100% dla całego kompleksu, mimo że oddano dopiero pierwszy etap. W projektach realizowanych etapami kolejne budynki kończą procedury odbioru i dopiero wtedy są wlączane do ostatecznych rozliczeń wspólnoty. Według nich przy oddaniu kolejnych etapów ma zadziałać efekt skali, który rozłoży te koszty na mieszkańców kolejnych etapów.

Czy faktycznie przełoży się to na niższe opłaty? To pokażą dopiero praktyka i przyszłe rozliczenia wspólnoty. Sama z ciekawością ale też ostrożnością będę obserwować jak ten model sprawdzi się w dłuższym okresie.

PS. Nie trzeba ze mną per Pani ;)
Ostatnio zmieniony 09 cze 2026, 10:43 przez Iwona Bodziony, łącznie zmieniany 3 razy.
Iwona Bodziony - doradca rynku pierwotnego w Krakowie. Pomagam kupującym wybrać nowe mieszkanie: dla siebie, rodziny lub jako inwestycję. Analizuję lokalizację, układ, standard budynku, cenę, dostępność i potencjał inwestycyjny.

IwonaBodziony.pl



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 53 gości