Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
pozdro

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: pozdro » 27 sty 2020, 11:32

No, a w Rzeszowie do każdego mieszkania doliczają ci miejsce postojowe, w zasadzie tam chyba nie ma inwestycji żeby ci nie wciskali garażu za 30 tys zł. Wierz mi przerabiałem ten temat i serio lepiej wychodzi kupić w Krakowie, z mojego punktu widzenia bezpieczniej większy rynek, ceny niedużo wyższe. Stopa zwrotu podobna, a napewno rynek wynajmu i odsprzedaży dużo dużo stabilniejszy.

Atala podałem jako przykład realnie pod wynajem w Krakowie dużo bardziej opłacają sie np Develia Centralna Park, czy jakieś inne opcje.

Jak na jesieni się interesowałem tematem to przykładowo wtedy na Fredry 6 były jeszcze mieszkania w 3 pokoje w cenie 405 tys zł na 1 piętrze. W Rzeszowie mieszkanie 320 tys + parking 30 tys zł (za 2 pokoje) i z 350 tys zł + 30 tys zł parking za 3 pokoje.

Przykładowo to jest też nie głupia opcja do wynajmu Kampus UJ/ Wadowica, Bonarka, Czerwone Maki w zasięgu, blisko SKM, tramwaj, jakieś tereny zielone.
rynekpierwotny.pl/oferty/pbiot-fronton-sp-z-oo/lagiewnickie-wzgorze-krakow-lagiewniki-borek-falecki/668311

Sirkamillo99

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: Sirkamillo99 » 27 sty 2020, 11:52

Przykładowo to jest też nie głupia opcja do wynajmu Kampus UJ/ Wadowica, Bonarka, Czerwone Maki w zasięgu, blisko SKM, tramwaj, jakieś tereny zielone.
rynekpierwotny.pl/oferty/pbiot- ... ki/668311

Jakiś czas temu zacząłem interesować się tą inwestycją (mam nawet 1 mieszkanie zarezerwowane).
To, które podałeś jest już niedostępne, umowa podpisana natomiast jest jeszcze kilka mieszkań, wartych rozpatrzenia.
Podałeś, że atrakcyjna lokalizacja pod wynajem. Chciałbym aby tak było ale chyba jednak nie jest tak do końca. Na najbliższy przystanek tramwajowy 1,3km. Na SKM będzie bliżej ale to też 800m i jeszcze nie funkcjonuje. W czwartek przejadę się po okolicy ale z tego co słyszałem to nie jest ona jakoś specjalnie zachęcająca do mieszkania.
Sam muszę do czwartku podjąć decyzję. Gdyby nie ta odległość na najbliższą komunikację miejską to byłoby łatwiej, a tak to tylko/albo i aż cena i układ mieszkania mnie kusi.

tomekl007

Postautor: tomekl007 » 27 sty 2020, 15:19

Dla mnie granica przy której sam bym rozważył wynajem to 1km do przystanku - jesli jest dalej to nie wynajął bym takiego mieszkania

pozdro

Postautor: pozdro » 28 sty 2020, 0:54

Przeciez przystanem bedzie gdzies kolo sanktuaruium to az 800m? Watpie moze z 500m

Sirkamillo99

Postautor: Sirkamillo99 » 28 sty 2020, 8:36

Pozdro, masz jakiś plan zagospodarowania tego?
Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 sty 2020, 8:40 przez Sirkamillo99, łącznie zmieniany 1 raz.

pozdro

Postautor: pozdro » 28 sty 2020, 20:19

Moze ktorys z tych bedzie blizej, jeszcze jest tramwaj na zakopiance ale to tez z 1km w takim razie
images.app.goo.gl/VtaB17f94bYFh1W28

Sirkamillo99

Postautor: Sirkamillo99 » 28 sty 2020, 20:41

No cóż, wygląda na to, że nic nie będzie bliżej.
Na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że albo 1,3km na tramwaj (zgroza) i 800m na SKM. Kolorowo pod względem dojazdów nie ma.
Dodatkowo jak zamkną przejście na kocu ulicy Fredry to już totalna katastrofa.

Rak

Postautor: Rak » 28 sty 2020, 20:49

Właśnie to jest najciekawsze czy zostanie chociaż piesze przejście, jeżeli nie to kupka trochę.

odległości sa dobre..natomiast wzniesienie ulicy fredry wszystko psuje.

Pawel1978

Postautor: Pawel1978 » 01 lut 2020, 10:16

my tu gadu gadu, a na rynku zaczyna się nerwowa atmosfera

Poniżej fragmenty artykułów z gazety prawnej i bankier.pl

Artykuły ze stycznia na podstawie najnowszych badań. Dla niektórych z szalonym wzrostem jest wszystko w porządku i myślą, że ceny będą rosły w nieskończoność po kilkanaście procent za to analitycy mają inne zdanie, ale co oni się tam znają :)

Na polskim rynku mieszkaniowym występują idealne warunki inkubacyjne dla narastania bańki cenowej - wynika z publikacji Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych. Analitycy ostrzegają, że jeśli do 2021 r. utrzyma się obecne realne tempo wzrostu cen, to będziemy mieć dużą bańkę cenową.
Obecnie - jak piszą - jesteśmy w drugiej fazie bańki, w której "wzrost cen jest wynikiem irracjonalnego entuzjazmu podtrzymywanego przez mechanizm pętli zwrotnej. W fazie trzeciej (...)ma miejsce relatywnie szybki spadek cen aktywów.”
Aby zapobiec pęknięciu bańki, analitycy rekomendują m.in. rzetelne informowanie przez instytucje publiczne o ryzyku, rozpoczęcie zbierania danych na temat oczekiwań co do dalszego wzrost cen mieszkań przez uczestników rynku, a także monitorowania transakcji flippowych i określenie skali tego zjawiska na rynku.

Mieszkania są drogie. Bardzo drogie. Ale Polacy wcale nie mówią „stop”, tylko kupują, zanim będzie jeszcze drożej. A będzie – tak uważa prawie 80 proc. z nas. Takie przekonanie tylko nakręca spiralę. Ekonomiści za to uważają, że na nieruchomościach rośnie bańka. Tylko prezes NBP jakoś tego nie zauważa.(...)Dr Adam Czerniak ze Szkoły Głównej Handlowej komentuje te wyniki jednoznacznie: mamy bardzo rozbuchane oczekiwania na dalszy wzrost mieszkań, rośnie nam bańka cenowa.

pozdro

Postautor: pozdro » 02 lut 2020, 0:09

Jaka banka? Wynagrodzenia wzrosly 100% od 2008 a ceny ledwo doubly do cen sprzed kryzysu. 8 tys w Krakowie I 10 tys w warszawie to nie jest banka. Banka to bedzie za 3 lata jak beda po 15 tys w Krakowie I po 20 tys w warszawie. Przypomnijmy ze w szenzen sa po 35 tys zl, w niemczech po 30 tys zl za m2. W czeskiej pradze bo 15-20 tys zl. Kiedys sie dobry obiad za 10 zl kupowalo teraz hotdog kosztuje 20 zl, kebab 20-25zl a obiad od 30-40zl!

Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”