5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Ar1215
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2023, 10:09

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: Ar1215 » 29 lip 2023, 10:50

Cieszę się że forum budujesie.pl działa i można tutaj wyrazić swoją szczerą opinię.

A moja opinia o inwestycji 5Cubes jest maksymalnie negatywna. Bardzo zależało nam na kupnie tutaj mieszkania, spotkałem się z przedstawicielem dewelopera, dostałem dokumenty i wzory umów. Wystosowano warunek, że mieszkanie z ustaloną ceną będzie zarezerwowane jeśli umówimy się już na termin podpisania umowy rezerwacyjnej. Dokładnie tak zrobiliśmy.

Na kilka dni wstrzymaliśmy szukanie mieszkań, zasięgnęliśmy opinii kilku osób, pobraliśmy wolne w pracy aby podpisać umowę i ruszyć z przygotowanymi do wysłania wnioskami kredytowymi.

2 dni przed wyznaczonym dniem podpisania umowy, dostałem zapewnienia o ciągłym obowiązywaniu rezerwacji i ustalonej cenie mieszkania mimo, że na stronie inwestycji cena wzrosła o 35 tys zł.

:!: :!: :!: W dniu podpisania umowy pani dyrektorka sprzedaży, na półtorej godziny przed spotkaniem oświadczyła mi, że mieszkanie nie może nam być sprzedane po ustalonej cenie a tylko w tej, która obowiązuje na stronie. Po naszej odmowie pani wyznała, że w takim razie chciałaby odwołać spotkanie bo nie mamy o czym rozmawiać. Zapowiadając nasze przybycie, oskarżyła nas o rzucanie groźb i rozłączyła się w połowie zdania.

Na spotkaniu wspomniana pani wyposażyła się w pana zastępcę prezesa/pełnomocnika prezesa (pan nie chciał się przestawić przy powitaniu) i nie widziała w sposobie zachowania spółki żadnych błędów. Mówiła, że zmiana cen przez dewelopera jest zwyczajną praktyką a tak właściwie to mieszkanie już jest sprzedane. Co więcej, dogadywaliśmy szczegóły umowy z osobą nieposiadającą pełnomocnictwa do podpisywania umów, więc wszystkie te ustalenia są nieważne. Po uświadomieniu państwa o naszej stracie kilku dni poszukiwań mieszkań, pieniędzy na prawników analizujących umowy i innych, obiecano nam kilkukrotnie przeanalizowanie sytuacji, weryfikację toku umawiania szczegółów z "osobą bez pełnomocnictwa" oraz zwrócenie się do nas z prośbą rozwiązania sytuacji następnego dnia.

Następnego dnia nikt do nas nie zadzwonił, wszystkie podane w mediach telefony od nas nie odbierają a mieszkanie zostało faktycznie sprzedane.

Pomimo postępowania w celu zakupu mieszkania, nakreślonego przez dewelopera oraz akceptacji terminu podpisania umowy, usłyszeliśmy także że powinniśmy podpisać umowę szybciej.

Na spotkaniu państwo zachowywali się bardzo niekulturalnie, byli prymitywni oraz notorycznie przerywali nasze wypowiedzi. Oskarżali nas o groźby i szantaż oraz rzucali chamskie komentarze typu "czemu pani się uśmiecha kiedy ja mówię"...

Jestem zażenowany całą sytuacją i chcę ją rozpowszechnić wśród wszystkich zastanawiających się zakupem mieszkań u tego dewelopera. Ich cena aktualnie zmienia się co 3 dni więc w żadnej sytuacji nie można być pewny swojej ceny. Kilkumiesięczne poszukiwanie mieszkań, pieniądze na prawników i doradców finansowych poszły w błoto.

Podsumowując, traktowanie klienta na fatalnym poziomie, zapewne większa ilość ilość osób została potraktowana podobnie. Spółka działająca pod kilkoma nazwami chroni się przed negatywnymi komentarzami wyłączając możliwość dodania opinii na google.


bartekrk
Posty: 134
Rejestracja: 23 gru 2021, 12:11

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: bartekrk » 29 lip 2023, 11:06

Nie jest to nic nowego, najwidoczniej kupują państwo po raz pierwszy stąd takie wzburzenie. Z pewnością nikogo nie zniechęci poziom obsługi klienta jeśli cena i parametry nieruchomości będą komuś odpowiadać, co zresztą się zmaterializowało w przypadku tego konkretnego mieszkania, bo ktoś je kupił drożej.
W skrócie nie ma umowy rezerwacyjnej, nie ma gwarancji ceny, a bywa że i po umowie przedwstępnej cena może się zmienić jeśli w umowie jest to dopuszczalne.
Rynek nieruchomości jest rynkiem sprzedawcy, a nie klienta, to taka pierwsza lekcja.

teqnix
Posty: 196
Rejestracja: 25 maja 2023, 13:46

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: teqnix » 29 lip 2023, 13:33

Ja mam troszkę odmienne doświadczenia. Co do tego, że od czasu podpisania umowy rezerwacyjnej potem deweloperskiej zaczyna się dopiero pewna ochrona to nie trzeba pisać szerzej ale też niektórych mniejszych szczególnie deweloperów cechuje takie specyficzne nastawienie Januszy biznesu. Oczywiście bywa i tak, że ci olbrzymi, rozpasani typu Atal w ogóle uważają, że za nimi trzeba biegać ale zwykle nie ma aż takich jaj jak opisane. A tutaj ten "pełnomocnik" to często wspólnik w mniejszej spółce więc i poziom emocjonalny rozmowy inny jest.


qqqq
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2023, 23:00

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: qqqq » 29 lip 2023, 20:16

W moim przypadku też był wzrost ceny pomiędzy dniem kiedy umawiałam spotkanie, a dniem podpisania umowy rezerwacyjnej, ale nie podniesiono mi ceny.

humbak
Posty: 91
Rejestracja: 15 gru 2022, 13:43

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: humbak » 29 lip 2023, 22:46

pewnie w jednym przypadku zglosil sie ktos, kto byl gotowy zaplacic aktualna cene z cennika za to samo mieszkanie, i tu liczyl sie po prostu biznes, a w drugim przypadku nie bylo innej osoby chetnej zakupic lokal i nie podniesli

Lilia
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2023, 23:30

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: Lilia » 30 lip 2023, 23:46

Mieliśmy dokładnie taką samą sytuację.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2023, 7:04 przez Lilia, łącznie zmieniany 3 razy.

malgonia
Posty: 7
Rejestracja: 21 sty 2020, 14:17

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: malgonia » 31 lip 2023, 1:17

:lol: ale ludzie macie problemy. Od zawsze deweloperzy podnoszą ceny i o pewnej rezerwacji można mówić dopiero w momencie podpisania umowy rezerwacyjnej bądź nawet deweloperskiej. Wy nie mieliście NIC, nawet podpisanej umowy rezerwacyjnej a afera, że hej :? :?

Lilia
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2023, 23:30

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: Lilia » 31 lip 2023, 8:35

:?
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2023, 7:06 przez Lilia, łącznie zmieniany 2 razy.


teqnix
Posty: 196
Rejestracja: 25 maja 2023, 13:46

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: teqnix » 31 lip 2023, 9:21

To co jest opisane w tym wątku to właśnie jest przykład patodewelopera, słowa nadużywanego na tym forum bez przyczyny. Taką małą wsiową firemkę widać cechuje całkowity brak etyki zawodowej bo chyba i deweloperzy jakąś mieć powinni. Niektórzy dbają trochę o imię marki i takich jaj nie robią no ale wtedy nie zakładają na każdą nową inwestycję nowej spółki celowej i to jeszcze pewnie z nazwą mało podobną do poprzedniej. Tutaj widać, że najważniejsze a może i jedyne to maksymalizacja zysku.

Trzeba jednak przyznać po tych rozgoryczonych wpisach, że się ładnie wstrzelili z zapotrzebowaniem rynku. Jaka tam cena jest/była, że tak wiele osób chce to kupić?

Jak Ar1215 pisał o kosztach pieniężnych nawet tych prawników to można próbować domagać się ich zwrotu, tak samo jak kosztów dojazdu na ten termin, dnia straconego od pracy itp. Choćby po to, żeby trochę takim typom życie utrudniać.

Lilia
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2023, 23:30

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: Lilia » 31 lip 2023, 9:53

teqnix pisze:To co jest opisane w tym wątku to właśnie jest przykład patodewelopera, słowa nadużywanego na tym forum bez przyczyny. Taką małą wsiową firemkę widać cechuje całkowity brak etyki zawodowej bo chyba i deweloperzy jakąś mieć powinni. Niektórzy dbają trochę o imię marki i takich jaj nie robią no ale wtedy nie zakładają na każdą nową inwestycję nowej spółki celowej i to jeszcze pewnie z nazwą mało podobną do poprzedniej. Tutaj widać, że najważniejsze a może i jedyne to maksymalizacja zysku.

Trzeba jednak przyznać po tych rozgoryczonych wpisach, że się ładnie wstrzelili z zapotrzebowaniem rynku. Jaka tam cena jest/była, że tak wiele osób chce to kupić?

Jak Ar1215 pisał o kosztach pieniężnych nawet tych prawników to można próbować domagać się ich zwrotu, tak samo jak kosztów dojazdu na ten termin, dnia straconego od pracy itp. Choćby po to, żeby trochę takim typom życie utrudniać.


Cena na początku (miesiąc lub dwa temu) wynosiła około 12 tysięcy złotych za metr kwadratowy. To nie mało, ale okolica jest całkiem ładna. Wokół niskie budynki od ATAL, a jak wiadomo ci zawsze budują z gustem.

Poza samolotami jest to dość ciche miejsce, mieszkania znajdują się w odległości 10 minut spacerem od galerii Broniwice. 15 minut IKEA.
Blisko osiedla znajduje się przystanek autobusowy. Dwa przystanki autobusem i jesteś na Bronowice SKA, a stąd już kursują tramwaje.

Ogromne zainteresowanie zresztą wywołał fakt, że mieszkania mają maksymalnie 55 metrów kwadratowych. Przy starej cenie niemal wszystkie 84 mieszkania w 5 budynkach podlegały programowi "kredyt 2%".

Ale teraz chcą prawie 14 tysięcy za metr, co zdecydowanie nie odpowiada okolicy. Wiem na pewno, ponieważ mieszkam 300 metrów od tego nowego osiedla.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości