Przemiarki 16 Kraków / deweloper Bryksy - opinie na forum
Re: Przemiarki 16 Kraków / deweloper Bryksy - opinie na forum
Jak jeszce nie wybudowane to dziwne żeby ktoś kupił. Przecież obecnie mieszkania sprzedają się dopiero gotowe wybudowane jak je można oglądnąć. Kto będzie płacił za kredyt i czekał 2 lata na wybudowanie. Generalnie teraz duży wybór gotowych mieszkań w budynkach i sporo rabatów dają.
Re: Przemiarki 16 Kraków / deweloper Bryksy - opinie na forum
pozdro pisze:Jak jeszce nie wybudowane to dziwne żeby ktoś kupił. Przecież obecnie mieszkania sprzedają się dopiero gotowe wybudowane jak je można oglądnąć. Kto będzie płacił za kredyt i czekał 2 lata na wybudowanie. Generalnie teraz duży wybór gotowych mieszkań w budynkach i sporo rabatów dają.
Ano dlatego tak się kupuje, że masz wtedy najlepszy wybór mieszkań jak jesteś pierwszy i też możesz dobrze negocjować, bo dla dewelopera najwazniejsze jest sprzedac pierwsze 30-40% mieszkań szybko, reszta może poczekać. To samo jest z ostatnimi mieszkaniami ale to już inna bajka.
Kredytu tez nie musisz spłacać wcześniej. Możesz zarezerwować za kilka % i kredyt uruchomic jak skończą, choc to opcja rzadziej stosowana bo deweloper nie ma kasy wcześniej i raczej ida na to tylko w zupełnie słabo sprzedających sie inwestycjach. Możesz też ustalić z dewem płatność 10-20% dzisiaj a reszta w momencie odbioru budynku i wtedy dopiero kredyt jest uruchamiany. Jak budynek jest wybudowany i oddany do uzytku to w zdecydowanej większości co lepsze mieszkania są już sprzedane. Poza tym jeszcze jest kwestia miejsc garażowych i komórek blisko wind/klatek schodowych. Niby pierdoła i drugorzędna sprawa ale potem się docenia że nie trzeba się przeciskać pomiędzy samochodami z zakupami albo okrążać całą alejkę aut.
Chio pisze:Jeśli chodzi o ceny to na dzień 29.05 mieszkania ok 50m2 (3 pokoje):
Poziom 0: 14.1 - 14.5k
Poziom 1: 14.5 - 14.7k
Poziom 2: 14.8 - 15.0k
Poziom 3: 15.1 -15.3k
Miejsce postojowe 55-65k
ceny ofertowe nic nie zmalały na dziś a często wzrosły, choć jak na tę lokalizację sa wg mnie bardzo wysokie.
Możliwe że standard budynku jest wyższy dlatego takie ceny, nie zagłębiałem się.
-
KKołłątajówka
- Posty: 33
- Rejestracja: 26 mar 2025, 2:21
Re: Przemiarki 16 Kraków / deweloper Bryksy - opinie na forum
tonyxxl pisze:(...) bo dla dewelopera najwazniejsze jest sprzedac pierwsze 30-40% mieszkań szybko, reszta może poczekać. To samo jest z ostatnimi mieszkaniami ale to już inna bajka.
To, że deweloper chce sprzedać pierwsze mieszkania jak najszybciej, to jasne.
A jeśli chodzi o ostatnie mieszkania, to też mu zależy, czy nie? Bo nie zrozumiałam, a w sumie jestem ciekawa
Bryksy – nie znałam dewelopera wcześniej. Fajny slogan: budująca pewność
Te budynki, które już tam stoją, ktoś uznał za "obrzydliwe". Chyba aż tak bym nie przesadzała
Budynki z zewnątrz wyglądają całkiem przyjemnie. Podobają mi się balkony.
Ceny z kosmosu xd
A jak tam jest z usługami? Szkoła / przedszkole / większa galeria?
Re: Przemiarki 16 Kraków / deweloper Bryksy - opinie na forum
KKołłątajówka pisze:To, że deweloper chce sprzedać pierwsze mieszkania jak najszybciej, to jasne.
A jeśli chodzi o ostatnie mieszkania, to też mu zależy, czy nie? Bo nie zrozumiałam, a w sumie jestem ciekawaW mojej inwestycji zostało 7 i wiszą tak już czwarty miesiąc
.
Ostatnie mieszkania generują bardzo podobne koszty jak powiedzmy początkowe 100 czy 200 w ofercie. Trzeba utrzymywać biuro sprzedaży, pokazywac te mieszkania i to nalicza się co miesiąc. Powiedzmy 2 osoby plus biuro to już będzie ze 20-30tys za każdy miesiąc. A dodatkowo na koniec zostają "najtrudniejsze" mieszkania więc sprzedawcy i zarządy chcą się ich pozbyć i dają zgodę na duzo większe rabaty. Oczywiście to zalezy od inwestycji i dewelopera, ale ogólnie zasada jest taka że pierwsze i ostatnie mieszkania w danej inwestycji kupuje się najkorzystniej cenowo.
Re: Przemiarki 16 Kraków / deweloper Bryksy - opinie na forum
tonyxxl pisze:Ostatnie mieszkania generują bardzo podobne koszty jak powiedzmy początkowe 100 czy 200 w ofercie. Trzeba utrzymywać biuro sprzedaży, pokazywac te mieszkania i to nalicza się co miesiąc. Powiedzmy 2 osoby plus biuro to już będzie ze 20-30tys za każdy miesiąc. A dodatkowo na koniec zostają "najtrudniejsze" mieszkania więc sprzedawcy i zarządy chcą się ich pozbyć i dają zgodę na duzo większe rabaty. Oczywiście to zalezy od inwestycji i dewelopera, ale ogólnie zasada jest taka że pierwsze i ostatnie mieszkania w danej inwestycji kupuje się najkorzystniej cenowo.
Biuro pewnie niekoniecznie trzeba mieć przy inwestycji, zwłaszcza jeśli ktoś ma więcej inwestycji na terenie miasta. Ale z kosztów, to ja bym dodał do tego to, że w z chwilą zawiązania wspólnoty mieszkaniowej, deweloper mający mieszkania w danej wspólnocie, ponosi za nie standardowe opłaty, też za miejsca postojowe. Dodatkowo, o ile dobrze się orientuję, to rękojmia na budynek jest liczona od daty sprzedaży ostatniego mieszkania. Co do tego, że to zwykle już najbardziej przebrane, najsłabsze mieszkania, to zgoda oczywiście.
Re: Przemiarki 16 Kraków / deweloper Bryksy - opinie na forum
KKołłątajówka pisze:Bryksy – nie znałam dewelopera wcześniej. Fajny slogan: budująca pewność
Te budynki, które już tam stoją, ktoś uznał za "obrzydliwe". Chyba aż tak bym nie przesadzała. Obecnie w Krakowie w wielu miejscach jest misz masz; zapraszam na Górkę Narodową.
Budynki z zewnątrz wyglądają całkiem przyjemnie. Podobają mi się balkony.
Ceny z kosmosu xd
Sam deweloper ma takie dosyć mocno januszowate podejście, na ile miałem z nim styczność. W przypadku inwestycji, którą miałem okazję poznać lepiej, to oszczędził na daszkach nad balkonami, względem pierwszego etapu zamontował dosyć . i głośne (skrzypiące) windy, oszczędził na elewacji, zamiast wstawek z tynku z miką, to po prostu ją pomalowali, więc odróżnia się z zewnątrz od pierwszego etapu, balkony jakby mniejsze. Oszczędzili nawet na zamkach do szaf z zaworami w korytarzach, twierdząc, że przecież się teraz tego nie montuje, co jest nieprawdą. Polecam przyjrzeć się dokładnie temu, co się od nich kupuje, bo raczej nie ma tu myślenia o późniejszych mieszkańcach, tylko o kilku złotych zysku więcej dla siebie (wiem, wiem - standardowa postawa na rynku, ale we mnie budzi niesmak).
Re: Przemiarki 16 Kraków / deweloper Bryksy - opinie na forum
Czy ktoś z osób, które zakupiły mieszkanie w tej inwestycji dostał informacje o zmianie grubości ścian wewnętrznych z 10 cm na 8 cm? Podobno taka zmiana została wprowadzona we wszystkich mieszkaniach, mimo że na planach były 10cm.
Re: Przemiarki 16 Kraków / deweloper Bryksy - opinie na forum
AnT20 pisze:Czy ktoś z osób, które zakupiły mieszkanie w tej inwestycji dostał informacje o zmianie grubości ścian wewnętrznych z 10 cm na 8 cm? Podobno taka zmiana została wprowadzona we wszystkich mieszkaniach, mimo że na planach były 10cm.
Nie żartujcie, że ktoś się zgodził na taką patodeweloperkę?
Re: Przemiarki 16 Kraków / deweloper Bryksy - opinie na forum
AnT20 pisze:Czy ktoś z osób, które zakupiły mieszkanie w tej inwestycji dostał informacje o zmianie grubości ścian wewnętrznych z 10 cm na 8 cm? Podobno taka zmiana została wprowadzona we wszystkich mieszkaniach, mimo że na planach były 10cm.
A oni sobie nie liczą po 16-17 za metr?
Re: Przemiarki 16 Kraków / deweloper Bryksy - opinie na forum
Sellie pisze:AnT20 pisze:Czy ktoś z osób, które zakupiły mieszkanie w tej inwestycji dostał informacje o zmianie grubości ścian wewnętrznych z 10 cm na 8 cm? Podobno taka zmiana została wprowadzona we wszystkich mieszkaniach, mimo że na planach były 10cm.
A oni sobie nie liczą po 16-17 za metr?Jebią Polaczków aż skwierczy... ale Polaczek i tak kupi.
Skoro frajerów nie brakuje to dlaczego mają nie golić?
Jakby im powiedzieli, że okien nie będzie, bo taka zmiana jest we wszystkich mieszkaniach to też by chwile podumali i przystali na to
Żeby było lepsze, skasują ich jeszcze za większą powierzchnię użytkową
Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 68 gości