5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Ar1215
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2023, 10:09

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: Ar1215 » 31 lip 2023, 9:57

Lilia pisze:
Ar1215 pisze:Cieszę się że forum budujesie.pl działa i można tutaj wyrazić swoją szczerą opinię.

A moja opinia o inwestycji 5Cubes jest maksymalnie negatywna. Bardzo zależało nam na kupnie tutaj mieszkania, spotkałem się z przedstawicielem dewelopera, dostałem dokumenty i wzory umów. Wystosowano warunek, że mieszkanie z ustaloną ceną będzie zarezerwowane jeśli umówimy się już na termin podpisania umowy rezerwacyjnej. Dokładnie tak zrobiliśmy.

Na kilka dni wstrzymaliśmy szukanie mieszkań, zasięgnęliśmy opinii kilku osób, pobraliśmy wolne w pracy aby podpisać umowę i ruszyć z przygotowanymi do wysłania wnioskami kredytowymi.

2 dni przed wyznaczonym dniem podpisania umowy, dostałem zapewnienia o ciągłym obowiązywaniu rezerwacji i ustalonej cenie mieszkania mimo, że na stronie inwestycji cena wzrosła o 35 tys zł.

:!: :!: :!: W dniu podpisania umowy pani dyrektorka sprzedaży, na półtorej godziny przed spotkaniem oświadczyła mi, że mieszkanie nie może nam być sprzedane po ustalonej cenie a tylko w tej, która obowiązuje na stronie. Po naszej odmowie pani wyznała, że w takim razie chciałaby odwołać spotkanie bo nie mamy o czym rozmawiać. Zapowiadając nasze przybycie, oskarżyła nas o rzucanie groźb i rozłączyła się w połowie zdania.

Na spotkaniu wspomniana pani wyposażyła się w pana zastępcę prezesa/pełnomocnika prezesa (pan nie chciał się przestawić przy powitaniu) i nie widziała w sposobie zachowania spółki żadnych błędów. Mówiła, że zmiana cen przez dewelopera jest zwyczajną praktyką a tak właściwie to mieszkanie już jest sprzedane. Co więcej, dogadywaliśmy szczegóły umowy z osobą nieposiadającą pełnomocnictwa do podpisywania umów, więc wszystkie te ustalenia są nieważne. Po uświadomieniu państwa o naszej stracie kilku dni poszukiwań mieszkań, pieniędzy na prawników analizujących umowy i innych, obiecano nam kilkukrotnie przeanalizowanie sytuacji, weryfikację toku umawiania szczegółów z "osobą bez pełnomocnictwa" oraz zwrócenie się do nas z prośbą rozwiązania sytuacji następnego dnia.

Następnego dnia nikt do nas nie zadzwonił, wszystkie podane w mediach telefony od nas nie odbierają a mieszkanie zostało faktycznie sprzedane.

Pomimo postępowania w celu zakupu mieszkania, nakreślonego przez dewelopera oraz akceptacji terminu podpisania umowy, usłyszeliśmy także że powinniśmy podpisać umowę szybciej.

Na spotkaniu państwo zachowywali się bardzo niekulturalnie, byli prymitywni oraz notorycznie przerywali nasze wypowiedzi. Oskarżali nas o groźby i szantaż oraz rzucali chamskie komentarze typu "czemu pani się uśmiecha kiedy ja mówię"...

Jestem zażenowany całą sytuacją i chcę ją rozpowszechnić wśród wszystkich zastanawiających się zakupem mieszkań u tego dewelopera. Ich cena aktualnie zmienia się co 3 dni więc w żadnej sytuacji nie można być pewny swojej ceny. Kilkumiesięczne poszukiwanie mieszkań, pieniądze na prawników i doradców finansowych poszły w błoto.

Podsumowując, traktowanie klienta na fatalnym poziomie, zapewne większa ilość ilość osób została potraktowana podobnie. Spółka działająca pod kilkoma nazwami chroni się przed negatywnymi komentarzami wyłączając możliwość dodania opinii na google.



Mieliśmy dokładnie taką samą sytuację. Zadzwoniliśmy w środę, powiedzieliśmy, że chcemy kupić mieszkanie X. Zapytaliśmy kiedy możemy przyjechać. Było powiedziano, że najbliższa wolna godzina jest w piątek o 17:00. Zapytaliśmy czy możemy zarezerwować mieszkanie do piątku? odpowiedziano że oczywiście, będzie za nami.

Umówiliśmy się. Przyjechaliśmy w piątek aby podpisać umowę i dowiedzieliśmy się, że:
1) mieszkanie X zostało już sprzedane
2) inne mieszkania o takiej samej powierzchni podrożały o około 20-25 tysięcy.
Managerka nawet nie przeprosiła. Po prostu powiedziała: „kto pierwszy, ten lepszy” i że nowa cena nie podlega żadnym negocjacjom.

Na pytanie co dokładnie rezerwowaliśmy, jeśli ani cena, ani mieszkanie nie są aktualne - cisza.

Na nasze argumenty że mogliśmy przyjechać w środę i od razu podpisać umowę, ale było nam powiedziano że nie ma wolnych miejsc - również nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Nie przyjęli nas w środę, ponieważ nie mieli terminów. A teraz musimy brać mieszkanie w innym budynku (z gorszym widokiem z okna) droższe o 20 tysięcy.

Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tak nieodpowiedzialnym i chamstwowym traktowaniem klienta.


:!: Jeśli ktoś jeszcze spotkałby się z podobnym potraktowaniem klienta jak opisane w tych dwóch komentarzach - wielka prośba o kontakt i opisanie sytuacji na forum w tym wątku. Walka o odszkodowanie w kilka osób ma sens, im będzie nas więcej tym większa szansa że coś uda się wskórać.


teqnix
Posty: 196
Rejestracja: 25 maja 2023, 13:46

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: teqnix » 31 lip 2023, 10:05

Ar1215 pisze:
:!: Jeśli ktoś jeszcze spotkałby się z podobnym potraktowaniem klienta jak opisane w tych dwóch komentarzach - wielka prośba o kontakt i opisanie sytuacji na forum w tym wątku. Walka o odszkodowanie w kilka osób ma sens, im będzie nas więcej tym większa szansa że coś uda się wskórać.


Klasycznego odszkodowania Pan nie ma szans uzyskać (w sensie tej różnicy ceny np.) a co najwyżej tak jak napisałem koszty opinii prawnej, dojazdu, ewentualnego dnia straconego i to raczej pod warunkiem, że jest jakiś dokumentowy ślad tych wcześniejszych uzgodnień (np. wysłanie projektu umowy na email). Zakładam też, że imię i nazwisko tej osoby "bez pełnomocnictwa" jest znane. To nie będą duże pieniądze, raczej taka przestroga dla tego dewelopera.

czikita1989
Posty: 6
Rejestracja: 08 cze 2022, 16:37

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: czikita1989 » 03 sie 2023, 13:38

Ja również zastanawiałam się tutaj nad zakupem. Ale pobliska szkoła i kościół mnie zniechęciły.

Nie jest natomiast tak że każdy deweloper tak postępuje. Mam bardzo dobre doświadczenia z ATAL I FRONTON. Nie jest to również fair ,że sprzedawca mówi inaczej a jest inaczej. Skoro preferuje sprzedaż typu kto pierwszy ten lepszy, to może to powiedzieć wprost, że nie może zrobić rezerwacji ustnej. Albo że trzeba się decydować od razu czy coś takiego.

Więc tolerowanie takich zachowań i stwierdzenie że wszędzie tak jest, tylko pogorsza sytuacje. Tym bardziej jeśli chodzi o dewelopera który nie buduje marki, bo co inwestycję zmienia nazwę spółki. Jak nie buduje marki, to go opinie nie obchodzą.


Ar1215
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2023, 10:09

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: Ar1215 » 03 sie 2023, 23:35

teqnix pisze:
Ar1215 pisze:
:!: Jeśli ktoś jeszcze spotkałby się z podobnym potraktowaniem klienta jak opisane w tych dwóch komentarzach - wielka prośba o kontakt i opisanie sytuacji na forum w tym wątku. Walka o odszkodowanie w kilka osób ma sens, im będzie nas więcej tym większa szansa że coś uda się wskórać.


Klasycznego odszkodowania Pan nie ma szans uzyskać (w sensie tej różnicy ceny np.) a co najwyżej tak jak napisałem koszty opinii prawnej, dojazdu, ewentualnego dnia straconego i to raczej pod warunkiem, że jest jakiś dokumentowy ślad tych wcześniejszych uzgodnień (np. wysłanie projektu umowy na email). Zakładam też, że imię i nazwisko tej osoby "bez pełnomocnictwa" jest znane. To nie będą duże pieniądze, raczej taka przestroga dla tego dewelopera.


Wydaje mi się, że jeśli zbierze się odpowiednio duża grupa poszkodowanych osób to odszkodowania jednak da się uzyskać przy pomocy dobrego prawnika. Jeśli ktoś jeszcze się znajdzie proszę o opis sytuacji i kontakt ze mną :!: :!: :!:

luc
Posty: 677
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: luc » 20 sie 2023, 21:39

No ale wychodzi na to, że mieszkania świetnie się sprzedają, skoro deweloper może sobie pozwolić na takie traktowanie klientów. I rzeczywiście, sporo mieszkań jest zarezerwowanych w tej inwestycji, a w ogóle, to wbili już łopatę w ziemię?

malgonia
Posty: 7
Rejestracja: 21 sty 2020, 14:17

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: malgonia » 21 sie 2023, 12:51

Tak

RickMieczochlast
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2023, 7:37

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: RickMieczochlast » 30 sie 2023, 7:50

Ceny za metr to totalne nieporozumienie, choć rozumiem, że deweloper bierze pod uwagę remont drogi. Droga fatalna(ok, remont poprawi ten stan), komunikacja też kiepska, nawet jeśli puszcza autobusy to trzeba będzie się zapewne przesiadać na Krowodrzy Górce do tramwaju. W bliskim sąsiedztwie kościół i szkoła podstawowa, w okolicy totalny brak usług, a nawet sklepów spożywczych. Zostaje jedynie Żabka, Tabiś i Galeria Bronowice, do których będzie z 10 minut z buta.

Mieszkam w bliskim sąsiedztwie i niestety wytrzymałem tu tylko 3 lata. Nawet mając informacje, że remont się rozpocznie w sierpniu postanowiłem uciec stąd. Rodzynkiem nie jestem, bo część sąsiadów też jest zawiedziona okolica.

Z pewnością remont rozwiąże wiele mankamentów, które tutaj wspomnialem, natomiast nie sądzę aby była to dobra lokalizacja dla singli, albo bezdzietnych par. Dla rodzin? Po remoncie drogi może tak.

Tak czy inaczej w życiu bym nie dał 15k za metr w takiej lokalizacji

neo
Posty: 450
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: neo » 30 sie 2023, 12:12

RickMieczochlast pisze:Z pewnością remont rozwiąże wiele mankamentów, które tutaj wspomnialem, natomiast nie sądzę aby była to dobra lokalizacja dla singli, albo bezdzietnych par. Dla rodzin? Po remoncie drogi może tak.

Skąd pomysł, że rodziny, to nie potrzebują usług i dobrej komunikacji? ;)


Sellie
Posty: 113
Rejestracja: 01 wrz 2018, 8:27

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: Sellie » 11 lis 2023, 17:41

Ktoś wie, czy w tych budynkach będą windy? Deweloper niestety podaje zero info o czymkolwiek.

Z minusów to sąsiedztwo kościoła i szkoły, mega małe odległości od innych bloków - wydaje mi się na oko, że te minimalne 4 metry z jednej strony, więc znowu sytuacja podawania sobie kawy z sąsiadem z bloku na przeciwko. Droga to jakaś masakra, a dojście pieszo do np. Ronda Conrada żeby normalnie gdzieś dojechać to pieszo 25 minut. Lokalizacja jest mega słaba, ale na wizualizacjach te budynki wyglądają ok. Niestety brak infrastruktury, nic tam nie ma - poza Galerią Bronowice, ale to jest kawałek żeby dojść. Dosyć duże zagęszczenie budynków jest, w sumie mnie dziwi tak mała ilość aut tam, bo na tę ilość bloków to się wydaje niewiele.

luc
Posty: 677
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: luc » 09 maja 2024, 10:43

Patrząc na to, że łącznie wszystkich mieszkań w tej inwestycji miało być 84, a zostało na stronie do sprzedaży 11, to wychodzi na to, że całkiem dobrze się to sprzedało, nawet w tych cenach.

Jeśli chodzi o to, czy w budynkach są windy, to patrząc na kartę lokalu i plan piętra, wydaje się, że je zaplanowano, więc to na pewno na plus.

A był ktoś może w terenie zobaczyć czy, a jeśli tak, to jak idzie budowa tego nowego osiedla? Dużo już tego stoi?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kasperski95 i 40 gości