Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Awatar użytkownika
Iwona Bodziony
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2026, 17:34

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: Iwona Bodziony » 07 cze 2026, 11:08

Marco12 pisze:Bardzo Pani podkoloryzowała. Widać, że wjechała kreatywna księgowość ;)
Oglądałem 3 mieszkania na wynajem w tej inwestycji w granicach 40-50m2. Wszystkie miały czynsz 25-27 zł za m2 i do tego jeszcze trzeba było doliczyć media.

Kwoty które Pani podaje, to kwoty za same części wspólne. Do tego dochodzą wszelkie zaliczki na wodę, śmieci, ogrzewanie, fundusz remontowy itp co także jest obowiązkiem właściciela. Realnie czynsz zamyka się zatem w kwotach w granicy 25-30 zł / 1m2.

Dodatkowo, tak jak Pani sama napisała, wiele udogodnień nadal jest dodatkowo płatnych.
Normalna, nowa inwestycja w Krakowie, to czynsz 10-12 zł ze wszystkim tj. funduszem remontowym, zaliczkami na media itp. Nie można zatem mówić, że to normalne ;)


Zgadza się - trzeba otwarcie powiedzieć, że 13,80 zł/m2 to sama stawka administracyjna za utrzymanie budynku, natomiast po dorzuceniu zaliczek na media, śmieci, funduszu remontowego oraz pozostałych opłat realny miesięczny koszt utrzymania mieszkania może zamykać się w granicach 25–30 zł/m2.

W pełni rozumiem też frustrację osób, które już płacą tak wysokie stawki, mimo że flagowe udogodnienia (siłownia, klub mieszkańca, sala do jogi, kino...) są ulokowane w zabytkowym budynku czyli w ostatnim etapie inwestycji i wciąż nie można z nich korzystać. Płacenie stawki premium za obietnicę luksusu na placu budowy może budzić opór.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2026, 10:45 przez Iwona Bodziony, łącznie zmieniany 8 razy.
Iwona Bodziony - doradca rynku pierwotnego w Krakowie. Pomagam kupującym wybrać nowe mieszkanie: dla siebie, rodziny lub jako inwestycję. Analizuję lokalizację, układ, standard budynku, cenę, dostępność i potencjał inwestycyjny.

IwonaBodziony.pl


Bartollo
Posty: 16
Rejestracja: 05 maja 2022, 16:20

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: Bartollo » 07 cze 2026, 11:18

Niestety ale nie mam tak entuzjastycznego podejścia do tych stref wspólnych. Większość rzeczy może być atrakcyjna dla najemców krótkoterminowych typu Air Bnb ale nie dla kogoś kto mieszka na stałe i nie będzie korzystał z większości tych miejsc a będzie płacił za ich utrzymanie.

Te miejsca fajnie że są dostępne tylko dla mieszkańców, ale powinny być odpłatnie używane tak aby zarobiły na swoje utrzymanie np. 5 zł i masz 15 minut dostęp do myjni dla psa, 15zl i masz myjnię samochodową na 30min itd.

Poza tym… Jak ktoś ma dobre auto to daje do dobrego detailingu, jak ktoś chce konkretnie poćwiczyć to nie na takiej badziewnej siłowni itd - niestety żeby zrobić siłownie premium to trzeba tam wsadzić 30 urządzeń i to się nigdy nie zwróci w takiej wspolnocie, tak samo kino domowe - zamożni ludzie mają lepszej jakości we własnych domach.

Już myślę że większy sens miałoby wydzierżawienie tej powierzchni dla firm z takimi usługami, które zadowolą dużą część mieszkańców i może np dla nich być dodatkowa zniżka za usługi w tych lokalach (masaż Tajski, manicure, kosmetyczka, wynajem konkretnej powierzchni dla jakiejś sieciowej siłowni z prawdziwym sprzętem itd). Ale płacenie ogromnego czynszu za usługi z których się nie korzysta odstraszy nie tylko najemców długoterminowych ale również w którymś momencie spowoduje wkurzenie samych mieszkańców.

fjrc
Posty: 454
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:38

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: fjrc » 07 cze 2026, 14:40

Iwona Bodziony pisze:
Marco12 pisze:Bardzo Pani podkoloryzowała. Widać, że wjechała kreatywna księgowość ;)
Oglądałem 3 mieszkania na wynajem w tej inwestycji w granicach 40-50m2. Wszystkie miały czynsz 25-27 zł za m2 i do tego jeszcze trzeba było doliczyć media.

Kwoty które Pani podaje, to kwoty za same części wspólne. Do tego dochodzą wszelkie zaliczki na wodę, śmieci, ogrzewanie, fundusz remontowy itp co także jest obowiązkiem właściciela. Realnie czynsz zamyka się zatem w kwotach w granicy 25-30 zł / 1m2.

Dodatkowo, tak jak Pani sama napisała, wiele udogodnień nadal jest dodatkowo płatnych.
Normalna, nowa inwestycja w Krakowie, to czynsz 10-12 zł ze wszystkim tj. funduszem remontowym, zaliczkami na media itp. Nie można zatem mówić, że to normalne ;)


Zgadza się - trzeba otwarcie powiedzieć, że 13,80 zł/m2 to sama stawka administracyjna za utrzymanie budynku, natomiast po dorzuceniu zaliczek na media, śmieci, funduszu remontowego oraz pozostałych opłat realny miesięczny koszt utrzymania mieszkania może zamykać się w granicach 25–30 zł/m2.

W pełni rozumiem też frustrację osób, które już płacą tak wysokie stawki, mimo że flagowe udogodnienia (siłownia, klub mieszkańca) są ulokowane w zabytkowym budynku, czyli w ostatnim etapie inwestycji i wciąż nie można z nich korzystać. Płacenie stawki „premium” za obietnicę luksusu na placu budowy naturalnie budzi opór.

Dziękuję za doprecyzowanie. To ważna uwaga, bo dla kupującego kluczowa jest nie sama stawka administracyjna, ale pełny miesięczny koszt utrzymania mieszkania wraz z zaliczkami, funduszem remontowym i dodatkowymi opłatami.



Strasznie Pani teksty generowane przez AI męczą od kiedy udziela się Pani na forum.


iti
Posty: 1648
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: iti » 07 cze 2026, 15:15

Bartollo pisze:Te miejsca fajnie że są dostępne tylko dla mieszkańców, ale powinny być odpłatnie używane tak aby zarobiły na swoje utrzymanie np. 5 zł i masz 15 minut dostęp do myjni dla psa, 15zl i masz myjnię samochodową na 30min itd.

Tak stało się np. z basenem w Salwator Tower na Bronowicach, on tam został oddany w zarząd któreś z sieci fitness i był do niego normalny wstęp na zasadach komercyjnych.

Tyle tylko, że tu zarządca, będzie tym zainteresowany, skoro będzie zarabiał dla spółki matki, a wyrzucić będzie go trudno choćby przez fakt, że przez lokale usługowe będzie posiadał znaczny udział we wspólnocie?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 56 gości