Apartamenty Gnieźnieńska 2 Kraków (Willa Gniezno) - forum inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
fredo
Posty: 163
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Apartamenty Gnieźnieńska 2 Kraków (Willa Gniezno) - forum inwestycji

Postautor: fredo » 28 sty 2017, 18:13

Sporo mamy w mieście kameralnych, niewielkich inwestycji mieszkaniowych na kilka-kilkanaście mieszkań, a tym razem jeszcze jedna podobna, której do tej pory nie było na forum - Apartamenty Gnieźnieńska 2 Kraków, choć jak na razie nie udało mi się ustalić, jaki deweloper za ten projekt odpowiada, ale jeśli ktoś wie więcej, to może da znać, jak to wygląda :) Jeśli ktoś nie potrafi sobie umiejscowić tego adresu na mapie miasta, to podpowiem, że jest to bardzo blisko stacji kolejowej Łobzów - przecznica od Radzikowskiego, czyli całkiem dobre miejsce, znajdujące się całkiem blisko centrum miasta.

Obrazek

Mieszkań do kupienia jest tam jeszcze tylko kilka, część już została sprzedana, a wszystkich lokali w budynku na Azorach ma być tylko 10, czyli raczej nie będzie się miało wielu sąsiadów, co jest chyba dobre, bo w takiej wspólnocie mieszkaniowej będzie można się łatwo dogadać z sąsiadami :) Można tam znaleźć kawalerki mające 26 metrów kwadratowych, co ciekawe, można kupić i taką, do której przynależy taras i balkon, które mają powierzchnię ok. 45 m2 łącznie - zdecydowanie jest to spora zaleta tego mieszkania, a sam jego rozkład jest całkiem niezły. Można tam też kupić małe nowe mieszkania 2-pokojowe w Krakowie na Azorach na 37-38 metrach, więc raczej niewielkie. Prezentują się nieźle, choć zasadniczą wadą w nich jest to, że salon jest przechodni i z niego wchodzi się do sypialni.

Obrazek

Jeżeli chodzi o ceny nowych mieszkań w Krakowie w inwestycji Apartamenty Gnieźnieńska 2, to trzeba przyznać, że nie są one najniższe i zaczynają się od 6 400 złotych za metr kwadratowy do 7 600 zł/m2 w przypadku mniejszych mieszkań i najlepiej położonych. Jak waszym zdaniem wychodzi zestawienie tej inwestycji z projektem Czyżewskiego 1 Kraków - forum takie już się tu znajduje. Napiszcie jakie macie o tym opinie, bo ja się zastanawiam nad tym, czy zakup tam mieszkania to dobry wybór, no i to, że nie mogę znaleźć nic o deweloperze, czy to będzie rachunek powierniczy otwarty czy zamknięty, czy to jest na gruncie własnym, czy użytkowanie wieczyste itp. A jeśli ktoś ma jakieś zdjęcia, to niech też wrzuci na forum :)


bejzbol
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2017, 18:11

Re: Apartamenty Gnieźnieńska 2 Kraków - forum inwestycji na Prądniku Białym

Postautor: bejzbol » 21 lut 2017, 18:24

Może podzielę się moimi przemyśleniami bo zarezerwowałem tam lokal i przeprowadziłem delikatne śledztwo, a mieszkam 200 metrów od inwestycji.
Miejsce bardzo dobrze skomunikowane blisko pętla autobusowa na azorach i przystanek pociągu na Łobzowie, sklepy jakieś podstawowe są, szkoła i przedszkole w pobliżu. Wysokie wąskie okna dają bardzo dobre naświetlenie wnętrz. Z minusów to bliska odległość do wielkiego bloku i dość ruchliwa ulica radzikowskiego pod oknami. Brak też jakichkolwiek miejsc postojowych czy garaży oraz komórek lokatorskich. Z parkowaniem w tej okolicy jest ogromny problem dlatego zmotoryzowani uważajcie. Tory są dość blisko jednak myślę że bardziej uciążliwa może być wspomniana wcześniej ulica. Śledzę prace na bieżąco (codziennie tamtędy przejeżdżam) i z tego co widzę to budowa powstaje na dobrych materiałach i nie widać rażących zaniedbań.
Sporym minusem jest tu jednak developer, jest to Silver Investment działający od 2009 roku, mający tylko jedną zrealizowaną inwestycję na ul. Korzeniowskiego. Inwestor ma też dwie kolejne budowy w planach. Niestety poza tym że obejrzałem inwestycję na Korzeniowskiego z zewnątrz to widać że inwestycja jest dość świeża i narazie wygląda bardzo dobrze jednak nie ma innych informacji na temat wykonania i usterek.
Grunt to własność developera a rachunek powierniczy otwarty.

Chętnie również posłucham opinii na temat inwestora o ile ktoś tu jest kto kupił lokal na Korzeniowskiego.
Pozdrawiam

bejzbol
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2017, 18:11

Re: Apartamenty Gnieźnieńska 2 Kraków - forum inwestycji na Prądniku Białym

Postautor: bejzbol » 28 lip 2017, 20:12

Witam,
kilka świeżych informacji. Jak widać od lutego walczę z developerem i nadal nie wiem na czym stoję :) Moje obawy o developera były uzasadnione jak się okazało, choć i samo biuro pośrednictwa które zajmuje się sprzedażą pozostawia wieeele do życzenia... Jak ktoś będzie zainteresowany to opisze dokładniej.
Developer jak się okazało miał jakieś problemy z księgą wieczystą (które na chwile obecną są zażegnane), jednak uwaga klienci kredytowi!!! developer ma pożyczkę u "kolegi" na dwie bańki i oczywiście zero jakiejkolwiek informacji o tym! Dopiero przy sprawdzaniu przez bank wyszło i teraz jest problem bo nie wszystkie banki biorą pod uwagę taką pożyczkę i z góry skreślają udzielenie kredytu (na pewno Pekao S.A. i mBank) dwa kolejne wymagają specjalnej promesy aby takiego kredytu udzielić (PKO BP i Alior) jednak od 1,5 miesiąca nie można się developera o taką promese doprosić... Kontakt jest lakoniczny a wszystkie załatwienia przeciągają się w nieskończoność. Jesteśmy po umowie już do końca miesiąca miał być wypłacany kredyt a developer śpi...
Jeśli chodzi o sam budynek to już stoi gotowy, z tego co wiem nawet jest po przyłączach już, teraz wykonują prace naokoło (kostka ogrodzenie itp). Byłem na budowie dwa razy z tego co widziałem to jest wykańczana również bardzo dobrym materiałem - nie było się do czego przyczepić. Kilka dziwnych rozwiązań jest zastosowanych w mieszkaniu, jak choćby 1,5 metrowy wysoki kaloryfer w kuchni który ma z 40 cm szerokości... Ja wiem że przelicznik kubatury pewnie wykazał że taki trzeba dać no ale błagam... Drugie co mi się rzuciło w oczy to stopki nad wejściem - zamiast wpuszczone to wielka wystająca biała skrzynia tuż nad drzwiami (trzeba to będzie jakoś zabudować bo dramat). Rozmieszczenie gniazd antenowych i telekomunikacyjnych też jest bardzo źle przemyślany - tu już moja wina bo nie dostrzegłem tego na planie. Okna dobre, wygłuszają hałas ulicy (w dość intensywnych godzinach oglądałem) nie wiem jak z pociągami. Ja osobiście i tak będę zamawiał jakiś profesjonalny odbiór mieszkań bo z tym developerem nie zaryzykuje żadnych polubownych rozwiązań.
Na samym dole będzie sklep spożywczy z zielonym napisem i płazem w logo wiec myślę że lokalny element może się pojawiać pod oknami - warto na to zwrócić uwagę.

Co do ceny warto negocjować. U mnie poszło 2%.


maria_patrycja
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2017, 16:26

Re: Apartamenty Gnieźnieńska 2 Kraków - forum inwestycji na Prądniku Białym

Postautor: maria_patrycja » 28 sie 2017, 18:56

Witam, interesuję się tą inwestycją.
Niestety jestem zmuszona brać kredyt.
Czy udało się załatwić tą promesę?

bejzbol
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2017, 18:11

Re: Apartamenty Gnieźnieńska 2 Kraków - forum inwestycji na Prądniku Białym

Postautor: bejzbol » 31 sie 2017, 21:11

Witam,
tak papierki są już wyprostowane, nasz kredyt został uruchomiony. Byliśmy tam 2 dni temu, ostatnia ekipa ma się zwinąć do połowy września - robią jeszcze ściany w środku na gotowo. Póki co nie ma jeszcze wody i prądu w mieszkaniach ale w przyszłym tygodniu ma być już włączona. Czekamy na decyzję dewelopera w sprawie odbiorów. W razie pytań zapraszam.

MarcinJ
Posty: 438
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Willa Gniezno Kraków od Silver Investment - opinie i forum inwestycji

Postautor: MarcinJ » 08 paź 2017, 1:16

Jeszcze jedno znalezisko ze spaceru w okolicy ul. Radzikowskiego, tym razem to kameralny projekt Willa Gniezno w Krakowie, za której budowę odpowiada deweloper Silver Investment. Budynek jest już właściwie gotowy i stoi na rogu ulic Radzikowskiego i Gnieźnieńskiej, a do tego trzeba przyznać, że jest całkiem podobny do tego, co zaprezentowane zostało na wizualizacji projektu :) Jest w nim już nawet czynny lokal użytkowy, w którym znalazła się Żabka, choć nie wiem czy jest już otwarty, w każdym razie chyba dobrze mieć sklep pod nosem.

Obrazek

Zdecydowanie jest to mniejszy projekt, niż opisany wcześniej na forum Modern House Kraków, ale przecież nie każdy musi chcieć mieszkań na większym osiedlu. Budynek jest narożny i prezentuje się dosyć miejsko, poza tym także pasuje do tej okolicy, bowiem w sąsiedztwie dominuje raczej niska zabudowa jednorodzinna, a to dosyć dobrze wróży okolicy, że jakoś bardzo się to nie zmieni :)

Obrazek

W budynku powstał jeden lokal użytkowy, o którym już pisałem, a do tego tyko 10 nowych mieszkań w Krakowie, przy czym większość z nich została już sprzedana, co ciekawe, większość z nich ma mniej niż 40 metrów kwadratowych powierzchni, dało się tam znaleźć na przykład mieszkania dwupokojowe na 35 m2 i trzeba przyznać, że zaprojektowano je jako całkiem ustawne. Może ktoś napisze na forum, jaka była tam cena metra kwadratowego, bo to ciekawe, patrząc na to, że budynek jest dosyć mały, a mieszkania niewielkie.

Obrazek

Jest tu może ktoś, kto kupił mieszkanie w inwestycji Willa Gniezno Kraków i może napisać, jakie opinie ma na ten temat, bo skoro urządzony jest już lokal użytkowy, to pewnie jest już po odbiorach lokali i budynek ma pozwolenie na użytkowanie. Podobnie ciekawi mnie to, jakie ma opinie deweloper Silver Investment, bo chyba już trochę zbudował w Krakowie, więc pewnie da się znaleźć osoby, które kupiły od niego mieszkanie i przeszły przez ten cały proces :) Generalnie takie budownictwo może się podobać, jest kameralnie, wszyscy powinni się znać, lokalizacja ciekawa i do każdego mieszkania balkon.

czang
Posty: 211
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Willa Gniezno Kraków od Silver Investment - opinie i forum inwestycji

Postautor: czang » 08 paź 2017, 10:17

Chyba ktoś drugi raz opisał tą inwestycję na forum, ale pod inną nazwą (Willa Gniezno / Apartamenty Gnieźnieńska 2). W każdym razie budynek stoi i prezentuje się całkiem dobrze :) W takim razie może ktoś napisze coś o tym, jak prezentuje się w środku, jaki był standard deweloperski itp. Szybko macie zamiar się wprowadzić do nowego mieszkania?

bejzbol
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2017, 18:11

Re: Apartamenty Gnieźnieńska 2 Kraków (Willa Gniezno) - forum inwestycji

Postautor: bejzbol » 12 paź 2017, 22:54

Witam,
jesteśmy po odbiorze technicznym choć nieoficjalnym bo dopuszczenie do użytkowania będzie dopiero pod koniec listopada.
Do odbioru zatrudniliśmy profesjonalistów z krakowskiej firmy zajmującej się odbiorami mieszkań. Panowie bardzo dokładnie sprawdzili 2 mieszkanka i byli bardzo pozytywnie zaskoczeni jakością wykonania. W zasadzie poza kilkoma drobnostkami (lekko otarte drzwi balkonowe, obita futryna drzwi wejściowych) nie było się do czego przyczepić, a deweloper zobowiązał się do naprawy usterek. Delikatna krzywizna jednej ścianki i minimalny odchył jednego z kątów w sypialni (odchyłki na tyle małe że spełniają wymogi prawa budowlanego i nie kwalifikują się do poprawy). Jeden błąd projektowy w łazience (za mała ścianka na której nie zmieściła by się pralka - trzeba zmniejszyć otwór drzwiowy). Generalnie bardzo ustawne mieszkania. Zero wilgoci w mieszkaniu. Materiały dobrej jakości jak pisałem wcześniej widać robią robotę. Przy ostatniej wizycie panowie malowali jeszcze wszystko farbami Flugger.
Jeśli chodzi o terminy to jak pisałem wcześniej - pozwolenie na użytkowanie będzie dopiero pod koniec listopada, natomiast jedno z mieszkań już się remontuje. Nie ma jeszcze prądu w mieszkaniach a mpec ma być podłączony "na dniach".
Żabka jeszcze nie działa :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości