Inwestycja Słoneczne Ogrody Wieliczka / Kraków od Techniq - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Katarzynaa97
Posty: 14
Rejestracja: 13 sie 2020, 13:26

Re: Inwestycja Słoneczne Ogrody Wieliczka / Kraków od Techniq - opinie na forum

Postautor: Katarzynaa97 » 31 sie 2020, 16:01

My z narzeczonym jesteśmy juz po podpisaniu umowy reezrwacynej i teraz czekamy na informacje od dewelopera o uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz założenia rachunku powierniczego. Z tego co wiem źródłem finansowania inwestycji są środki własne dewelopera oraz te które będą wpłacane na rachunek powierniczy otwarty, jednak pieniądze są z niego wypłacane deweloperowi dopiero po ukończeniu danego etapu. W przypadku upadłości dewelopera zostaną Ci zwrócone tylko te pieniądze, która są na rachunku nie wypłacone jeszcze przez dewelopera, niestety nie ma tutaj rachunku powierniczego z gwarancją lub ubezpieczeniem, ale nie są one raczej praktykowane przez deweloperów. Z tego co wiem przy umowie deweloperskiej zostaje do księgi wieczystej inwestycji wpisane twoje roszczenie o prawo do tego miejsca i w przypadku upadłości możesz dochodzić swoich praw co do mieszkania
Rezerwowaliście parter czy piętro? My mamy mieszkanie na piętrze z poddaszem :)

Ada123 pisze:
Katarzynaa97 pisze:Cześć,
Zastanawiam się nad kupnem mieszkania od dewelopera Techniq na jednej z jego nowych inwestycji - green apartments, zlokalizowanej na ul. Petrażyckiego w Krakowie.
Chciałam się dowiedzieć jakie są Wasze opinie o tym deweloperze?
W internecie widnieją raczej pozytywny opinie.

Może jest też tutaj ktoś kto zastanawia się nad zakupem bądź rezerwacją mieszkania na Petrażyckego? :)

Cześć Katarzyna,

Ja również zastanawiam się nad kupnem mieszkania na Petrazyckiego. Byłam podpisać umowe rezerwacyjna, jestem przed wpłatą zaliczki.

Zastanawia mnie jedno - zdolność finansowa dewelopera - ma pare otwartych projektów, na których są jeszcze wolne mieszkania do zakupu oraz zawierana forma rachunku powierniczego.
Wg otrzymanego przykładowego prospektu ze „słonecznych ogrodów” deweloper ma własne środki na budowę tych osiedli. Do tego wywnioskowałam, że rachunek powierniczy jest otwarty i bez dodatkowych zabezpieczeń pieniędzy Inwestora - gwarancja bankowa lub ubezpieczenie. W przypadku „upadłości”, jest szansa tylko na częściowy zwrot pieniędzy ponieważ deweloper ma dostęp do konta i bierze kasę za wykonane etapy.

Pytanie do wszystkich - jakiego typu mieliście rachunki powiernicze u Techniq?

Opinii złych o tym deweloperze nie znalazłam na forach, oprócz tych już wymienionych powyżej.

Dzięki za wskazówki od bardziej doświadczonych w zakupie u Techniq’a!


Ada123
Posty: 47
Rejestracja: 24 sie 2020, 2:13

Re: Inwestycja Słoneczne Ogrody Wieliczka / Kraków od Techniq - opinie na forum

Postautor: Ada123 » 11 wrz 2020, 0:16

Dzięki za odpowiedź, mam te same informacje.

Co do rezerwacji - mam zarezerwowane piętro z poddaszem ;)
Zastanawiałam się nad parterem mocno bo ogródki mają świetną powierzchnię, jednak finalnie skończyło się na piętrze :)

LUCA79
Posty: 26
Rejestracja: 12 wrz 2020, 12:39

Re: Inwestycja Słoneczne Ogrody Wieliczka / Kraków od Techniq - opinie na forum

Postautor: LUCA79 » 12 wrz 2020, 12:47

Witam nowych sąsiadów .
Fajnie , że założono wątek odnośnie osiedla Słoneczne Ogrody .
My z zoną jesteśmy po podpisaniu umowy deweloperskiej , na razie nie mamy zastrzeżen co do współpracy z deweloperem . Przeprowdziliśmy kilka zmian w projekcie budynku , zrezygnowalismy z gabinetu na parterze i robimy tam kuchnię , z tego co wiem większośc na takie rozwiązanie się decyduje , oprócz tego adaptujemy strych i robimy schody z sypialini . Jezeli chodzi o drogę na osiedlu to mam nadzieje ze bedzie z kostki tak jak jest na zdjeciach , chociaz w umowie deweloperskiej jest napisane kostka lub azur . Jezeli chodzi o ul. Krzyszkowicka to nie sadze aby gmina narazie robiła tam asfalt , wiemy jaka jest teraz sytuacja gminy w czasie pandemi , a Wieliczka zyje głownie z turystów .

Pozdrawiam


Ada123
Posty: 47
Rejestracja: 24 sie 2020, 2:13

Re: Inwestycja Słoneczne Ogrody Wieliczka / Kraków od Techniq - opinie na forum

Postautor: Ada123 » 26 wrz 2020, 14:45

LUCA79 pisze:Witam nowych sąsiadów .
Fajnie , że założono wątek odnośnie osiedla Słoneczne Ogrody .
My z zoną jesteśmy po podpisaniu umowy deweloperskiej , na razie nie mamy zastrzeżen co do współpracy z deweloperem . Przeprowdziliśmy kilka zmian w projekcie budynku , zrezygnowalismy z gabinetu na parterze i robimy tam kuchnię , z tego co wiem większośc na takie rozwiązanie się decyduje , oprócz tego adaptujemy strych i robimy schody z sypialini . Jezeli chodzi o drogę na osiedlu to mam nadzieje ze bedzie z kostki tak jak jest na zdjeciach , chociaz w umowie deweloperskiej jest napisane kostka lub azur . Jezeli chodzi o ul. Krzyszkowicka to nie sadze aby gmina narazie robiła tam asfalt , wiemy jaka jest teraz sytuacja gminy w czasie pandemi , a Wieliczka zyje głownie z turystów .

Pozdrawiam

Mogę mieć pytanie jak chcecie zaadaptować strych? Podłoga strychu to płyta OSB, nie wytrzyma dużego obciążenia zdaje się.

Szukam inspiracji jak podjąć temat ;)

Dziękuję za wskazówki :)

LUCA79
Posty: 26
Rejestracja: 12 wrz 2020, 12:39

Re: Inwestycja Słoneczne Ogrody Wieliczka / Kraków od Techniq - opinie na forum

Postautor: LUCA79 » 27 wrz 2020, 3:01

Ada123 pisze:
LUCA79 pisze:Witam nowych sąsiadów .
Fajnie , że założono wątek odnośnie osiedla Słoneczne Ogrody .
My z zoną jesteśmy po podpisaniu umowy deweloperskiej , na razie nie mamy zastrzeżen co do współpracy z deweloperem . Przeprowdziliśmy kilka zmian w projekcie budynku , zrezygnowalismy z gabinetu na parterze i robimy tam kuchnię , z tego co wiem większośc na takie rozwiązanie się decyduje , oprócz tego adaptujemy strych i robimy schody z sypialini . Jezeli chodzi o drogę na osiedlu to mam nadzieje ze bedzie z kostki tak jak jest na zdjeciach , chociaz w umowie deweloperskiej jest napisane kostka lub azur . Jezeli chodzi o ul. Krzyszkowicka to nie sadze aby gmina narazie robiła tam asfalt , wiemy jaka jest teraz sytuacja gminy w czasie pandemi , a Wieliczka zyje głownie z turystów .

Pozdrawiam

Mogę mieć pytanie jak chcecie zaadaptować strych? Podłoga strychu to płyta OSB, nie wytrzyma dużego obciążenia zdaje się.

Szukam inspiracji jak podjąć temat ;)

Dziękuję za wskazówki :)

Nie jestem budowlancem ale byłem z kolega który robi remonty i podpowiedział takie rozwiązanie aby wykorzystać strych bo jest dosc wysoko , plyty osb są dość wytrzymale , wszystko zależy od grubości , pozatym z tego co pamiętam wylana jest tam belka betonową dokładnie na srodku więc nie będzie problemu. Ja tam będę robił graciarnie bo nie mam garazu.

megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Inwestycja Słoneczne Ogrody Wieliczka / Kraków od Techniq - opinie na forum

Postautor: megi » 27 wrz 2020, 14:48

Jak to wygląda w waszym przypadku, jaki duży jest ten strych i jaki wysoki? Fajna sprawa, jeżeli można sobie tam zrobić dodatkowe pomieszczenie? Jest w jakiś sposób doświetlony naturalnym światłem albo można to w jakiś sposób zrobić?

LUCA79
Posty: 26
Rejestracja: 12 wrz 2020, 12:39

Re: Inwestycja Słoneczne Ogrody Wieliczka / Kraków od Techniq - opinie na forum

Postautor: LUCA79 » 28 wrz 2020, 17:36

megi pisze:Jak to wygląda w waszym przypadku, jaki duży jest ten strych i jaki wysoki? Fajna sprawa, jeżeli można sobie tam zrobić dodatkowe pomieszczenie? Jest w jakiś sposób doświetlony naturalnym światłem albo można to w jakiś sposób zrobić?

Wysokość strychu na samym środku około 2,3 m prz skosach jest trochę niżej , reasumując chodziłem sobie po strychu swobodnie bez schylania. Jeżeli chodzi o metraż to dokladnie nie mierzylem około 15 m2 . Będę na budowie to pomierze

megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Inwestycja Słoneczne Ogrody Wieliczka / Kraków od Techniq - opinie na forum

Postautor: megi » 29 wrz 2020, 11:36

LUCA79 pisze:Jeżeli chodzi o metraż to dokladnie nie mierzylem około 15 m2 . Będę na budowie to pomierze

Fajna sprawa, takie dodatkowe pomieszczenie w domu, na pewno przydatna sprawa. A jak z wejściem, są jakieś dodatkowe schodu, czy zostaje drabina, żeby wejść na poddasze? I samo poddasze jest już ocieplone i gotowe do adaptowania?


LUCA79
Posty: 26
Rejestracja: 12 wrz 2020, 12:39

Re: Inwestycja Słoneczne Ogrody Wieliczka / Kraków od Techniq - opinie na forum

Postautor: LUCA79 » 03 paź 2020, 13:32

megi pisze:
LUCA79 pisze:Jeżeli chodzi o metraż to dokladnie nie mierzylem około 15 m2 . Będę na budowie to pomierze

Fajna sprawa, takie dodatkowe pomieszczenie w domu, na pewno przydatna sprawa. A jak z wejściem, są jakieś dodatkowe schodu, czy zostaje drabina, żeby wejść na poddasze? I samo poddasze jest już ocieplone i gotowe do adaptowania?


Witam
Co do schodów to mają wychodzić z sypialni i prowadzić do góry nad wejściem na piętro , czyli będą schody nad schodami tylko jeszcze wykonawca to mierzy aby nie było sytuacji że jak będę wchodził na piętro to nie będę walił o schody prowadzące na strych . Strych trzeba sobie ocieplić we własnym zakresie i zrobić jakieś panele na podłodze , że schodami i wykończeniem będzie to około 23 tys

megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Inwestycja Słoneczne Ogrody Wieliczka / Kraków od Techniq - opinie na forum

Postautor: megi » 04 paź 2020, 21:03

LUCA79 pisze:Witam
Co do schodów to mają wychodzić z sypialni i prowadzić do góry nad wejściem na piętro , czyli będą schody nad schodami tylko jeszcze wykonawca to mierzy aby nie było sytuacji że jak będę wchodził na piętro to nie będę walił o schody prowadzące na strych . Strych trzeba sobie ocieplić we własnym zakresie i zrobić jakieś panele na podłodze , że schodami i wykończeniem będzie to około 23 tys

23 tys. złotych za kilkanaście dodatkowych metrów kwadratowych mieszkania, to jedna nie jest specjalnie wygórowana cena. Choć trochę szkoda, że wejście na najwyższy będzie z sypialni, a nie z klatki schodowej.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Patodeveloper i 57 gości