Osiedle Coco Springs Kraków (ul. Goszczyńskiego) od Spółka Mieszkaniowa IDOL - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
mieszkanieckrakowa12
Posty: 16
Rejestracja: 22 lip 2020, 12:58

Re: Osiedle Coco Springs Kraków (ul. Goszczyńskiego) od Spółka Mieszkaniowa IDOL - opinie na forum

Postautor: mieszkanieckrakowa12 » 14 lut 2021, 19:23

Mieszkamy na Żołnierskiej. Od 4 lat raz zdarzyło się wyczuć dziwny zapach.
Kupiliśmy mieszkanie w CocoSSprings. Okolica jest naprawdę znakomita. Świetne połączenie tramwajem ;)


plaszow_mieszkaniec
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2020, 15:18

Re: Osiedle Coco Springs Kraków (ul. Goszczyńskiego) od Spółka Mieszkaniowa IDOL - opinie na forum

Postautor: plaszow_mieszkaniec » 22 lut 2021, 13:45

door3 pisze:Z tego co wiem, na terenie waszej inwestycji znajduje się ślepa droga która miała być połączeniem z ul. Żołnierską natomiast zrezygnowano z tego pomysłu a teraz parkują na niej ludzie którzy pewnie nie zapłacili za miejsce numerowane. Moim zdaniem idealnie by tam pasował śmietnik.


Nie, to nie mialo nigdy byc połączenie z żołnierska, jest to droga pożarowa i nie moze zostać zastawiona przez śmietnik
Ostatnio zmieniony 22 lut 2021, 14:12 przez plaszow_mieszkaniec, łącznie zmieniany 1 raz.

plaszow_mieszkaniec
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2020, 15:18

Re: Osiedle Coco Springs Kraków (ul. Goszczyńskiego) od Spółka Mieszkaniowa IDOL - opinie na forum

Postautor: plaszow_mieszkaniec » 22 lut 2021, 13:50

iagndra pisze:Cześć!
Zarezerwowałam mieszkanie na Coco Springs ale mój entuzjazm trochę przygasł kiedy przeczytałam masę postów mówiących o okropnym smrodzie w tej części Krakowa. Oczywiście zdaje sobie sprawę że jest to mocno przemysłowa cześć miasta i do oczyszczalni jest całkiem blisko ale liczyłam że w tej lokalizacji problem nie będzie wyczuwalny. Okolica dość mocno się rozbudowuje - Saska Blu i The Park Kraków więc sama nie wiem co myśleć. Gdyby faktycznie śmierdziało ludzie nie chcieliby tam żyć i pracować. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia lub sprawdzone info w tym temacie to będę bardzo wdzięczna za info :)

W tej okolicy te zapachy są bardzo rzadko, zazwyczaj kilka razu w roku, najczesciej chyba jesienią, pojawiają się wczesnie rano lub wieczorem na okolo godzinę lub dwie. Jest to na tyle rzadko że dla mnie to w ogóle nie stanowi problemu w kontekscie wyboru mieszkania. Być może sa miejsca w obrębie dzielnicy gdzie jest to wiekszy problem i stąd te opinie. Bardziej bym się już martwił solidnością dewelopera idol i jakością wybieranych przez niego materialow i elementow części wspolnych takich jak windy,brama,bramki, domofony, wiata smietnikowa, nasadzenia roslin, wiata smietnikowa .Z tym jest duży problem w Lemonie. O placu zabaw z dwoma konikami to juz nie wspomnę bo to w sumie bylo w umowie deweloperskiej ale jest to element dobrze reprezentujacy filozofie dewelopera do oszczedzania na czym sie da.


Mar G
Posty: 3130
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Osiedle Coco Springs Kraków (ul. Goszczyńskiego) od Spółka Mieszkaniowa IDOL - opinie na forum

Postautor: Mar G » 04 mar 2021, 15:15

plaszow_mieszkaniec pisze:
iagndra pisze:Cześć!
Zarezerwowałam mieszkanie na Coco Springs ale mój entuzjazm trochę przygasł kiedy przeczytałam masę postów mówiących o okropnym smrodzie w tej części Krakowa. Oczywiście zdaje sobie sprawę że jest to mocno przemysłowa cześć miasta i do oczyszczalni jest całkiem blisko ale liczyłam że w tej lokalizacji problem nie będzie wyczuwalny. Okolica dość mocno się rozbudowuje - Saska Blu i The Park Kraków więc sama nie wiem co myśleć. Gdyby faktycznie śmierdziało ludzie nie chcieliby tam żyć i pracować. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia lub sprawdzone info w tym temacie to będę bardzo wdzięczna za info :)

w temacie przeskalują problem

lovekrakow.pl/aktualnosci/wodociagi-szykuja-sie-do-rozbudowy-oczyszczalni-plaszow_40079.html

ragar
Posty: 438
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Osiedle Coco Springs Kraków (ul. Goszczyńskiego) od Spółka Mieszkaniowa IDOL - opinie na forum

Postautor: ragar » 05 mar 2021, 0:26

Mar G pisze:w temacie przeskalują problem

lovekrakow.pl/aktualnosci/wodociagi-szykuja-sie-do-rozbudowy-oczyszczalni-plaszow_40079.html

To nawet zabawne w tym artykule:
Piotr Ziętara zapowiada, że przy projektowaniu nowych instalacji ma być uwzględnione również to, o czym wcześniej nie myślano – a więc to, jak obiekty wyglądają z góry. Wszystko z myślą o planowanej wysokiej zabudowie.

Dla sąsiadów, bardziej nawet niż sam wygląd, kluczowe będzie to, czy i w jaki sposób Wodociągi poradzą sobie z uciążliwymi zapachami, na które regularnie skarżą się mieszkańcy osiedli w tej części miasta.

I na tym artykuł się kończy. Wychodzi więc na to, że dla tych ludzi ważniejsze jest to, jak zakład będzie wyglądał z góry (bo wiadomo, że każdy będzie podziwiał oczyszczalnię z lotu ptaka), niż to, czy będzie uciążliwy dla mieszkańców okolicy... Absurd jakiś!

Awatar użytkownika
door3
Posty: 17
Rejestracja: 22 lis 2020, 15:35

Re: Osiedle Coco Springs Kraków (ul. Goszczyńskiego) od Spółka Mieszkaniowa IDOL - opinie na forum

Postautor: door3 » 23 mar 2021, 13:31

Jak dla mnie cena akceptowalna, tramwaj 150cm od domu, bliskość bagrów, do centrum 15min i spora rozbudowa rejonu. Nie mówię tu tylko o Coco inne inwestycje dookoła również dla mnie fajne. Większość danych które tu podajesz jest ogólna. problem dzietności nie dotyczy Krakowa sprawdź te statystykę a nie patrz na ogólnopolską, tak samo zarobki. Moim zdaniem wystarczy poluzować lekko obostrzenia (sprawdź co się ostatnio działo na Krupówkach ew. ostatnie imprezy w Izraelu) I tak samo dla mnie będzie jak skończy się pandemia ludzie chętnie gdzieś wyjadą i będą nadrabiać eventy.

PatrykTrav
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2021, 13:06

Re: Osiedle Coco Springs Kraków (ul. Goszczyńskiego) od Spółka Mieszkaniowa IDOL - opinie na forum

Postautor: PatrykTrav » 06 kwie 2021, 13:17

Orientuje się ktoś w standardzie wykończenia tego osiedla (już abstrahując od Lemon House)? Jest jeszcze sporo wolnych mieszkań w budynku A, podczas gdy pozostałe budynki są już w większości wykupione, ktoś wie dlaczego?

ro12ck
Posty: 17
Rejestracja: 31 lip 2020, 12:48

Re: Osiedle Coco Springs Kraków (ul. Goszczyńskiego) od Spółka Mieszkaniowa IDOL - opinie na forum

Postautor: ro12ck » 06 kwie 2021, 15:47

PatrykTrav pisze:Orientuje się ktoś w standardzie wykończenia tego osiedla (już abstrahując od Lemon House)? Jest jeszcze sporo wolnych mieszkań w budynku A, podczas gdy pozostałe budynki są już w większości wykupione, ktoś wie dlaczego?


Jeżeli chodzi o standard w rozumieniu jakości, to trudno powiedzieć (przekonamy się). Jeżeli chodzi o standard w rozumieniu zakresu robót to: w pomieszczeniach suchych - tynki gipsowe maszynowe, brak wyprawy tynkarskiej na ścianach z materiałów przystosowanych do położenia gładzi, a w pomieszczeniach mokrych - tynki cementowo-wapienne lub gipsowe gładkie lub brak wykończenia na ścianach przystosowanych do wykładania płytek; podłoga - wylewka betonowa; sufit - tynk gipsowy. Balustrady: szkło malowane lub stal malowana proszkowo. Parapety z konglomeratu. Stolarka okienna PVC z nawiewnikami. Drzwi antywłamaniowe.

W pomieszczeniach komunikacyjnych: tynki malowane lub okładzina, podłoga - wylewka betonowa lub płytki antypoślizgowe lub powłoka żywiczna, sufit - tynk malowany lub sufit podwieszany.

Elewacja: tynk cienkowarstwowy, płytki, okładzina drewnopodobna. Ocieplenie: styropian, wełna mineralna lub pianki PE.

Wydaje mi się, że segment C (w przeciwieństwie do segmentu A) jest najbardziej oddalony od ulicy, co czyni go atrakcyjniejszym dla większości osób. Poza tym, być może osoby z segmentu C liczą na jakiś widok na Bagry? Nie wiem.

Powyższe informacje pochodzą z prospektu informacyjnego; część pominąłem.


PatrykTrav
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2021, 13:06

Re: Osiedle Coco Springs Kraków (ul. Goszczyńskiego) od Spółka Mieszkaniowa IDOL - opinie na forum

Postautor: PatrykTrav » 06 kwie 2021, 16:47

Słyszałem też, że do mniejszych mieszkań są przypisane platformy, a zwykłe miejsca garażowe do większych metraży. Jak to jest w rzeczywistości?

ro12ck
Posty: 17
Rejestracja: 31 lip 2020, 12:48

Re: Osiedle Coco Springs Kraków (ul. Goszczyńskiego) od Spółka Mieszkaniowa IDOL - opinie na forum

Postautor: ro12ck » 06 kwie 2021, 19:33

PatrykTrav pisze:Słyszałem też, że do mniejszych mieszkań są przypisane platformy, a zwykłe miejsca garażowe do większych metraży. Jak to jest w rzeczywistości?


Najlepiej zapytaj u źródła. Ja o niczym takim nie słyszałem. Poza zwykłymi miejscami i platformami w garażu podziemnym, są jeszcze miejsca przed budynkiem.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości