Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
władek
Posty: 14
Rejestracja: 13 lis 2020, 11:30

Re: Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Postautor: władek » 08 sty 2021, 12:53

budfen pisze:A 800k to chyba chodziły domki z Zielonych Rybitw które są niedaleko.

to prawda, ZR były droższe, z mniejszymi powierzchniami (nie licząc tego wielkiego) i z moim zdaniem gorszymi rozwiązaniami i wykonawstwem, a przede wszystkim blisko Botewa, gdzie ruch jest praktycznie całą dobę.


Cwana
Posty: 24
Rejestracja: 16 lis 2019, 21:29

Re: Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Postautor: Cwana » 13 sty 2021, 17:00

Zielone rybitwy czworaki byly za 650 do 700 tysiecy, w zaleznosci od metrażu i ekspozycji. Za ponad 800 były blizniaki. Uklad mają lepszy, z salonu jest wyjście na ogrod

Mariuszbw
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2021, 22:45

Re: Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Postautor: Mariuszbw » 17 sty 2021, 22:54

Znalazłem na necie 2 opinie dot. Dewi Invest wg których po wybudowaniu inwestycji mają się zamykać celem uniknięcia warunków gwarancji. Ktoś coś wie o ich poprzednich inwestycjach? O problemach z gwarancją itp?


karoloko
Posty: 70
Rejestracja: 13 lip 2017, 13:50

Re: Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Postautor: karoloko » 18 sty 2021, 8:33

Witam,

Generalnie też miałem obiekcje co do tej sprawy. Udało mi się porozmawiać z właścicielami poprzednich inwestycji oddanych przez devi-invest. Podobno trzeba ich męczyć i mieć wszystko na papierze. Prawdą jest, że po zamknięciu spółki mogą ale nie muszą. Myślę, że jak w życiu trzeba dobrze żyć z ludźmi i nie być za bardzo upierdliwym oraz dowieść swojej racji. Poprzedni właściciele całkiem zadowoleni z współpracy z tym developerem, co ostatecznie rozbiło moje obiekcje. Jest na tym forum ktoś kto zakupił inwestycję? Proszę o prv.

Szarlej
Posty: 4
Rejestracja: 03 lis 2020, 15:59

Re: Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Postautor: Szarlej » 18 sty 2021, 10:09

karoloko pisze:Witam,

Generalnie też miałem obiekcje co do tej sprawy. Udało mi się porozmawiać z właścicielami poprzednich inwestycji oddanych przez devi-invest. Podobno trzeba ich męczyć i mieć wszystko na papierze. Prawdą jest, że po zamknięciu spółki mogą ale nie muszą. Myślę, że jak w życiu trzeba dobrze żyć z ludźmi i nie być za bardzo upierdliwym oraz dowieść swojej racji. Poprzedni właściciele całkiem zadowoleni z współpracy z tym developerem, co ostatecznie rozbiło moje obiekcje. Jest na tym forum ktoś kto zakupił inwestycję? Proszę o prv.


Niestety nie mogę wysłać prywatnej wiadomości (wygląda że nie mam uprawnień). Może Tobie się uda do mnie napisać?

karoloko
Posty: 70
Rejestracja: 13 lip 2017, 13:50

Re: Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Postautor: karoloko » 18 sty 2021, 21:29

Zostaw kontakt na karoloko@op.pl.

budfen
Posty: 111
Rejestracja: 12 gru 2019, 10:14

Re: Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Postautor: budfen » 20 sty 2021, 20:31

A czy coś wiecie na temat budowy chodników w tym rejonie? na razie większość dróg jest z kiepskim poboczem... i to chyba dotyczy także dojścia do osiedla na Strażackiej, a także do Zielonych Rybitw.

Mariuszbw1
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2021, 22:13

Re: Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Postautor: Mariuszbw1 » 22 sty 2021, 22:23

Witam. Ktoś z Was oglądając inwestycje ma obiekcje na temat nieprzyjemnego zapachu z rejonu Rybitw? Ja przyznam się byłem tam kilkukrotnie ale nic nie wyczułem natomiast raz jadąc ul. Lipska myślałem że urwie mi nos, ale zapach do osiedla nie dotarł. Pytając mieszkańców jedni mówią że nic nie czuć natomiast inni że fetor pojawia się dość często dlatego sam nie wiem co o tym myśleć i mam pewne obawę w tym temacie. Myślę że cena w stosunku do metrażu jest bardzo dobra ale martwi mnie "legenda" dotycząca smrodu na Płaszowie.


karoloko
Posty: 70
Rejestracja: 13 lip 2017, 13:50

Re: Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Postautor: karoloko » 23 sty 2021, 17:02

Jeżeli szukasz jednoznacznej odpowiedzi to jej nie dostaniesz skoro nawet mieszkańcy mają różną opinie. Moim zdaniem musisz być nastawiony, że takie sytuacje zdarzyć się mogą i indywidualnie podjąć decyzję.

fairfax
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2021, 14:34

Re: Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Postautor: fairfax » 12 mar 2021, 18:29

Ze swojej strony zalecam ostrożność.
Po analizie dokumentów, w tym ksiąg wieczystych i przyciśnięciu trochę dewelopera udało się uzyskać trochę informacji.
Generalnie tam jest spory burdel z działkami, część z nich jest działkami rolnymi i developer dopiero "sprząta" bałagan. Przy czym nie mówi od razu, że za odrolnienie działek przez kolejnych 9-10 lat będą płacić nowi właściciele.
To o czym również nie mówi, że finalnie każdy z mieszkań będzie współdzielił księgę wieczystą z sąsiednim, gdzie część ogródka ma być częścią wspólną do wyłącznego korzystania przez nowego właściciela. Co ciekawe, takiego zapisu nie ma w umowach (rezerwacyjnej, przedwstępnej), wszystko na "gębę", co może podnosić obawy. Jak to się deweloper upiera, on będzie tak robił, ale że tego faktu jeszcze nie ma, to nie można zrobić odpowiednich zapisów w umowach.

Ogólnie, współpraca na poziomie dokumentów i umów jest mocno utrudniona, gdzie przedstawiciel dewelopera podczas rozmowy obiecuje różne rzeczy, ale do umowy już nie chce ich wpisać, więc to mocno podnosi ryzyko inwestycyjne.

Już pomijam bardzo powszechne praktyki, jak rotacje spółek, kierownik budowy tylko na papierze, bo w praktyce prowadzi to ktoś zupełnie inny, i standard wykonania prac, który budzi moje wątpliwości (jestem na etapie weryfikacji ze specjalistą czy praktyki stosowane przez budowlańców są akceptowalne)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: raffi i 28 gości