Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Mariuszbw1
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2021, 22:13

Re: Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Postautor: Mariuszbw1 » 13 mar 2021, 15:05

Witam. O jakie praktyki budowlane i standard wykonania dokładnie chodzi? Jestem zainteresowany kupnem domu dlatego proszę o doprecyzowanie odpowiedź. Kolejna rzecz czy wspólną księga wieczysta dla 2 domów nie jest normalna praktyka stosowana przy budowie tzw. Bliźniaków? Bo z tego co wiem w jednym szeregu są 2 domy bliźniacze.
Nie wiem czy inni Kupujący się interesowani tymi sprawami ale widzę że chyba wszystko już wyprzedali.


niesasanka
Posty: 57
Rejestracja: 11 mar 2019, 12:40

Re: Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Postautor: niesasanka » 19 kwie 2021, 12:37

Czy wiadomo, kiedy zakończy się budowa?

Wiola_K
Posty: 9
Rejestracja: 22 kwie 2021, 13:35

Re: Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Postautor: Wiola_K » 22 kwie 2021, 15:59

niesasanka pisze:Czy wiadomo, kiedy zakończy się budowa?

Pomału kończą bo zaczynają na Jasełkowej jak przestanie padać. Czyli mam nadzieję że lada dzień. Przejeżdżaliśmy tam ostatnio to chyba tylko elewacja zewnątrz zostaje do zrobienia


fairfax
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2021, 14:34

Re: Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Postautor: fairfax » 29 kwie 2021, 22:40

Sorry, że z takim opóźnieniem.

Jeśli chodzi o standardy budowlane to mam kilka uwag, co to wykonania - dalsze będę miał jak tylko dokończę audyt.
Na chwilę obecną audytor miał uwagi co do więźby dachowej, ale jej weryfikacja wymaga sprawdzenia projektu budowlanego, którego deweloper nie chce udostępnić.
Z rzeczy, które widać na pierwszy rzut oka, to wypełnienia dziur w pustakch pianką budowlana - co jest przez niektórych traktowany jako błąd w sztuce. Współpraca z elektrykami i hydraulikiem idzie dobrze, są skłonni do współpracy, nie robią problemów ze zmianami.

Co do samych postępów:
w pierwszym z budynków zakończone są już instalacje elektryczne, kończone są ostanie pracę hydrauliczne, częściowo są już gotowe tynki wewnętrzne. Po weekendzie majowym pracę zaczynają z elewacjami.
W pozostałych budynkach pracę trwają w tym elektryka, hydraulika. W jednym z budynków brakuje jeszcze stolarki okiennej.

bartolinio
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2021, 21:18

Re: Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Postautor: bartolinio » 03 maja 2021, 21:31

Czy ty robisz sam audyt, czy wynająłeś firmę?
Pytam, ponieważ jestem zaintersowany ich inwestycjią na Osiedlu Uroczym. Z tego co ja się dowiadywalem to deweloer jest ok, budują zhidnie ee sztuką budowlaną a jak coś wyjdzie, to naprawiają. Czly czzs budują więc są na rynku. Pytałem ludzi z Wadowskiej byli zadowoleni, tak samo na Wierebowej. Polecali.

Chips
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2021, 15:22

Re: Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Postautor: Chips » 08 maja 2021, 15:35

fairfax pisze:Ze swojej strony zalecam ostrożność.
Po analizie dokumentów, w tym ksiąg wieczystych i przyciśnięciu trochę dewelopera udało się uzyskać trochę informacji.
Generalnie tam jest spory burdel z działkami, część z nich jest działkami rolnymi i developer dopiero "sprząta" bałagan. Przy czym nie mówi od razu, że za odrolnienie działek przez kolejnych 9-10 lat będą płacić nowi właściciele.
To o czym również nie mówi, że finalnie każdy z mieszkań będzie współdzielił księgę wieczystą z sąsiednim, gdzie część ogródka ma być częścią wspólną do wyłącznego korzystania przez nowego właściciela. Co ciekawe, takiego zapisu nie ma w umowach (rezerwacyjnej, przedwstępnej), wszystko na "gębę", co może podnosić obawy. Jak to się deweloper upiera, on będzie tak robił, ale że tego faktu jeszcze nie ma, to nie można zrobić odpowiednich zapisów w umowach.

Ogólnie, współpraca na poziomie dokumentów i umów jest mocno utrudniona, gdzie przedstawiciel dewelopera podczas rozmowy obiecuje różne rzeczy, ale do umowy już nie chce ich wpisać, więc to mocno podnosi ryzyko inwestycyjne.

Już pomijam bardzo powszechne praktyki, jak rotacje spółek, kierownik budowy tylko na papierze, bo w praktyce prowadzi to ktoś zupełnie inny, i standard wykonania prac, który budzi moje wątpliwości (jestem na etapie weryfikacji ze specjalistą czy praktyki stosowane przez budowlańców są akceptowalne)


Faorfax widzę, że jesteś mega wtajemniczony w tą firmę. Dogłębna analiza? Skąd informacje? Jesteś audytorem tej firmy? Poproszę teraz o plusy, bo akurat kupiliśmy tam mieszkanie. Pozdrawiam

Chips
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2021, 15:22

Re: Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Postautor: Chips » 08 maja 2021, 15:45

fairfax pisze:Sorry, że z takim opóźnieniem.

Jeśli chodzi o standardy budowlane to mam kilka uwag, co to wykonania - dalsze będę miał jak tylko dokończę audyt.
Na chwilę obecną audytor miał uwagi co do więźby dachowej, ale jej weryfikacja wymaga sprawdzenia projektu budowlanego, którego deweloper nie chce udostępnić.
Z rzeczy, które widać na pierwszy rzut oka, to wypełnienia dziur w pustakch pianką budowlana - co jest przez niektórych traktowany jako błąd w sztuce. Współpraca z elektrykami i hydraulikiem idzie dobrze, są skłonni do współpracy, nie robią problemów ze zmianami.

Co do samych postępów:
w pierwszym z budynków zakończone są już instalacje elektryczne, kończone są ostanie pracę hydrauliczne, częściowo są już gotowe tynki wewnętrzne. Po weekendzie majowym pracę zaczynają z elewacjami.
W pozostałych budynkach pracę trwają w tym elektryka, hydraulika. W jednym z budynków brakuje jeszcze stolarki okiennej.

A czym się wypełnia dziury w pustakach. Wg mnie piana to dobry izolator a na to i tak idzie chyba docieplenie i tynk.
Jesteś audytorem wynajętym przez kupujacych? Skąd masz wiedzę na temat zakończonych, trwających i przyszłych prac? Mogę również prosić o audyt mieszkania ? Czy to jakaś ściema?

314
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2021, 9:48

Re: Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Postautor: 314 » 30 maja 2021, 10:26

bartolinio pisze:ponieważ jestem zaintersowany ich inwestycjią na Osiedlu Uroczym. Z tego co ja się dowiadywalem to deweloer jest ok, budują zhidnie ee sztuką budowlaną a jak coś wyjdzie, to naprawiają. Czly czzs budują więc są na rynku. Pytałem ludzi z Wadowskiej byli zadowoleni, tak samo na Wierebowej. Polecali.

Mnie też jeden mieszkanuec Wadowskiej polecał. Zastanawiam się tylko dlaczego deweloper nie chce do umowy wpisać paragrafu, że jeżeli budynek nie jest zbudowany zgodnie ze sztuką budowlaną to naprawi wady. Mocno zastanawiające zwłaszcza po tym jak przeczytałam, od jednego użytkownika, że audytor stwierdził w jednym z budynków wady dachu.
Czuję dużo niepokoju w tej kwestii.


fairfax
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2021, 14:34

Re: Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Postautor: fairfax » 08 cze 2021, 10:57

bartolinio pisze:Czy ty robisz sam audyt, czy wynająłeś firmę?
Pytam, ponieważ jestem zaintersowany ich inwestycjią na Osiedlu Uroczym. Z tego co ja się dowiadywalem to deweloer jest ok, budują zhidnie ee sztuką budowlaną a jak coś wyjdzie, to naprawiają. Czly czzs budują więc są na rynku. Pytałem ludzi z Wadowskiej byli zadowoleni, tak samo na Wierebowej. Polecali.


Wynajałem firme, ktora ma dla mnie sprawdzić inwestycje na odpowiednich etapach budowy i wykonczenia i finalnie zrobić odbiór.

Chips pisze:Faorfax widzę, że jesteś mega wtajemniczony w tą firmę. Dogłębna analiza? Skąd informacje? Jesteś audytorem tej firmy? Poproszę teraz o plusy, bo akurat kupiliśmy tam mieszkanie. Pozdrawiam


Kupiłem na strazackiej jedeną z szeregowek, a że mieszkam niedaleko i od czasu do czasu jestem na budowie to sledze co dzieje - szczegolnie że aktywnie wpływam na wykończenie, zmiany instalacji elektrycznych, hydraulicznych, ogrzwania, montaż dodatowych instalcji klimatyzacyjnych czy też rolet zewnetrznych, itp.
Można się sporo dowiedzieć od ekip lub też zadzwonić do developera - i stąd np wiem, że opóźnienie na pewno nastąpi, ale jak duże to nie wiem - na pewno w czewcu nie skończą budowy, myślę że w lipcu również. Realnie przygotowuje się na wrzesień.

Chips pisze:A czym się wypełnia dziury w pustakach. Wg mnie piana to dobry izolator a na to i tak idzie chyba docieplenie i tynk.
Jesteś audytorem wynajętym przez kupujacych? Skąd masz wiedzę na temat zakończonych, trwających i przyszłych prac? Mogę również prosić o audyt mieszkania ? Czy to jakaś ściema?

Przede wszystkim pustaki powinny być docięte odpowiednio, a niektóre są poprostu "odrąbane" i dziury mają po kilkanaście cm. Fakt, że lepsza pianka niż nic, ale mimo wszystko można by było troche ekipy przypilnować.

Przydkład zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sam oceń - niektóre szpary nie są nawet pianką wypełnione.

314 pisze:Mnie też jeden mieszkanuec Wadowskiej polecał. Zastanawiam się tylko dlaczego deweloper nie chce do umowy wpisać paragrafu, że jeżeli budynek nie jest zbudowany zgodnie ze sztuką budowlaną to naprawi wady. Mocno zastanawiające zwłaszcza po tym jak przeczytałam, od jednego użytkownika, że audytor stwierdził w jednym z budynków wady dachu.
Czuję dużo niepokoju w tej kwestii.


Proszę czytać ze zrozumieniem - nie powiedziałem, że dach ma wady, ale audytor zwrócił uwagę na więźbę dachową i miał co do niej uwagi, ale bez analizy projektu wykonawczego nie jest w stanie tego zweryfikować. Ale spokojnie, na to też przyjdzie czas.

Foto z marca
Obrazek

po czym w okolicach maja jedna z belek tzw. belki stropowe została przecięta i wsawione jakies deski - a to wszystko, żeby zmieścić właz na dach

Obrazek

Obecnie pierwszy z budynków ma kończoną elewacje, w pozostalych trwają jeszcze prace nad wykoneczniem elektryki i hydrauliki, tynków wenetrznych, itp. Chyba dopiero 2-3 tygodnie temu do ostatniego budynku zostały wstawione okna. Więc szanse na zakonczenie prac w lipcu moim zdaniem są bardzo nikłe.

Chips
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2021, 15:22

Re: Osiedle na Strażackiej w Krakowie od Dewi-Invest - opinie na forum

Postautor: Chips » 14 cze 2021, 20:09

Dzień dobry,
Szanowni Panie czy można prosić namiar do tej firmy, która Państwu robi audyt? Chcielibyśmy również skorzystać z ich usług. Jeśli już znają budowę to bezsensu szukać innych.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 32 gości