Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Nowy
Posty: 1651
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: Nowy » 18 kwie 2021, 23:37

Z tego co wiem, to nie ma w takich przypadkach jednej ceny, zależy od wielkości / ceny mieszkania, czy jest np. garaż, czy jest kredyt hipoteczny, zdaje się, że takie rzeczy składają się na wysokość taksy notarialnej. Ale jeżeli masz wątpliwości, to zadzwoń do kilku innych kancelarii notarialnych i niech wycenią taką umowę.


robcio
Posty: 192
Rejestracja: 02 kwie 2021, 17:50

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: robcio » 19 kwie 2021, 1:08

Bb_black pisze:Witam, mam pytanie o umowę deweloperska z Dom bud. Czy ktoś podpisywał taka umowę u notariusza zaproponowanego przez dewelopera i może powiedzieć jakie były koszty? Ja dostałem odpowiedź, że mam przygotować ok 1000 zł, co ma być połową taksy notarialnej. 2000zl wydaje mi się dość drogo.

Z tego co się orientuje maksymalne stawki taksy notarialnej zależne są tylko i wyłącznie od kwoty umowy notarialnej i dla mieszkania wartego od 60 tysięcy złotych do 1 miliona złotych wylicza się ją z następującego wzoru:

1010 zł plus 0,4% od nadwyżki ceny powyżej 60 tysięcy złotych. Po dokonaniu obliczeń otrzymujemy kwotę netto maksymalnej taksy notarialnej adekwatnej do ceny mieszkania do której oczywiście trzwba dodać VAT.

Dla przykładowego mieszkania za pół miliona złotych maksymalna taksa po uwzględnieniu podatku VAT wyniesie około 3410 zł. Przy mieszkaniach zwyczajowo taksę płaci się na pół o czym już pisałeś.

To jaką dany notariusz stosuje bonifikatę to kwestia indywidualna i jego uprzejmość, że nie pobierze taksy w pełnym dopuszczalnym wymiarze.

kasik
Posty: 116
Rejestracja: 01 sie 2018, 15:57

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: kasik » 19 kwie 2021, 9:11

W naszym przypadku ceny mieszkania ok 550tys zapłaciliśmy przy podpisaniu aktu notarialnego:

Akt notarialny 738
Wypis aktu 110,70
Opłata sądowa 75
Wniosek WK 123
Poświadczenie własnoręczności podpisu 12,30
Akt notarialny 12,30

Razem 1071zł

Nie wiem czy to ma znaczenie akt podpisywaliśmyw 2019 ( inna inwestycja Dom Bud)
A i na garaż jest oddzielna umowa cywilno prawna.Nie wlicza sie do tej kwoty


megan
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2020, 9:13

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: megan » 20 kwie 2021, 13:41

Izzie pisze:Megan, na jakie mieszkanie się zecydowałeś? Umowa już podpisana?

Dwupokojowe 34m - pierwsza życiowa inwestycja :) A TY?


Ja próbuję się dogadać z deweloperem żeby dodać do umowy punkt mówiący o tym, że mogę rozwiązać umowę i zwróci mi wkład własny w razie gdybyśmy dostali odmowne decyzje kredytowe od 3 banków i... Dom-Bud nie chce się zgodzić.
Czy komuś z Wam udało się coś takiego dogadać? Pani od sprzedaży mówi, że jeśli tak się stanie to "się dogadamy" tak jakbyśmy mówili o kolorach ścian na klatce schodowej a nie kilkudziesięciu tysiącach złotych.

megan
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2020, 9:13

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: megan » 29 kwie 2021, 12:54

Bartek93snk pisze:Ponawiam pytanko - jak planujecie wykończyć sufit? Czy pomiędzy łączeniami płyt deweloper daje siatkę?
Gruntujecie i potem gładź szpachlowa?

Czy ma Pan zdjęcie tego sufitu?

LQS
Posty: 142
Rejestracja: 09 kwie 2019, 22:31

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: LQS » 12 lip 2021, 21:11

Jest jakas mozliwosc negocjacji ceny? Jak z miejscami postojowymi? Jest obowiazek zakupu?
Jest tam w planach jakis jeszcze budynek dom budu?
Piasta towers i ta viva maja wieksze ceny niestety

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: pozdro » 13 lip 2021, 7:37

Parking spacer cannot be obligatory. Many people especially in Krakow don’t have car.

Blanco
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2021, 21:37

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: Blanco » 18 lip 2021, 14:05

Czy ktoś orientuje się jak docelowo będzie wyglądać kwestia ekranów akustycznych na powstającej obwodnicy, w okolicy tej inwestycji?
Z tego co udało mi się znaleźć w planie sytuacyjnym z 2018 roku, ekran akustyczny od południowej strony ma zaczynać się na wysokości wiaduktu nad torami kolejowymi i ciągnąć się w kierunku wschodnim. Pomiędzy przedłużeniem ulicy Piasta Kołodzieja a wiaduktem nad torami w planie nie widnieją żadne ekrany akustyczne.
Czy ktoś z Państwa dysponuje aktualnymi informacjami na ten temat?


Bartek93snk
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2021, 22:00

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: Bartek93snk » 18 lip 2021, 20:28

megan pisze:
Bartek93snk pisze:Ponawiam pytanko - jak planujecie wykończyć sufit? Czy pomiędzy łączeniami płyt deweloper daje siatkę?
Gruntujecie i potem gładź szpachlowa?

Czy ma Pan zdjęcie tego sufitu?


Tak wygląda ten sufit - widać łączenie płyt i poprowadzony kabel w zrobionej bruździe.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2021, 21:04 przez Bartek93snk, łącznie zmieniany 2 razy.

mgdddd
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2021, 18:17

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: mgdddd » 29 lip 2021, 7:03

LQS pisze:Jest jakas mozliwosc negocjacji ceny? Jak z miejscami postojowymi? Jest obowiazek zakupu?
Jest tam w planach jakis jeszcze budynek dom budu?
Piasta towers i ta viva maja wieksze ceny niestety

Ceny negocjowac się nie da
Miejsca postojowe są na zewnątrz (bezpłatne, dla wszystkich mieszkańców i osiedle ze szlabanem), w bloku jest chyba 12 garaży podziemnych, każdy zamykany na bramę. Obowiązku zakupu nie ma
Budynek jest w planie - oprócz a i b aktualnie budowanych powstanie jeszcze... 6 nowych. Dodam tylko, że cena między budynkami a i b, które się budują różni się już sporo (na największych mieszkanich dostępnych koło 40 tys o ile się nie mylę)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bartekrk, Google Adsense [Bot], Mercy, oli13 i 41 gości