Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
kodiaq44
Posty: 47
Rejestracja: 08 wrz 2020, 19:22

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: kodiaq44 » 26 mar 2021, 6:16

pudel pisze:
Wawel service, do mnie to nie przemawia, bloki przypominają hotel a nie blok mieszkalny.

Właśnie ostatnio jak przeglądałem ofertę Dom-Bud na Piastów zastanawiałem się dlaczego stawiają takie bloki które wyglądają jak otynkowana wielka płyta z PRLu i kto tam będzie chciał mieszkać jak obok Wawel Service postawił całkiem estetyczne i świeżo wyglądające osiedle... Jak widać myliłem się. :lol:


Piasta Park ze swoim futurystycznym wyglądem postawiony bezpośrednio przy starym Os. Piastów z wielkiej płyty (i zabytkowym Forcie z czasów Józefa) pasuje tam jak pięść do nosa.
Bloki Dom Budu mimo, że ich wygląd niczego nie urywa, to wpisują się wizualnie w sąsiednią zabudowę, a i zestarzeją się lepiej. Taki osiedlowy przypadek porównania Passata B5 FL do chociażby Renault Avantime :D


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: pozdro » 26 mar 2021, 6:37

Potwierdzam wawel service na Piastów bardzo estetyczne nowoczesne bloki. Troche jak w avii maja takie fajne konstrukcje żelbetowe na dole. Dom-Bud to pośmiewisko stawiaja takie kolce szaro buro seledynowe. Wstyd w tym mieszkac.

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: pozdro » 26 mar 2021, 6:39

Belmondek pisze:Kupujemy że względu na cenę, następny blok ceny droższe o ok 500 - 700 zł za metr, sprawdzony deweloper, kupuje już u nich 3 mieszkanie. Wawel service, do mnie to nie przemawia, bloki przypominają hotel a nie blok mieszkalny. Dom bud ma jeszcze sensowne odległości między blokami. Miejsca na zew. ogolno dostępne. Na 100 mieszkań 120 miejsc. Obawa to tylko obwodnica że będzie głośno
Ale zakładam klimę i raczej okna mam zamknięte, tylko na czas wietrzenia. Za to będzie stacja kolejki pod nosem o za 10 min będę w centrum. Miejsca ogólno dostępne to mega plus. Na innych osiedlach takowych nie ma, zero. Ja znajomi mają przyjechać do Ciebie to chyba tylko komunikacja, taxi, bo auta to nigdzie nie postawią. Garaż można kupić ale tylko do mieszkania powyżej 50m2. Chętnie odkupie jak ktoś nie chce a mu przysługuje.


Nie zapraszam nikogo do mieszkania jeszcze bu tego brakowalo. Od tego sa parki i Kazimierz zebh sie spotkać.


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: pozdro » 26 mar 2021, 6:44

Dla mnie te wszystkie blokowiska na mistrzejowicach to totalna porazka takie upchane z chodnikami 1.5m zastawionymi samochodami. Miedzy blokami betonowe parkingi z blachosmrodami. Ogolnie porazka totalna. Ja czekam na kolejny etap Avii znajoma tam mieszka i jest elegancko jakosc zycia. Zielen, trawniki do okola. Nie ma samochodowych placów parkingowych. Fajne alejki a drzewkami. Jeszcze sie nad Mieszkaj w Miescie zastanawiam, ale tam jest na uboczu troche (koniec Krakowa) Czyzyny bardziej w centrum.

Magda55
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2021, 18:14

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: Magda55 » 26 mar 2021, 13:06

Też na początku myślałam o Wawel Service ale te bloki naprawdę wyglądają jak hotele. Odległości między blokami bardzo małe. Dopóki się tam nie przeszłam to byłam nastawiona bardzo pozytywnie ale jak zobaczyłam to na żywo to od razu byłam na „nie”.

Dom bud ma sensowne odległości pomiędzy blokami a jak się dobrze wybierze mieszkanie to można nie mieć okien na inny blok. Szkoda tylko że w tej inwestycji jest tak mało mieszkań 50-60m2 bo w zasadzie tylko 51 albo 65 i nic pomiędzy.

Magda55
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2021, 18:14

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: Magda55 » 26 mar 2021, 13:10

pozdro pisze:Dla mnie te wszystkie blokowiska na mistrzejowicach to totalna porazka takie upchane z chodnikami 1.5m zastawionymi samochodami. Miedzy blokami betonowe parkingi z blachosmrodami. Ogolnie porazka totalna. Ja czekam na kolejny etap Avii znajoma tam mieszka i jest elegancko jakosc zycia. Zielen, trawniki do okola. Nie ma samochodowych placów parkingowych. Fajne alejki a drzewkami. Jeszcze sie nad Mieszkaj w Miescie zastanawiam, ale tam jest na uboczu troche (koniec Krakowa) Czyzyny bardziej w centrum.


A gdzie w krakowie nie ma juz teraz blokowiska?

Ananas12
Posty: 9
Rejestracja: 21 sty 2021, 10:02

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: Ananas12 » 26 mar 2021, 13:21

Magda55 pisze:Też na początku myślałam o Wawel Service ale te bloki naprawdę wyglądają jak hotele. Odległości między blokami bardzo małe. Dopóki się tam nie przeszłam to byłam nastawiona bardzo pozytywnie ale jak zobaczyłam to na żywo to od razu byłam na „nie”.

Dom bud ma sensowne odległości pomiędzy blokami a jak się dobrze wybierze mieszkanie to można nie mieć okien na inny blok. Szkoda tylko że w tej inwestycji jest tak mało mieszkań 50-60m2 bo w zasadzie tylko 51 albo 65 i nic pomiędzy.


Tam blizej bedzie do obwodnicy niż do innego bloku. Ludzie z okien beda mogli zbijac "piatki" z ludzmi poruszajacymi sie po obwodnicy :lol:
Ja w takim razie wole Piasta Park.

pudel
Posty: 110
Rejestracja: 20 lut 2021, 3:05

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: pudel » 26 mar 2021, 13:58

Tam blizej bedzie do obwodnicy niż do innego bloku. Ludzie z okien beda mogli zbijac "piatki" z ludzmi poruszajacymi sie po obwodnicy :lol:
Ja w takim razie wole Piasta Park.

No bez przesady, zapomniałeś że pomiędzy obwodnicą a blokami przebiegają jeszcze dwie linie kolejowe... :twisted:


Magda55
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2021, 18:14

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: Magda55 » 27 mar 2021, 7:32

Ananas12 pisze:
Magda55 pisze:Też na początku myślałam o Wawel Service ale te bloki naprawdę wyglądają jak hotele. Odległości między blokami bardzo małe. Dopóki się tam nie przeszłam to byłam nastawiona bardzo pozytywnie ale jak zobaczyłam to na żywo to od razu byłam na „nie”.

Dom bud ma sensowne odległości pomiędzy blokami a jak się dobrze wybierze mieszkanie to można nie mieć okien na inny blok. Szkoda tylko że w tej inwestycji jest tak mało mieszkań 50-60m2 bo w zasadzie tylko 51 albo 65 i nic pomiędzy.


Tam blizej bedzie do obwodnicy niż do innego bloku. Ludzie z okien beda mogli zbijac "piatki" z ludzmi poruszajacymi sie po obwodnicy :lol:
Ja w takim razie wole Piasta Park.

Brzmisz jakbyś próbował sam siebie przekonać ;)
Ludzie pewni swoich wyborów nie chodzą na fora dotyczące innych inwestycji zeby przekonywać innych że ich wybór jest naj ;)
Życzę miłego mieszkania i samych dobrych decyzji

Magda55
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2021, 18:14

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: Magda55 » 27 mar 2021, 7:35

pozdro pisze:Dla mnie te wszystkie blokowiska na mistrzejowicach to totalna porazka takie upchane z chodnikami 1.5m zastawionymi samochodami. Miedzy blokami betonowe parkingi z blachosmrodami. Ogolnie porazka totalna. Ja czekam na kolejny etap Avii znajoma tam mieszka i jest elegancko jakosc zycia. Zielen, trawniki do okola. Nie ma samochodowych placów parkingowych. Fajne alejki a drzewkami. Jeszcze sie nad Mieszkaj w Miescie zastanawiam, ale tam jest na uboczu troche (koniec Krakowa) Czyzyny bardziej w centrum.


Avia? Wiesz jak nazywają to osiedle? Betonowe osiedle czyżyn ;)
Rzeczywiście elegancka jakość życia :D



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 46 gości