Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Master
Posty: 733
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: Master » 09 cze 2020, 0:47

Wygląda na to, że deweloper Dom-Bud rusza z jeszcze jedną inwestycją w Krakowie - ul. Powstańców / os. Piastów, czyli okolica, w której ta firma zbudowała już niejeden blok mieszkalny. Zresztą, jak widać na poniższej wizualizacji, inwestycja jest mocno w stylu wcześniejszych projektów realizowanych przez tą firmę, choć może jest trochę ciekawiej nawet, bo jakieś element mające zdobić wprowadzono. Powstać chyba mają tam dwa takie bloki mieszkalne. Lokalizacja chyba gdzieś na tyłach podobnego osiedla, które powstało tam kilka lat wcześniej, nie jest zła, jeżeli faktycznie powstanie tam kiedyś pętla tramwajowa. Ciekawe jak będzie tam przebiegała północna obwodnica Krakowa, ale chyba jednak na tyle daleko od tego osiedla, żeby nie przeszkadzać jego przyszłym mieszkańcom.

Obrazek
Wizualizacja: deweloper Dom-Bud

Sporo nowych mieszkań jest tam jeszcze wolnych, w związku z czym wybór jest całkiem spory. Całkiem dobrze prezentują się na przykład mieszkania 4-pokojowe na ok. 65 metrach kwadratowych, a do tego ich ceny zaczynają się od 7 300 - 7 500 zł/m2, więc nie jest źle jak na Kraków, choć jakie macie opinie, to dobra cena, jak na ta lokalizację? Jest tam również spory wybór mieszkań 3-pokojowych oraz 2-pokojowych, natomiast deweloper nie przewidział tam kawalerek, ale to chyba ma pewne swoje plusy (mniej mieszkań na wynajem?). Najdroższe są oczywiście najmniejsze lokale, mające nieco ponad 30 m2, ale jednak oferujące niewielką osobną sypialnię. Za coś takiego trzeba jednak zapłacić już 8 600 zł/m2. Co myślicie o tej inwestycji, może podzielicie się na forum spostrzeżeniami? Plusem jest tu chyba deweloper - Dom-Bud opinie ma raczej niezłe, sporo już w Krakowie zbudowali, więc doświadczeniem mogą pochwalić się pokaźnym.


Pyskaty
Posty: 123
Rejestracja: 16 lip 2020, 12:18

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: Pyskaty » 11 sie 2020, 9:23

Byłem tam niedawno. Straszne wy*izdowo. Niedaleko tory kolejowe, ale w zagłębieniu. Nie wiem czy przeszkadzają hałasy.

Jeśli chodzi o styl to moja prywatna opinia jest taka, że budynki dombudu przypominają odrestaurowaną wielką płytę. Ale odrestaurowaną nie w stylu niemieckim czy francuskim, gdzie zatrudnia się architektów z prawdziwego zdarzenia tylko odrestaurowaną w typowo polski sposób czyli malowanie w pasy białe, szare i najczęściej jakiś jaskrawy odcień czerwieni.

kasik
Posty: 116
Rejestracja: 01 sie 2018, 15:57

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: kasik » 11 sie 2020, 14:14

Pyskaty pisze:Byłem tam niedawno. Straszne wy*izdowo. Niedaleko tory kolejowe, ale w zagłębieniu. Nie wiem czy przeszkadzają hałasy.

Jeśli chodzi o styl to moja prywatna opinia jest taka, że budynki dombudu przypominają odrestaurowaną wielką płytę. Ale odrestaurowaną nie w stylu niemieckim czy francuskim, gdzie zatrudnia się architektów z prawdziwego zdarzenia tylko odrestaurowaną w typowo polski sposób czyli malowanie w pasy białe, szare i najczęściej jakiś jaskrawy odcień czerwieni.

Tory to pikuś, wzdłuż nich będzie biegła Północna obwodnica.Tym hałasem raczej bym się martwiła.
Z drugiej strony może usprawni ona wyjazd z tego osiedla bo na razie jest tam jedna wąska przelotowa droga wiecznie zakorkowana.
A bloków ciągle przybywa...


ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: ITGeek » 11 sie 2020, 14:41

Ja bym proponował, aby dom bud zmienił architekta. Zawsze i wszędzie poznam ich inwestycje. Tak jak tutaj kolega wyżej napisał, odrestaurowana wielka płyta z kolorowymi balkonami.

Ceny mają niskie, natomiast wizualnie ich inwestycje bardzo mi się nie podobają.

kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: kwk » 11 sie 2020, 14:52

ITGeek pisze:Ja bym proponował, aby dom bud zmienił architekta. Zawsze i wszędzie poznam ich inwestycje. Tak jak tutaj kolega wyżej napisał, odrestaurowana wielka płyta z kolorowymi balkonami.

Ceny mają niskie, natomiast wizualnie ich inwestycje bardzo mi się nie podobają.

To myślę, że historia zweryfikuje co się lepiej zestarzeje - prosta forma dom-budu czy takie fikusne statki na WT2.0

Pyskaty
Posty: 123
Rejestracja: 16 lip 2020, 12:18

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: Pyskaty » 11 sie 2020, 15:05

kasik pisze:
Pyskaty pisze:Byłem tam niedawno. Straszne wy*izdowo. Niedaleko tory kolejowe, ale w zagłębieniu. Nie wiem czy przeszkadzają hałasy.

Jeśli chodzi o styl to moja prywatna opinia jest taka, że budynki dombudu przypominają odrestaurowaną wielką płytę. Ale odrestaurowaną nie w stylu niemieckim czy francuskim, gdzie zatrudnia się architektów z prawdziwego zdarzenia tylko odrestaurowaną w typowo polski sposób czyli malowanie w pasy białe, szare i najczęściej jakiś jaskrawy odcień czerwieni.

Tory to pikuś, wzdłuż nich będzie biegła Północna obwodnica.Tym hałasem raczej bym się martwiła.
Z drugiej strony może usprawni ona wyjazd z tego osiedla bo na razie jest tam jedna wąska przelotowa droga wiecznie zakorkowana.
A bloków ciągle przybywa...


Cześć kasik. Słuszna uwaga. Sprawdziłem plan budowy obwodnicy i wychodzi, że będzie ok. 130-150 metrów od bloku. Katastrofy nie ma, ale jest źle. Mi ta okolica trochę przypomina Złocień, a po wybudowaniu obwodnicy to jeszcze bardziej.

kwk pisze:
ITGeek pisze:Ja bym proponował, aby dom bud zmienił architekta. Zawsze i wszędzie poznam ich inwestycje. Tak jak tutaj kolega wyżej napisał, odrestaurowana wielka płyta z kolorowymi balkonami.


To myślę, że historia zweryfikuje co się lepiej zestarzeje - prosta forma dom-budu czy takie fikusne statki na WT2.0


A nie ma nic pomiędzy? Prosta forma może być, ale dombud najzwyczajniej odtwarza wzornictwo budownictwa gierkowskiego. Myślę, że młodzi ludzie za 10 lat nie odróżnią bloków dombudu od bloków z wielkiej płyty. Podobnie buduje deweloper Start.

ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: ITGeek » 11 sie 2020, 16:22

Ja też nie mam nic do prostej formy, ale każdy balkon w innym jaskrawym kolorze to już według mnie wiocha. Natomiast jak to się mówi o gustach się nie dyskutuje i każda potwora znajdzie swojego adoratora :D

kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: kwk » 11 sie 2020, 16:59

ITGeek pisze:Ja też nie mam nic do prostej formy, ale każdy balkon w innym jaskrawym kolorze to już według mnie wiocha. Natomiast jak to się mówi o gustach się nie dyskutuje i każda potwora znajdzie swojego adoratora :D

To chyba mówisz o Głowackiego, bo na tej wizualizacji widać, że elementy na balkonach są w jednym kolorze.
A nawet jeśli o Głowackiego - sam też uważam, że wygląda to trochę na siłę. Tylko zmiana tego nie jest trudna i kosztowna w porównaniu do zmiany całego kształtu budynku.


mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: mac_kow » 11 sie 2020, 18:45

Opowiadacie. Głowackiego jest spoko- to w zamierzeniu miał być chyba wyższy standard. Na Reducie jest OK. Nieco starsze budynki przy Oświecenia faktycznie- "wpisują się w okolice".

"Start" to już programowo inna liga. "Start City" na Prokocimiu wchodzi w okolicę jak masełko, do odróżnienia wyłącznie po szczegółach. Architekci mają widocznie "misję". LOL.

Lavenda
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2020, 13:27

Re: Inwestycja ul. Powstańców / os. Piastów Kraków od Dom-Bud - forum i opinie

Postautor: Lavenda » 12 sie 2020, 13:35

kwk pisze:
ITGeek pisze:Ja bym proponował, aby dom bud zmienił architekta. Zawsze i wszędzie poznam ich inwestycje. Tak jak tutaj kolega wyżej napisał, odrestaurowana wielka płyta z kolorowymi balkonami.

Ceny mają niskie, natomiast wizualnie ich inwestycje bardzo mi się nie podobają.

To myślę, że historia zweryfikuje co się lepiej zestarzeje - prosta forma dom-budu czy takie fikusne statki na WT2.0


Prosta forma to co innego niż taka betonowa dżungla.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 36 gości