Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Ksawery
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2017, 21:08

Re: Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Postautor: Ksawery » 27 lut 2017, 7:58

Na temat EMEC-u chyba już wszystkie argumenty tutaj padły - uważam, ze przy niebotycznie drogim ogrzewaniu z tego źródła trudno nazwać oszczędnościami fakt, ze jest ono umieszczone w czynszu (przecież to tylko kwestia techniczno-administracyjna), a że nie ściąga się fachowców? No cóż, przy ogrzewaniu podłogowym też się raczej nie ściąga :) Czy zastosowanie odpowiedniej taryfy jakoś zniweluje cenę, na ile - to już inna sprawa.
Nie wiem jak to jest z oświetleniem tarasu wychodzącego na północ (może nie idealnie, b łapie się trochę zachodzącego słońca faktycznie), ale jak już coś miałbym ruszyć z doświetleniem, to raczej przez okna dachowe (tak myślę i tu jest pewna szansa po spotkaniu z projektantem - bo to jeszcze wczesny etap inwestycji, ale wiadomo, że dochodzą koszty) Co do zmiany układu, tak, żeby wejście było bardziej na środku, to raczej kiepsko to widzę, ale może faktycznie... spotkanie jest możliwe i jakaś dyskusja tez - gorzej, że dach jest płaski... Nie ma tam drzew (raczej, nie zauważyłem przynajmniej), ale dach sąsiedniej kamienicy bardzo przesłania perspektywę, widoczność - to do czego jestem przyzwyczajony i czego oczekuję... Ale "oprócz tego" - to układ mieszkania jest całkiem ok :) Nie myślę, żeby go dzielić na dwa :) No dobra, trzeba wszystkie za i przeciw rozważyć, tu się absolutnie zgadzam :)


forfitek
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:53

Re: Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Postautor: forfitek » 27 lut 2017, 9:18

tomqu -winda jest automatyczna i "odprowadza" samochód na konkretną półkę w garażu ;) co do finansów to negocjacje ceny od 3% do 5% w zależności od wielkości i specyfiki mieszkania zaliczka niestety żadnych odchyleń 10.000 / dokładnie tak jak piszesz modyfikacje wnętrza są całkowicie swobodne właśnie dlatego że to nowy budynek więc rzuty to tylko koncepcja architektoniczna - w moim przypadku od razu zaakceptowano wszystkie prośby o zmiany z układem punktów świetlnych i ścianami włącznie (więc "megi" przewidział tzn. zaproponował ale to nie jest ostateczna wersja) to nie są projekty wnętrz - taki można sobie zaplanować po wykonaniu budynku - rozmawiałem na ten temat z osobą z firmy indygo design która uczestniczyła w projekcie i potwierdziła kompaktowy i orientacyjny charakter tych "rysunków" / "Ciekawe czy dałoby się dogadać z deweloperem, żeby drzwi wejściowe bardziej na środek przesunął, wtedy można sobie mieszkanie na 2 strefy podzielić" tomqu.. a złoty podział ?? :D

Ksawery - część od ulicy zamoyskiego to rzeczywiście bardzo słaby operat słońca ale taka to niestety specyfika miasta i większości budynków :cry:

megi - chyba nie jesteś dobrze zorientowana jeśli chodzi o rynek pierwotny - tak jak wyjaśnił ksawery przeniesienie własności aktem notarialnym wraz z pozwoleniem na użytkowanie następuje na zupełnie innym etapie (w tym przypadku kwiecień - czerwiec 2018) rezerwacja oznacza umowe w tym przypadku - nikt tu nie robi reklamy
- "Stolarka okienna ma być tu drewniana? Bo na wizualizacjach widać szare okna, a w tej sytuacji nie wiem czy nie lepiej mieć po prostu plastikowe" - tak drewniana - tak jest w prospekcie sprzedażowym oraz projekcie wykonawczym i wytycznymi konserwatora - czy twoim zdaniem kolor szary wyklucza drewno :) ? plastikowe hmm - sporo inwestycji na bieżanowie i dalekim ruczaju posiada takie cuda estetyczne.. - od strony krzemionki będą najprawdopodobniej aluminiowe posiadam przekroje budynku i nie rozumiem stwierdzenia że cały budynek ma być "lany z betonu" konstrukcja i stropy są oparte na tej technologii i bardzo dobrze - widziałaś kiedyś elementy stropu lub wzmocnień czy fundamentu z silikatu lub ceramiki ? frk bud to Frank Kneeshaw z irlandii / finansowanie to w tym momencie 20 % po zakończeniu budowy 70 % i ostatnie 10% przy pozwoleniu na użytkowanie i przeniesieniu własności - to teraz standard

Ksawery
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2017, 21:08

Re: Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Postautor: Ksawery » 27 lut 2017, 10:54

Dzięki za tą podpowiedź z punktami oświetleniowymi :) Jednak - cały budynek lany z płyt betonowych oznacza, że nie będzie tzw. ciepłych, tradycyjnych materiałów budowlanych, a ściany będą przypominać koncepcję wielkiej płyty... Wiem, że Zamoyskiego od tej strony to północ raczej i to jest fakt, na który nie ma się wpływu... Szukam więc dalej, choć samo miejsce bardzo mi się spodobało :)


kraklove
Posty: 71
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Postautor: kraklove » 06 mar 2017, 20:33

Jak mniej więcej kształtują się ceny za metr kwadratowy w tej inwestycji?

Ksawery
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2017, 21:08

Re: Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Postautor: Ksawery » 06 mar 2017, 20:43

Ano tak, że wchodzisz na stronę zamoyskiego30.pl i patrzysz i liczysz i wiesz :)

kraklove
Posty: 71
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Postautor: kraklove » 07 mar 2017, 14:01

Dzięki! Przegapiłam tę listę mieszkań, wcześniej wchodziłam przez rzut piętra w konkretny lokal i tam nie było tej informacji :)

Karoten
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2017, 9:15

Re: Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Postautor: Karoten » 10 kwie 2017, 8:51

forfitek ja też zarezerwowałem mieszkanie w tej inwestycji. Mam pytanie o umowę deweloperską, więc jeśli mógłbyś się ze mną skontaktować w tej sprawie to było by super, mój mail to andreas88@gazeta.pl

Jeśli chodzi o samą budowę to rozmawiałem w sobotę z kierownikiem budowy i narzekał, że trudno przekopać się przez skały i mają przez to lekkie opóźnienie. Dobrze jednak wiedzieć że budynek będzie stał na solidnej skale :)

tomqu
Posty: 14
Rejestracja: 23 lut 2017, 11:08

Re: Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Postautor: tomqu » 15 maja 2017, 17:07

mały ruch tutaj, a wiele mieszkań już kupionych. czy ktoś mógłby się podzielić doświadczeniami?
Forfitek mogłbyś odezwać się na priv? tomqu@onet.pl Wspominałeś swego czasu o spotkaniu, czy to dalej aktualne?


gutto
Posty: 10
Rejestracja: 18 sie 2018, 20:16

Re: Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Postautor: gutto » 18 sie 2018, 20:24

cześć. Jestem nowy na forum. Już w 2017r. kupiłem mieszkanie na Zamoyskiego 30. szukam kontaktu z przyszłymi sąsiadami... :) Ile nas tu jest/bywa/przegląda?

luc
Posty: 655
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Postautor: luc » 19 sie 2018, 23:03

Napiszesz coś więcej o tej inwestycji, jakie widzisz plusy i minusy Zamoyskiego 30 w Krakowie? Opowiesz coś więcej o tej inwestycji, sam się zastanawiałem swego czasu nad nią i chętnie poznam opinie kogoś, kto już się zdecydował.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości