Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
tomqu
Posty: 14
Rejestracja: 23 lut 2017, 11:08

Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Postautor: tomqu » 23 lut 2017, 11:25

Witam,
Czy jest ktoś zainteresowany inwestycją na Zamoyskiego 30? Coś wiadomo o deweloperze (FRK Bud - irlandzki deweloper) lub spółce wykonującej inwestycję (Expres-Konkurent)? Lokalizacja wydaje się znakomita szczególnie, że został zatwierdzony plan rewitalizacji parku Bednarskiego.

Wszelkie opinie mile widziane.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2017, 16:00 przez tomqu, łącznie zmieniany 5 razy.


Ksawery
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2017, 21:08

Re: Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Postautor: Ksawery » 23 lut 2017, 21:12

Jadąc dzisiaj Zamoyskiego rowerem zobaczyłem otwartą bramę do tej budowy (inwestycji) i dziurę w ziemi :) Więc na ten moment ciężko się wypowiadać, ale miejsce bardzo ciekawe, można powiedzieć całkiem niezłe! Nie przeceniałbym jako dodatkowego atutu rewitalizację Parku Bednarskiego, bo przecież w czym miałoby to coś zmienić czy wpłynąć? No ale ok, zaniedbany był to park faktycznie, ale i tak jest urokliwy :)

forfitek
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:53

Re: Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Postautor: forfitek » 24 lut 2017, 11:41

- tomqu - wraz z partnerką zdecydowaliśmy się na mieszkanie w tym budynku co do dewelopera to rzeczywiście debiut irlandczyka, który ma w swoim portfolio kilkaset budynków od 1995 roku działa na rynku - nie mam pojęcia ani wiedzy co do generalnego wykonawcy ale wczoraj w rozmowie z panami prowadzącymi prace wyburzające odniosłem dobre wrażenie co do sprzętu tego jak pracowali / jakości dokumentacji na budowie / sposobu wypowiadania się kierownika no i ogólnie mieli ładne nowe budowlane ciuszki , kaski i butki ;) ..zobaczymy - mam nadzieję, że debiut i w tym przypadku z natury rzeczy powinien być jak najbardziej staranny

- Ksawery faktycznie otoczenie oraz jego jakość nie ma ani wpływu ani znaczenia na samopoczucie i estetyczny walor / przyszły stopień zwrotu inwestycji :D

pozdrawiam was !


Ksawery
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2017, 21:08

Re: Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Postautor: Ksawery » 24 lut 2017, 11:53

Gdyby ta nie wiało, to również dziś bym się tam nieco rozglądnął - i mógłbym się wypowiedzieć co do estetyki i pracy tej ekipy, tudzież komunikatywności z kierownikiem etc. Chciałem dodać, że ta inwestycja nie sąsiaduje bezpośrednio z Parkiem Bednarskiego (który rzecz jasna lubię i jestem tam gościem), bo przecież oddziela je jeszcze rząd kamienic na ul. Krzemionki. Plusem lokalizacyjnym jest jeszcze gmach IV LO, o ile córka by się tam wybierała :) Wg mnie niekoniecznie najtańszym ogrzewaniem będzie MPEC, ale jak rozumiem, nie ma za bardzo alternatywy. Co mi się za bardzo nie podoba, to konstrukcja żelbetowa (wygląda to raczej do nawiązania do wielkiej płyty), zamiast jakiejś takiej tradycyjnej - jakby to ująć "cieplejszej i bardziej przyjaznej surowcowo) Odwzajemniam rzecz jasna pozdrowienia. Ksawery

forfitek
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2017, 10:53

Re: Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Postautor: forfitek » 24 lut 2017, 13:58

dlaczego uważasz, że ogrzewanie miejskie nie jest korzystnie finansową formą ? wydawało mi się, że właśnie tak jest .. co do konstrukcji żelbetowej - hmm - uważam, że styl i proporcje otworów okiennych spokojnie "uniosą" to rozwiązanie nie za bardzo wyobrażam sobie okno od podłogi aż po sufit w towarzystwie ceglanych gzymsów i stylizowanej sztukaterii dla mnie budynek ma nowoczesny charakter bez wykończeniowej taniochy jakiej niestety jest trochę w "plombach" w tej okolicy a przy tym zachowuje pełen rytm z sąsiednimi domami - mam nadzieję, że jeżeli wykonawca wykona założenie architektoniczne ( kamień / szkło architektoniczne / stolarka okienna drewniana ) to będzie bardzo ok ;) -

tomqu
Posty: 14
Rejestracja: 23 lut 2017, 11:08

Re: Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Postautor: tomqu » 24 lut 2017, 21:24

Miło widzieć, że jest zainteresowanie. Gratulacje forfitek podjęcia decyzji :) Udało Ci się coś wynegocjować czy brałeś co dają?
Ja również byłem w okolicy i zrobiłem kilka fotek, ale właściwie podobnych jak na investmap.
Orientujecie się jak działa ta winda na samochody? Czy jest to bardzo uciążliwe żeby wyjechać autem z -1 na +2? Swoją drogą dowiadywałem się też o ceny na Zamoyskiego 70 i tam ich chyba trochę poniosło.
@Ksawery co prawda wejście jest od Zamoyskiego, ale ktoś będzie miał okna od Krzemionek, więc można powiedzieć, że graniczy z parkiem :) W każdym razie daleko nie jest.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 sie 2017, 15:54 przez tomqu, łącznie zmieniany 1 raz.

Ksawery
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2017, 21:08

Re: Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Postautor: Ksawery » 25 lut 2017, 10:31

Drodzy Panowie! Jak tak dalej pójdzie, chyba dobrze by się stało gdybyśmy się w naszej trójce spotkali gdzieś... Najlepiej by było gdzieś w Parku Bednarskiego, spokojnie usiąść - szkoda, że tam (przed rewitalizacją?) nie ma jakiejś kawiarenki, jak, nie przymierzając w Parku Jordana od strony Błoń :) Co do meritum: Ja osobiście mam takie rozeznanie, ze przez opłatę stałą, całoroczną, i cenę kilodżula to MPEC jest jak cenowo jak monopolista! Trzeba by to policzyć, by stwierdzić jak jest faktycznie - czy to moje odczucia? Wg mnie, w mieszkaniu z ciepłych (właśnie ciepłych, a nie żelbetowych) materiałów zbudowanych najlepszą ofertą byłoby ogrzewanie podłogowa, najlepiej (jedynie) połączone z fotowoltaiką, co oczywiście łatwe nie jest... No niestety, to upatrzone przeze mnie mieszkanie ma większość okien właśnie na Zamoyskiego wychodzące - więc w moim wyobrażeniu, w rzeczywistości to śliczne mieszkanie byłoby zbyt zacienione i przez to zbyt ponure i zimne... Byłem wczoraj (jednak się zebrałem) - najpierw na Krzemionki: na wysokości tej parceli - i... niestety, nawet najwyższa (co z tego, że aż piąta) nie wyjdzie z oknami ponad dach stojącej vis a vis - na Zamoyskiego starej kamienicy - dach ma niebotyczny - tak, że na mnie dość przygnębiające wrażenie jednak ta lokalizacja zrobiła... Coraz więcej mnie odstręcza...

megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Postautor: megi » 25 lut 2017, 22:31

Faktycznie, trzeba przyznać, że jeśli ktoś zastanawia się gdzie kupić nowe mieszkanie w centrum Krakowa, czy blisko niego, to projekt Zamoyskiego 30 Kraków, pewnie będzie jedną z opcji do wzięcia pod uwagę :) Choć zastanawia mnie to, że niby już jakiś lokal sprzedany, a na stronie nadal wiszą tylko co najwyżej rezerwacje. Czyli albo powoli aktualizują stronę, albo ktoś tu robi jakąś reklamę...

Co do ogrzewania MPEC, to chyba jednak w Krakowie trudno aktualnie o lepszą opcję, więc z tego akurat bym się cieszyła, ogrzewanie gazowe wychodzi jednak znaczne drożej, niż miejskie, a do tego jednak więcej z nim kłopotu. Jeżeli w najbliższych latach nie będzie jakichś drastycznych podwyżek cen ciepła w naszym mieście, to pewnie nadal to będzie najwygodniejszy i jednocześnie oszczędnym sposób. A nie wiecie, jak jest tam z ciepłą wodą użytkową, czy także będzie z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej :?: To wydaje się logiczne.

Obrazek

Wrzucam jeszcze kilka wizualizacji budynku ze strony dewelopera Frak Bud, i tu jest całkiem nieźle, przynajmniej od frontu. Podobają mi się te wysokie okna, choć trochę szkoda, że z większości, widok będzie na drugą kamienicę, znajdującą się po przeciwnej stronie ulicy :) Choć może z tych tarasów na samej górze będzie nieco lepiej. Stolarka okienna ma być tu drewniana? Bo na wizualizacjach widać szare okna, a w tej sytuacji nie wiem czy nie lepiej mieć po prostu plastikowe, które jednak chyba są nieco trwalsze, choć zgadzam się, że w środku lepiej wyglądałoby drewno :) Jeśli cały budynek ma być odlany z żelbetu, to nie wiem czy tak dobrze, bo jednak są zdrowsze i lepsze materiały budowlane - choćby ceramika lub silikaty, no ale tak też się teraz buduje - choćby dla przykładu Kamienica Retmana Kraków - tam też wszystko leje się z betonu. Jeżeli chodzi o nowe ubrania ekipy budowlanej, to nie wiem czy to dobrze, czy źle, może po prosty nie mają doświadczenia :twisted:

Obrazek

Na parterze inwestycji Zamoyskiego 30 Kraków przewidziane zostały lokale usługowe, co mi się podoba, bo to w końcu miasto, blisko centrum, więc lokale się przydadzą :) Jeżeli chodzi o same nowe mieszkania , to wybór jest jeszcze spory, ma ich tam być ponad 20, można znaleźć i niewielkie kawalerki na 35 metrach kwadratowych, ale są i lokale mające w okolicach 100 m2, w których znajdują się 4 pokoje, a do tego spore tarasy i balkony, choć też sporo miejsca zajmuje tam komunikacja. Można mieć i mieszkanie 2-pokojowe na 56 metrach kwadratowych, choć widać, że projektant nie miał na nie specjalnego pomysłu, skoro przewidział w nim dwie pełnowymiarowe łazienki :)

Obrazek

I też ciekawią mnie jakie ma opinie Frak Bud Developer, jeśli ktoś tu coś wie, to niech da znać, też jak się z nimi podpisywało umowę deweloperską, jaki jest system płatności w przypadku tego projektu itp. Mnie akurat ta lokalizacja się podoba, jeśli ktoś chce zamieszkać blisko centrum miasta, ale oczywiście to także wiąże się z pewnymi uciążliwościami. Tam nie tylko Park Bednarskiego jest przyjemnym miejscem, świetny jest także Stadion Korony, w ostatnim roku odbywało się tam na przykład Męskie Granie i było całkiem miło - dużo zieleni, trochę dziko, a jednocześnie blisko do centrum - w ogóle w tych okolicach powstaje kilka innych niezłych projektów, jak Kamienica Solna 1 - Buma albo zlokalizowana niedaleko inwestycja Lwowska 1 Kraków, choć Zamoyskiego będzie chyba znaczne bardziej cichą ulicą :) A może ma ktoś jakieś zdjęcia inwestycji i podzieli się nimi na forum :?:


Ksawery
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2017, 21:08

Re: Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Postautor: Ksawery » 26 lut 2017, 16:08

Co do MPEC, to niestety piszesz równie gołosłownie jak ja - czy wiesz (tak bez szukania) ile wynosi tzw. opłata stała (całoroczna), bo wg mnie to znacznie zawyża koszty. Moi znajomi z naprzeciwka mają wodę ciepłą w kranie - i nie uwierzysz - ale to ich rujnuje najbardziej! Tylko robiąc solidne zestawienie i porównanie w konkretnym przypadku możesz wiedzieć co jest faktycznie tańsze! W przypadku Zamyskiego 30, to nie może być jeszcze sprzedaży, a tylko rezerwacje (opłata rezerwacyjna 10 tys. zł)- za wcześnie by mogły być podpisywane tzw umowy deweloperskie - tak, że nazwiemy to "sprzedażą", choć do samego aktu notarialnego przenoszącego własność to jeszcze bardzo daleko - bo po prostu ta własność musi fizycznie zostać wybudowana. Tam na parterze musiały być przewidziane lokale komercyjne, bo nikt w takiej kamienicy by na parterze nie zamieszkał! Bo by mu ludzie do okien zaglądali :) Czy lokale się "przydadzą" to nie wiadomo, choć uważam, że wszechobecna Żabka się jednak połakomi...
Faktycznie najwięcej uwag można mieć do samego zaprojektowania wnętrza - takich dziwny i zaskakujących rozwiązań jak 2 łazienki w małym 56 metrowym lokum jest więcej - np. wejście do mieszkania nie na środku, ale z boku i potem rzucony korytarz przez całą długość mieszkania...
Mi się lokalizacja też podoba, gorze z usytuowaniem - te okna na Zamoyskiego to północ, a więc bez słońca, na drugą stronę, na dziedziniec - zero perspektywy - dalej na Krzemionki - te 2 piętra: no cóż... czy byłaś na miejscu?

tomqu
Posty: 14
Rejestracja: 23 lut 2017, 11:08

Re: Opinie: Mieszkania Zamoyskiego 30 Kraków FRK BUD deweloper - forum

Postautor: tomqu » 26 lut 2017, 18:29

Jeśli chodzi o MPEC to szczegółów nie znam, ale znam kilka osób i są zadowoleni. Święty spokój i jeden rachunek za wodę i ogrzewanie, często wliczony w czynsz. Co trzy miesiące są wyrównania. Generalnie nie wychodzi to drogo i większość nowych osiedli, a także część starych spółdzielni mieszkaniowych przechodzi na MPEC. Takie rozwiązanie jest również bezpieczne i mniej awaryjne na czym również się oszczedza, bo serwisantów nie trzeba zamawiać.
Jeśli chodzi o "kupno" to myślę, że chodziło o rezerwację z dużą determinacją do kupna, ale to autor może sam rozwiązać wątpliwości :)
Zaprojektowanie wnętrz ma plusy i minusy. Część rozwiązań wymuszona jest tym, że to "plomba" (opinia znajomego fachowca). Plusy są takie, że w środku można prawie wszystkie ścianki przesuwać, bo nie są to ściany nośne. Wiele mieszkań można podzielić na dwa, jeśli ktoś chciałby pod wynajem, więc za miast łazienki zawsze można zrobić kuchnię, albo zlikwidować i zrobić pokój. Duże pole do popisu.
Ksawery, myślę, że od Zamoyskiego to północno-zachodnie, a to mieszkanie na 5tym może widoku na Kraków mieć nie będzie, ale za to ogromny taras będzie doświetlony (chyba, że drzewo z przeciwka bedzie zasłaniać). Ciekawe czy dałoby się dogadać z deweloperem, żeby drzwi wejściowe bardziej na środek przesunął, wtedy można sobie mieszkanie na 2 strefy podzielić.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 30 gości