Osiedle Ozon Kraków - Megapolis Deweloper - opinie i forum mieszkańców

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
ragar
Posty: 441
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Osiedle Ozon Kraków - Megapolis Deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: ragar » 24 lut 2017, 16:46

Są tu może osoby, które interesuje Osiedle Ozon w Krakowie od Megapolis i może wymienią się na forum mieszkańców, jakie mają opinie o tym projekcie deweloperskim, czy warto rozważyć tam zakup nowego mieszkania, jakie są wady i zalety samego osiedla, jak i lokalizacji. Sprzedaż mieszkań chyba dopiero rusza, więc wybór jest ciągle spory, same budynki całkiem mi się podobają, tylko to miejsce, w którym bloki budzi moje spore wątpliwości :) Z jednej strony niby ma tam powstawać kiedyś linia tramwajowa na Górkę Narodową, ale jej budowa na pewno potrwa jeszcze, zwłaszcza, że nawet nie ruszyła. Poza tym, niedługo ma ruszyć także przebudowa alei 29 Listopada, co także powinno usprawnić ruch na tej trasie. Podobnie pomóc powinna północna obwodnica Krakowa, jednak to wszystko, to jeszcze kwestia przynajmniej wielu tak, w tej chwili jednak, komunikacyjne jest to jeden z najgorszych rejonów naszego miasta i na dobrą sprawę, nie wiadomo, jak długo to jeszcze potrwa :|

Obrazek

W 4 budynkach lokalizowanych pomiędzy ulicami Stefana Banacha, a Kuźnicy Kołłątajowskiej, powstać ma niecałe 200 nowych mieszkań w Krakowie, a właściwie, to na jego obrzeżach. Z racji tego, że projekt dopiero niedawno został wprowadzony do sprzedaży, wybór jest jeszcze naprawdę duży (dopiero pojedyncze nieruchomości zarezerwowane), więc to komfortowa sytuacja, jeżeli komuś odpowiada zamieszkanie na Osiedlu Ozon :) A na klientów czekają między innymi, takie warianty, jak na przykład wymienione poniżej.

  • Kawalerki w Krakowie w tym projekcie zaczynają się od mniej więcej 30 metrów kwadratowych powierzchni i trzeba przyznać, że są całkiem nieźle zaprojektowane. Ich plusem jest to, że przestrzeń kuchenno-jadalna jest w nich nieco odseparowana od przestrzeni wypoczynkowej. A do tego wszystkiego dochodzi tam jeszcze loggia, mająca około 2,5 m2.
  • Najmniejsze mieszkania 2-pokojowe na Górce Narodowej, które stawia w ramach osiedla O3 deweloper Megapolis, zaczynają się już od 31 m2 i trzeba przyznać, że to chyba absolutne minimum, jeśli chodzi o dwa pokoje, jednak projekt wygląda tu bardzo dobrze :) Oczywiście 8-metrowa sypialnia nie jest największa, jednak na pewno dobrze mieć mieć wydzieloną część sypialną. Jeżeli jednak komuś potrzebne są większe dwa pokoje, to znajdzie i takie na 56 m2 - tu salon i sypialnia są znacznie większe, a do tego projektant przewidział osobną, jasną kuchnię. Wszystko uzupełnia mający powierzchnię ponad 5 m2 balkon.
  • Małe mieszkania 3-pokojowe w Krakowie mają powierzchnię 50 metrów kwadratowych, czyli niewiele, jednak mieszczą się tam 2 sypialnie, a do tego salon z aneksem kuchennym, znajdzie się tam także miejsce na sporą szafę wnękową :) To jednak jeszcze nie wszystko z tą liczbą pokoi, które można tam znaleźć, bo jeśli ktoś chce czegoś więcej, to jest i opcja takiego lokalu na 69 metrach kwadratowych, i tam, choć znalazło się miejsce na osobną toaletę, to niestety już nie na osobną kuchnię, znajduje się tam tylko aneks kuchenny w salonie.
  • Nowe mieszkania 4-pokojowe na Osiedlu Ozon to minimum 67 metrów kwadratowych i zostały całkiem dobrze zaplanowane - 3 niewielkie sypialnie, dodatkowa toaleta i obszerny salon z aneksem kuchennym. A wszystko uzupełnia loggia mająca niespełna 6 m2. Są jednak i większe, a w zasadzie, to zupełnie obszerne, bo zajmujące 92 m2 i w nich jest już przestronnie :) Tam wszystkie sypialnie mają powyżej 10 m2, znalazło się miejsce na osobną, jasną kuchnię i niewielką garderobę, a do tego salon ma tu 23 metry kwadratowe.
To nie jest pierwsza inwestycja z rejonu Górki Narodowej, która została opisana na forum, bo było tu już przecież o osiedlu Kuźnia Kołłątajowska, pod drugiej stornie ulicy powstaje projekt M House Kraków - Inter-Bud, ale tu, trzeba przyznać, wybór mieszkań jest naprawdę duży, ich projekty także są dosyć zróżnicowane. Jest tu może ktoś, kto orientuje się, jakie są ceny mieszkań w projekcie Osiedle Ozon i może coś o tym napisać :?: Bo to chyba kluczowy czynnik tutaj, żeby stwierdzić czy to dobra oferta, czy jednak nie.

Obrazek

A może ma ktoś jakieś zdjęcia miejsca, w którym projekt ma powstać i mógłby się nimi pochwalić na forum oraz opisać swoje wrażenia, jakie widzi tu wady i zalety. Jeśli ktoś wie, jakie ma opinie deweloper Megapolis, to także mile widziane, zrealizowali już trochę projektów w Krakowie, więc może znajdzie się tu ktoś, kto podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat mieszkań, które budują, ich jakości, obsługi sprzedażowej i posprzedażowej. Jak myślicie, warto zainteresować się tą inwestycją, mnie się ona całkiem podoba, ale jednocześnie mam sporo wątpliwości, chętnie z kimś o tym porozmawiam :)


Lulu
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2017, 11:33

Re: Osiedle Ozon Kraków - Megapolis Deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: Lulu » 26 lut 2017, 11:49

Ja byłam zainteresowana. Mieszkania mają fajne układy, szczególnie te większe, ale po zastanowieniu się - obczajeniu okolicy,byłam na nie, jedyne co mnie moglo przekonać to była cena. Niestety moim zdaniem jest ona zbyt wysoka, jak na to miejsce. Mówię o cenach tych większych lokali (60+), bo takie mnie interesowały, nie wiem jak mniejsze. Lokalizacja nie jest zbyt dobra, bo nie ma tam praktycznie dojazdu (MPK), a i autem tragedia, szczególnie w godzinach szczytu. Nie czarujmy się, jest to taki trochę krakowski koniec świata. Mam wrażenie, że deweloper za bardzo się przeniósł w przyszłość, bo ma powstać obwodnica i linia tramwajowa. Jednak póki tego nie ma , to nie jest atrakcyjne miejsce, więc i ceny powinny być adekwatne. W dodatku planują wybudować tam 1000 mieszkań i zrobi się z tego niezłe blokowisko. Jak komuś odpowiada ta lokalizacja, to obok jest inwestycja Activ, która ma lepsze ceny, a i mieszkania wcale nie wydają się gorsze.

AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Osiedle Ozon Kraków - Megapolis Deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: AgentDejv » 26 lut 2017, 14:08

Nie sądziłem, że po osiedlu zrównoważonym można wymyślić jeszcze głupsze hasło : "Osiedle z Formułą 3R" , "Poznaj filozofię 3R "
To są specjaliści od dorabiania ideologii do swoich budowli :)
Najbardziej podobał mi się opis lokalizacji osiedla Fi - " Osiedle znajduje się pomiędzy ulicą Rzemieślniczą a ulicą Tadeusza Szafrana - cenionego artysty ceramika .... i dalej cała biografia haha :lol: :lol:

Musi być już słabo z działkami w Krakowie skoro zdecydowali się budować osiedle w takim miejscu.
Każdy deweloper przedstawia wizję linii tramwajowej i rozbudowy dróg, ale ceny liczy jakby ta infrastruktura już istniała.

Wszystko powyżej 4500zl/m2 w tym rejonie to już drogo.


luc
Posty: 651
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Osiedle Ozon Kraków - Megapolis Deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: luc » 27 lut 2017, 0:16

Fakt, że to marketingowe pitu pitu, to tu weszło na dosyć wysoki poziom i strasznych dyrdymałów ktoś nawymyślał, ale jeśli takie coś sprzedaje nowe mieszkania, to niech i będzie. Jeśli chodzi o ceny, to za 4 500 zł, można chyba kupić i w lepszych lokalizacjach, bo chyba dla mnie taką jest np. inwestycja Piasta Towers Kraków, bo przynajmniej nie oddzielają jej tory od reszty Krakowa, choć oczywiście w linii prostej, jest znacznie dalej od centrum miasta :)

Ale też nie przekreślałbym całkiem tego projektu, bo to jednak będzie kawałek osiedla projektowany. Orientujecie się czy będą tam jakieś lokale usługowe na parterach, bo coś takiego by się przydało w takim miejscu, jeśli rośnie już większe osiedle mieszkaniowe :) No i jeszcze dużo zależy od tego, jaka jest cena, a może ktoś napisze, ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Krakowie, na Osiedlu Ozon na Górce Narodowej, bo jak na razie nie padła tu żadna informacja o tym :/

A jeszcze przez zakupem mieszkania w tej okolicy, warto trochę do niej i z powrotem pojeździć od strony Krakowa samochodem oraz komunikacja miejską :) Zwłaszcza w godzinach szczytu - to powinno być wartościowe doświadczenie. Zresztą nie dotyczy to tylko tej jednej okolicy, ale generalnie to dobra sprawa przy zakupie nieruchomości.

megi
Posty: 731
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Osiedle Ozon Kraków - Megapolis Deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: megi » 06 kwie 2017, 15:38

Ktoś wie coś więcej o osiedlu Ozon w Krakowie może powiedzieć :?: Jaki jest tam system płatności za mieszkania, deweloper Megapolis jest bezpieczny i pewny? No i co myślicie o tej lokalizacji, jest perspektywiczna, daleko będzie stamtąd do planowanego tramwaju na Górkę Narodową :?: No i jeszcze jedno, jak widzicie porównanie tej inwestycji np. do osiedla Banacha od Activ - chyba ten projekt powstaje tam niedaleko, więc jak wypada zestawienie jednego i drugiego :?:

A co do marketingu, to faktycznie z tym O3, to daleko pojechali, ale na szczęście kilka lat po ukończeniu budowy, ludzie zapominają o takich szczegółach, które budzą raczej uśmiech, niż zachęcają :) Wolałabym raczej odpowiedzieć sobie na pytanie w kontekście tego osiedla, czy kupując na nim mieszkanie, można by je w przyszłości dobrze i łatwo wynająć lub sprzedać, jakie są Wasze opinie i w tej sprawie, może wymienimy się spostrzeżeniami na forum, bo pewnie przyszli mieszkańcy mają ich sporo odnośnie tego projektu :)

AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Osiedle Ozon Kraków - Megapolis Deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: AgentDejv » 07 kwie 2017, 16:03

Deweloper ma raczej solidne podstawy finansowe ( Holding 1 )

Mieszkanie w tym rejonie to bardzo słaby temat na wynajem.
Na tą chwilę ten rejon jest sparaliżowany komunikacyjnie.
Brak tramwaju oraz ciągłe korki na ulicach sprawiają, że nie jest to fajne miejsce. Terenów zielonych prawie nie ma, nie licząc łąk za miastem.
Żłobki, przedszkola, szkoły - raczej słabo
Prądnik Biały trzeba lubić :)
Za te pieniądze yyyyyyyyyyyyyyyy.......

Budżetowe mieszkania bardziej polecam w Nowej Hucie.

oxygen
Posty: 96
Rejestracja: 16 kwie 2017, 22:13

Park na Górce Narodowej w okolicy Osiedla Ozon Kraków

Postautor: oxygen » 16 kwie 2017, 23:24

Jeszcze jedno pytanie mam, może ktoś kojarzy, gdzie ma być jakiś park na Górce Narodowej w pobliżu budowanego przez Magapolis osiedla Ozon. Zastanawiam się tam dosyć poważnie nad kupnem mieszkania, jednak zależy mi też na tym, żeby mieć też jakiś dostęp do zieleni. Jest może ktoś, kto mieszka w tej okolicy i może coś więcej o tym napisać, chętnie bym się dowiedział, jak się mieszka na Górce Narodowej i czy warto tam kupić mieszkanie.

Tamarson
Posty: 81
Rejestracja: 08 kwie 2017, 10:03

Re: Osiedle Ozon Kraków - Megapolis Deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: Tamarson » 06 maja 2017, 19:17

Platnosc 10/90.
Deweloper sprawdzony.
Przystanek komunikacji (tramwaj) ma byc w bliskiej odleglosci od osiedla, mozna liczyc w metrach :)


oxygen
Posty: 96
Rejestracja: 16 kwie 2017, 22:13

Re: Osiedle Ozon Kraków - Megapolis Deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: oxygen » 11 lip 2017, 1:01

Znalazłem na forum inwestycji Banacha w Krakowie zdjęcie na którym widać, jak idzie budowa :)

b0recki pisze:bonus w postaci naszego sąsiada OZON:

Obrazek

Wychodzi na to, że budowa osiedla Ozon w Krakowie idzie całkiem nieźle. Ma może ktoś więcej zdjęć i wrzucić coś ciekawego na forum? Jakieś nowe opinie o inwestycji?

generali
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2017, 11:05

Re: Osiedle Ozon Kraków - Megapolis Deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: generali » 12 lip 2017, 9:48

Czy ktoś zdecydował się na zakup mieszkania na Osiedlu Ozon? Jak oceniacie okolicę? Jak oceniacie adekwatność ceny do lokalizacji?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 29 gości