Myśliwska Solar Garden Kraków (opinie na forum) / ASA Development

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Myśliwska Solar Garden Kraków (opinie na forum) / ASA Development

Postautor: Nowy » 18 cze 2021, 12:53

Małgorzata L pisze:Nie widziałam w planie zakazu balkonów. Natomiast widziałam wpis o wliczaniu balkonów do powierzchni użytkowej, a ta sprzedażowo wiadomo jest inaczej wyceniana. Dlatego uważam, że to tylko ekonomia. Budowa balkonu lub loggi jest dozwolona, ale cenowo inna niż metr powierzchni lokalu.

No i to jest przekonujące wytłumaczenie. Natomiast ktoś, kto taki plan opracował, to chyba nie przewidział jego skutków, chciał ograniczyć skalę zabudowy, a tak naprawdę wpędził ludzi z konieczność mieszkania w lokalach bez balkonu... Chyba jeszcze w blokach socjalnych / komunalnych nie buduje się balkonów, jeśli dobrze kojarzę, żeby ograniczyć koszty. W planach powinien być wręcz nakaz budowy loggii / balkonów i to najlepiej powierzchni proporcjonalnej do powierzchni mieszkania (im większe tym większy).


Mateuszkrk93
Posty: 521
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:20

Re: Myśliwska Solar Garden Kraków (opinie na forum) / ASA Development

Postautor: Mateuszkrk93 » 18 cze 2021, 23:31

Nowy pisze:
Małgorzata L pisze:Nie widziałam w planie zakazu balkonów. Natomiast widziałam wpis o wliczaniu balkonów do powierzchni użytkowej, a ta sprzedażowo wiadomo jest inaczej wyceniana. Dlatego uważam, że to tylko ekonomia. Budowa balkonu lub loggi jest dozwolona, ale cenowo inna niż metr powierzchni lokalu.

No i to jest przekonujące wytłumaczenie. Natomiast ktoś, kto taki plan opracował, to chyba nie przewidział jego skutków, chciał ograniczyć skalę zabudowy, a tak naprawdę wpędził ludzi z konieczność mieszkania w lokalach bez balkonu... Chyba jeszcze w blokach socjalnych / komunalnych nie buduje się balkonów, jeśli dobrze kojarzę, żeby ograniczyć koszty. W planach powinien być wręcz nakaz budowy loggii / balkonów i to najlepiej powierzchni proporcjonalnej do powierzchni mieszkania (im większe tym większy).


Przeceniła osoba projektującą plan, to jak ludzie szanują własną pracę i jakie wymagania od życia mają.

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Myśliwska Solar Garden Kraków (opinie na forum) / ASA Development

Postautor: pozdro » 20 cze 2021, 7:24

Potwierdzam balking loggia koniec ze Ja teraz bede sie kierowcy jak najwiekszym. Tak to nie na nawet gdzie rowerow trzymac. Kilka rowerow suszarka, jeszcze jakis stolik, laweczka. Przestrzen dla kota. 30-50m2 balcony to nie jest duzo.


budfen
Posty: 111
Rejestracja: 12 gru 2019, 10:14

Re: Myśliwska Solar Garden Kraków (opinie na forum) / ASA Development

Postautor: budfen » 20 cze 2021, 21:17

a czy ktoś podpisał jakąś umowę rezerwacyjną w tej inwestycji? Dalej wszystkie mieszkania są tylko "zarezerwowane", a nie sprzedane.
Chyba budowa już wystartowała...

Master
Posty: 722
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Myśliwska Solar Garden Kraków (opinie na forum) / ASA Development

Postautor: Master » 20 cze 2021, 21:32

budfen pisze:Chyba budowa już wystartowała...

Ktoś ma jakieś zdjęcia i się podzieli na forum, jak idzie budowa inwestycji Myśliwska Solar Garden?

budfen
Posty: 111
Rejestracja: 12 gru 2019, 10:14

Re: Myśliwska Solar Garden Kraków (opinie na forum) / ASA Development

Postautor: budfen » 28 cze 2021, 17:13

Master pisze:
budfen pisze:Chyba budowa już wystartowała...

Ktoś ma jakieś zdjęcia i się podzieli na forum, jak idzie budowa inwestycji Myśliwska Solar Garden?


już coś na oficjalnej stronie się pojawiło:

asadevelopment.pl/realizacje/filmy-z-budowy

budfen
Posty: 111
Rejestracja: 12 gru 2019, 10:14

Re: Myśliwska Solar Garden Kraków (opinie na forum) / ASA Development

Postautor: budfen » 11 sie 2021, 15:14

budowa idzie do przodu, patrząc po oficjalnych zdjęciach na stronie. Ale dalej mieszkania są tylko "zarezerwowane" a nie sprzedane. I chyba też od kilku miesięcy licznik sprzedaży stanął. Ktoś się coś więcej orientuje co się dzieje?

toox
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2021, 11:55

Re: Myśliwska Solar Garden Kraków (opinie na forum) / ASA Development

Postautor: toox » 17 sie 2021, 12:14

budfen pisze:budowa idzie do przodu, patrząc po oficjalnych zdjęciach na stronie. Ale dalej mieszkania są tylko "zarezerwowane" a nie sprzedane. I chyba też od kilku miesięcy licznik sprzedaży stanął. Ktoś się coś więcej orientuje co się dzieje?


Mieszkania są tylko zarezerwowane a nie sprzedane bo nie ma podpisanych umów deweloperskich. Mam dosyć długo zarezerwowane mieszkanie w tej inwestycji i najpierw mówili że umowy deweloperskie będą do końca maja, później że w czerwcu, później że na początku lipca a teraz już nie wiem jaka jest obecna wersja... Może się ktoś dokładniej orientuje?


Małgorzata L
Posty: 34
Rejestracja: 03 lis 2020, 12:31

Re: Myśliwska Solar Garden Kraków (opinie na forum) / ASA Development

Postautor: Małgorzata L » 23 sie 2021, 8:55

budfen pisze:budowa idzie do przodu, patrząc po oficjalnych zdjęciach na stronie. Ale dalej mieszkania są tylko "zarezerwowane" a nie sprzedane. I chyba też od kilku miesięcy licznik sprzedaży stanął. Ktoś się coś więcej orientuje co się dzieje?



W Krakowie może to znaczyć kilka spraw:
1. Pozwolenie jest ostateczne, ale nieprawomocne - czyli budować można, ale sprawa jest w sądzie administracyjnym i deweloper nie ryzykuje sprzedaży lub banki nie dają kredytu z tego tytułu.
2. Na horyzoncie jest możliwe spore przesunięcie czasowe związane z budową, więc deweloper do czasu wyjaśnienia nie podpisuje umów deweloperskich, by nie narazić się na opóźnienia i kary.

Na moje oko, nie widząc tego co w papierach, to coś jest na rzeczy z punktem drugim. Przejeżdżałam tam do koleżanki na Myśliwskiej (pomijam stan nawierzchni ulicy Myśliwskiej przy stacji paliwowej), ale wydaje mi się, że plac budowy wszedł na działkę ogrodzoną sąsiedniej wspólnoty. To może być powód. Do tego sprawdziłam jeszcze na MSIP, ten plac budowy jest bardzo blisko głównego kolektora ze ściekami. Czasem ten kolektor jest podejrzewany, że śmierdzi. Ale pomijając dochodzenie w sprawie odoru, to jest to bardzo duży kolektor i może tu jest problem? Koleżanka (ta z Myśliwskiej - inżynierka pełną gębą :) ) kiedyś mówiła, że jak Nowy Przewóz budowali, to musieli bardzo ostrożnie z tym kolektorem postępować, bo to wielka budowla (mówiła, że 4 metry średnicy) i nie wolno po nim jeździć. A tu na nim jest plac budowy, dziwne.

Cetus
Posty: 9
Rejestracja: 12 wrz 2021, 15:41

Re: Myśliwska Solar Garden Kraków (opinie na forum) / ASA Development

Postautor: Cetus » 22 wrz 2021, 11:07

Nie byłem na miejscu ale z Google'a widać, że z inwestycją od południa sąsiaduje biały budynek a w nim zakład AmirMetal produkujący blachy, siatki....
Czy to nie będzie uciążliwość w postaci generatora dużego hałasu?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], nick707 i 51 gości