Apartamenty Gusta Kraków od MAWAT Developer - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Apartamenty Gusta Kraków od MAWAT Developer - opinie na forum

Postautor: slawek » 05 lip 2020, 20:58

Ostatnio wpadła mi w oko jeszcze jedna nowa inwestycja mieszkaniowa w Krakowie, zlokalizowana przy ul. Gustawa Morcinka - Apartamenty Gusta, które buduje firma MAWAT Developer. Nie wiem co myślicie o tej okolicy, podoba się Wam, w zasadzie to nie jest aż tak daleko od miasta, a w okolicy coraz więcej się buduje więc Kraków rozwija się dynamicznie w tamtym kierunku.

Obrazek
Wizualizacje: MAWAT Developer

Ale też trzeba przyznać, że są to tanie mieszkania w Krakowie, bowiem najtańsze, jakie znalazłem na stronie, kosztuje 5 550 zł/m2. Jest to mieszkanie 4-pokojowe, może niezbyt ustawne, jeden pokój ma niecałe 7 m2, ale jednak trzeba przyznać, że cena jest całkiem atrakcyjna. Ale ceny wielu dostępnych mieszkań zaczynają się od 6 200 - 6 500 zł/m2, a kończą na 7 900 - 8 300 zł/m2. Można tam znaleźć też mieszkania 2-pokojowe, mieszkania 3-pokojowe oraz kawalerki, więc wybór jest niezły.

Jest może ktoś, kto kupił mieszkanie w inwestycji Apartamenty Gusto i może podzielić się na forum tym, jakie ma opinie na ten temat? Co sądzicie o tej lokalizacji?


Nowy
Posty: 1658
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Apartamenty Gusta Kraków od MAWAT Developer - opinie na forum

Postautor: Nowy » 05 lip 2020, 21:55

Plusem jest też niewielka odległość od zalewu w Zasławicach, bardzo przyjemne miejsce, zwłaszcza w takie letnie ciepłe dni. Tylko nie wiem jak jest z dostępem do usług w tej części Krakowa, bo nie ma ich chyba zbyt wielu. Jest tego sporo na nowohuckich osiedlach, ale to jednak kawałek.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Apartamenty Gusta Kraków od MAWAT Developer - opinie na forum

Postautor: pozdro » 07 lip 2020, 8:01

No i tam jakies SKA przynajmniej dociera w okolicach. Choc nie wiem jak daleko do planowanych przystankow kolejowych


jozek
Posty: 14
Rejestracja: 07 sty 2021, 13:03

Re: Apartamenty Gusta Kraków od MAWAT Developer - opinie na forum

Postautor: jozek » 07 sty 2021, 13:04

kupilem tam mieszkanie, zobaczymy co z tegoo wyjdzie... ;-)

kodiaq44
Posty: 47
Rejestracja: 08 wrz 2020, 19:22

Re: Apartamenty Gusta Kraków od MAWAT Developer - opinie na forum

Postautor: kodiaq44 » 07 sty 2021, 21:30

pozdro pisze:No i tam jakies SKA przynajmniej dociera w okolicach. Choc nie wiem jak daleko do planowanych przystankow kolejowych

Na chwilę obecną szału nie ma, bo najbliżej ze stacji SKA jest Kraków Batowice. Jak już będzie Kraków Os. Piastów to będzie nieco bliżej, ale to nadal ok 4 km przy założeniu że będzie już oddana brakująca cześć ul. Powstańców łącząca Piasta Kołodzieja z Morcinka. Teraz to trzeba całkiem na około. W drugą stroną SKA Lubocza ale to jeszcze dalej.

Jest tam pod inwestycja jakiś MPK autobusowy ale przede wszystkim na pętle na Wzgórzach Krzeslawickich jakieś 10 minut na nogach. Trzeba iść do Kocmyrzowskiej raczej bo przynajmniej jakis rok temu było jedynie dzikie przejście na skróty przez osiedle przy Niebyłej (swoją drogą "Naturalnie Niebyła! " to ich poprzednia inwestycja po sąsiedzku - można zerknąć).

Okolica dziewicza, jakiekolwiek usługi, piekarnia czy poczta przy pętli Wzgórza Krzeslawickie.

Jakoś niedługo ma ruszać (jest już ogłoszenie na rynekpierwrotny) inwestycja dewelopera Risto, jakieś 400 metrów w stronę Zeslawic. Nie wiem jak ceny, ale chyba nieco niższe. Drugi etap inwestycji, chyba " już" z windą bo w pierwszym nie było! :D Choć budynki 2 piętra z poddaszem takie a'la bliźniaki, całkiem przyjemne.

Totalne obrzeża miasta ale fakt że buduje się coraz więcej, komunikacyjnie tez jest sporo w planach /realizacji także co kto woli. Stosunkowo niedaleko będzie węzeł Mistrzejowice S7/S52 choć to nieco się sprawa "rypła" bo GDDKiA pogoniła Salini z placu budowy i szuka następcy ale to i dobrze bo w takim tempie to by tego Włosi do 2025 nie zrobili. Kocmyrzowska też się doczekać remontu nie może, ale jak wszystko porobią to calkiem przyjemnie :D
Spokojnie i zielono to na pewno.

AggieD
Posty: 5
Rejestracja: 20 sty 2021, 3:04

Re: Apartamenty Gusta Kraków od MAWAT Developer - opinie na forum

Postautor: AggieD » 20 sty 2021, 3:08

jozek pisze:kupilem tam mieszkanie, zobaczymy co z tegoo wyjdzie... ;-)

Ile wynosi czynsz w tym mieszkaniu I co jest wliczone?

Sato
Posty: 20
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:54

Re: Apartamenty Gusta Kraków od MAWAT Developer - opinie na forum

Postautor: Sato » 13 lut 2021, 20:15

Witam, z tego co się dowiadywałem to 7-9 zł za metr, ale Pani twierdziła że będzie to raczej bliżej 9 zł :)
Przeglądałem ofertę i jestem zainteresowany.

Nowy
Posty: 1658
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Apartamenty Gusta Kraków od MAWAT Developer - opinie na forum

Postautor: Nowy » 14 lut 2021, 18:14

Sato pisze:Witam, z tego co się dowiadywałem to 7-9 zł za metr, ale Pani twierdziła że będzie to raczej bliżej 9 zł :)
Przeglądałem ofertę i jestem zainteresowany.

Wydaje się, że całkiem sporo, a d tego dojdą jeszcze zaliczki na wodę, ciepłą i zimną, ogrzewanie, śmieci. Przy 9 zł, za mieszkanie 40 m2, to wyjdzie jakieś 360 zł. Znam bloki, w miarę nowe, gdzie w takich pieniądzach zawierają się już wspomniane wcześniej zaliczki za dwie osoby.

Ale wiadomo, to kwestia zarządcy i jego cen. Jeśli będzie zbyt drogi i da się znaleźć tańszego, ale oferującego dobry standard usług, to wspólnota może go wymienić.

Swoją drogą jakie ma tu być ogrzewanie? MPEC, czy własna kotłownia, a jeżeli tak, to na co?


Nowy
Posty: 1658
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Apartamenty Gusta Kraków od MAWAT Developer - opinie na forum

Postautor: Nowy » 14 lut 2021, 18:14

Sato pisze:Witam, z tego co się dowiadywałem to 7-9 zł za metr, ale Pani twierdziła że będzie to raczej bliżej 9 zł :)
Przeglądałem ofertę i jestem zainteresowany.

Wydaje się, że całkiem sporo, a d tego dojdą jeszcze zaliczki na wodę, ciepłą i zimną, ogrzewanie, śmieci. Przy 9 zł, za mieszkanie 40 m2, to wyjdzie jakieś 360 zł. Znam bloki, w miarę nowe, gdzie w takich pieniądzach zawierają się już wspomniane wcześniej zaliczki za dwie osoby.

Ale wiadomo, to kwestia zarządcy i jego cen. Jeśli będzie zbyt drogi i da się znaleźć tańszego, ale oferującego dobry standard usług, to wspólnota może go wymienić.

Swoją drogą jakie ma tu być ogrzewanie? MPEC, czy własna kotłownia, a jeżeli tak, to na co?

jozek
Posty: 14
Rejestracja: 07 sty 2021, 13:03

Re: Apartamenty Gusta Kraków od MAWAT Developer - opinie na forum

Postautor: jozek » 15 lut 2021, 18:14

własna kotłownia, ogrzewanie gazowe



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości