Osiedle Zodiak Kraków / Złocień - deweloper Orion Investment / opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Osiedle Zodiak Kraków / Złocień - deweloper Orion Investment / opinie na forum

Postautor: iti » 05 lip 2020, 22:09

W ostatnim czasie udało mi się wybrać na Złocień i moją uwagę zwróciła nowa inwestycja mieszkaniowa, która tam powstaje, z tablicy informacyjnej wynikało, że buduje to deweloper Orion Investment. Później znalazłem, że to zapewne chodzi o inwestycję Osiedle Zodiak w Krakowie, o której informacje ma ta forma na swojej stronie. Blok powstaje przy ul. Domagały, a jego budowa jest już całkiem zaawansowana, ale nie wiem czy już sprzedają tam mieszkania. Ktoś może powiedzieć coś więcej na ten temat i podzielić się opiniami na forum?


MarcinJ
Posty: 445
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Osiedle Zodiak Kraków / Złocień - deweloper Orion Investment / opinie na forum

Postautor: MarcinJ » 05 lip 2020, 23:29

W tej okolicy (ul. Domagały) ten deweloper buduje chyba taki blok jak na wizualizacji poniżej. Miejsce jest mocno oddalone od centrum Krakowa, jednak okolica mocno się zmienia i powstaje tam zupełnie nowy kawałek miasta. Atutem tego miejsca jest to, że w pobliżu powstało nowe centrum handlowe Atut, w którym można zrobić zakupy, a nawet zjeść coś we włoskiej knajpce - jest to zdecydowanie duży plus. A może za jakiś czas powstanie też tramwaj na Złocień, patrząc na to, ile tam się buduje, taka inwestycja na pewno by się tam przydała.

Obrazek
Wizualizacja: deweloper Orion Investment

Ale poza wspomnianym centrum handlowym, to w okolicy nie ma wielu atrakcji. Plus za pocztę oraz oraz filię miejskiej biblioteki, nie ma też wielu terenów spacerowych, choć może za mało znam okolicę. Za to niedaleko jest do obwodnicy, dokładniej do drogi S7, którą pewnie za jakiś czas dojedziemy szybko do Warszawy.

Forumowicz123
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2021, 9:08

Re: Osiedle Zodiak Kraków / Złocień - deweloper Orion Investment / opinie na forum

Postautor: Forumowicz123 » 30 kwie 2021, 9:10

Podbijam pytanie, czy ktos juz kupil mieszkanie na Zodiaku, jakie opinie, co sadzicie? Czesc mieszkan na stronie jest juz sprzedana.


Agga9
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2021, 22:08

Re: Osiedle Zodiak Kraków / Złocień - deweloper Orion Investment / opinie na forum

Postautor: Agga9 » 12 maja 2021, 22:25

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania, jednak martwi mnie działka, która jest pomiędzy Zodiak, a Murapol. Niby wąska, ale nie ma gwarancji, że kiedyś nie postawią na niej wąskiego bloku. Biuro sprzedaży nie chce na ten temat rozmawiać. W ogóle nie chcą się spotkać tylko całe kupno załatwiać na telefon i mail (bo niby Covid). Pierwsze spotkanie od razu u notariusza ... Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś info to proszę o komentarz.

Jake
Posty: 12
Rejestracja: 20 lip 2021, 10:19

Re: Osiedle Zodiak Kraków / Złocień - deweloper Orion Investment / opinie na forum

Postautor: Jake » 22 lip 2021, 16:29

Agga9 pisze:Zastanawiam się nad kupnem mieszkania, jednak martwi mnie działka, która jest pomiędzy Zodiak, a Murapol. Niby wąska, ale nie ma gwarancji, że kiedyś nie postawią na niej wąskiego bloku. Biuro sprzedaży nie chce na ten temat rozmawiać. W ogóle nie chcą się spotkać tylko całe kupno załatwiać na telefon i mail (bo niby Covid). Pierwsze spotkanie od razu u notariusza ... Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś info to proszę o komentarz.

Byłem tam dosłownie dzisiaj. Na mój gust raczej nic tam nie wcisną sensownego, jest wiele innej przestrzeni, która zgodnie z planem miejscowym będzie obok obu tych osiedli zabudowywana. Także, jeśli już, to jak dla mnie nie w perspektywie następnych 5-10 lat, ale to takie osobiste obserwacje.

Przy okazji, nie odstrasza Cię komunikacja na Złocień? Infrastruktura jeszcze ujdzie, Agatowa będzie przebudowywana, za szkołę się też biorą, sklepy jako tako (choć mnie osobiście brakowałoby dużych marketów, które lubię z uwagi na wygodę). Sam rozważam tam zakup mieszkania i dostępność komunikacyjna daje mi dużo do myślenia (nie znoszę samochodu).

michal1989
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2021, 18:41

Re: Osiedle Zodiak Kraków / Złocień - deweloper Orion Investment / opinie na forum

Postautor: michal1989 » 18 paź 2021, 18:46

Cześć. Czy jest ktoś na forum, kto kupił mieszkanie w tej inwestycji? Oferta wygląda atrakcyjnie, tylko kontakt z deweloperem trochę podejrzany. Nie ma umowy rezerwacyjnej, tylko rezerwacja przez maila i po 7 dniach podpisanie umowy deweloperskiej. Na internecie też krążą różne negatywne opinie o deweloperze Orion Investment. Co sądzicie o tej inwestycji?

Maania314
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2021, 8:49

Re: Osiedle Zodiak Kraków / Złocień - deweloper Orion Investment / opinie na forum

Postautor: Maania314 » 02 lis 2021, 8:56

Cześć

Podbijam pytanie powyżej. Również trochę niepokoi mnie ten deweloper - ale sama oferta jest bardzo zachęcająca.
Czy ktoś już po podpisaniu umowy deweloperskiej może się wypowiedzieć jak to wygląda? Czy można wynegocjować z nimi jakiś zapis, że w przypadku nie udzielenia kredytu przez banki, wpłacone już pieniądze zostaną zwrócone? Po jakim czasie od wpłaty pierwszej części (w przypadku kredytu), był termin kolejnej transzy? Kontakt z deweloperem i zdobycie od niego informacji jest dość ciężkie...

Agga9
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2021, 22:08

Re: Osiedle Zodiak Kraków / Złocień - deweloper Orion Investment / opinie na forum

Postautor: Agga9 » 03 lis 2021, 8:03

Czesc, w czerwcu podpisalam deweloperke. 7 dni to termin dla klientow gotowkowych, dla kredytowych jest dluzszy i inne zasady. Kontakt z biurem tylko telefoniczny i mailowy, nie chcieli negocjować ani ceny ani warunkow umowy.


Mondzik
Posty: 62
Rejestracja: 24 lip 2021, 18:44

Re: Osiedle Zodiak Kraków / Złocień - deweloper Orion Investment / opinie na forum

Postautor: Mondzik » 03 lis 2021, 8:55

Jakie tam są teraz ceny?

Kunegunda13
Posty: 1
Rejestracja: 04 lis 2021, 22:34

Re: Osiedle Zodiak Kraków / Złocień - deweloper Orion Investment / opinie na forum

Postautor: Kunegunda13 » 04 lis 2021, 22:37

Nie wiem jak inwestycja na ul. Domagały ale proszę sobie z weryfikować dewelopera. Z moich informacji wynika, iż jego poprzednie inwestycje pozostawiają wiele do życzenia np. osiedla w ramach projektu "Trzy Ogrody". Są już jakieś sprawy w sądzie bo deweloper nie kwapi się do działań w ramach reklamacji i rękojmi a ludziom dosłownie sufity spadają na głowę...



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości