Jasna Czyżyny Kraków od Jasna Invest - opinie na forum o inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
maximuss
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2019, 14:45

Re: Jasna Czyżyny Kraków od Jasna Invest - opinie na forum o inwestycji

Postautor: maximuss » 21 wrz 2020, 4:21

iti pisze:
maximuss pisze:Gdyby ktoś tutaj był zainteresowany to właśnie zwolniłem z wstępnej rezerwacji mieszkanie nr 47 (41,21 m2), także pewnie jutro wróci do puli wolnych mieszkań.

Hej, można powiedzieć z jakiego powodu zrezygnowałeś? Oczywiście, jeżeli sprawy osobiste, to nie było pytania, ale jeżeli chodzi o inwestycję Jasna Czyżyny, to daj znać, co Cię zniechęciło.


Znalazłem w międzyczasie inne mieszkanie na rynku wtórnym.

Co do samej inwestycji nie mam większych uwag. Jedynie zniechęcająco na mnie działało obowiązkowe miejsce postojowe w garażu podziemnym, które będzie przypisane do mieszkania na jednej KW i nie będzie można tego sprzedać osobno. Dostali w WZtce wskaźnik miejsc postojowych 1,2 to tyle muszą wybudować.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2020, 7:22 przez maximuss, łącznie zmieniany 1 raz.


husky227
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2020, 11:39

Re: Jasna Czyżyny Kraków od Jasna Invest - opinie na forum o inwestycji

Postautor: husky227 » 22 wrz 2020, 11:45

Ja wynajmuję obecnie mieszkanie w tym bloku koło kościoła i jest to idealne miejsce do życia - wszystko jest w okolicy, kilka centrów handlowych kilka minut jazdy samochodem, bardzo dobry dojazd do centrum i w inne miejsca w Krakowie. Jedyne co mi nie odpowiada w tej inwestycji to brak komórek lokatorskich i za małe mieszkania. Gdy się chce mieszkać z rodziną i ma się pracę zdalną to 2 osobne pokoje będą niewystarczające, tym bardziej jeśli nie ma komórki.
Według mnie te mieszkania ewidentnie powstają pod wynajem - w sam raz dla studentów.

czang
Posty: 205
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Jasna Czyżyny Kraków od Jasna Invest - opinie na forum o inwestycji

Postautor: czang » 25 wrz 2020, 0:30

Powiedziałbym, że do najbliższego centrum handlowego, to jest kilka minut z tej lokalizacji przy pasie startowym.

Obrazek

Jak widać, stawiają też już ściany kondygnacji podziemnej, zdjęcia mają kilka dni, więc pewnie teraz jest już tego nieco więcej.

Obrazek

I to prawda, szkoda, że nie było większych mieszkań, takich docelowych dla rodzin, a mam wrażenie, że coś takiego, jak mieszkanie dla rodziny w Krakowie jest coraz bardziej poszukiwane, bo ludzie nie chcą już gnieździć się na 40 metrach mając dzieci.

Natomiast zastanawia mnie, co będzie z tą górką po sąsiedzku budowy, czy z części mieszkań będzie widok na nią, a jednak stroi całkiem blisko.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2020, 0:49 przez czang, łącznie zmieniany 1 raz.


czang
Posty: 205
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Jasna Czyżyny Kraków od Jasna Invest - opinie na forum o inwestycji

Postautor: czang » 25 wrz 2020, 0:32

maximuss pisze:Dostali w WZtce wskaźnik miejsc postojowych 1,2 to tyle muszą wybudować.

Zdaje się, że 1,2 to teraz minimum w Krakowie, żeby blok wybudować.

czang
Posty: 205
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Jasna Czyżyny Kraków od Jasna Invest - opinie na forum o inwestycji

Postautor: czang » 30 wrz 2020, 23:48

To jeszcze kilka zdjęć tego, jak idzie budowa inwestycja Jasna Czyżyny, a nieźle się na niej uwijają.

Obrazek

Tu widać trochę tego, jaki jest kontekst okolicy, jest osiedle Avia, 2 Pułku Lotniczego, kościół niedaleko (warto wziąć pod uwagę też).

Obrazek

Jak widać, niezłej używają pompy do betonu.

Obrazek

Ciekawe jaka będzie zima, czy pozwoli w miarę normalnie budować.

ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Jasna Czyżyny Kraków od Jasna Invest - opinie na forum o inwestycji

Postautor: ITGeek » 02 paź 2020, 16:03

Sporo mieszkań wróciło do oferty. Ludzie zrezygnowali z rezerwacji, ciekawe dlaczego?

zubi9
Posty: 8
Rejestracja: 01 maja 2020, 19:36

Re: Jasna Czyżyny Kraków od Jasna Invest - opinie na forum o inwestycji

Postautor: zubi9 » 02 paź 2020, 22:02

ITGeek pisze:Sporo mieszkań wróciło do oferty. Ludzie zrezygnowali z rezerwacji, ciekawe dlaczego?


tez jestem ciekawy, ale moze bylo wiecej takich osob jak ja czyli zarezerwowane 2 rozne mieszkania i w koncu wybor

Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Jasna Czyżyny Kraków od Jasna Invest - opinie na forum o inwestycji

Postautor: anubis » 02 paź 2020, 22:29

Coś tu nie gra. Był taki moment, w którym wszystko było zarezerwowane. Teraz wróciło do puli 16 mieszkań na 60 dostępnych, a tylko jedno zmieniło status na sprzedane.

Trochę to dziwne, że najpierw wszystko zarezerwowane, co do ostatniego mieszkania, potem 25% wraca do puli, a tylko jedno ma konwersję na sprzedaż. Chętnie dowiem się co stoi za tą anomalią i mam nadzieję, że nie są to kiwki dewelopera.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022


ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Jasna Czyżyny Kraków od Jasna Invest - opinie na forum o inwestycji

Postautor: ITGeek » 02 paź 2020, 22:46

Kiwki to raczej nie są dopiero zostały podpisane umowy rezerwacyjne na miesiąc. Wcześniej to były rezerwacje ustne, więc oczywistym było, że część osób wypadnie.

Standardowo jest to czas na załatwienie spraw kredytowych itp. Status na "sprzedane" zapewne zmieniają mieszkania z podpisaną umową deweloperska. Zmian statusów na sprzedane spodziewałbym się na przełomie listopada/grudnia.

Obstawiam, że to mieszkanie 89 metrów z tarasem 400?! , komuś bardzo zależało, pewnie było już kupione/zaklepane na etapie planowania inwestycji. Jednak nie jest to typowe mieszkanie, gdzie na całym dachu ma się 400metrowy taras i ktoś mial duże ciśnienie, żeby to kupić jak najszybciej.


Co ważne ta inwestycja w ponad 80 procentach jest finansowana z środków własnych dewelopera, więc nie będzie tutaj raczej żadnych nerwowych ruchów. Obstawiam, że do grudnia nie będzie już nic wolnego.

Pyskaty
Posty: 123
Rejestracja: 16 lip 2020, 12:18

Re: Jasna Czyżyny Kraków od Jasna Invest - opinie na forum o inwestycji

Postautor: Pyskaty » 03 paź 2020, 17:33

ITGeek pisze:Sporo mieszkań wróciło do oferty. Ludzie zrezygnowali z rezerwacji, ciekawe dlaczego?

Rezerwacje ustne niezobowiązujące, więc pewnie część porezygnowała, bo znalazła coś innego, chociaż rzeczywiście dość dużo rezygnacji. Dla mnie trzy minusy tej inwestycji: brak komórek lokatorskich; fakt, że ściana zachodnia jest odchylona wyraźnie w kierunku północnym, przez co będzie słabiej nasłoneczniona (za to wschód będzie lepiej doświetlony) oraz większość układów mi się nie podoba. Blok też się raczej będzie wpisywał w osiedla wokół tzn nie wyróżniał się in plus. Wg mnie okolica jest spoko pod względem życiowym, ale okolice pasa są tak chaotycznie zabudowane, typowo po krakowsku.

Przeszedłem się przy okazji po Avii i śmiać mi się chce co wypisują jakieś forumowe kliczki czy tam inne trolle. Jedno z najładniejszych osiedli czy raczej blokowisk w Krakowie.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości