Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Bartab
Posty: 242
Rejestracja: 04 sty 2021, 13:54

Re: Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Postautor: Bartab » 02 maja 2021, 20:15

ITGeek pisze:Dziwne, ze nikt tutaj z wad nie wymienil jeszcze pobliskich torow i przejezdzajacych pociagow - moim zdaniem to jedna z wiekszych wad.

Czy w Krakowie chcąc mieszkać blisko centrum da się w ogóle nie mieszkać blisko torów? :D


Hakelbery
Posty: 64
Rejestracja: 12 sty 2021, 21:15

Re: Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Postautor: Hakelbery » 02 maja 2021, 20:37

to jest linia do Łęgu gdzie naprawdę pociągi jadą bardzo ale to bardzo sporadycznie. To akurat myślę jest jednym z mniejszych problemów tej inwestycji

ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Postautor: ITGeek » 02 maja 2021, 22:26

Bartab pisze:
ITGeek pisze:Dziwne, ze nikt tutaj z wad nie wymienil jeszcze pobliskich torow i przejezdzajacych pociagow - moim zdaniem to jedna z wiekszych wad.

Czy w Krakowie chcąc mieszkać blisko centrum da się w ogóle nie mieszkać blisko torów? :D


Zdecydowanie sie da, mowa o torach kolejowych, nie tramwajowych.


ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Postautor: ITGeek » 02 maja 2021, 22:28

Hakelbery pisze:to jest linia do Łęgu gdzie naprawdę pociągi jadą bardzo ale to bardzo sporadycznie. To akurat myślę jest jednym z mniejszych problemów tej inwestycji

Tym nie mniej, slychac je nawet przy Fabrycznej Office. Pewne rzeczy mozna wybaczyc, ale nie przy cenie 13k/m2.

Peace
Posty: 285
Rejestracja: 03 mar 2021, 17:01

Re: Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Postautor: Peace » 14 maja 2021, 12:03

Na stronie jest promocja na cały maj na 7 mieszkań, promocja wynosi 2%, na ten moment jedno sprzedane.

W całej inwestycji na dzień dzisiejszy 52 z 70 apartamentów jest dostępnych.

Mateuszkrk93
Posty: 521
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:20

Re: Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Postautor: Mateuszkrk93 » 14 maja 2021, 13:41

Nie możliwe, widziałem wiele artykułów mówiących, że mieszkania sprzedaja się na pniu, a banki nie wyrabiają kredytami. W innym artykule z kolei deweloper przekonywał, że to najlepszy moment na zakup nieruchomości. Pewnie błąd na stronie :lol: tylko pytanie której...

Wiguś
Posty: 39
Rejestracja: 30 sty 2021, 13:17

Re: Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Postautor: Wiguś » 14 maja 2021, 16:26

Mateuszkrk93 pisze:Nie możliwe, widziałem wiele artykułów mówiących, że mieszkania sprzedaja się na pniu, a banki nie wyrabiają kredytami. W innym artykule z kolei deweloper przekonywał, że to najlepszy moment na zakup nieruchomości. Pewnie błąd na stronie :lol: tylko pytanie której...

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że wszyscy piszą sponsorowane artykuły i posty o tym jak to Polacy ruszyli po mieszkania i kredyty, jaki to jest szał na rynku itd? Czy wszyscy chcą wywołać owczy pęd, żeby ruszyć sprzedaż która leży i nie może wstać?

W praktycznie każdej inwestycji o której jest mowa na tym forum mieszkania stoją i nie widać, żeby miało ich ubywać. Deweloperzy na zmianę robią promocję i podnoszą ceny tylko po to by móc udzielić większego rabatu. Odnoszę wrażenie, że sytuacja na rynku jest znacznie gorsza niż wszyscy myślimy...

a_tyk
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:50

Re: Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Postautor: a_tyk » 14 maja 2021, 21:56

Myślę że jednym z problemów "Świtezianki" jest to że zbyt wcześnie wystartowali z "dzisiejszymi" cenami. Sporo osób odbiło się na samym początku. Ja jestem tego najlepszym przykładem. Chyba podobnie było z Lokum na Klimeckiego.


badbufy
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz 2021, 21:58

Re: Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Postautor: badbufy » 03 wrz 2021, 22:05

Ostatnio rozważałem kupno mieszkania w tej inwestycji, ale zrezygnowałem z kilku powodów:

1. Bliskość ulicy gdzie mamy po dwa pasy w jedną stronę i tramwaje jeżdżące dość często. Szczerze mówiąc myślę, że niezależnie od lokalizacji mieszkania hałas będzie bardzo męczący. Zaznaczam również, że po tej trasie lubià bardzo jeździć stare tramwaje.

2. Praktycznie zero usług w pobliżu. Galeria plaza już umarła i jedynym sklepem jest biedronka 10 minut drogi.

3. Negatywne opinie o deweloperze deweloper24.pl/deweloper-matexi-warszawa

4. W porównaniu do innych inwestycji brak dodatkowych aspektów jak np lobby, smart dom itp, których przy takiej cenie można spokojnie oczekiwać.

Skaka
Posty: 63
Rejestracja: 03 gru 2020, 8:38

Re: Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Postautor: Skaka » 05 wrz 2021, 8:00

Nie żebym bronił tą inwestycje bo wg mnie jest lekko śmieszna i dla mnie problemy sa troche inne, ale najbliższy, całkiem spory sklep w którym spokojnie można robić codzienne zakupy jest 350m od bloku.. Bardzo blisko (450m wg mapsów) jest bardzo dużo usług i sklepow na rogu z ofiar dąbia (sklep, 2x miesny, piekarnia, apteka, biblioteka, poczta, nocny, pizzeria i 2x warzywniak). 2 x podstawówka, przedszkole, żlobek.
Kurcze, jeśli chodzi o usługi to narzekać może tylko skrajny malkontent.

Co do dewelopera to nie znam, wg mnie większą a pomijaną w opiniach role odgrywa generalny wykonawca.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Rapanui i 35 gości