Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Postautor: ITGeek » 19 lis 2020, 19:23

Może i deweloper nie kłamał zainteresowanie było ogromne, skutecznie jednak zniechęciła cena. Ciekawe polityka, że jeszcze ja podnieśli..

Na ta chwile ta inwestycja pokazuje, że jeszcze jest nadzieja w konsumentach, że weryfikują i nie biorą wszystkiego za każdą cenę. Zobaczymy jak to dalej się rozwinie, ale jedyna droga, aby deweloperzy się ogarnęli to właśnie brak zakupow w absurdalnych cenach.


ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Postautor: ITGeek » 05 gru 2020, 0:39

Jakieś śmieszne promocje do 16k uruchomili.. mam wrażenie, żeby na tej inwestycji ruszyła sprzedaż, obniżki musiałyby być znacznie wyższe.

AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Postautor: AgentDejv » 13 sty 2021, 12:08

A ja mam wrażenie, że dzieje się tak jak zazwyczaj, czyli :
1. Faza 1 - efekt świeżości
Deweloper odpala ofertę i po 1 dniu pokazuje na stronie dużą liczbę rezerwacji. Liczy na to, że złapie kilku napaleńców.

2. Faza 2 - napaleńców nie ma i redukuje liczbę rezerwacji na stronie aby nie zniechęcać potencjalnych kupców, ale jednocześnie zostawia kilka aby wywołać owczy pęd, wykazać, że zainteresowanie jakiekolwiek jest. Podejrzewam, że jakby ktoś bardzo chciał kupić jedno z tych zarezerwowanych mieszkań to się okaże, że jednak się zwolni.

Jako sprzedane można chyba tylko traktować, te które faktycznie widnieją jako sprzedane a nie zarezerwowane choć i to może być podpucha.
Obok, koło Decathlona jeszcze niedawno ( jakieś 4 lata temu ) sprzedawali za 6500 /m2. Wydaje mi się, że 13 000 zł to jednak szalona cena, nawet dla tych wariatów z branży IT : )


ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Postautor: ITGeek » 13 sty 2021, 15:28

AgentDejv pisze:A ja mam wrażenie, że dzieje się tak jak zazwyczaj, czyli :
1. Faza 1 - efekt świeżości
Deweloper odpala ofertę i po 1 dniu pokazuje na stronie dużą liczbę rezerwacji. Liczy na to, że złapie kilku napaleńców.

2. Faza 2 - napaleńców nie ma i redukuje liczbę rezerwacji na stronie aby nie zniechęcać potencjalnych kupców, ale jednocześnie zostawia kilka aby wywołać owczy pęd, wykazać, że zainteresowanie jakiekolwiek jest. Podejrzewam, że jakby ktoś bardzo chciał kupić jedno z tych zarezerwowanych mieszkań to się okaże, że jednak się zwolni.

Jako sprzedane można chyba tylko traktować, te które faktycznie widnieją jako sprzedane a nie zarezerwowane choć i to może być podpucha.
Obok, koło Decathlona jeszcze niedawno ( jakieś 4 lata temu ) sprzedawali za 6500 /m2. Wydaje mi się, że 13 000 zł to jednak szalona cena, nawet dla tych wariatów z branży IT : )

Tak popatrzylem z ciekawosci i jesli wierzyc stronie internetowej inwestycji, to sprzedaz lekko drgnela. Przykladowo najdrozsze mieszkanie w inwestycji jest w tej chwili zarezerwowane (ofertowo ponad 13 k m2) . Chyba, ze to podpucha znowu, bo raz juz bylo zarezerwowane, a pozniej wrocilo jako wolne, ale tym razem watpie. Ciekawe jaka cena transakcyjna, jesli faktycznie ktos je kupil.

Nowy
Posty: 1651
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Postautor: Nowy » 01 maja 2021, 0:56

To już nie pierwszy blok w Krakowie, który powstaje w sąsiedztwie pętli tramwajowej.

Obrazek

Choć ma wrażenie, że akurat pętla Dąbie przy ul. Świtezianki jest raczej rzadko wykorzystywana przez tramwaje. W sumie, to chyba nic tam nie jeździ i nie kończy trasy, ale mogę się mylić.

Obrazek

Budowa idzie chyba całkiem sprawnie, jak zresztą widać na zdjęciu.

Obrazek

Tablica informacyjna, jakby kogoś interesowały szczegóły inwestycji.

Obrazek

Generalnie polecam każdemu spacer po okolicy, moim zdaniem nie jest jakaś wyjątkowa, brakuje tam usług, no chyba, że ktoś chciałby chodzić do Plazy kupić bułki, choć nie wiadomo, jak długo jeszcze będzie można tam coś załatwić.

robcio
Posty: 192
Rejestracja: 02 kwie 2021, 17:50

Re: Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Postautor: robcio » 01 maja 2021, 7:53

Czasami przejeżdżam rowerem w tej okolicy dodam coś od siebie.

W kwestii pętli to jest ona chyba raczej rezerwowa także nie powinna stanowić bardzo znacznego problemu chyba, że jej znaczenie kiedyś wzrośnie w co wątpię bo trasy tramwajowe się raczej wydłuża niż skraca.

Jak ktoś porusza się tylko samochodem zwróciłbym uwagę na układ drogowy tej okolicy. Tak wiem wiele osiedli w Krakowie sprzedaje się z nakazem jazdy tylko w prawo przy wyjeździe z inwestycji i spoko, ale dla mnie to jest element całej układanki pod tytułem lokalizacja.

Oczywiście cześć mieszkań będzie mieć widok na ruchliwą aleje Pokoju ale to widać ze zdjęć.

Co do cen się nie wypowiem, każdy ocenić musi sam, w inwestycji nie ma na ten moment mieszkań 4 pokojowych (nie znalazłem na stronie, może się sprzedały nie wnikam) w związku z tym nic dla mnie. Rzuty innych bardzo różne, jakbym szukał mniejszego mieszkania niektóre wyglądają na funkcjonalne.

Plus za nowoczesną atrakcyjna prezentacje oferty na stronie internetowe

pilsner
Posty: 20
Rejestracja: 21 sie 2018, 10:21

Re: Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Postautor: pilsner » 01 maja 2021, 10:36

13 tys. Metr to jest kur… paranoja! Mam nadzieje, ze deweloperom ktos kiedys utrze nosa i zbankrutuja ci najbardziej chytrzy! Blok wcisniety miedzy petle tramwajowa i sciek wodny z chaszczami. Prestiz niebywaly. Ja 4 lata temu kupowalem mieszkanie w art city(moze gorsza architektura, ale jakby nie patrzec blizej centrum ;) i placilem 8 za metr, a serio moja pensja od tego czasu nie wzrosla i nie sadze by ludziim sie tak polepszylo, jeszcze w pandemii. Dramat te ceny

MaciekW
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2021, 20:14

Re: Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Postautor: MaciekW » 01 maja 2021, 11:55

Mam podobne doświadczenia i opinię jak pilsner. Blok bardzo blisko ruchliwej drogi, będzie głośno. Cenna nie adekwatna do lokalizacji/otoczenia. Sprzedaż raczej słaba - Zresztą wysoka też nie byłaby dla mnie argumentem. Inwestycje wokół niedalekiej Tauron areny cieszyły się zainteresowaniem mimo ruchliwej drogi, głośności, korków czy różowej reklamy Taurona.


mateusz
Posty: 57
Rejestracja: 13 lip 2016, 22:24

Re: Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Postautor: mateusz » 02 maja 2021, 13:49

Plus pętli jest taki, że nie zbudują tam zaraz bloku :) Dla mnie budynek jest za blisko drogi, która jest bardzo ruchliwa i często zakorkowana - po 2 pasy w każdym kierunku. Nie ważne na którą stronę masz okna, hałas w dzień/noc i tak będzie czy to z aut czy z tramwaju, który jak przejedzie to szklanki w kuchni będą drgały. Mieszkania w większości małe - deweloper chce jak najwięcej zarobić stąd taka polityka (szybciej sprzeda za wysoką kwotę z mniejszym metrażem niż 90m za 13 w tej okolicy). Stąd również jeśli masz sąsiadów co wynajmują same kawalerki bądź 2pokoje to robi się akademik. Ludzie co mieszkają w takich mieszkaniach to nie są zazwyczaj spokojni domownicy tylko single/parki/studenty co hałasują za ścianą.

ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Inwestycja ul. Świtezianki Kraków od Matexi - opinie na forum

Postautor: ITGeek » 02 maja 2021, 17:54

Dziwne, ze nikt tutaj z wad nie wymienil jeszcze pobliskich torow i przejezdzajacych pociagow - moim zdaniem to jedna z wiekszych wad.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości