Osiedle Zaczarowany Młyn Kraków od Dom-Bud - opinie i forum mieszkańców

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
megi
Posty: 729
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Osiedle Zaczarowany Młyn Kraków od Dom-Bud - opinie i forum mieszkańców

Postautor: megi » 10 mar 2017, 14:08

Czy są tu może osoby, które kupiły nowe mieszkanie w Krakowie i wybrały osiedle Zaczarowany Młyn - Dom-Bud oraz mogą podzielić się na forum tym, jakie mają opinie o tym miejscu na mapie naszego miasta :?: Ja wiem, że to nie jest specjalnie nowy temat, bo ludzie tam już mieszkają, to jednak wciąż są tam lokale do kupienia, a chyba też jeszcze maja powstawać kolejne etapy, a już jest ich tam sporo :)

Obrazek

Obrazek


Kasiap
Posty: 20
Rejestracja: 28 sty 2018, 16:41

Zaczarowany Młyn DOM BUD

Postautor: Kasiap » 11 lis 2018, 13:21

Witam

Czy są tu jakieś osoby które zakupily mieszkania we wcześniejszych etapach i chciały by sie podzielić informacji kontakcie z deweloperem oraz odczuciami jak się tam mieszka?
Z góry dziękuję za informację

adi
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2016, 11:46

Re: Osiedle Zaczarowany Młyn Kraków od Dom-Bud - opinie i forum mieszkańców

Postautor: adi » 28 gru 2018, 20:15

Kasiap pisze:Czy są tu jakieś osoby które zakupily mieszkania we wcześniejszych etapach i chciały by sie podzielić informacji kontakcie z deweloperem oraz odczuciami jak się tam mieszka?

Mnie także ciekawią opinie o osiedlu Zaczarowany Młyn, nie czuć tam już uciążliwości od bardzo ruchliwej ul. Lublańskiej? Z drogiej strony plusem jest to, że po drugiej stronie, jest tam Park Zaczarowanej Dorożki - całkiem miłe miejsce udało się tam stworzyć.


agnika123
Posty: 11
Rejestracja: 03 cze 2019, 15:28

Zaczarowany Mlyn, ulica Kaczary dom-bud - opinie na forum

Postautor: agnika123 » 03 cze 2019, 15:38

Witam!

Wraz z narzeczonym zastanawiamy sie nad zakupem mieszkania na osiedlu Zaczarowany Mlyn (budynek 1).

Co sadzicie o tej inwestycji? Czy uwazacie, ze projekt sprzed 10lat (w koncu to kontynuacja osiedla, ktore buduje sie od 2012) mozna wciaz uwazac za godny uwagi? A moze nie zwracacie na to szczegolnej uwagi przy zakupie?
W kazdym razie zastanawia mnie srednie (w mojej ocenie) zainteresowanie ta inwestycja.

Na osiedlu bylismy kikukrotnie i wbrew bliskosci Lublanskiej wydaje sie byc dobrze wyciszone ekranami akustycznymi. Dodatkowo zacheca fajny park i dobra lokalizacja (przynajmniej tak sie nam wydaje). Ceny tez nie sa najgorsze jak na to co obecnie dzieje sie na rynku.


Ewentualnie jesli mamy to jakichs mieszkancow to mialabym a kilka pytan:
1. Czy halas z ulicy jest bardzo uciazliwy? Przykladowo czy da sie spac z otwartym oknem czy halas czy za bardzo przeszkadza (mam na mysli budynki 4pietrowe, te blizej ulicy)?
2. Czy w mieszkaniach zlokalizowanych przy windach nie przeszkadza halas?
3. Ogolnie po czasie czy jestescie zadowoleni z zakupu mieszkania na tym osiedlu (komunikacja miejska, przedszkola, dostep do sklepow i innych udogodnien).
4. Jak sprawa wyjazdu z osiedla? Widze, ze wyjazd mozliwy jest tylko z ulicy Kaczary i tylko w strone wschodnia (jesli chcesz jechac na zachod to trzeba zrobic zawrotke przez ulice Woronicza i potem pod estakada).
5. Moze ktos posiada mieszkanie z tych z betonowym, jasnoniebieskim balkonem i moglby nas na 5min wpuscic zebysmy zobaczyli jak to wyglada w srodku...? ;-) obawiamy sie czy takie mieszkanie bedzie sie nam podobac wizualnie - strasznie ciezko podjac decyzje na podstawie samego planu :?
6. Jakies inne cenne uwagi/rady dla kupujacych?


dom-bud.pl/Inwestycje/zaczarowany-mlyn-ul-kaczary



Rozterki przy kupnie mieszkania nigdy nie sa proste - dziekujemy z gory za odpowiedzi!

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Zaczarowany Mlyn, ulica Kaczary dom-bud - opinie na forum

Postautor: slawek » 03 cze 2019, 17:19

Jeżeli chodzi o inwestycję Zaczarowany Młyn w Krakowie, to jest już chyba na forum wątek z opiniami o niej. Generalnie miejsce jest niezłe, zwłaszcza gdzieś tam bardziej od strony parku, bo nie wiem czy od drugiej nie słychać Lublańskiej, ale to do sprawdzenia, wystarczy przejść się na osiedle, wg mnie raczej tam spokojnie. Dobre jest to, że blisko jest Park Zaczarowanej Dorożki. Komunikacyjnie kawałek na Dobrego Pasterza, Rondo Barei czy przystanek przy estakadzie, ale też nie jest źle pod tym względem. Wbrew pozorom, bo centrum wcale nie jest z tej lokalizacji daleko. Korków na wyjeździe z osiedla tam nie widziałem, ale pewnie dobrze byłoby się przejść w okolicę w godzinach szczytu, najlepiej jeszcze przed wakacjami.

kasik
Posty: 116
Rejestracja: 01 sie 2018, 15:57

Re: Zaczarowany Mlyn, ulica Kaczary dom-bud - opinie na forum

Postautor: kasik » 03 cze 2019, 19:41

Dla mnie tam jest bardzo głośno.Ale polecam sprawdzić to samemu bo każdy ma inną wrażliwość na hałas.Są osoby ktore mieszkają 300m od autostrady i twierdzą że jej nie słyszą ;)

izabi
Posty: 8
Rejestracja: 04 cze 2019, 19:59

Re: Zaczarowany Mlyn, ulica Kaczary dom-bud - opinie na forum

Postautor: izabi » 04 cze 2019, 20:20

Mieszkam na osiedlu 8 lat, więc postaram się pomóc :)

1. Hałas na osiedlu nie jest jednolity. Ja mieszkam w pierwszym budynku, który powstał. Od strony parku na prawo. Tam jest dosyć głośno. Mamy mieszkanie na trzecim piętrze i przy otwartych oknach niestety bardzo słychać ul. Lublańską. Przy otwartych oknach można spać, mnie aż tak bardzo nie przeszkadza, mojemu mężowi bardziej :) Znacznie ciszej jest przy tych nowych budynkach od strony parku. Przynajmniej na zewnątrz. Niestety głośność ulicy to największy minus tego mieszkania.
2. Mieszkanie mam przy windzie. W ogóle jej nie słychać.
3. Jeśli chodzi o komunikację to ja jestem zadowolona. Przez park można przejść szybko do ul. Dobrego Pasterza, tam jest kilka sklepów. Podobnie po drugiej stronie przy stacji Circle jest Lewiatan, przychodnia, piekarnia. Dzieci nie mam jeszcze, więc jeśli chodzi o przedszkola to się nie wypowiem :) Blisko jest CH Serenada, a zaraz obok OBI, Auchan, Multikino. Dosyć blisko Biedronka przy ul. Powstańców i Lidl przy ul. Siewnej. Komunikacja też nie jest najgorsza, ale to zależy w którą stronę chcesz częściej jeździć. Ja codziennie dojeżdżam do centrum. Jest autobus 129, 429, który podjeżdża, aż pod Galerię Krakowską - ok. 12/15 minut. Korki są sporadycznie. Podobnie samochodem. Jak dojeżdżałam całą zimę samochodem na 9 to nigdy nie zajęło mi to dłużej niż 15 minut (max. 20 minut).
4. Niestety można pojechać tylko w prawo, należy zrobić zawrotkę. To akurat jest denerwujące.
5. Obecnie dla nas najbardziej uciążliwy jest brak wolnych miejsc parkingowych. Niestety nie wykupiliśmy miejsca postojowego i codziennie jest walka o wolne miejsce, więc koniecznie brać z miejscem postojowym. Jeśli chodzi o inne aspekty to park jest bardzo przyjemny :) mieszkania są bardzo ciepłe. Całą zimę mamy włączone na minimalnym poziomie i jest bardzo gorąco. Akustyka wewnątrz też jest w porządku. Przy odbiorze nie było żadnych przygód z deweloperem.

Pozdrawiam :)

agnika123
Posty: 11
Rejestracja: 03 cze 2019, 15:28

Re: Zaczarowany Mlyn, ulica Kaczary dom-bud - opinie na forum

Postautor: agnika123 » 04 cze 2019, 21:33

@Izabi, dzieki za bardzo pomocna opinie. Widze, ze najwiekszym Pani zmartwieniem (patrzac tez na drugi post, ktory dzis pani napisala) jest glosnosc Lublanskiej.

Moglabym spytac gdzie znajduje sie Pani mieszkanie dokladnie? Jesli dobrze rozumiem to jest ono od strony, zewnetrznej osiedla (zolta linia na obrazku nizej)? Zaznaczylam na mapie czerownym gdzie byloby nasze.

Obrazek

Obrazek

Bylismy sluchac kilka razy i na poziomie chodnika wydaje sie byc znosnie - zastanawiam sie jedynie czy glos na wyzszych kondygnacjach nie jest bardziej donosny niz na dole (takie wrazenie mamy w naszym obecnym mieszkaniu na Dobrego Pasterza, bezposrednia bliskosc ulicy, zadnej oslony, budynku od ulicy - jest calkiem glosno).


izabi
Posty: 8
Rejestracja: 04 cze 2019, 19:59

Re: Zaczarowany Mlyn, ulica Kaczary dom-bud - opinie na forum

Postautor: izabi » 04 cze 2019, 22:08

@agnika123 nasze mieszkanie zaznaczyłam na niebiesko :)

Obrazek

Jest w zupełnie innym miejscu. Rzeczywiście jest tak, że na chodniku jest ciszej, u nas jest tak samo. A im wyżej (my mamy 3 piętro), tym trochę głośniej. Myślę, że ekrany już tego nie łapią. Jutro jak pójdę do pracy to przejdę się tamtą stronę i spróbuję porównać czy jest inaczej niż u nas i dam Pani znać :) Tak jak mówiłam z tyłu tj. od strony parku jest ciszej, może u Państwa będzie tak samo. Ale z drugiej strony jest bliżej estakady.

agnika123
Posty: 11
Rejestracja: 03 cze 2019, 15:28

Re: Zaczarowany Mlyn, ulica Kaczary dom-bud - opinie na forum

Postautor: agnika123 » 04 cze 2019, 22:38

@izabi serdeczne dzieki za odpowiedz!
Przyznam, ze slyszalam juz wiele sprzecznych opinii na temat halasu z Lublanskiej i sama juz nie wiem - szkoda, ze budynek jeszcze nie stoi - moglabym w 5minut ocenic czy moja tolerancja na halas to zniesie (tutaj na Dobrego pasterza moim zdaniem jest bardzo glosno i ciezko mi sobie wyobrazic ze bedzie gorzej :-) ) . Dodam tylko, ze sypialnia moja i narzeczonego bylaby od strony pln wiec tam gwarantowana cisza, salon bylby od strony zachodniej, ale halas chyba nie jest az tak uciazliwy by nie pozwolil mi ogladac TV :) Jednak druga sypialnia bylaby rowniez od strony zachodniej i jedynie to jest przyczyna moich watpliwosci.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2021, 21:44 przez agnika123, łącznie zmieniany 1 raz.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: BageraBella, mynameispotato i 33 gości