Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Ada123
Posty: 47
Rejestracja: 24 sie 2020, 2:13

Re: Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Postautor: Ada123 » 09 sty 2022, 10:13

Cześć Sąsiedzie :) Wszystkiego najlepszego w 2022 również :)

Za piecem się nie rozglądałam jeszcze, ale zaczęłam czytać o funkcjach jakie ma:

https://www.mgprojekt.com.pl/blog/piec- ... funkcyjny/

https://www.castorama.pl/produkty/insta ... azowe.html (pod listą piecu jest fajny artykuł)

https://najlepszy-ranking.pl/piece-gazowe-dwufunkcyjne/

Typową firmą jest chyba Vaillant, myślałam w tym kierunku z doborem pieca.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2022, 22:59 przez Ada123, łącznie zmieniany 2 razy.


GrAp07
Posty: 32
Rejestracja: 23 paź 2020, 21:11

Re: Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Postautor: GrAp07 » 09 sty 2022, 14:23

Witam wszystkich!

A co sądzicie o DE DIETRICH MCR HOME 20/26 MI? Ma super małe rozmiary w porównaniu z innymi firmami.

Ada123
Posty: 47
Rejestracja: 24 sie 2020, 2:13

Re: Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Postautor: Ada123 » 10 sty 2022, 14:05

GrAp07 pisze:Witam wszystkich!

A co sądzicie o DE DIETRICH MCR HOME 20/26 MI? Ma super małe rozmiary w porównaniu z innymi firmami.


Z ciekawości sprawdziłam i ma bardzo dobre oceny pod względem efektywności i jakości. Jedni piszą, że ogrzewają nim 35 mkw, inni prawie 100. Nie było usterek a cena przystępna :) Dobry model do rozważenia.

A Ty, Sąsiedzie będziesz chciał jaką powierzchnię ogrzać?

I pytanie z mojej strony, czy myślisz nad grzejnikiem na strychu? Żeby pociągnęli rurę ogrzewania również tam (zapewne dodatkowo płatne).


GrAp07
Posty: 32
Rejestracja: 23 paź 2020, 21:11

Re: Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Postautor: GrAp07 » 10 sty 2022, 20:04

WITAM PONOWNIE.
Moja powierzchnia do ogrzania to niespełna 42 m2. De Dietrich ma fajne kompaktowe wymiary i dobre opinie. Łazienki są niewielkie, więc każdy wolny centymetr jest ważny, tym bardziej, że zamierzam zainstalować pralkę i suszarkę do ubrań (w słupku). Moje mieszkanie znajduje się na parterze, więc ogrzewanie strychu mnie nie dotyczy. Niemniej sądzę, że doprowadzenie ogrzewania na strych nie stanowi dużego kosztu.
Pozdrawiam serdecznie przyszłych Sąsiadów!

Dan
Posty: 48
Rejestracja: 19 gru 2020, 10:46

Re: Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Postautor: Dan » 25 sty 2022, 19:09

Witam Sąsiadów :)

Mam pytanie trochę z innej beczki.
Ostatnimi czasy mam zagwodkę odnośnie administrowania naszych budynków, ponieważ na samym początku słyszałem ze cos takiego jak czynsz nasz nie będzie dotyczył ( zresztą w prezentacji na stronie internetowej taka była informacja), a ostatnio znow uslyszalem od jednego z pracownikow, że będziemy mieć administratora, przynajmniej przez pierwszy rok narzuconego/wybranego przez dewelopera.
Co za tym idzie pojawi się pewno czynsz itp.
Czy może ktoś z Sąsiadów potwierdzić moje informację? Czy cos juz Wam wiadomo na ten temat? Czy narazie się nikt w to nie zagłębiał jeszcze?

Pozdrawiam :)

Ada123
Posty: 47
Rejestracja: 24 sie 2020, 2:13

Re: Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Postautor: Ada123 » 25 sty 2022, 22:50

Dan pisze:Witam Sąsiadów :)

Mam pytanie trochę z innej beczki.
Ostatnimi czasy mam zagwodkę odnośnie administrowania naszych budynków, ponieważ na samym początku słyszałem ze cos takiego jak czynsz nasz nie będzie dotyczył ( zresztą w prezentacji na stronie internetowej taka była informacja), a ostatnio znow uslyszalem od jednego z pracownikow, że będziemy mieć administratora, przynajmniej przez pierwszy rok narzuconego/wybranego przez dewelopera.
Co za tym idzie pojawi się pewno czynsz itp.
Czy może ktoś z Sąsiadów potwierdzić moje informację? Czy cos juz Wam wiadomo na ten temat? Czy narazie się nikt w to nie zagłębiał jeszcze?

Pozdrawiam :)

Cześć Dan,

Techniq współpracuje z firmą Eco Dom, z tego co czytałam na forum Słonecznych Ogrodów. Firma działa jako administracja wspólnoty, która tworzy się w danej inwestycji. Opłaty „czynszowe” to tak naprawdę opłata za miesięczną administrację i jest ona niższa niż czynsz w spółdzielni, przynajmniej była do tej pory.

Administracja budynkami jest wygodną opcją bo nikt z osobna nie będzie interesować się rachunkami i czystością za użytkowanie części wspólnej, naprawą usterek itd.

Warto poczytać czym różni się czynsz spółdzielni od opłat we wspólnocie :)

twojdom.eu/mieszkanie-bezczynszowe


Mnie interesuje kwestia funduszu remontowego i fajnie byłoby gdybyśmy już na starcie zaczęli „odkładać” miesięczną kwotę na przyszłe naprawy. Deweloper daje 5 lat rękojmi, ale potem jeśli nagle „spadnie” na nas jakaś naprawa to łatwiej będzie wyciągnąć kasę z funduszu jaki już mamy niż dostać „nagle” rachunek do zapłaty na XYZ monet :)

Ada123
Posty: 47
Rejestracja: 24 sie 2020, 2:13

Re: Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Postautor: Ada123 » 25 sty 2022, 23:06

Dobry wieczór wszystkim,

Ja chciałam osobno zapytać właścicieli mieszkań +60 mkw o elektryka i hydraulika: jak wyglądała współpraca z tymi specjalistami podczas ustalania rozmieszczenia kabli i rur?

Czy mieliście własny projekt, przygotowany przez architekta wnętrz czy omawialiście układ na budowie i rozmieszczenie świateł, kontaktów, włączników wtedy było ustalane? To samo z rurami?

Może ktoś sie podzielić swoim doświadczeniem? Na co sie przygotować, na co zwrócić uwagę?

Będę baaaardzo wdzięczna ;)

Pozdrowienia!

Dan
Posty: 48
Rejestracja: 19 gru 2020, 10:46

Re: Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Postautor: Dan » 25 sty 2022, 23:32

Dziekuje za odpowiedz odnosnie administracji osiedla.:)

Pozdrawiam


smile123
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2022, 13:55

Re: Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Postautor: smile123 » 14 mar 2022, 14:01

Cześć wszystkim!

Mam pytanie dot. "przedziałów czasowych" podczas budowy
I-szego etapu. Wiem,że pozwolenie na budowę dostali w lutym zeszłego roku, a moje pytania to:

- kiedy zaczęli budować?
- kiedy braliście kredyt?
- na kiedy planowane jest oddanie mieszkań? ;)

Chcę to mniej więcej przekalkulować, jak to będzie wszystko szło w drugim etapie.

Z góry dziękuję za odpowiedź! ;)

Jakub1985
Posty: 10
Rejestracja: 26 wrz 2021, 10:16

Re: Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Postautor: Jakub1985 » 04 maja 2022, 23:01

Cześć,

Orientuje się ktoś moze jakie w naszym budownictwie mniej więcej jest zapotrzebowanie na moc grzewczą W/m2?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 33 gości