Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Ada123
Posty: 47
Rejestracja: 24 sie 2020, 2:13

Re: Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Postautor: Ada123 » 03 sty 2021, 10:56

Dan pisze:A Wy decydujecie sie na podłogowe ogrzewanie?

I moje drugie pytanie, ale to już z innej beczki. Czy macie może rzut mieszkania, ale nie ten ze strony internetowej z metrami kwadratowym, tylko chodzi mi o rzut z wymiarami każdego pomieszczenia-tzn odległości ścianek dzialowych?

Zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym.

Co do rzutów i wymiarów - nie mam jeszcze, ale może można poprosić o podesłanie?
Ściankami działowymi bym się nie przejmowała bo takie można w trakcie budowy ustalić i rozmieścić indywidualnie. Jedynie ściany nośne są elementem stałym i tu nie ma kompromisów.

Nie wiem czy wiesz, ale również gniazdka i punkty świetlne można rozplanować po swojemu - parę gniazdek i punktów świetlnych per pokój jest w cenie mieszkania. Na etapie budowy możesz wskazać gdzie i co chcesz mieć żeby potem nie przerabiać na własny koszt.

Inne pytanie - jeśli macie mieszkanie na piętrze, to jak planujecie schody i zagospodarowanie poddasza? Schody z sufitu czy pociągnięte z klatki na poddasze?


GrAp07
Posty: 32
Rejestracja: 23 paź 2020, 21:11

Re: Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Postautor: GrAp07 » 03 sty 2021, 21:19

Unoszenie się kurzu przy ogrzewaniu podłogowym to mit. Z tego co wiem, to mniej się kurzy niż przy kaloryferach. Nie rozumiem natomiast stwierdzenia "Techniq nie oferuje podzielnika sterowania przy montażu..."? Proszę o bliższe wyjaśnienie. Myślę, że będzie można dogadać się z deweloperem. Ogrzewanie podłogowe przy piecu gazowym jednofunkcyjnym z zamkniętą komorą spalania jest bardziej ekonomiczne niż kaloryfery. Jedynie wchodzi w rachubę dodatkowo ręcznikowiec w łazience.

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Postautor: Nowy » 03 sty 2021, 22:53

Nie oferuje w tym sensie, że można sobie coś takiego dokupić indywidualnie, czy w ogóle czegoś takiego nie robią? A jak to wychodzi cenowo, zrobienie ogrzewania podłogowego w całym mieszkaniu?


Ada123
Posty: 47
Rejestracja: 24 sie 2020, 2:13

Re: Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Postautor: Ada123 » 04 sty 2021, 7:34

GrAp07 pisze:Unoszenie się kurzu przy ogrzewaniu podłogowym to mit. Z tego co wiem, to mniej się kurzy niż przy kaloryferach. Nie rozumiem natomiast stwierdzenia "Techniq nie oferuje podzielnika sterowania przy montażu..."? Proszę o bliższe wyjaśnienie. Myślę, że będzie można dogadać się z deweloperem. Ogrzewanie podłogowe przy piecu gazowym jednofunkcyjnym z zamkniętą komorą spalania jest bardziej ekonomiczne niż kaloryfery. Jedynie wchodzi w rachubę dodatkowo ręcznikowiec w łazience.


Brak podzielnika sterowania oznaczało tyle, że jak się włączy ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu to na całej powierzchni mieszkania. Nie będzie opcji na włączenie ciepła tylko w sypialni albo w salonie czy łazience. Nie robią takiego systemu po prostu.

Co do ceny to wychodziło 145 zł za mkw, z tego co pamiętam.
Ale to cena na „dziś”. Jak będzie wyglądać w 2022 roku, nikt nie wie.

I jeszcze jedna ważna kwestia - jak stawiacie ogrzewanie podłogowe to wycena jest po całej powierzchni pokoju. Jeśli macie np pokój dzienny z aneksem kuchennym to nie będzie brane pod uwagę, że tu będą stały meble kuchenne a tu lodówka itd i powierzchnia do montażu jest z tego tytułu mniejsza.

Tak mi to zostało przedstawione.

Hej, a co z poddaszem i schodami? Podzielicie się z swoją wizją na tę część mieszkania?

sedetzka
Posty: 14
Rejestracja: 23 sty 2021, 19:50

Re: Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Postautor: sedetzka » 23 sty 2021, 19:57

A mnie dziś powiedziano, że ogrzewanie podłogowe będzie mieć jednak podzielniki. Specjalnie dopytywałam o to dwa razy, ponieważ czytałam wcześniej informację na forum, że będzie to niemożliwe.

@Ada123, wygląda na to, że będziemy sąsiadkami :)

GrAp07
Posty: 32
Rejestracja: 23 paź 2020, 21:11

Re: Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Postautor: GrAp07 » 26 sty 2021, 16:59

Czy ktoś podpisał już umowę deweloperską, czy też dotychczas tylko umowy rezerwacyjne?

Ada123
Posty: 47
Rejestracja: 24 sie 2020, 2:13

Re: Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Postautor: Ada123 » 31 sty 2021, 17:14

sedetzka pisze:A mnie dziś powiedziano, że ogrzewanie podłogowe będzie mieć jednak podzielniki. Specjalnie dopytywałam o to dwa razy, ponieważ czytałam wcześniej informację na forum, że będzie to niemożliwe.

@Ada123, wygląda na to, że będziemy sąsiadkami :)


O wow! No to może zmienili podejście do tematu. Będę dzwonić za jakiś czas i pytać jak postępy to spróbuję i ja zapytać o te podzielniki, dla porównania wersji :)

Miło mi, że będziemy sąsiadkami! :) a to „obok” siebie czy jedna nad drugą? :)

Ada123
Posty: 47
Rejestracja: 24 sie 2020, 2:13

Re: Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Postautor: Ada123 » 31 sty 2021, 17:16

GrAp07 pisze:Czy ktoś podpisał już umowę deweloperską, czy też dotychczas tylko umowy rezerwacyjne?

Nie słyszałam nic o umowach deweloperskich, mam podpisaną jedynie rezerwacyjną i wpłaconą zaliczkę.

A z racji braku wszystkich pozwoleń na budowę, nie sądzę by komukolwiek podsuwali umowę deweloperską. Zdecydowanie za wcześnie.


sedetzka
Posty: 14
Rejestracja: 23 sty 2021, 19:50

Re: Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Postautor: sedetzka » 01 lut 2021, 9:26

Ada123 pisze:
sedetzka pisze:A mnie dziś powiedziano, że ogrzewanie podłogowe będzie mieć jednak podzielniki. Specjalnie dopytywałam o to dwa razy, ponieważ czytałam wcześniej informację na forum, że będzie to niemożliwe.

@Ada123, wygląda na to, że będziemy sąsiadkami :)


O wow! No to może zmienili podejście do tematu. Będę dzwonić za jakiś czas i pytać jak postępy to spróbuję i ja zapytać o te podzielniki, dla porównania wersji :)

Miło mi, że będziemy sąsiadkami! :) a to „obok” siebie czy jedna nad drugą? :)


Jasne, proszę zapytać, sama jestem ciekawa, jaką wersję Pani przedstawią.

Jedna nad drugą - zarezerwowałam mieszkanie tuż pod Panią.

Dan
Posty: 48
Rejestracja: 19 gru 2020, 10:46

Re: Green Apartments Kraków (ul. Petrażyckiego) od Techniq - opinie na forum

Postautor: Dan » 10 lut 2021, 11:20

Umowy deweloperskie będą podpisywane jak już będą mieć pozwolenie na budowę itd. Czyli jak będą mieć papierologie zalatwioną. Ja mam informację ze teraz trzeba czekać od nich na info, że mają wszystko gotowe i ruszają z tematem :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 35 gości