Słoneczna Macedonia Kraków od dewelopera Start - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Volfeer
Posty: 56
Rejestracja: 24 paź 2018, 2:34

Re: Słoneczna Macedonia Kraków od dewelopera Start - opinie na forum

Postautor: Volfeer » 23 gru 2020, 1:06

Ja lubilem dopoki nie kupilem u nich mieszkania i nasza przyjazn sie skonczyla :) Deweloper moze jak na Krakow calkiem ok, ale tez idealni nie są.


macpo89
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2020, 23:52

Re: Słoneczna Macedonia Kraków od dewelopera Start - opinie na forum

Postautor: macpo89 » 19 lut 2021, 16:37

SPORT I REKREACJA (1 MINUTA SPACEREM ) siłownia plenerowa należy do innej spółdzielni za która płacą w czynszu mieszkańcy spółdzielni, jeżeli nie wykupisz sobie miejsca parkingowego od dewelopera zapomnij o parkowaniu w okolicy, plac zabaw zaznaczony na mapie jest na terenie przedszkola :lol:
Biorąc pod uwagę ofertę serdecznie nie polecam za taka cenę :D

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Słoneczna Macedonia Kraków od dewelopera Start - opinie na forum

Postautor: mac_kow » 20 lut 2021, 8:56

Ja bym powiedział inaczej- z całą sympatią dla tego dewelopera- że lokalizacja jest po prostu w ich stylu, czyli zabudowa uzupełniająca do istniejącej infrastruktury. Miejsce jest naprawdę niegłupie, jeśli ktoś celuje w południe Krakowa. Nie zżymałbym się na ewentualne niewielkie minusy, bo ogólnie okolica jest super.

No, ale te ceny. To już jest paranoja.


virage
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2021, 19:42

Re: Słoneczna Macedonia Kraków od dewelopera Start - opinie na forum

Postautor: virage » 23 kwie 2021, 19:53

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum, chciałem zapytać opinie o tej inwestycji.

Podpisuję w poniedziałek umowę rezerwacyjną, głównie podoba mi się kameralność, spokojna okolica jak i dobra komunikacja w okolicy. Zastanawia mnie trochę fakt, że nie ma wielu sprzedanych mieszkań na ten moment (mniej niż połowa - rezerwacji nie liczę bo deweloper pozwala się wycofać do 30 dni). Nie wiem czy odstraszają te platformy parkingowe, okolica która jest trochę zaniedbana czy cena... Chyba że jest coś innego o czym nie wiem, co może być istotne. Ktoś wspominał o problemach z parkowaniem - byłem tam 3 razy i zawsze stawałem na przeciwko "bloku" więc nie sądzę żeby był z tym problem.

Pozdrawiam wszystkich ;)

yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Re: Słoneczna Macedonia Kraków od dewelopera Start - opinie na forum

Postautor: yyeeoo » 23 kwie 2021, 20:20

virage pisze:Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum, chciałem zapytać opinie o tej inwestycji.

Podpisuję w poniedziałek umowę rezerwacyjną, głównie podoba mi się kameralność, spokojna okolica jak i dobra komunikacja w okolicy. Zastanawia mnie trochę fakt, że nie ma wielu sprzedanych mieszkań na ten moment (mniej niż połowa - rezerwacji nie liczę bo deweloper pozwala się wycofać do 30 dni). Nie wiem czy odstraszają te platformy parkingowe, okolica która jest trochę zaniedbana czy cena... Chyba że jest coś innego o czym nie wiem, co może być istotne. Ktoś wspominał o problemach z parkowaniem - byłem tam 3 razy i zawsze stawałem na przeciwko "bloku" więc nie sądzę żeby był z tym problem.

Pozdrawiam wszystkich ;)


Co do platform - to ja nie jestem zwolennikiem. Z doświadczenia korzystania z normalnego miejsca w garażu i platformy - zwykłe miejsce to nieporównywalnie większy komfort. Nie musisz non stop opuszczać / podnosić tego dziadostwa, do tego nawet fakt głupiego wypakowania zakupów, czy przetarcia samochodu w garażu - wszystko robisz zgarbiony, pod platformą nie wyprostujesz się. Na stałe nie chciałbym mieć takiego rozwiązania.

virage
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2021, 19:42

Re: Słoneczna Macedonia Kraków od dewelopera Start - opinie na forum

Postautor: virage » 23 kwie 2021, 20:28

yyeeoo pisze:
virage pisze:Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum, chciałem zapytać opinie o tej inwestycji.

Podpisuję w poniedziałek umowę rezerwacyjną, głównie podoba mi się kameralność, spokojna okolica jak i dobra komunikacja w okolicy. Zastanawia mnie trochę fakt, że nie ma wielu sprzedanych mieszkań na ten moment (mniej niż połowa - rezerwacji nie liczę bo deweloper pozwala się wycofać do 30 dni). Nie wiem czy odstraszają te platformy parkingowe, okolica która jest trochę zaniedbana czy cena... Chyba że jest coś innego o czym nie wiem, co może być istotne. Ktoś wspominał o problemach z parkowaniem - byłem tam 3 razy i zawsze stawałem na przeciwko "bloku" więc nie sądzę żeby był z tym problem.

Pozdrawiam wszystkich ;)

Co do platform - to ja nie jestem zwolennikiem. Z doświadczenia korzystania z normalnego miejsca w garażu i platformy - zwykłe miejsce to nieporównywalnie większy komfort. Nie musisz non stop opuszczać / podnosić tego dziadostwa, do tego nawet fakt głupiego wypakowania zakupów, czy przetarcia samochodu w garażu - wszystko robisz zgarbiony, pod platformą nie wyprostujesz się. Na stałe nie chciałbym mieć takiego rozwiązania.

Jasne, wiadomo, że miejsce parkingowe pod każdym względem jest lepsze, ale to już powoli będzie chyba standard w mniejszych budynkach. W tej inwestycji platformy są niezależne, rozważałem też mieszkanie na żołnierskiej - tam były zależne i obowiązek kupna obu miejsc. Było to jednym z głównych powodów dlaczego odrzuciłem tą lokalizacje - uciążliwe jest jak musisz wyjechać autem z dołu najpierw i potem tam nim wrócić.

cryptoman_3122
Posty: 20
Rejestracja: 03 maja 2021, 17:52

Re: Słoneczna Macedonia Kraków od dewelopera Start - opinie na forum

Postautor: cryptoman_3122 » 03 maja 2021, 18:16

Witam wszystkich,

Również rozważałem zakup mieszkania w tej inwestycji, ale wstrzymałem się póki co właśnie ze względu na wspomniane platformy.
Dodatkowo blok będzie ogrzewany przy użyciu kotłowni gazowej zamiast mpec. Opinie są podzielone aczkolwiek wg. mnie mpec jest korzystniejszym rozwiązaniem.

Volfeer
Posty: 56
Rejestracja: 24 paź 2018, 2:34

Re: Słoneczna Macedonia Kraków od dewelopera Start - opinie na forum

Postautor: Volfeer » 03 maja 2021, 23:54

Ktos na google maps napisal, ze budowa jest kontrolowania przez nadzor budowlany, bo jest prawdopodobienstwo samowoli budowlanej. Prawda to?


keram
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2021, 23:42

Re: Słoneczna Macedonia Kraków od dewelopera Start - opinie na forum

Postautor: keram » 04 maja 2021, 0:02

cryptoman_3122 pisze:Witam wszystkich,

Również rozważałem zakup mieszkania w tej inwestycji, ale wstrzymałem się póki co właśnie ze względu na wspomniane platformy.
Dodatkowo blok będzie ogrzewany przy użyciu kotłowni gazowej zamiast mpec. Opinie są podzielone aczkolwiek wg. mnie mpec jest korzystniejszym rozwiązaniem.


My z żoną podobnie. Samo osiedle cenimy bardzo i położenie bloku jest znakomite.
Rozważaliśmy, choć platformy nie dawały mi spokoju.
Gdy patrzyłem ostatnio były już tylko dwie (w najgorszym położeniu w garażu) na samochód 1,7m a reszta na 1,5m. Na 1,5 to Fiat panda z relingami się nie zmieści.
Usterki mogą się zdarzyć za x lat, plus obowiązkowo koszty serwisu w czynszu.

Ostatecznie zniechęciło mnie, że podnieśli ceny 600 zł na metr.
Działka inwestycji/otoczenie bloku też nie wygląda tak różowo jak na wizualizacjach - możliwe że w przyszłości blisko staną na tych nieużytkach na Piaseckiego domki, a póki co trzy metry od balkonu niektórych mieszkań będzie drzewo i Stary słup. Nie jestem pewien czy chciałbym by w przyszłości żona/dziecko wracali do mieszkania nocą obok garaży, czy przez Piaseckiego.
Wybraliśmy co innego w pobliżu.

mmm7
Posty: 7
Rejestracja: 03 maja 2021, 14:09

Re: Słoneczna Macedonia Kraków od dewelopera Start - opinie na forum

Postautor: mmm7 » 04 maja 2021, 12:10

A co wybraliście innego w pobliżu, jeśli można wiedzieć? Szukam w tym rejonie coś fajnego i trochę słaby wybór:(



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości