Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: ITGeek » 30 gru 2022, 16:01

Te rynny to porażka, nie dał bym rady z tym żyć na codzień serio. Przypomniały mi się czasy, jak z balkonu na balkon puszczali kable między blokami :D


naczus
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2022, 17:19

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: naczus » 30 gru 2022, 17:28

Odnośnie zamontowanych rynien - szczerze nie widze problemu. W obecnym mieszkaniu (rok bud. 2017) mamy tak balkony zrobione, ze nie mają ani zadnego odplywu, ani rynien i podczas deszczu syf z balkonu sasiadów z gory leci na dol, ścieka i finalnie ląduje na ogródkach na parterze. Tak wiec te rozwiazanie wcale nie jest najgorsze, a nawet w razie jakiejs awarii to latwo naprawic bo jest dostęp. Ja nie narzekam, moglobyc gorzej (i czesto jest).

central
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2022, 9:31

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: central » 30 gru 2022, 23:04

Dzisiaj chyba najbardziej popularnym sposobem na odprowadzenie wody z balkonu, jest zrobienie z niego wystającego na zewnątrz odpływ, który wyrzuca wodę kawałek za obrys balkonu. Pewnie nie jest to rozwiązanie idealne, ale na pewno bardziej estetyczne niż te rynny.

Rozumiem ideę, że woda jest odprowadzana rynną, ale można ją było jakoś zamaskować, zrobić to nieco bardziej estetycznie, dyskretniej, a tu... wygląda to jak jakaś amatorka zupełna.


margaret001
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:56

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: margaret001 » 10 sty 2023, 17:36

chyba ruszył temat z budową drogi, rozpoczęła się wycinka drzew...

leo135
Posty: 6
Rejestracja: 12 paź 2022, 18:51

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: leo135 » 20 sty 2023, 13:26

... i na tym stanelo, gdyz nic nowego na budowie sie nie dzieje.
Pomimo tego deweloper dalej utrzymuje (stan na dzien 19 stycznia br.), ze do 31 marca br. inwestycja uzyska pozwolenie na uzytkowanie:


Obecny etap budowy (19.01.2023 r.) zaawansowanie prac budowlanych około 98%
Pozwolenie na użytkowanie: w terminie do 31.03.2023 r.

za: bal-bud.pl/inwestycja/ul-centralna-woznicow

Bettyw1
Posty: 138
Rejestracja: 10 paź 2020, 13:26

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: Bettyw1 » 20 kwie 2023, 22:19

leo135 pisze:... i na tym stanelo, gdyz nic nowego na budowie sie nie dzieje.
Pomimo tego deweloper dalej utrzymuje (stan na dzien 19 stycznia br.), ze do 31 marca br. inwestycja uzyska pozwolenie na uzytkowanie:


Obecny etap budowy (19.01.2023 r.) zaawansowanie prac budowlanych około 98%
Pozwolenie na użytkowanie: w terminie do 31.03.2023 r.

za: bal-bud.pl/inwestycja/ul-centralna-woznicow


Mamy kwiecien, chyba nic z tych planow nie wyszlo, za to droga sie chyba (w koncu) buduje. Na kiedy deweloper przewiduje zakonczenie tej inwestycji teraz? Ze strony zniknely te informacje. Ciekawe tez, jak sie na cala sytuacje zapatruja przyszli mieszkancy - czy deweloper poniesie jakas finansowa odpowiedzialnosc za opoznienia?

negman
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2022, 21:38

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: negman » 26 kwie 2023, 19:33

Bettyw1 pisze:
leo135 pisze:... i na tym stanelo, gdyz nic nowego na budowie sie nie dzieje.
Pomimo tego deweloper dalej utrzymuje (stan na dzien 19 stycznia br.), ze do 31 marca br. inwestycja uzyska pozwolenie na uzytkowanie:


Obecny etap budowy (19.01.2023 r.) zaawansowanie prac budowlanych około 98%
Pozwolenie na użytkowanie: w terminie do 31.03.2023 r.

za: bal-bud.pl/inwestycja/ul-centralna-woznicow


Mamy kwiecien, chyba nic z tych planow nie wyszlo, za to droga sie chyba (w koncu) buduje. Na kiedy deweloper przewiduje zakonczenie tej inwestycji teraz? Ze strony zniknely te informacje. Ciekawe tez, jak sie na cala sytuacje zapatruja przyszli mieszkancy - czy deweloper poniesie jakas finansowa odpowiedzialnosc za opoznienia?


Z tego co wiem do końca września teraz planują :)

Co do odpowiedzialności finansowej, to każdy, kto podpisuje umowę, ma zapis o odsetkach za zwłokę w oddaniu. Czyli za termin od 1 października 2022 do oddania inwestycji deweloper będzie wypłacał odszkodowanie w wysokości (%) zawartej w umowie.

margaret001
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:56

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: margaret001 » 10 maja 2023, 8:58

negman pisze:
Bettyw1 pisze:
leo135 pisze:... i na tym stanelo, gdyz nic nowego na budowie sie nie dzieje.
Pomimo tego deweloper dalej utrzymuje (stan na dzien 19 stycznia br.), ze do 31 marca br. inwestycja uzyska pozwolenie na uzytkowanie:


Obecny etap budowy (19.01.2023 r.) zaawansowanie prac budowlanych około 98%
Pozwolenie na użytkowanie: w terminie do 31.03.2023 r.

za: bal-bud.pl/inwestycja/ul-centralna-woznicow


Mamy kwiecien, chyba nic z tych planow nie wyszlo, za to droga sie chyba (w koncu) buduje. Na kiedy deweloper przewiduje zakonczenie tej inwestycji teraz? Ze strony zniknely te informacje. Ciekawe tez, jak sie na cala sytuacje zapatruja przyszli mieszkancy - czy deweloper poniesie jakas finansowa odpowiedzialnosc za opoznienia?


Z tego co wiem do końca września teraz planują :)

Co do odpowiedzialności finansowej, to każdy, kto podpisuje umowę, ma zapis o odsetkach za zwłokę w oddaniu. Czyli za termin od 1 października 2022 do oddania inwestycji deweloper będzie wypłacał odszkodowanie w wysokości (%) zawartej w umowie.


Chyba masz na myśli przeniesienie własności. Co do odpowiedzialności, to zależy czy w umowie jest kara za zwłokę czy opóźnienie, to spora różnica.


Rastignac
Posty: 8
Rejestracja: 01 cze 2023, 10:43

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: Rastignac » 01 cze 2023, 11:18

Rozglądam się za tańszym mieszkaniem w tej okolicy, więc wpadły w moje oko i "Apartamenty Woźniców". Z punktu widzenia osoby, która jest zainteresowana zakupem dla siebie:

Na plus
  • Cicha okolica
  • Nienajbrzydszy budynek
  • Blisko do przystanku tramwajowego
  • Blisko do terenów zielonych

Na minus
  • Daleeeeeeeko od centrum.
  • Widok żaden. Na okoliczne domy, Phillip Morris i kominy z elektrociepłowni.
  • Absolutnie nieciekawa okolica.
  • Mieszkania będą do odbioru BYĆ MOŻE pod koniec roku. Być może, płać i czekaj.
  • Być może okolica cicha, ale po stronie zachodniej będzie budowany kolejny etap, czyli kilka lat będziemy mieszkać na placu budowlanym.
  • W okolicy nie ma ŻADNYCH usług. Jeśli jesteście przyzwyczajeni do tego, że idziecie po świeże pieczywo z rana, to zapomnijcie. Żadnych piekarni, aptek, mięsnego, czy zwykłego dyskontu, nie mówiąc o jakichś knajpkach, restauracjach czy siłowniach. Do Biedronki jest najbliżej około kilomera, okrężną drogą, bo po linii prostej się przejść nie da.
  • Brak komórek lokatorskich (wysprzedane).
  • Brak specjalnych miejsc parkingowych dla samochodów elektrycznych, jeśli komuś zależy.
  • Mieszkania o metrażu ~50m2 umieszczone absolutnie tragicznie, z balkonami sąsiadów skierowanymi w "nasze" okna.
  • Od strony południowej obiecywany "park", ale przez najbliższe 5-10 lat pewnie to co jest teraz czyli krzaki/bagna.
  • Niektórzy narzekają na zapachy z PMa. Ja byłem tam 3 razy, ale nic nie czułem.

Pomyślelibyście, że mieszkania w takim miejscu i o takiej charakterystyce będą przynajmniej atrakcyjne cenowo. Cóż, ceny ofertowe na portalach z ogłoszeniami, wystawione przez dewelopera, to 12-14k za m2. HA! W tej cenie można kupić w tej okolicy wykończone mieszkanie, do odbioru od ręki, w lepszym miejscu. Także Bal-Bud "trochę" przestrzelił i nie dziwię się, że mieszkania się nie sprzedawały, nawet kiedy były po te 9k/m2 rok czy 2 lata temu. Teraz to już kompletny kosmos, odjazd i polowanie na frajerów.

scr4tchi
Posty: 152
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: scr4tchi » 01 cze 2023, 12:00

Rastignac pisze:[*] Niektórzy narzekają na zapachy z PMa. Ja byłem tam 3 razy, ale nic nie czułem.[/list]


Mieszkam w tej okolicy na co dzień (ul. Centralna) i zapach jest wyczuwalny przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli nie czułeś to po prostu miałeś szczęście. Pachnie tak jakby ktoś palił IQOS obok nas.

Rastignac pisze:Pomyślelibyście, że mieszkania w takim miejscu i o takiej charakterystyce będą przynajmniej atrakcyjne cenowo. Cóż, ceny ofertowe na portalach z ogłoszeniami, wystawione przez dewelopera, to 12-14k za m2. HA! W tej cenie można kupić w tej okolicy wykończone mieszkanie, do odbioru od ręki, w lepszym miejscu. Także Bal-Bud "trochę" przestrzelił i nie dziwię się, że mieszkania się nie sprzedawały, nawet kiedy były po te 9k/m2 rok czy 2 lata temu. Teraz to już kompletny kosmos, odjazd i polowanie na frajerów.


Z tego co się orientowałem ponad rok temu (2021) mieszkania wcale nie były po 9k tylko grubo ponad 10k i to za metraże 50-60, które mnie wtedy interesowały.

Jeśli chodzi o brak usług itp. to zgadzam się z Tobą, bo w pobliżu nie ma nic. Jedziemy ciasną uliczką pod górkę tak jakby zaraz miał się kończyć Kraków. Najbliższe usługi z tamtego miejsca to te po drugiej stronie stacji Lotos. Osiedlowy sklep Rabat, który znam od dzieciństwa :P Czy daleko do centrum to już kwestia .. Od przystanku tramwajowego jakieś 20 minut, a od inwestycji ok. 600m do przystanku.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], hoopk i 35 gości